Askorutin - návod k použití. Co pomáhá tabletám Askorutinu pro děti i dospělé, recenze a ceny

Každý den je stále více a více stoupenců myšlenky, že prevence zdraví je nejlepším způsobem, jak bojovat s nemocemi. Pokud se také budete řídit tímto názorem, budete užitečné informace o léku Ascorutin. Zjistěte, ve kterých případech mohou být tyto pilulky užitečné, pokud mají jakékoliv kontraindikace a jaká je cena tohoto výrobku.

Askorutin - indikace pro použití

Lék obsahuje dvě velmi prospěšné látky pro lidské tělo: vitamin C ve formě kyseliny askorbové a rutinu (jiný název je vitamin P). Znalost vlastností složek, z nichž Askorutin sestává, pro které jsou uvedené tablety používány, je snadné odhadnout. Vitamin C je aktivní antioxidant, který pozitivně ovlivňuje obranyschopnost organismu. V kombinaci s rutinem je kyselina askorbová lépe absorbována tkáněmi a interakce obou vitaminových složek má pozitivní vliv na stěny cév, jejich posílení a snížení jejich křehkosti.

Askorutin je předepisován jako náhrada za nedostatek vitaminu C a R. Užívání tohoto levného léku zvyšuje imunitní systém a je dobrou prevencí proti chřipce a nachlazení. Účel Ascorutin se nachází v léčbě nemocí, které způsobují zvýšení křehkosti velkých krevních cév a malých kapilár. Přečtěte si více informací o použití těchto tablet při léčbě některých běžných onemocnění.

Ascorutin pro hemoroidy

K tomuto onemocnění dochází v důsledku křečových žil lokalizovaných v konečníku. Ascorutin pro hemoroidy je předepsán, protože lék pomáhá obnovit pružnost cévních stěn a snížit riziko trombózy zanícených žil. Pacienti si všimnou pozitivního účinku z užívání léku: zapálené hrboly jsou sníženy a nepohodlí v prenatální zóně je rychle odstraněno. Musíte vědět, že neexistuje žádná odpověď pro všechny, jak pít Askorutin, jak se zbavit hemoroidů. Je nutná návštěva proktologa pro jmenování léčebného režimu.

Ascorutin pro křečové žíly

Účinnost tohoto léku v léčbě tohoto onemocnění se projeví více, pokud budete užívat pilulky pro profylaktické účely. Je-li onemocnění již progreduje, je askorutin pro křečové žíly předepsán nezávisle, ale pouze jako součást komplexní terapie. Lék pomáhá posilovat stěny cév, zmírňuje zánět žil a eliminuje otoky nohou. Užívání této drogy také zabraňuje riziku vzniku krevních sraženin. Specifické dávkování a způsob použití léčiva v návodu nejsou specifikovány ošetřujícím lékařem.

Askorutin pro kůži

Tento lék může sloužit dvojnásobně dobré služby pro dlouhodobé zachování krásného a zářivého vzhledu. Vitamin C, který se podílí na syntéze kolagenu, zvýší pružnost kůže a schopnost léku zlepšit elasticitu krevních cév pomůže v boji s kuperózou - projevem vaskulární sítě na obličeji. Hodně pozitivní zpětné vazby na použití přípravku Ascorutin na kůži obličeje svědčí o jeho účinnosti, ale dříve, než začnete užívat tyto tablety sami, nezapomeňte se poradit s odborníkem.

Askorutin - návod k použití pro děti

Tento lék se používá nejen při léčbě nemocí charakteristických pro dospělou populaci - bude také užitečný při určitých patologických stavech, kterým může být vystaveno každé dítě. Ascorutinové děti předepsané pro:

 • časté krvácení z nosu;
 • nedostatek vitaminu C a P;
 • revmatismus;
 • glomerulonefritida;
 • hemoragická vaskulitida;
 • při léčbě virových a infekčních onemocnění.

Lék lze podávat dítěti, které dosáhlo věku 3 let. Jak užívat Ascorutin - v jakou dobu, v jakých dávkách - by měl předepisovat ošetřující lékař. Malý pacient bude často muset užívat 1 až 3 tablety po celý den v závislosti na režimu. Je důležité informovat dítě, že tento lék nelze vstřebat, protože kyselina acetylsalicylová negativně ovlivňuje sklovinu zubů. Podle návodu k použití musí být pilulka odebrána po jídle a omyta malým množstvím vody.

Askorutin během těhotenství

Zda je možné tento lék použít pro ženu, která očekává dítě, závisí na období, ve kterém se nachází. Ascorutin během těhotenství je kategoricky kontraindikován v prvním trimestru, což je vysvětleno následovně. Během období, kdy se tvoří všechny orgány plodu, je nutné omezit pronikání jakýchkoli látek třetích stran skrze krev těhotné ženy na dítě, aby nedošlo k jeho poškození.

Když je žena na pozdějších liniích gestace, může být Ascorutin podáván například tehdy, když jsou žíly v nohách rozšířeny nebo zabraňují krvácení dělohy během porodu. Zda je možné tento lék užívat během kojení - lékař musí také rozhodnout. Ačkoli rutin neproniká do mateřského mléka a vitamín C je zde zjištěn v nevýznamné koncentraci, dítě je velmi citlivé na jakoukoli změnu ve složení své stravy. Z tohoto důvodu je nutná kontrola lékaře při užívání léku.

Askorutin - kontraindikace

Seznam případů, kdy je zakázáno užívat tento lék, je uveden v návodu k použití. Podle anotací k Askorutinu jsou kontraindikace jmenování těchto tablet:

 • individuální intolerance na vitamin C nebo rutin;
 • zvýšené srážení krve;
 • děti do 3 let;
 • I trimestr těhotenství;
 • některá onemocnění: diabetes, tromboflebitida, těžké onemocnění ledvin atd.

Askorutin - vedlejší účinky

Recenze, že droga způsobila jakékoliv negativní reakce, jsou extrémně vzácné, ale pokyny pro léčivo naznačují, že to lze pozorovat. Pokud užíváte Ascorutin nekontrolovaně, vedlejší účinky budou:

 • bolest hlavy;
 • zvýšený tlak;
 • poruchy spánku;
 • kožní alergie;
 • předávkování, nevolnost a zvracení;
 • při dlouhodobém nekontrolovaném užívání - tvorbě ledvinových kamenů.

Cena za Ascorutin

Kolik je takový vitaminový přípravek? Pokud vezmete v úvahu mnoho pozitivních účinků, které mají složky léku Askorutin - cena tohoto léku je velmi cenově dostupná, ale v různých lékárnách se může mírně lišit. Takže blistr 10 tablet může stát od 7 do 10 rublů, a pro balení 50 tablet budete muset zaplatit od 35 do 70-85 rublů.

Zjistěte více způsobů, jak posílit plavidla.

Video: aplikace Ascorutinu

Recenze

Alina, 27 let

Ani jednou jsem si tyto léky nebral v podzimním období pro imunitu, výsledek byl opravdu. Můj manžel a já jsme na programu - plánujeme těhotenství. Ačkoli Ascorutinovo instrukce nezakazuje pití vitamínového komplexu během tohoto období, rozhodl jsem se zdržet se hlasování, protože v prvním trimestru je tento lék kontraindikován.

Zhanna, 30 let

Všiml jsem si častých nosebleeds - jsou téměř pokaždé, když umýváte. Když jsem šel k lékaři, nenašel nic hrozného, ​​ale řekl, že je nutné posílit cévy. Ascorutin řez pro tento účel, výsledek je spokojen: podle pokynů, lék je jen pro to, za cenu rozpočtu, a účinek je patrný!

Lydia, 46 let

Periodicky používám tento lék nebo jeho analogy k posílení krevních cév, protože mám křečové žíly. Všiml jsem si, že lék vyvolává účinek specifikovaný v návodu: snižuje otok nohou a křečovité účinky. Doporučuji tyto pilulky lidem se stejnými problémy, ale pouze se svolením lékaře!

Zanechte Svůj Komentář