Sedalgin plus - složení, návod k použití, dávkování, vedlejší účinky a cena

Existuje mnoho různých léků proti bolesti a antipyretik, které jsou velmi populární mezi populací. Mezi těmito léky jsou obzvláště oblíbené tablety na bázi metamizolu - Sedalgin Plus. Před zahájením léčby tímto lékem si přečtěte návod k použití, kontraindikace a seznam nežádoucích účinků.

Co jsou tablety Sedalgin Plus

V současné době jsou široce používány kombinované léky proti bolesti, které jsou účinnější než analogy sestávající z jedné účinné složky. Jedním z těchto léků je Sedalgin Plus. Vzhledem ke složitému a dobře kombinovanému složení léku nejen odstraňuje bolest, ale má také antipyretický a protizánětlivý účinek.

Jaká pomoc

Podle instrukcí pro prášky je Sedalgin lékem ze skupiny narkotických analgetik - antipyretik. Na základě těchto údajů lze konstatovat, že léčivo bude v případě potřeby účinné, nouzové zmírnění syndromu bolesti různých etiologií. Vzhledem k tomu, že v kompozici nejsou žádné silné narkotické enzymy, léky pomohou pouze s mírnou nebo mírnou bolestí.

Složení léčiva

Sedalgin je dostupný ve formě kulatých kulatých tablet pro perorální podání v bílé barvě. Jsou baleny v blistrech po 10 kusech. Jedna krabička obsahuje 1 nebo 2 blistry a návod k použití. Pomocné látky: pšeničný škrob, koloidní oxid křemičitý, želatina, mastek, stearát hořečnatý, mikrokrystalická celulóza. Hlavní složení léku Sedalgin multicomponent, to zahrnuje:

  • hydrochlorid thiaminu - 39 mg / tab.
  • Metamizol sodný - 500 mg / tab.
  • kofein - 50 mg / tab.

Metamizol sodný

Reprezentant skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv se týká pyrazolonových derivátů. V Rusku je metamizol sodný lépe známý jako analgin. Látka má analgetické a slabé antipyretické vlastnosti. Princip činnosti je založen na potlačení syntézy prostaglandinů, které jsou hlavními mediátory bolesti v zánětlivém zaměření.

Po perorálním podání se metamizol rychle a úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu. Maximální plazmatické koncentrace je dosaženo po 60-90 minutách. Analgin se váže na plazmatické proteiny a je metabolizován v játrech díky aktivní práci svých enzymů. 90% metabolitů vylučovaných ledvinami, 10% pochází ze žluči. Half-life trvá asi 10 hodin.

Kofein

Látka má stimulační účinek na mozkovou kůru. Účinná látka zlepšuje práci dýchacích, vazomotorických a nervových center. Kofein snižuje ospalost, zmírňuje pocity únavy, zvyšuje účinnost, pomáhá snižovat závažnost bolestí hlavy. Látka se vstřebává do krevního oběhu z trávicího traktu a je kompletně distribuována po celém těle za 30-40 minut. Metabolity kofeinu se vylučují ledvinami.

Thiamin

Běžněji známý jako vitamin B1. Je zodpovědný za využití glukózy, má příznivý vliv na neuro-reflexní vodivost a přispívá ke zlepšení štítné žlázy. Po užití pilulky dochází k absorpci thiaminu v tenkém střevě. Před absorpcí se vitamin částečně rozkládá na fosfátové estery. Thiamin má schopnost akumulovat v srdci, játrech, slezině, ledvinách, mozku. Přebytek látky se vylučuje stolicí a močí.

Sedalgin plus - indikace pro použití

Léčivo nemá hypnotický účinek, ale realizuje svůj účinek díky inhibici prostaglandinů na periferii. Podle instrukcí, pilulky na pití jsou nezbytné pro boj s různými druhy bolesti. Přípravek se také používá ke snížení příznaků horečky způsobených virovými nebo bakteriálními infekcemi. Hlavní indikace pro předepsání léku lékařem jsou následující diagnózy nebo stav pacienta:

  • radikulární syndrom - matná, bolestivá bolest způsobená porušením nervového vlákna v patologických patologických stavech;
  • artralgie vyplývající z degenerativních nebo zánětlivých procesů v kloubech;
  • svalová bolest různého původu;
  • bolest zubů;
  • migrénu;
  • polyneuropatie;
  • plexitida;
  • doba zotavení po operaci;
  • algomenorrhea - bolest během menstruace.

Návod k použití

Tablety přípravku Sedalgin užívané ústy po jídle. Droga není žvýkána a nezapomeňte ji omýt velkým množstvím nesycené vody. Pokud je nutné dosáhnout rychlého účinku, tablety se rozdrcí do práškového stavu a míchají se v půl sklenice vody. Projevy jakýchkoli nežádoucích účinků by měly být základem pro zastavení léčby a důvod, proč se poradit s lékařem.

Dávkování

Podle instrukcí závisí počet opilých tablet na věku pacienta. Denní dávky léku jsou:

  • u dospělých a dětí starších 16 let by průměrná terapeutická dávka neměla překročit 3 tablety denně, které musí být užívány v pravidelných intervalech;
  • maximální denní příjem pro dospělé - ne více než 6 tablet;
  • u dětí od 12 do 16 let je doporučená dávka 0, 5 nebo 1 tableta 2-3 krát denně;
  • Maximální denní dávka pro děti je 4 tablety.

Trvání příjmu

Užívání léku v maximální přípustné dávce je povoleno pouze na dva dny. Délka užívání léčiva pro úlevu od bolesti by neměla překročit pět dnů, při použití přípravku Sedalgin Plus jako antipyretika by neměla být delší než tři dny. V případě, že symptomy po plném průběhu symptomatické léčby nezmizely nebo se jejich intenzita začala zvyšovat, je nutné se poradit s lékařem.

Předávkování

Lék na analgetikum je vydáván z lékáren bez lékařského předpisu, což je často zneužíváno pacienty, nikoli podle doporučení uvedených v pokynech. Překročení dávek výrobce může vést k vážným vedlejším účinkům a dokonce i k volání sanitkou. Pokud jste omylem užili další pilulku a všimli jste si nepříjemných symptomů, okamžitě vyhledejte lékaře.

Je možné zvýšit denní dávku samosprávy?

Když se objeví bolest v kloubech, migréně, bolesti zubů, poskytovatelé zdravotní péče předepisují léky proti bolesti v dávce, která je vhodná pro věk pacienta, diagnózu a doporučení výrobce tablet. Zdvojnásobení nebo ztrojnásobení dávky léku nedává rychlý účinek, ale pouze přispěje k výskytu škodlivých vedlejších účinků. Pokud standardní denní dávka nepřinesla očekávaný účinek, neužívejte další tablety, je lepší požádat lékaře, aby nahradil přípravek Sedalgin Plus analogem.

Příjem Sedalgin Plus na pozadí používání výrobků obsahujících kofein

Nepijte pilulky s alkoholem, kofeinem nebo silným čajem. Po užití tablety se nedoporučuje tyto nápoje používat. Doporučení jsou jednoduše odůvodněna. Káva, silný čaj a některé další produkty obsahují kofein, který je v běžných denních dávkách již obsažen v přípravku Sedalgin Plus. Taková kombinace produktů a pilulek může vést k příznakům předávkování a zhoršení stavu pacienta.

Příznaky otravy drogami

Negativní reakce se mohou objevit na části kardiovaskulárních, nervových nebo dýchacích orgánů. Hlavní příznaky předávkování jsou:

  • nevolnost, možná zvracení krví;
  • motorické nebo nervové vzrušení;
  • bolest v epigastriu;
  • tachykardie;
  • zvýšení nebo snížení objemu moči;
  • porucha srdečního rytmu;
  • zmatek, řeč;
  • hypertermie;
  • migrénu;
  • dehydratace;
  • křeče končetin;
  • zvýšená hmatová citlivost kůže;
  • epileptické záchvaty;
  • zvonění v uších;
  • závratě;
  • nervózní klíště.

Léčba předávkování

Pokud jste omylem užili dvojnásobnou dávku tablet a necítili se dobře, měli byste okamžitě vyhledat lékaře nebo zavolat sanitku. Poskytnutí první pomoci oběti je následující:

  1. Pacientovi se podává výplach žaludku, po kterém jsou předepsány sorbenty: aktivní uhlí, Enterosgel nebo jiné.
  2. Když se vyvinou příznaky hemoragické gastritidy, provede se výplach žaludku roztokem chloridu sodného a podají se antacidní přípravky.
  3. V případě obtíží s dýcháním je předepsána okysličení zraněné osobě nebo na přístroji je zajištěno umělé dýchání.
  4. Pro epileptické záchvaty se Diazepam podává intravenózně a fenytoin nebo fenobarbital se také předepisuje.
  5. Ve všech případech po otravě je rovnováha tekutin a soli v těle neustále sledována, dokud není zcela obnovena.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Sedalgin je zpravidla dobře snášen pacienty, jsou možné pouze někdy nežádoucí vedlejší účinky. Negativní reakce se projevují následujícími orgány a systémy:

  • trávicí trakt - snížení chuti k jídlu, nevolnost, rozvoj žloutenky, zvracení;
  • srdce a cévy - hypertenze, bušení srdce;
  • centrální nervový systém - závratě, nespavost, nervová podrážděnost;
  • hematopoéza - hemolytická anémie, trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza;
  • alergické reakce - kopřivka, svědění, kožní vyrážka, edém, anafylaktický šok, bronchospasmus.

Lék může ovlivnit rychlost psychomotorických reakcí, takže v době léčby je lepší opustit řízení a pracovat s komplexními mechanismy. Pacienti s atopickým bronchiálním astmatem mají zvýšené riziko alergických reakcí. Další kontraindikace zahrnují řadu takových patologických a fyziologických stavů:

  • přecitlivělost na jednu ze složek léčiva;
  • vrozený nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
  • zvýšený nitrooční tlak;
  • výraznou aterosklerózu;
  • hypertenze;
  • arytmie;
  • ulcerózní onemocnění trávicího traktu;
  • anémie;
  • infarktu myokardu.

Aplikace pro děti do 12 let

Přiřazení Sedalgin Plus mladšímu dítěti je potenciálně nebezpečné. Přípravky s analginem nebo jeho deriváty v důsledku nedostatečného vývoje dětského těla mohou během léčby způsobit závažné komplikace, z nichž jedním je Rayův syndrom. Tento stav je charakterizován otravou drogami s poškozením mozkové kůry a rozvojem selhání ledvin a jater.

Sedalgin Plus během těhotenství

Lék je během těhotenství kontraindikován, protože má negativní vliv na funkci hematopoetického systému a zvýšené zatížení ledvin. Kofein, který je součástí tohoto léku, proniká do mateřského mléka. Z tohoto důvodu se nedoporučuje užívat lék při kojení. V nepřítomnosti analogů je nutné přerušit kojení v době léčby. Můžete pokračovat v krmení za 2-3 dny.

Při porušení jater a ledvin

Vzhledem k tomu, že hlavní přeměna aktivních složek léčiva na metabolity probíhá pomocí jaterních enzymů a ledviny provádějí abstinenci, pacienti se středně závažným onemocněním jater nebo ledvin mohou užívat pouze pod přísným lékařským dohledem. Taková léčba syndromu bolesti je přísně zakázána u podobných onemocnění s těžkým průběhem.

Interakce s léky

Princip léku při jeho kombinaci s jinými léky je popsán v tabulce:

Lék nebo skupina léků

Současné použití se Sedalgin Plus

Hepatotoxické léky, perorální antikoncepce, alopurinol

riziko toxického poškození jater

Antipyretika

vzájemné zvýšení toxických účinků

Barbituráty

oslabení sodné soli metamizolu

Sedativa a sedativa

zvýšení analgetického účinku

Kumariny

snížená účinnost antikoagulancií

Neuroleptika

zvýšení anestetického účinku

Chlorpromazin

existuje riziko závažného snížení tělesné teploty

Jiná analgetika

zvyšuje pravděpodobnost alergických reakcí

Cyklosporin

dochází ke snížení koncentrace aktivních složek cyklosporinu

Cena Sedalgin plus

Tablety Sedalgin lze zakoupit online nebo zakoupit v lékárně. Náklady na lék závisí na cenách ve vaší oblasti a množství balení. Orientační ceny pro Moskevskou oblast jsou uvedeny v tabulce:

Druh léků

Lékárna náklady, rublů

Internet cena, rublů

tablety číslo 20

167-268

145-222

tablety číslo 10

113-120

117-123

Video

Recenze

Inna, 29 let

Začala užívat Sedalginu Plus na doporučení terapeuta, když se k němu otočila s těžkými bolestmi hlavy. Pokud porovnáte s jinými léky proti bolesti, pak po těchto pilulkách bolest ustupuje téměř okamžitě. Nicméně, tam je významná nevýhoda: pokud vezmete pilulku večer, pak je těžké usnout, takže je lepší pít lék před obědem.

Alla, 34 let

Mé období je velmi bolestivé. První den bez anestetik je obtížné chodit, takže piju Sedalgin. Pokud si přečtete instrukce, budete vystrašeni - existuje mnoho vedlejších účinků, ale nikdy jsem je neměl. Vždycky mám tyto pilulky v kabelce, pomáhají mi z jakékoli bolesti a vyrovnávají se s prvními příznaky zimy.

Elena, 41 let

Často mám migrénu, zvláště když se změní počasí. Nebyl žádný takový lék, jak jsem vždycky kupoval. Chcete-li nahradit lékárníka nabízené pilulky Sedalgin Plus. Poté, co jsem si vzal první pilulku, můj krevní tlak klesl, i když můj manžel tento lék bral normálně. Myslím, že za takové peníze je lepší koupit několik balíčků jednoduché Analgin.

Zanechte Svůj Komentář