Mop pro vytírání

Otázka, kterou mop si vybrat pro dům, se obává každé hostesky. Volání profesionální tým čističe není cenově dostupné pro každého, takže je lepší dostat dobrého pomocníka při čištění. Moderní zařízení s pohodlnou rukojetí výrazně zkrátí čas strávený obnovou objednávky u vás doma.

Jak si vybrat mop pro vytírání

Pro udržení normálního mikroklima by mělo být mokré čištění prováděno každý den. Aby byl proces méně náročný na práci, musíte pečlivě přistupovat k výběru mopu pro čištění podlahy. Pokud dříve nejlepší přístroj byl považován za dřevěný výrobek s dlouhou rukojetí (jako na dlouhodobé fotografii), na které byly staré rány navinuty, nyní technický pokrok nabízí sofistikovanější prostředky. Jejich použití je však mnohem jednodušší a má své nevýhody.

Aby nákup splnil vaše požadavky, zvažte následující aspekty:

 • Materiál výroby. Zařízení může být dřevěné, kovové nebo plastové. První varianta je nejdostupnější a trvanlivá, ale není vybavena tryskou. Pokud jde o druhý a třetí model, na konci taková zařízení pro čištění podlah mají speciální houbu nebo vlákna. Modely jsou praktické, ale ne příliš odolné.
 • Stavba Mop pro čištění podlahy může být proveden v klasickém provedení nebo může být vybaven mechanickým mačkáním nebo parním zařízením. Teleskopické modely jsou výškově nastavitelné, které postrádají možnosti integrovaného designu.
 • Materiál hadry nebo trysky. Houba nebo "těstoviny."
 • Povrchy, které mohou být ošetřeny hadrem. Přizpůsobení může být univerzální nebo určené výhradně pro určitý druh povlaků: laminát, linoleum, dlaždice.

Typy mopů na podlahu

Železářství nabízí různé mopy na podlahu. Produkty se liší funkčností, výrobními materiály a cenou. Vysoce kvalitní upevnění usnadní proces čištění podlah a výrazně sníží potřebnou námahu na minimum. Mezi hlavní typy patří:

 • dřevěné;
 • elektrické;
 • "Butterfly";
 • vzplanutí;
 • s tryskou;
 • pára.

Kromě toho hraje velkou roli materiál hlavy mopu. Některé z nich jsou určeny k praní jakéhokoliv povrchu, zatímco jiné jsou určeny pouze pro jeden konkrétní typ podlahy. Velmi populární modely s houbou na konci nebo "těstoviny". Mechanické odstředění učiní čištění co nej hygieničtější, ale musíte pochopit, že takové mopy jsou velmi krátké.

Dřevěné

„Sovětská“ verze neztratila svou popularitu dodnes. To se liší ve velmi rozumnou cenu, životnost a jednoduchost designu. S jeho pomocí můžete umýt jakýkoliv povrch, protože stupeň vlhkosti trysky (v našich případech hadrech) je řízen samotnou hostitelkou. Zařízení je vhodné pro podlahy:

 • z laminátu;
 • dlaždice;
 • pro jiné nátěry.

Elektrický mop

Zařízení, které pracuje na elektřinu nebo na baterii, je elektrický mop pro čištění podlahy. S jeho pomocí se můžete zbavit zvířecích chlupů, nečistot na povrchu. Přístroj čistí nejtěžší místa díky schopnosti otáčet se kolem své osy, což výrazně zlepšuje kvalitu čištění. Pokud potřebujete mop pro laminát, pak tato volba bude optimální. Mezi charakteristické vlastnosti zařízení patří:

 1. elektrický pohon;
 2. přítomnost několika kartáčů v soupravě;
 3. rukojeť, která nastavuje výšku zařízení;
 4. dobíjení nebo baterie.

Motýl mop

Díky této adaptaci bude hosteska schopna minimalizovat čas a úsilí potřebné k čištění podlahy. Mop dostal své jméno díky speciální konstrukci spinu: mechanismus složí houbu na polovinu a vytlačuje z ní přebytečnou vlhkost. Model je vhodný pro mytí hladkých povrchů odolných vůči vodě. Cena mopu je velmi cenově dostupná, ale model je krátkodobý.

Platýs pro vytírání

Zařízení je dlouhá rukojeť vyrobená z kovu, která je opatřena plochým obdélníkovým hrotem, který pracuje kolem. Mop-flaunder usnadňuje čištění, rychlé a vysoce kvalitní. Díky dobrému automatickému odstředění přístroj nezanechává žádné stopy ani skvrny. Tryska může být vyrobena z bavlny nebo mikrovlákna. Je lepší zvolit druhou možnost, protože je praktičtější. Součástí flaru jsou vyměnitelné hadry, které poskytují sterilní čištění.

S víčkem z mikrovlákna

Na dlouhé rukojeti dalekohledu se nacházejí objemné bavlněné prameny. Mohou být sestaveny ve formě kartáče nebo umístěny na pravoúhlé trysce. Svítidla se převážně prodávají s plastovou nádobou pro snadné čištění. Mop z mikrovlákna se používá pro všechny povrchy, které jsou odolné vůči vodě. Po kontaminaci může být tryska vždy odstraněna a vyčištěna nebo vyměněna za novou.

Laminátový parní mop

Moderní model mopu nejen vyčistí podlahu před nečistotami, ale také odstraní bakterie. Proud horké páry má mokré čištění. Často je parní mop vybaven speciálními tryskami, které lze použít k čištění oken, parního oblečení. Náklady na zařízení jsou nadprůměrné, ale přístroj vám bude sloužit po mnoho let a sníží čas strávený prací v domácnosti. V této linii stojí za zmínku takový německý výrobce, jako Wilde.

S houbou a točením

Silikonové mop s wringer a kbelík je bestsellerem mezi moderními ženami v domácnosti. Pohodlný design, vynikající funkčnost, rozumná cena činí model velmi populárním. S jeho pomocí se snadno shromažďují zvířecí chlupy, prach, nečistoty z hladkých povrchů. Ideální pro mokré čištění dlaždic a linolea. Inovace značky Tornado mají speciální spolehlivost a praktičnost. Nevýhody provedení s extrakcí zahrnují křehkost: gumový houba-válec nemůže být nahrazen.

Video: který mop je lepší pro podlahu

Recenze

Jekatěrina, 32 let

Zkoušela jsem mopy s houbami a "makarony". Ano, jsou pohodlné, ale to je ohnisko mikrobů. K praní lidsky stále nefunguje, bude nepříjemný zápach a špína. Jednoduchý dřevěný mop s hadrem je nejlepší pro čištění podlah.

Alena, 24 let

Po mnoho let jsem používal stěrky. Z nich a ruky je méně unavená než z obvyklých dřevěných a bílých dlaždic očištěných bez velkého úsilí. Cena takového „asistenta“ je prostě směšná a čistící schopnosti jsou ve výšce. Díky tomuto mopu není mytí podlahy moukou pro mě, ale jednoduchým úkolem.

Karina, 27 let

Před rokem koupil Karcher. To je v domácnosti nepostradatelná věc. Používám nejen moje podlahy, ale i interiér vozu, který čistím. Technika je velmi spolehlivá, povrch po ní leskne. Cena je pouze drahá, ale plně ji ospravedlňuje. Už jsem zapomněl na jednoduché mopy a mytí vysavačů.

Zanechte Svůj Komentář