Pike ocas květ

Sansevieria (sanseviera, sanseviera) je pokojová rostlina, která potěší ty kolem vás bohatou zelenou barvou každý den. V obyčejných lidech to je také nazvané “Teschin jazyk”, “hadí kůže”, “štika ocas”. Tento název obdržel květ kvůli jeho prodlouženým špičatým listům a barvě. Přezdívaná tato rostlina je hojivou a hojivou ranou.

Odkud pochází mateřský jazyk?

Pokud se dříve jako květina, Sansevieria byla nalezena pouze v zemích s tropickým a subtropickým podnebím, pak se naše dny pro něj staly triumfálními, protože teď může růst na parapetu jakékoli místnosti s mírnou vlhkostí. Rodištěm štiky je Indie, Madagaskar, Afrika, Jižní Amerika, kde jsou kameny a suché klima. To znamená, že pokud jste začínající květinářství, pak je tato nenáročná rostlina právě pro vás.

S dobrým osvětlením doma, hnojivem, mírným zavlažováním rostou šťavnaté skoky! Jeho délka může dosahovat 1, 5 m. Doma můžete díky netradičnímu typu rostliny vytvořit netradiční květinový koutek. Ve skutečnosti je piketail květina, přímo rostoucí z kamenité půdy, krásná. Rostlina se vyznačuje elastickými listy různých zelení, tvarované jako ostrý meč, díky kterému vytváří atmosféru tajemství a intrik.

Co se stane, štika ocas

Vytrvalá květina může vyrůst v hrnci naplněném zemí, na okenním parapetu, ve stínu nebo na slunci, s průvanem nebo v drsných suchých podmínkách, při nízkých teplotách až do 0 ° C. Všechny druhy sansevieri (a tam je více než šedesát) potěší oko a hrají s představivostí! Odrůdy se liší barvou, velikostí, hustotou listů a dobou květu. Nejběžnější jsou:

  1. Roztomilý úhledný květ Hanni ne delší než 30 cm. Schukuy ocas se liší od jejich protějšky neobvyklý vzor na listech bohaté zelené barvy. Špičky listů jsou ohnuté směrem ven, což vytváří pestrý soubor připomínající vázu.
  2. Zelené šavlovité listy s jasně žlutými pruhy na okrajích. Takže můžete charakterizovat květ laurenta štika ocas. Samo o sobě je nenáročný, ale s náležitou péčí může růst až na 1 m.
  3. Třícestná Sansevieria - skupina dekorativních listů. Díky nerovnoměrnému zbarvení zebry se bez problémů vejde do každého interiéru bytu. V závislosti na odrůdě může mít řadu tmavých a světle zelených tónů.
  4. Sansevieria velký - rostlina piketail, schopný se připojit k jinému oddenkem, bez kontaktu s půdou. V procesu růstu má až 4 masité listy široké 15 cm.
  5. Duneri - neobvyklý květ 18-20 plochých listů, propojený v růžici. Když začne kvést, místnost je plná sladké vůně, která se podobá šeříku.
  6. Cylindrical Sansevieria je také jedna z běžných vnitřních odrůd. Kromě originálního vzhledu s nimi milují milovníci barev často pletení copánků.
  7. Sansevieria Kirk, nebo krásná. Extravagantní květ zelené barvy se světle zelenými nebo bílými skvrnami a hnědočerveným lemem. Vytváří kompozice - zásuvky, za dobrých podmínek může růst až na téměř 2 metry.

Sansevieria - domácí péče

Pike ocas květ není vybíravý o jeho majitelé. Na chvíli na něj můžete zapomenout a on zůstane stejně krásný. Je pravda, že je nutné se starat o rostlinu a dodržovat několik pravidel, aby sukulentní rostlina nejen rostla, ale aby každý rok mohla kvést:

  • Aby se květ nestal bledý, ne zvadlý, vyhněte se přímému letnímu slunci. V zimě můžete přidat světlo ze zářivky.
  • Zalévání se provádí 1 krát za 7-14 dnů, jak půda schne. Hlavní věc - ne zavlažovat květinu ve středu zásuvky.
  • Jakmile přijde jaro, štika ocas začne růst, přidejte 1 čas / 2 týdny krmení. Dobrý účinek na směs rostlinné půdy. To umožňuje sukulentní nejen růst, ale také začít kvést.

Chov

Chcete-li pěstovat štika ocas dvěma způsoby. První je rozdělení listů. Řez je napříč, sedm centimetrů se nechají zaschnout. Po přípravě půdy (půda, písek, rašelina) je květina vysazena do půdy. Druhou chovatelskou metodou sanceverier je rozdělení oddenků. Během období transplantace jsou vytvořené růžice listů úhledně řezané a řezy jsou sypány běžným aktivním uhlím. Ocas dna je okamžitě umístěn v písčité půdě a zavlažován 1 krát / 14-17 dní, aby se děti mohly usadit. Chov, zpravidla probíhá dobře, a dokonce i debutant se s tím vyrovná.

Jak štika ocas kvete - foto

Můžete pěstovat štika ocas po celá desetiletí, ale nikdy vidět jeho hlavní krásu. Ano, kvetou, i když vzácné, ale kvůli okolnostem a řádné péči může být i každý rok. To vše záleží na odrůdě, ale z větší části květina střílí šíp, který může vyrůstat až do metru. Na stonku ze všech stran jsou malé pupeny od bílé po světle zelenou. Dokonce i na jejich povrchu můžete občas vidět malé kapky rosy. Uprostřed kvetoucí štiky ocas vyzařuje jemnou opojnou vůni. Je pravda, že existují výjimky, když je vůně klonující a nepříjemná.

Viz také: gardénie - péče doma.

Video: Sansevieria - štika ocas doma

Zanechte Svůj Komentář