Jak krmit jahody během kvetení

Včasné oplodnění je jednou z podmínek pro získání bohaté sklizně. Keř směřuje živiny k tvorbě stopek a následnému zrání bobulí. Správné krmení plodiny v období pučení zvyšuje množství plodiny, výrazně zlepšuje kvalitu plodů.

Stopové prvky pro jahody během kvetení

Pro tvorbu chutné a výživné ovocné rostliny vyžaduje množství cenných látek. Jak krmit jahody během kvetení? Sloučeniny draslíku zvyšují bezpečnost plodiny. Rovněž se zvyšuje hladina cukru ve zralém bobulí s tímto podkrmem. Hladina draslíku způsobuje vädnutí mladých listů nebo smrt výhonků na konci sezóny. Jaké je nejlepší hnojivo pro jahody? Dobrý zdroj stopových prvků - močoviny. Klíčky mohou být krmeny zředěným kuřecím hnojem, dusičnanem draselným nebo popelem.

Bohaté kvetení přispívá dusíkem. Nedostatek látky vede k bledosti listů, k drcení ovoce, ke zhoršení chuti bobulí. Jak hnojit jahody? Můžete krmit křovinami se sloučeninami obsahujícími dusík: síran amonný, dusičnan vápenatý. Navíc kultura v období vzniku prvních vaječníků potřebuje fosfor a hořčík. Keře mohou být krmeny hotovými přípravky obsahujícími komplex cenných látek, například azofoskoy. Použití přírodních přípravků je žádoucí pro ty, kteří chtějí pěstovat bobule bez chemikálií.

Minerální hnojivo pro jahody

Jak krmit jahody během kvetení? Můžete užívat drogy:

 • Azofoska - univerzální lék aplikovaný na jakoukoliv půdu.
 • Monofosforečnan draselný je okamžité, snadno stravitelné hnojivo, prováděné se zavlažováním.
 • Ammofoska je účinným komplexním prostředkem, ve kterém chybí sodík, chlor a další škodlivé složky.
 • Kemira Lux - granule na bázi dusíku, draslíku, fosforu. Léčivo se přidává do půdy v suché formě.
 • Ryazanochka je komplex mikroprvků určených k rozpuštění ve vodě.

Top dresing jahody podle populárních receptů

Nutriční kompozice přírodního původu jsou šetrné k životnímu prostředí, účinné, levnější než průmyslové výrobky. Co je užitečné pro krmení jahod během kvetení? Pro pouzdra příznivý dřevní popel, kvasnicový roztok. Berry kultura má rád postřik infuze kopřivy, mullein, kuřecí hnůj. Užitečné ošetření mléčných výrobků. Výživa podle národních receptů obohacuje kulturu o nezbytné mikroprvky, vylučuje potřebu použití chemických přípravků.

Top dressing jahody během kvetení popela

Popel ze dřeva je vynikajícím potašovým hnojivem. Jeden metr čtvereční postele vyžaduje sklenici látky. Jak krmit jahody? Při uvolňování půdy může být látka vysychána. Efektivní zalévání popela v kořenu. Potřebné stopové prvky jsou tedy doručeny přesně na adresu. Postup:

 1. Popel naplňte horkou vodou v poměru sklenice látky na litr.
 2. Nechte směs vychladnout.
 3. Roztok popela.
 4. Vodní keře pod kořenem.

Jak krmit jahody s kvasinkami

Je vhodné oplodnit růstový roztok připravený z kvasinek. Doporučuje se krmit plodinu berry dvakrát za sezónu. Jak hnojit jahody během kvetení? Postup:

 1. 1 kg čerstvého lisovaného droždí se zředí 5 litry vody.
 2. Před krmením jahod se roztok nechá vyluhovat.
 3. Vezměte 0, 5 litru kompozice, zřeďte ji v kbelíku s vodou.
 4. Zalévejte rostliny rychlostí půl litru na keř.

Dalším způsobem je použití rychleschnoucích kvasinek pro přípravu kompozice. Vaše akce:

 1. Smíchejte sáček instantního droždí s 2 velkými lžičkami cukru.
 2. Přidejte malé množství teplé vody.
 3. Nechte směs stát.
 4. Rozpustit droždí v kbelíku s vodou, nechte pár hodin.
 5. Vodu berry přidáním půl litru hnojiva na konev

Video: krmení jahody na jaře během kvetení

Recenze

Natalia, 47 let

Azofos používáme již několik let. Stejně jako skutečnost, že hnojivo je univerzální, vhodné pro všechny rostliny. Krmivo může být aplikováno suché, při kopání půdy nebo rozpuštěné vody. Sprej to znamená keře během kvetení. Růst přichází k životu před očima, začíná růst, plodina zbohatne. Kompozice je levná.

Tamara, 52 let

Sprej berry s infuzí kopřivy čtvrtý rok. Keře rostou dobře, sklizeň jako na fotografii v časopise. Dal jsem větve do sudu, naplňte je vodou. Infuzi křovin zalévám po několika dnech fermentace. Ukazuje přirozené nutriční složení, péče o kvetoucí rostliny. Na jednom keři zanechává litr tekutiny.

Nikolay, 42 let

Používáme obvyklou močovinu k oplodnění bobulí během období květu. Děláme top-dressing, když se rostlina připravuje na plod, staví zelenou hmotu. 10 g močoviny se rozpustí ve dvou litrech vody, rostliny se během kvetení postříkají. Je důležité pečlivě sledovat dávkování, aby nedošlo k popálení rostlin.

Lydia, 38 let

Když začíná kvetení, trávím kropením bobulí s kuřecím trusem. Dělám to opatrně, trus by měl být uhasen nebo dobře usazen. Je důležité správně ředit hnojivo pro postřik, jinak můžete greeny vůbec spálit. Kuřecí výhonky se skládají ze stejného hnoje, pouze koncentrace je vyšší.

Zanechte Svůj Komentář