Jak používat menstruační čepici - pokyny pro zavedení a extrakci, kontraindikace, recenze a ceny

Užitečným a vysoce žádaným prostředkem intimní hygieny pro ženy je menstruační kelímek, určený pro opakované použití v kritických dnech. Takové zařízení má několik jmen, ale funkce je jedna. Pokud zjistíte, jak používat menstruační kelímek, můžete si vybrat pro sebe vhodnou alternativu k hygienickým vložkám a tamponům.

Co je menstruační kelímek

Ve skutečnosti se jedná o malou nádobku vyrobenou z hypoalergenního lékařského silikonu, latexu nebo termoplastického elastomeru, který je podle instrukcí zobrazen do vagíny po dobu 5-12 hodin denně v závislosti na hojnosti krvácení u žen. Takové zařízení má několik názvů, z nichž nejznámější jsou: menstruační čepička, silikonový pohár pro menstruaci, menstruační čepička. To je dobrá příležitost nahradit tampony a hygienické vložky, s výjimkou osobní hygieny.

Co je potřeba

Při menstruačním výboji, místo hygienických vložek, můžete použít menstruační kelímek, který neabsorbuje nebo neabsorbuje krev, ale přirozeně ji sbírá ve speciální nádobě. Tento hygienický výrobek se všemi požadavky sterility je určen pro opakované použití, gynekologové jej často doporučují starším ženám.

Výhody

Nemůžete se zbavit měsíčních exkrecí v reprodukčním věku, takže žena musí zásobovat speciální hygienické výrobky pro další použití několik dní jednou měsíčně. Univerzální mísa pro menstruační cyklus má řadu výhod, které moderní ženy pravidelně používají. Výhody takového silikonového produktu:

 • opakované použití;
 • žádná alergie na hygienický materiál;
 • kontrola objemu výtoku, menstruační krve;
 • doba užívání je 5-10 let;
 • univerzální objem, dostatečná kapacita;
 • pohodlí pro každodenní použití;
 • nedostatek suchosti v pochvě, nepříjemné podráždění;
 • přítomnost několika velikostí menstruačního kalíšku.

Nevýhody

Menstruační kalich nezpůsobuje alergie, v moderní gynekologii je to praktický a vyhledávaný lékařský silikonový produkt. Mnoho žen již tento vývoj využilo a bylo s výsledkem spokojeno. Existují však značné nevýhody takové cenné akvizice, o které je důležité vědět před nákupem:

 • po každém použití je nutné misku umýt;
 • Je zakázáno používat panny;
 • hromadění sekrecí může vést ke stagnaci;
 • absorbuje pouze krev, ale ne slizniční výtok;
 • menstruační kelímek a oplach je nutné pravidelně odstraňovat;
 • způsobuje nepohodlí na samém počátku aplikace.

Rozměry

Strukturálně se jedná o speciální nálevku, která vypadá jako víčko, které se prodává v několika velikostech. To je nezbytné pro pohodlí běžného používání, což snižuje riziko vysoce nežádoucího proudění. Speciální mísa pro menstruaci může být vyráběna v následujících velikostech: A, B, S, M a L. Níže je uveden stručný popis každého parametru, který je třeba vzít v úvahu při konečném výběru. Takže:

 • A - vhodné pro ženy do 30 let, které nedávají porod;
 • B - je vhodný pro ženy od 30 let, které porodily;
 • S - objem - 15 ml, průměr a hloubka - 40 mm.
 • M - objem - 21 ml, průměr a délka - 40 mm.
 • L - objem - 32 ml, průměr - 45 mm.

Příprava postupu

Aby byla dodržena pravidla osobní hygieny, je nutné udržovat menstruační kelímek ve sterilizaci, po každém použití vyčistit produkt vysoké kvality, vysušit. Můžete měnit 1 čas za několik let, ale v případě potřeby bude silikonová mísa trvat 10 let. Konečný výsledek závisí na praxi používání, ale je důležité si uvědomit, že je zobrazena jednorázová aplikace takové inovace, po které je předmětem vysoce kvalitního čištění.

Jak používat

Než si objednáte a zakoupíte menstruační náustek v internetovém obchodě, musíte si přečíst návod, jak používat menstruační kelímek. Je důležité pochopit princip fungování této inovace, aby nedošlo k porušení podmínek používání. Silikonový produkt je vložen do pochvy, instalován uvnitř a udržován svaly a vytvořeným vakuem. Tento vhodný vynález s řádným podáváním poskytuje spolehlivou ochranu proti infekci patogenem v kritických dnech menstruačního cyklu.

Jak vložit kapu

Chcete-li správně nainstalovat menstruační čepici, musíte se uvolnit a zaujmout pohodlnou pozici. Ujistěte se, že si umyjte ruce předem mýdlem a vodou, můžete se dále léčit místními antiseptiky. Naučit se používat menstruační kalíšek je snadné: potřebujete trochu praxe a vše bude fungovat. Takový produkt je zvláště důležitý při sportu, cestování a jen v případě zvýšené aktivity slabšího pohlaví. Postup akcí je následující:

 • silikonový silikonový náustek zmáčkněte nejprve v polovině, pak ještě dvakrát;
 • držte předmět palcem a ukazováčkem tak, aby čepice zapadla do dlaně ruky;
 • vstupte do šálku do pochvy pod úhlem, ale ne hluboko (aby nedošlo k poškození sliznic);
 • po instalaci posuňte víčko, aby bylo hladké;
 • namáhejte svaly pochvy tak, aby byla nádoba správně umístěna, aby nedošlo k úniku;
 • ocas může být vyříznut na požadovanou délku bez narušení jeho tvaru.

Metody extrakce

Začátek čištění menstruační čepice je také nutné v určitém pořadí, ale nejprve si umyjte ruce mýdlem a znovu si pohodlnou polohu těla, relaxovat. Celý proces vyjímání misky netrvá déle než jednu minutu, ale výrobek musí být vyčištěn a převařen. Pořadí činností ženy je popsáno níže:

 • uchopte základnu poháru do pochvy;
 • nejprve zatlačte víčko, abyste se zbavili vzniklého vakua;
 • otočte šálek kolem osy, pak pomalu a opatrně vyjměte.

Opatření v oblasti péče

Dezinfekční metody mohou být studené a horké. V prvním případě se jedná o kvalitní zpracování mísy s menstruační krví pod studenou vodou. Nejprve se doporučuje odstranit přebytečnou kapalinu toaletním papírem, ubrouskem nebo suchým hadříkem. Dále je třeba použít pro mytí naředěné vodou acetát složení, peroxid vodíku různých koncentrací. Pokud jde o horké metody dezinfekce, hovoříme o varu menstruačního kalíšku v osolené vodě. Takže problém s čištěním výrobku je vyřešen téměř okamžitě.

Proč uniká

Chcete-li mít pozitivní názor na menstruační pohár, můžete potřebovat podrobné pokyny, další rady od gynekologa. Pokud porušíte výše uvedené posloupnosti akcí a základních pravidel, je možné, že víčko bude protékat. Když se žena setká s takovým problémem ve skutečnosti, příčiny úniku mohou být následující:

 • nesprávně dimenzovaný silikonový výrobek;
 • porušení procesu nastavení čepičky v pochvě;
 • poškození povrchu mísy, porušení integrity.

Kontraindikace

Pokud má žena hypersenzitivitu na latex a silikon, je lepší tento léčivý přípravek nepoužívat na kritické dny. Omezení se týkají chronických infekcí močových cest, jiných onemocnění u ženy. Menstruační kelímek se speciální péčí doporučuje pro panny a je lepší zvolit si alternativu k hygienickým vložkám. Nutnost koupit a používat misku již není nutná, pokud žena nese dítě pod svým srdcem.

Jak si vybrat chránič úst

Než si koupíte takový progresivní výrobek, musíte se konečně rozhodnout, vyhodnotit výhody a nevýhody takového průhledného víčka pro sběr menstruační krve. Na domácím trhu existuje několik známých výrobců, kteří nabízejí kvalitní výrobky s univerzálními vlastnostmi. Produkty mohou být prodávány v lékárně, ale je mnohem jednodušší je vybrat v katalogu podle fotografií a objednávek přes internet. Základní požadavky na výběr:

 • hypoalergenní materiál (latex nebo silikon);
 • dodržení požadované velikosti (přezkoumání rozměrové mřížky);
 • časově prověřený výrobce (přečtěte si reálné recenze takových uzávěrů);
 • rozumná cena (hygienické vložky jsou stále dražší);
 • dlouhá životnost (optimální doba se pohybuje od 5 do 10 let).

Výrobci menstruačních šálků v poptávce na domácím trhu jsou prezentováni níže:

 1. Diva Cup. Menstruační kalíšek se snadno používá doma a produkt je vyvinut s využitím nejnovějších technologií z hypoalergenního materiálu. Misku nemůžete vyjmout po dobu 12 hodin.
 2. Beruška. Menstruační kalich má přijatelnou cenu, s několika jednotkami v jednom balení najednou. Takový výrobek si můžete vybrat nejen ve velikosti, ale také v barvě, materiálu, formě.

Cena

Takové zařízení si můžete koupit v každé lékárně, ale musíte nejprve určit cenu a nejvhodnější velikost. V této věci vám řekne místní gynekolog, který také informuje o důležitosti takové důležité akvizice pro ženu. Ceny jsou odlišné, závisí nejen na výrobci tohoto silikonového výrobku, ale také na výběru lékárny, města nákupu. Níže jsou uvedeny nejlepší ceny v Moskvě:

Název lékárny

Cena, rublů

GorPharma

350

Lékárna Ver

370

Samson Pharma

330

Lékárna IFC

350

ZdravZone

350

Video

Recenze

Marina, 31 let

Měl jsem takový silikonový produkt několik měsíců, ale pak jsem ho odmítl použít úplně. Dovolte mi vysvětlit proč. Je vhodné nosit čepici, ale umýt je naprostá nepříjemnost. Ano, a nepříjemný zápach krve ve mně neustále způsoboval nevolnost a pocit znechucení. Je lepší přeplat za pokládku, než neustále potter s takovou čepicí.

Angelina, 35 let

A takový silikonový produkt mi kategoricky neseděl. Neučil jsem se, jak ho používat správně, takže jsem se několikrát dostal do ne zcela pohodlné pozice - krev mi pronikla na šaty. Už ho nepoužívám, protože s takovou úsporou peněz neskončí hanba. Je nevhodné vložit, je nespolehlivé nosit - některé problémy jsou dodány.

Yana, 25 let

Přitahovalo mě to, že takové věci mají různé barvy a velikosti - pro amatéra, abych tak řekl. Rozsvítil se, koupil. Najednou řeknu, že to stojí jen 350 liber, ale je obtížné ji najít v lékárně. To je jen v praxi, používá se jen několikrát, protože je to velmi nepohodlné a nepraktické provedení. Je nutné ji umýt, sterilizovat, sušit, skladovat zvláštním způsobem.

Irina, 37 let

Svět vyvinul jednorázové hygienické vložky, tak proč si vědomě komplikujete život? Proč šetřit na vlastní pohodlí? To je můj subjektivní názor. Můj přítel používá tuto čepici, a neustále nervózní jde do kritických dnů. Zpočátku jsem si myslel, že to jsou hormony, ale pak jsem se ujistil, že kap je na vině.

Zanechte Svůj Komentář