Léky pro léčbu psoriázy

Zbavte se šupinatého zbavení věčnosti nebude fungovat. Hlavní příčinou této choroby je porušení imunitního systému těla. Příznaky se mohou objevit náhle nebo se mohou vyskytnout pod vlivem vnějších faktorů. Léčba psoriázy léky zahrnuje zavedení komplexního a postupného užívání léků různých kategorií. Při identifikaci příznaků nemoci je nutné podstoupit vyšetření, aby se stanovila přesná diagnóza a výběr terapeutických technik.

Jak a co vyléčit psoriázu doma

Existuje několik tisíc účinných léků, které mohou významně prodloužit remisi šupinaté deprivace. Proces zpracování se provádí postupně. Za prvé, lékař doporučuje lokální léčbu a použití externích látek, a v případě neexistence výsledku předepisuje léčbu pro interní použití. První kategorie zahrnuje masti, krémy, náplasti, lotiony, šampony, aerosoly. Druhou skupinou léčiv jsou injikovatelné nebo tablety.

Masti

Prostředky pro léčbu psoriázy jsou reprezentovány širokým rozsahem, ale hlavní místo v ní zaujímá salicylová mast. Pokud nemoc dosáhne závažného stadia, pak se léčivo stane pomocnou složkou v průběhu užívání jiných léků. Cyklicky se používá salicylová mast na psoriázu. Přestávky se provádějí každých 10 dní. Vedlejší účinky mohou být alergické reakce, bolesti hlavy, zvracení. Kontraindikace zahrnují těhotenství nebo selhání ledvin.

Kortikosteroid

Léčba psoriázy u některých léků se dlouhodobě nedoporučuje. Patří mezi ně steroidní masti. Při správném použití, příznaky šupinaté zbavení projít v krátkém časovém období. Pokud je způsob použití zvolen nesprávně, pak se v místě podráždění objeví strie, jsou postiženy nové oblasti kůže a produkt se stává zbytečným lékem.

Kortikosteroidní masti zahrnují:

 • "Skin Cap";
 • Friederm;
 • Sinaj.

Nehormonální

Užívání hormonálních léků je doprovázeno rizikem nežádoucích účinků. Nehormonální masti jsou považovány za bezpečný prostředek. Většina z nich je založena na přírodních surovinách, což je zvláštní místo, z něhož je dehet. Tato složka je obsažena v přísadách tradiční medicíny a různých léčiv. Nevýhodou nehormonálních mastí je ostrý zápach a po jejich aplikaci nemůže být pod paprsky slunce.

Mezi nehormonální masti patří:

 • "Dayvoneks" (mast vhodná pro použití u dětí, bezpečná pro použití, je používána cyklickou metodou);
 • "Kartalin" (nehormonální lék, kontraindikace je individuální nesnášenlivost složek, doporučuje se doplnit průběh léčby antihistaminiky);
 • Ichtyol, síra, síra-dehet, dermatol, zinek, naftalon (průběh léčby by neměl překročit 20 dnů).

Krém

Prostředky pro vnější použití při léčbě šupinatého zbavení se jsou rozděleny do několika kategorií. Krémy mohou být vitamín obsahující, hormonální nebo nehormonální. Metoda jejich aplikace je vždy stejná - přípravek se aplikuje na postiženou pokožku lehkými pohyby, postup se provádí několikrát denně a léčba je ukončena za tři týdny.

Psoriázové krémy:

 • "Dithranol" (doba remise trvá až 6 měsíců, může způsobit popáleniny na zdravé kůži, má schopnost barvit postižené oblasti kůže);
 • "Unna" (olivový olej a vitamin A jsou zahrnuty v přípravku, nezpůsobují alergie, nehormonální léky);
 • "Král kůže" (čínský lék, složený z místních bylin, Sophora, perlový prášek, používaný pro exacerbace).

Zjistěte více metod léčby psoriázy.

Prášky

Při zhoršení šupinatě připravujících lékařů předepisují speciální léky. Léčba psoriázy pilulkami je měřítkem, které se provádí v případě nouze. Přípravky by měly být kombinovány s masti nebo krémy. Období recepce je omezeno na 10-30 dnů. Dávkování vypočítává lékař s přihlédnutím k věku pacienta, individuálním vlastnostem organismu a stadiu onemocnění.

Seznam titulů:

 • "Claritin" (průběh léčby je od 5 do 10 dnů, má mírný sedativní účinek, antihistaminikum);
 • "Likopid" (je-li poškozen trávicí systém, patří do kategorie hepatoprotektorů);
 • "Eubikor" (doplněk stravy, se používá nejen při léčbě lupénky, ale také pro prevenci).

Injekce

Injekce se předepisují pouze v případě akutního stadia onemocnění nebo přítomnosti závažných zánětlivých procesů. Složení použitých látek zahrnuje chlorid vápenatý nebo thiosíran sodný. Injekce jsou jmenovány odborníky. Nezávislé užívání této metody léčby psoriázy u léčiv se nedoporučuje. Průběh injekcí může trvat od 10 do 30 dnů. Během těhotenství nebo kojení jsou injekce kontraindikovány.

Přípravky pro injekce:

 • "Tavegil" (antihistaminikum);
 • "Diprospan" (glukokortikosteroid);
 • "Remicade" (imunosupresivum).

Zvažte další metody léčby psoriázy na hlavě a těle.

Vlastnosti léčby léků proti lupénce

Umístění šupinatá zbavení zaměření má klíčový význam při výběru léků, jak se zbavit nemoci. Pokud se psoriáza objevila ve vlasech hlavy, pak byste neměli používat vysoušeč vlasů, kleště, natáčky na vlasy, další stylingové nástroje. Váhy, které zůstanou v místě podráždění, se snadno odstraní, pokud nejdříve rozložíte oblast kůže olivovým nebo jiným rostlinným olejem. Léky jsou vybírány podle specifického schématu.

Na hlavě

Odpověď na otázku, jak léčit psoriázu, nemůže být nikdy jednoznačná. Při identifikaci známek onemocnění na hlavě lékaři předepisují keratolytika. Část vlasů je ošetřena šampony na bázi uhlí nebo dřevěného dehtu. Po dvou týdnech je přezkoumání jmenováno odborníkem. Při absenci výsledku léčba pokračuje lotiony nebo roztoky s kortikosteroidy nebo glukokortikoidními hormony.

Jak léčit psoriázu na hlavě:

 • dehtové šampony ("Squafan", "Friderm Tar");
 • ketokonazolové šampony („Nizoral“, „Perhohot“, „Sebozol“).

Na těle

Existuje několik forem psoriázy. Foci onemocnění se mohou vyskytnout na pažích, loktech, nohách, jiných částech lidského těla. Léčba onemocnění musí být dohodnuta s lékařem. Na základě klinického obrazu a oblasti postižených oblastí je vypracován individuální průběh užívání léků. Prvním způsobem řešení psoriázy jsou vždy masti a krémy. Pouze v nepřítomnosti účinku jsou předepsány účinné léky nebo fototerapie.

Léčba psoriázy s lézemi více než 5% kůže:

 • kortikosteroidní mast;
 • "Metotrexát";
 • Alefapsept;
 • Infliximab.

Na tváři

Krém nebo mast na psoriázu je vždy prvním prostředkem předepsaným odborníky. Na obličeji je kůže jemnější, takže odstranění příznaků nemoci by mělo být ošetřeno se zvláštní pozorností. Přípravky s inhibitory kalcineurinu jsou vhodné pro dlouhodobé užívání a nezpůsobují závislost na těle. V případě jejich nízké účinnosti lékaři doporučují používat krém s vitaminem D.

Léky, které se nedoporučují pro léčbu šupinatého zbavení obličeje:

 • krémy a masti s dithranolem;
 • podobnými prostředky s „Tizaroten“.

Naučte se více nástrojů a metod léčby psoriázy.

Video: co je to psoriáza a jak ji léčit

Chronická onemocnění kůže mohou zcela změnit život člověka. Vředy, vyrážky, skvrny nevypadají esteticky, působí nepohodlí. Mezi tyto nemoci patří psoriáza. Při nesprávné léčbě příznaky nezmizí dlouho nebo se objeví po krátké době. Co je to psoriáza, jaké léky existují pro toto onemocnění, co levné léky mohou být nahrazeny drahými léky, je popsáno ve videu.

Zjistěte, co je žíravý otitis příznaky a léčba onemocnění.

Recenze léků

Olga, 36 let: Před rokem jsem měla v náručí lupénku. Kůže byla neustále svědivá, šupinatá a štětec musel být ukrytý před zvědavýma očima. Lékař doporučil zahájit léčbu Kartalinem. Po dvou týdnech užívání si všimla zlepšení. Zčervenání bylo menší, svědění poskytovalo méně nepohodlí. K recidivě psoriázy dosud nedošlo.

Valentina, 40 let: Od dětství trpím lupénkou. Nejprve se objevily skvrny na nohách a pažích, pak se rozšířily po celém těle. Vyzkoušela jsem mnoho mastí a krémů, ale žádný účinek nebyl. Přepnula na komplexní léčbu. Rozmazal kůži salicylovou mastí, vzal antihistaminika a podal injekce. Věděl jsem, že rychle vyléčit nemoc nebude fungovat, ale šest měsíců, na to si nepamatuji.

Marina, 62 let: Už několik let mám lokty na lokty. Nemoc nevedla ke komplikacím, takže se ukázalo, že s ní bojují krémy. Tam byla závislost a snížená účinnost. Nyní používám kortikosteroidní masti (Skin-cap, Friderm). Remise se dosáhne až do 4-5 měsíců. Lékař nepředepisuje jiné léky.

Zanechte Svůj Komentář