35 týdnů těhotenství: co se stane s dítětem a matkou

Vaše dítě je téměř připraveno k narození, nyní jsou téměř všechny orgány a systémy téměř utvořeny, už má rysy obličeje a může být podobný svým rodičům, prsty mají individuální vzor, ​​dítě aktivně roste a přibírá na váze. Nyní jste na mateřské dovolené a je čas na odpočinek a přípravu na budoucí narození. Snažte se starat méně a starat se. Přeneste některé starosti na blízké a sbírejte věci do porodnice, pokud jste tak ještě neučinili. Nyní stojí za to zvládnout techniky dýchání v práci, provádět cvičení pro vykládání dolní části zad, komunikovat s dítětem, chodit hodně a snažit se dostat dostatek spánku. Brzy nebudete odpočívat.

Změny v těle v 35. týdnu

35 týdnů těhotenství je tritium trimester, devátý měsíc těhotenství, a toto hraniční období - děti, které se narodí v tomto období jsou zdravé a prakticky nepotřebují kyslík a podmínky inkubátoru, získali dostatečnou váhu k udržení tělesné teploty. Oni jsou obvykle nazýváni už ne předčasný, ale předčasně narozený. Přesto je žádoucí, aby se dítě narodilo včas, aby získalo větší váhu a rostlo.

Do této doby, děloha dosáhla jeho maximální velikosti, a to mačká vnitřní orgány silně, který může vést k obtížím dýchání, obzvláště během cvičení. Je-li těžké dýchat, je nutné zaujmout pozici kolenního lokte a několikrát se nadechnout. Zvláště pečlivě musíte věnovat pozornost modravosti rtů a nachlazení končetin - stojí za to se poradit s lékařem.

Tělo se postupně začíná připravovat na porod a možná bude postupné snižování břicha vložením hlavy plodu do oblasti pánve. Pak bude snazší dýchat a žaludek poněkud změní svůj tvar. Obvykle se snížení břicha vyskytuje dva až tři týdny před porodem. To se však nemusí vždy stát, mnoho žen si nevšímá snížení břicha před porodem. Vaše těhotenství vás již může nosit mimo provoz, protože dítě je stále těžší a můžete se rychle unavit, nemůžete chodit dlouho. Snažte se jít daleko od domova, vždy s sebou vezměte výměnou kartu a dokumenty, zahoďte dlouhé cesty a lety na letadlech, během dlouhé cesty musíte změnit polohu a zahřát, vstávat a chodit trochu každou půlhodinu. Může vyčerpat časté močení, je třeba upravit množství tekutiny, kterou pijete.

Vývoj plodu v 35. týdnu: hmotnostní velikost a pohlaví

Dítě v tomto období by mělo být asi 2400-2600 g, růst přesahuje 45-46 cm, i když individuální fluktuace jsou možné, založené na vlastnostech vývoje, dědičnosti a výživy matky. Od tohoto data bude dítě přidávat 200-250 gramů týdně. Tam je velmi málo místa pro dítě v děloze a budete jasně cítit všechny pohyby dítěte, některé pohyby mohou být bolestivé, zejména v oblastech žeber a jater. Nyní se dítě nachází v 98% žen v čele s rukama a nohama přinesenými k tělu a nemá moc příležitostí pohybovat se a pohybovat se, musí se natahovat, otáčet hlavu a nohy a nohy. Frekvence poruch musí být nejméně 10 pohybů za 12 hodin. Pokud jsou pohyby bolestivé a aktivní, nebo se dítě chová velmi tiše - měli byste se poradit s lékařem, možná, že plod trpí nedostatkem kyslíku.

Do tohoto data jsou všechny systémy a orgány aktivně rozvíjeny, aktivně fungují a pracují na harmonické práci. Sledování podnětů nervového systému. V nadledvinách jsou aktivně vylučovány hormony, které podporují výměnu vody a solí, které regulují činnost ledvin. Podkožní tuk se aktivně hromadí, v oblasti končetin je zvláště intenzivní, zatímco dítě vypadá tenké, ale po několika týdnech bude výrazně zaobleno. Dnem narození se děti stávají baculatými a roztomilými, kůže má růžovou barvu, hladké s jednotlivými vzory na patách a prstech. Líce jsou nyní kulaté a baculaté, což pomáhá při sání prsou. Již dostatečně dlouhé vlasy na hlavě mohou růst, i když se dítě může narodit s holou hlavou. Vyrostl však obočí a dlouhé řasy. Měsíčky na prstech dosáhly okraje podložky a mohou být delší, což vede k tomu, že drobek se může nechtěně poškrábat.

V tomto období dochází k aktivní akumulaci vápníku a železa v těle plodu, což je nezbytné v prvních měsících života dítěte pro jeho aktivní rozvoj. Nyní je dítě již schopno se udržet v teple, ale podchlazení je pro něj stále nebezpečné a je zapotřebí zvláštní péče o takovou drobek. Na těle, téměř žádné vlasy jsou vlevo - lanugo, a původní mazivo zůstalo pouze v kožních záhybech. V děvčatech, velké stydké pysky pokryly malé rty, u chlapců, varlata sestoupila do šourku. Barva očí a vlasů dítěte není nyní konečná, v prvním roce života obvykle mění barvu. Dítě nezastaví jeho vývoj na minutu, jeho nervový systém je ještě tvořen. Kosti lebky jsou hustší, švy mezi nimi se zmenšují.

Pocity budoucí matky

Před dodáním je méně času. A vaše nepohodlí je stále častější a závažnější. Buďte trpěliví, existuje jich poměrně málo, od 37. týdne můžete počkat na doručení v daný den. Může se objevit snížení břicha, zejména během prvního těhotenství, a hlava plodu tlačí proti výstupu malé pánve. Z tohoto důvodu se stává trochu snazší dýchat. Žebra jsou méně bolavá a pálení žáhy a nevolnost se uvolňují, chuť k jídlu se objevuje a zlepšuje se pohody. Ale s takovým drobným, je důležité si uvědomit, že nyní existuje aktivní tuková depozice jak u plodu, tak i ve vás - stojí za to racionálně přistupovat k otázce výživy, aby se nepřidala nadváha. Nicméně, často nadváha nastane kvůli skutečnosti, že nohy se zvětší, nebo tam je obecný otok těla. To může být projevem preeklampsie a je hrozbou pro život a zdraví matky a plodu, musíte navštívit lékaře.

Pohyby plodu jsou intenzivní. Aktivně reaguje na vnější signály a zvuky, pohyby a jeho pohyby musí být kontrolovány. Maminka může jasně identifikovat pohybem, jakou částí těla je - loket, pero, pata nebo koleno.

Může docházet k nárůstu výtoku v důsledku vybití sliznice, jako jednoho z předchůdců hrozícího porodu, ale jeho výtok může trvat až několik týdnů. Často může existovat pocit, že se žaludek stává kamenným - to je způsobeno tréninkem boje, přípravou dělohy na porod. Jsou nepravidelné a bezbolestné, nevedou k otevření děložního hrdla. Pokud je tón dělohy zvýšený, měli byste si lehnout k odpočinku na levé straně, pokud po té děloze neuspěcháte, měli byste navštívit lékaře.

Kvůli tlaku fetální hlavy na močový měchýř, časté návštěvy toalety, která je obzvláště vyčerpávající v noci, při snižování hlavy, tyto pocity se zvyšují. Nyní může být emocionální stav nestabilní - útoky aktivity a "hnízdění" jsou nahrazeny únavou a nervozitou, což je normální. Je důležité udržet aktivní životní styl a často být ve vzduchu, sbírat věno pro dítě a připravit pro něj roh. Získat sílu porodit, pak bude hodně problémů. Snažte se odpočívat ve dne iv noci, dostat dostatek spánku, pohodlnou polohu s pomocí polštářů a válečků.

Narození 35 týdnů

Ačkoli nyní může dítě již existovat nezávisle, pokud se tento týden narodí, ještě není dostatečně zralý na narození a porod bude považován za předčasný. Dítě je velmi životaschopné a je schopno nezávisle dýchat, bude relativně přiměřené udržovat teplotu, ale stále je velmi slabé před vnějším prostředím a bude vyžadovat zvláštní péči. Je důležité, aby se dítě dostalo do 38–40 týdnů, které mu byly uloženy, aby se mohl zotavit a růst. V těle se hromadí minerály a vitamíny.

Za určitých podmínek však tento týden dochází k porodu, nebo existují indikace k nouzovému porodu ve věku 35 týdnů. Zvláště strach z takového porodu nestojí za to, dítě bude zcela normální, ale opět - to vše záleží na důvodech, které způsobily rané narození. S vysokou pravděpodobností bude dítě naživu a pak se bude vyvíjet poměrně aktivně, aniž by zaostalo za svými vrstevníky. Do této doby jsou plíce připraveny dýchat samy a v uspokojivém stavu matky a dítěte mohou být spolu bezprostředně po porodu. Takové děti jsou však obvykle sledovány na oddělení pozorování novorozenců, takže čas si může všimnout nastíněných odchylek ve zdraví a vývoji. Mohou potřebovat kyslíkovou podporu a speciální postupy.

Stav dělohy v 35. porodnickém týdnu

Děloha v 35 týdnech dosáhla své maximální výšky - vzrostla o 15 cm nad pupkem a vzrostla o 35 cm od úrovně dělohy. Jeho dno může podepřít vnitřní orgány a membránu, což narušuje dýchání. Tón dělohy se může zvýšit s jakýmkoliv podrážděním - aktivní pohyby plodu, únava, stres. Při mytí prsu nebo při masáži se může zvýšit tón dělohy. Tréninkové kontrakce se stávají častěji citlivější, vydrží až půl minuty, nepravidelně a bezbolestně, ne více než jednou za 15-20 minut. Takové tréninkové boje jsou variantou normy.

K poklesu břicha může dojít v důsledku změn děložního hrdla a jeho zrání. V procesu zrání děložního čípku chápeme jeho postupné vyhlazování a změkčování. Plocha děložního čípku se postupně rozvíjí (dříve byla poslána posteriorně) a tvoří se jediný porodní kanál, po kterém se potom dítě pohybuje. Během procesu dozrávání děložního hrdla dochází k postupnému vypouštění hlenu z jeho kanálu. To může být sliznice s proudy krve. Kousek růžového hlenu nebo nahnědlý výtok. To neznamená začátek práce - mohou nastat za dva týdny.

Pokud jsou pravidelné kontrakce, táhne dolní části zad a dolní části břicha, s největší pravděpodobností je to začátek práce, musíte si vzít s sebou dokumenty a jít do nemocnice.

Ultrazvukové vyšetření (ultrazvuk)

Obvykle ultrazvuk v tomto období je předepsán pro účely dalšího výzkumu, pokud máte podezření na jakékoli abnormality ve vývoji těhotenství. Rozhodování o typu doručení nebo jiných cílech. Během studie jsou stanoveny ultrazvukové indikátory - odhadovaná hmotnost a růst plodu, rychlost kontrakce, stav placenty a pupeční šňůry, množství plodové vody atd.

Zvláště důležité je zhodnotit práci placenty a její stupeň zralosti, vyšetřit děložní hrdlo a stupeň jeho zralosti. Vysvětlení ultrazvukových dat provádí lékař, v tomto období je možné provést 3D ultrazvuk, ale není možné vidět celé dítě, je příliš velké.

Příznaky a příznaky polyhydramnios

Podle ultrazvuku lze určit množství plodové vody a zjistit stav polyhydramnios. Mezi hlavní příznaky polyhydramnios patří zvýšení obvodu břicha a obtíže při určování částí plodu, tlumení tepu plodu a zvýšení aktivity dítěte. S polyhydramnios jsou možné komplikace porodu a zvýšené riziko abnormalit plodu.

Přidělení

V období 35 týdnů těhotenství se podstatně změní povaha vaginálního výtoku v důsledku začátku výtoku hlenové sliznice při přípravě dělohy na porod. Nyní mohou být mléčné nebo krémové, slizké, ne bohaté a bez patologických nečistot. Slizový uzávěr se však může uvolnit s kusem růžového hlenu, krevních pruhů a hnědých sekretů. S vypuštěním hlenové zátky, porod obvykle začíná do dvou až tří týdnů. Připravte se na jejich začátek.

Pokud je výtok žlutý, nazelenalý, zemitý, pruhovaný hlenem, pěnou, puchýřky, hnis, sýrový nebo šupinatý, je to znamení patologie. Neméně závažná je potřeba léčit výtok ostrým, nepříjemným nebo kyselým zápachem a svěděním a pálením v pochvě, zarudnutím hrází. Tyto změny mohou indikovat vývoj infekce - drozd nebo nemoci, které jsou přenášeny pohlavně. Tato onemocnění vyžadují povinnou léčbu, protože v podmínkách odcházející sliznice existuje reálné nebezpečí infekce fetálních membrán a plodu, navíc může být infekce přenášena na dítě později, během porodního procesu, když prochází porodním kanálem.

Špinění nebo krev na ložním prádle bude nebezpečné, může to být známkou nástupu porodu nebo placenty, takovéto patologie mohou být nebezpečné pro zdraví a život obou. Když se placentární narušení obvykle uchýlila k nouzovému porodu císařským řezem. Je nutné co nejdříve být v nemocnici.

Jak rozpoznat únik plodové vody

Když se objeví bohatý, čirý, vodnatý výtok s nasládlým zápachem, měli byste okamžitě kontaktovat nemocnici. Může to být plodová voda. Při úniku je nutné vyřešit průzkum o porodu, protože to je riziko infekce. Zjistěte, zda se jedná o únik vody, nebo je to takový výtok, pomůže speciální testovací proužek. Pokud dojde k prasknutí plodové vody - to je znamení nástupu porodu, měly by se objevit v nadcházejících hodinách.

Bolesti

V tomto období může být bolest méně častá, vznikají v důsledku změny těžiště a velkého břicha, jakož i zvláštních změn v těle, které připravují ženu na porod. Někdy může být v perineální oblasti nepříjemné pocity - ochlupení na stydké kosti, což může být příznakem symfýzy, nesouladu kostí v ochlupení stydké kosti. To vyžaduje odpočinek a odpočinek, pánevní výtok. V zádech, v pase a nohou může být nepříjemné pocity, zejména při dlouhodobém udržování vzpřímené polohy. Odpočívejte často s nohama vzhůru, s podložkou pod spodní části zad, noste speciální bandáž. Pravidelně můžete zaujmout pozici v kolenní poloze a uvolnit záda a břicho.

Někdy je pocit, že se žaludek dostává kámen a tahá spodní břicho, bolesti zad bolí. To může být trénink záchvatů, as intenzivními pocity může být začátek předčasného porodu. Pokud po zbytek tyto pocity neprojdou, stojí za to se poradit s lékařem. Při časté práci na počítači může dojít k bolesti v zápěstí a prstech, jejich mírné znecitlivění. Není to nebezpečné a po porodu projde.

Studené a léčebné metody

V tomto období může být nachlazení nebezpečné - může vyvolat předčasný porod a časné stárnutí placenty s rozvojem hypoxie plodu. S nachlazením, pokud začne porod, nebude snadné porodit, takže byste se měli zachránit. Máte-li nachlazení, poraďte se se svým lékařem o tom, jak léčit nachlazení, obvykle je to horečka. Rýma a kašel, které mohou zkomplikovat a být tak nepříjemné, že jsou těhotné. Obvykle doporučujeme nosní kapky a bylinné antitusické léky, přičemž paracetamol užívejte pro horečku.

Dieta a hmotnost máma

Do této doby můžete přidat asi 13 kg, i když existují možnosti zvýšit až na 20 g, v závislosti na stavbě a chuti během těhotenství. Pak se zbavit nadváhy nebude snadné. Proto je důležité dodržovat dietu, protože chuť k jídlu se zvyšuje a může být přidána až 3-5 kg ​​hmotnosti. Je důležité snížit obsah kalorií v jídle zvýšením množství ovoce a zeleniny. Nezapomeňte na proteinové potraviny. Sacharidy a tuky je však třeba minimalizovat. Lékař vám nyní může doporučit dny nalačno na jablkách, kefíru nebo obilovinách, vypít o něco méně tekutin - pro prevenci otoků.

Pohlaví

V tomto období může být sex obtížný, protože tělo se hodně změnilo a velké břicho brání pohybu. Pokud existuje taková touha, sex není zakázán. Orgasmus během sexu vede ke zvýšení krevního oběhu dělohy a zvýšené výživě dítěte. Nebyl však potvrzen názor, že proces porodu může začít během orgasmu. Zároveň spermie samců aktivně ovlivňuje děložní čípek, zvyšuje jeho pružnost, což vede k jeho aktivní přípravě na porod. Je důležité zvolit správné držení těla a nepociťovat nepohodlí během intimity.

Zanechte Svůj Komentář