Jak vypočítat měsíční splátku na hypotečním úvěru v Sberbank - vzorce a příklady

Než budete žádat o úvěr na bydlení, měli byste vědět, jak vypočítat hypotéku v Sberbank zjistit výši zálohy a vědět předem částku přeplatku. To lze provést několika způsoby, například pomocí online kalkulačky na webových stránkách banky nebo přímým kontaktem zaměstnanců finanční instituce. Vědět, jak se měsíční splátky počítají, a jaké další platby jsou, je možné určit, kolik bude stát koupil byt s hypotékou bude stát.

Výpočet hypotečního úvěru v Sberbank

Pro výpočet hypotéky v Sberbank budete muset nejprve určit úvěrový program, který má banka pro různé kategorie klientů několik. Po výběru můžete přistoupit k výpočtům založeným na dostupných údajích, mezi které patří:

 • náklady na zakoupené bydlení;
 • výši disponibilního kapitálu;
 • období, pro které plánujete půjčku;
 • odhadované hodnoty zajištění.

Výběr hypotečního programu

Předběžná fáze, před výpočtem hypotéky v Sberbank, je zkoumání všech nabízených úvěrů na bydlení s cílem nalézt nejziskovější variantu. Pro pochopení hypotečních programů pomůže tabulka obsahující hlavní návrhy jednotlivých typů úvěrů na bydlení:

Úvěrové programy

Podmínky pro získání úvěru

Maximální množství, třít.

Úroková sazba (% per annum)

Maximální doba splatnosti, roky

Minimální částka zálohy, %

Pro mladé rodiny

Hypotéky jsou k dispozici, pokud je manžel nebo manželka mladší 35 let.

Od 300 000

9

30

10

Pro mladé rodiny v nové budově

Hypoteční mohou mladé rodiny koupit nemovitosti v domě ve výstavbě

Od 300 000

7.4

30

20

Pro připravené pouzdro

Evidence zajištění, povinné pojištění majetku zajištění

Od 300 000 do 85% z hodnoty zajištění

9.5

30

15

Pro nákup bytů ve výstavbě

Půjčka je vydávána na nákup bytů ve výstavbě, zakoupených od prodávajícího akreditovaného bankou. Prostředky mateřského kapitálu je možné použít k zaplacení počátečního poplatku

Od 300 000 do 85% smluvních nákladů na bydlení

9.5

30

15 (50 při absenci dokladů potvrzujících příjem)

Pro bydlení

Je nutné zaručit před dokumentární registrací nemovitosti jako zajištění a doklad o příjmu dlužníka

Od 300 000 do 75% hodnoty nemovitosti dle smlouvy

11.5

30

25

Země nemovitostí

Je požadována garance jednotlivců

Od 300 000 do 75% odhadovaných nákladů na objekt ve výstavbě

10 (11 za období do doby registrace dokumentárního hypotečního úvěru)

30

25

Garáž

Kredit je poskytován na nákup nebo výstavbu garáže

Od 45 000

15

30

15

Hypoteční koupit bydlení na sekundárním trhu s nemovitostmi

Hypotéku si můžete pořídit pouze na nákup hotových bytových prostor na sekundárním trhu

Od 300.000 do 85% nákladů na bydlení

9.5

30

15

Hypoteční úvěry se státní podporou

Půjčka je vydávána pouze na nákup objektů na primárním trhu s nemovitostmi

Od 300 000 do 8 milionů

11.4

30

20

Vojenská hypotéka

Vydává členům spořitelního a hypotečního systému

Až 2 220 000

10.9

20

20

Povinné hypoteční pojištění

Před výpočtem hypotéky v Sberbank, dlužník musí vzít v úvahu výši povinného pojištění zástavního majetku, který je stanoven zákonem "o hypotéce". Banka navrhuje vydat komplexní pojištění za účelem ochrany sebe sama a klienta před všemi možnými riziky, avšak podle zákona je povinné pouze pojištění majetku vydaného jako zástavní právo.

Výše splácení úvěru zahrnuje výši pojištění, minimální výše krytí, která by neměla být nižší než výše úvěru na nákup bydlení. Náklady na roční pojistné se pohybují od 0, 09 do 0, 2% z pojistné částky (záleží na roce, kdy byl majetek uveden do provozu, technických vlastnostech, stavu apod.) A v případě pojistné události bude vrácena pouze banka. Aby bylo možné vrátit zálohu, dlužníkovi se doporučuje, aby si zajistil hypotéku v plné hodnotě.

Další poplatky a skryté poplatky

Sberbank, jedna z největších věřitelů, neúčtuje poplatek za vydání úvěru a za jeho údržbu, avšak při splácení hypotéky bankovním převodem z účtu vedeného v jiné finanční instituci bude účtován poplatek. Skryté platby, které jsou vyjádřeny ve zvýšení úrokové sazby, mohou také zahrnovat přirážky za odmítnutí dlužníka vydat životní a zdravotní pojištění nebo z elektronické registrační služby transakce.

Jak vypočítat hypoteční úvěr v Sberbank

Pro správný výpočet hypotéky Sberbank je nutné pochopit principy výpočtu úroků z použití úvěrových fondů a mít úplné informace o parametrech úvěru. Přibližná výše přeplatku a výše měsíčních plateb za spotřebitelské úvěry se vypočítávají podle vzorců v závislosti na způsobu splácení. Způsoby výpočtu výše hypotéky v Sberbank zahrnují:

 • úvěrové kalkulačky;
 • využívání online služby Sberbank;
 • zaslání žádosti prostřednictvím oficiálních stránek banky;
 • schopnost samostatně vypočítat.

Sberbank Kalkulačka Online

Algoritmus pro výpočet hypoték ve Sberbank pomocí hypotečního kalkulátoru je následující:

 1. Na webových stránkách banky vyberte úrokový produkt, o který máte zájem.
 2. Po přepnutí na stránku s vybraným úvěrem se online zobrazí formulář kalkulačky.
 3. Vyplňte pole čítače.
 4. Zvolte preferovaný způsob zobrazení informací (graf nebo tabulka).
 5. Spočítejte si hypotéku kliknutím na příslušné tlačítko.

Návštěva pobočky banky

Jedním ze způsobů, jak zjistit, jak se na Sberbank počítají hypotéky, je kontaktovat klienta přímo s klientem. Úvěroví specialisté budou schopni podrobně odpovědět na všechny otázky zájmu, pomohou vypočítat měsíční splátku na základě poskytnutých údajů o výši zálohy, podmínkách úvěru a ceně zakoupeného bydlení. Výhodou této metody oproti kalkulátoru Sberbank je, že zaměstnanci budou schopni zjistit o všech dodatečných nákladech, které nejsou zohledněny v automatickém výpočtu.

Spočítejte si hypotéku v Sberbank sami

Všechny metody pro automatický výpočet poskytování hypoték jsou založeny na rozvinutých ekonomických vzorcích, takže pokud chcete všechno pochopit sami, můžete provést výpočty sami. Za tímto účelem je nutné do vzorců vložit údaje o výši úvěru, výši akontace, úrokové sazbě, období, za které je úvěr vydán. Vzorce pro výpočet měsíčních plateb jsou následující:

 1. Pro anuity: Platba = Výše ​​úvěru * (i * (1 + i) / (1 + i) -1).
 2. Pro diferencované: Platba = Výše ​​úvěru / n + zůstatek * ((i * 30) / 365), kde i = úroková sazba, n = doba splatnosti úvěru, měsíce.

Co můžete zjistit, když vypočítáte hypotéku Sberbank před podpisem úvěrové smlouvy?

Schopnost spočítat náklady na hypotéku v Sberbank vám umožňuje předem zjistit celkovou hodnotu nabytého majetku s přihlédnutím k přeplatku. Sberbank navíc s pomocí předběžného výpočtu úvěrů nabízí možnost seznámit se s grafickými informacemi o platbě s vizuálním zobrazením měsíčních plateb a zbývající částkou dluhu (splátkový kalendář).

Abychom pochopili, jak správně spočítat hypotéku v spořitelně, měli byste vědět, že podmínky úvěru mohou poskytnout anuitu nebo diferenciální splácení jistiny dluhu a úroku z ní. Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma metodami spočívá v tom, že první varianta zahrnuje zavedení stejné částky každý měsíc, a druhá - odlišná (s postupným snižováním).

Metoda anuity bude výhodnější pro ty, kteří očekávají předčasné splacení, vzhledem k tomu, že v rámci tohoto režimu dochází k počátečnímu splácení úroků a následně k částce jistiny dluhu. Diferenciální úrokový přírůstek je vhodnější než u těch dlužníků, kteří si nejsou jisti stabilitou budoucích příjmů, protože hlavní finanční břemeno pro takový režim připadá na první polovinu úvěrového období.

Proč se předběžná kalkulace hodnoty hypotéky může lišit od skutečnosti při podpisu smlouvy

Podle zákona "o spotřebitelském úvěru", pokud smlouva stanoví třetí strany, v jejichž prospěch platby jsou prováděny (například pojišťovny), pak plné náklady na úvěr se mohou lišit od vypočtené. Tato situace se vyvíjí, když se změní výše povinného pojistného nebo náklady na nakoupené bydlení. Za těchto podmínek není změna konečné výše hypotéky při podpisu smlouvy v rozporu s normami platné legislativy.

Video


Zanechte Svůj Komentář