Pyrolytické čištění trouby - co to je, jak používat

V moderních elektrických pecích jsou trouby vybaveny samočistícím zařízením. Funkce pyrolýzy šetří čas, námahu a usnadňuje proces vaření. Je důležité vědět, jaké pyrolytické čištění trouby je, jak ji správně provádět.

Pyrolytický typ čištění trouby

Pyrolýza je tepelný rozklad přírodních organických nebo anorganických sloučenin při vysokých teplotách, doprovázený nedostatkem kyslíku. Pec na pyrolýzu je vyrobena z kelímkové oceli. Speciální pyrolytický smalt má vysokou tepelnou odolnost. Dveře trouby mají třívrstvé nebo čtyřvrstvé tepelně izolační sklo.

Efektivní samočištění trouby pyrolýzou se zahřívá ohřívač na teplotu 500 ° C. Hosteska potřebuje pouze sbírat popel ze stěn komory.

Moderní pyrolytická pec je vybavena filtračním systémem, který zabraňuje šíření nepříjemného zápachu v místnosti.

Jak tuto funkci používat

Pyrolytické čištění trouby se provádí automaticky. Majitel elektrické pece se nemůže obávat, že udělá něco špatného. V moderních elektrických pecích vybavených katalytickým filtrem se samočištění provádí automaticky po 100 hodinách provozu. V některých modelech elektronický senzorický systém Vision vyhodnocuje stupeň znečištění a poskytuje informace na displeji, že je čas vyčistit fotoaparát. K řádnému provádění pyrolytického čištění trouby potřebujete:

 1. Odstraňte pánve, nádobí a kovové příčky.
 2. Vyhodnoťte rozsah znečištění a vyberte vhodný režim.
 3. Spusťte proces pomocí tlačítka.
 4. Počkejte 2, 0 - 3, 5 hodiny, dokud nedojde ke spalování znečištění.
 5. Zapněte ventilaci, abyste odstranili pach hoření uvnitř trouby.
 6. Vnitřní prostor pece otřete ze sazí.

Výhody a nevýhody

Pro standardní desku se samočistícím systémem jsou k dispozici 3 režimy pyrolytického čištění trouby: minimálně (2 hodiny a 15 minut), normální (2 hodiny a 45 minut) a intenzivní (3, 5 hodiny). Majitel si vybere vhodné, v závislosti na stupni znečištění. Pro úsporu energie vyvinuli výrobci energeticky úsporný režim „komfortní pyrolýzy“ pro nestabilní kontaminanty. Na konci procesu se trouba ochladí asi na dvě hodiny. Další výhody pyrolytického čištění trouby:

 • pyrolýza zajišťuje dokonalé čištění vnitřního povrchu trouby, což eliminuje potřebu praní nebo čištění nečistot;
 • samočisticí proces se provádí nezávislým programem;
 • dvířka trouby během čištění jsou zablokována a po dokončení čištění se znovu otevírají;
 • nevyžadují použití detergentů;
 • Současně se vyčistí celý vnitřní povrch trouby, včetně nejvíce nepřístupných míst.

Systém samočisticího vybavení vybavený drahými modely elektrických kamen, ne každý si takovou akvizici může dovolit. Elektrické pece pyrolýzy jsou dražší díky použití při konstrukci materiálů s vysokou tepelnou odolností. Nevýhody samočisticího systému jsou následující:

 • zbytky popela musí být odstraněny ručně;
 • elektrická kamna nechávají při čištění vysoce znečištěné komory zápach po spálení;
 • Pyrolytické samočisticí spotřebovává velké množství elektřiny.

Bezpečnostní opatření

Poprvé po zakoupení elektrické pece s pyrolýzním systémem v peci je lepší použít službu Help in Cleaning. Samočisticí pece mají ochranný systém, který je na obrazovce označen kódem „C1“, který oznamuje, že pyrolýza nezačne, dokud se komora neuvolní z nádob, mřížek atd. Následující bezpečnostní opatření musí být dodržena nezávisle:

 1. Ujistěte se, že jsou větrací otvory otevřené.
 2. Nezakrývejte stěny trouby fólií.
 3. Nepokládejte pánev na dno, aby se nepoškodila pyrolytická sklovina.
 4. Troubu používejte výhradně v souladu s určeným účelem.

Video

Zanechte Svůj Komentář