Hypertenze u krční osteochondrózy: léčba

Dnes má většina lidí různého věku od 20 do 60 let problémy ve formě osteochondrózy nebo arteriální hypertenze. Pokud byly tyto problémy dříve diagnostikovány u starších lidí, jsou nyní „mladší“. Existuje vztah mezi oběma nemocemi - indikátory tlaku závisí na přítomnosti, závažnosti osteochondrózy.

Vztah hypertenze a krční osteochondrózy

Symptomy, které se projevují krční osteochondrózou a krevním tlakem, jsou podobné, takže existuje souvislost mezi nemocemi. Osteochondróza označuje degenerativní změny v dystrofickém typu poranění páteře, které vyvolává hypertenzi. Důvodem pro zvýšení tlaku je stlačení vertebrální arterie, což je zvláště běžné u kýly meziobratlového typu nebo výčnělků.

Pokud tlak stoupá s osteochondrózou, není to hypertenze, ale může k ní vést neustálé mačkání cév. Cervikální onemocnění vyvolává vzestup krevního tlaku v důsledku přítomnosti větví, které dodávají krev do mozku, v oblasti krku. Tato větev se nachází v posledním segmentu krční oblasti. Vyživuje mozek, medulla, reguluje tlak. Pokud jsou vertebrální cévy stlačeny, dochází k hladovění kyslíku.

"Když jsem našel způsob, jak vyčistit nádoby s pomocí rostlin, vypadal jsem mladší - mozek začal pracovat, jako v 35, a tlak se rychle vrátil do normálu"

Čtěte více ...

Kvůli tomuto stavu jsou aktivovány procesy regulace krevního tlaku. Na stěnách cév zvyšuje tón, který je doprovázen příznaky podobné hypertenze. Tato patologie se nazývá syndrom vertebrální arterie. Je doprovázena tinnitem, bolestí hlavy, omdlením. Pochopte, že pacient má hypertenzi v osteochondróze děložního hrdla může být způsobeno tím, že příznaky krize nejsou zmírněny obvyklými léky.

Příčiny osteochondrózy krku

Tlakové rázy při osteochondróze krční páteře se objevují při poškození kloubů a krčních svalů. Na vývoji onemocnění se podílejí obratle, disky, vazy, pulpální jádra (počet mukopolysacharidů v nich klesá, vlastnosti změny gelu). Disk mezi obratli se postupně stává tenčí, ztrácí svou elasticitu a jeho kolagenové desky ztrácejí adhezivní sílu s vláknitým kroužkem, roztažením a dutinami v nich. Atrofie plavidel, meziobratlové ploténky již nejsou zásobovány krví, což vede k prasklinám, prasknutí prstence, kýlu.

Na pozadí osteochondrózy je neurovaskulární svazek sevřen osteofyty, když se změní poloha obratlů. Těžká komprese cévy se zaznamenává pohybem hlavy. Vzhledem k poklesu krevního oběhu v mozku jsou funkce jeho divizí narušeny, subklaviální tepna je vystavena extravazální kompresi hypertrofovaným skalním svalem, který je zvětšen příčnými procesy. To vše vede ke zvýšení tlaku.

Faktory, které vyvolávají osteochondrózu děložního hrdla, ovlivňující rozvoj hypertenze, jsou:

 • nedostatek pohybového aparátu (sedavý způsob práce, nedostatek gymnastiky, hypodynamika);
 • zakřivení páteře (získané: práce u stolu, nošení bot s podpatky, klesající nohy přes nohy; vrozené: kyfóza, skolióza);
 • přepětí nervů, stres;
 • vrozené anomálie páteře;
 • modřiny, poranění, zlomeniny;
 • hormonální poruchy, metabolismus;
 • svalové napětí, vzpírání;
 • stárnutí

Příznaky hypertenze při osteochondróze děložního hrdla

Zvýšený tlak v osteochondróze krční páteře je charakterizován určitými symptomy. Patří mezi ně:

 • snížené vidění, dvojité vidění;
 • ptóza, zmatenost, mdloby;
 • poškození paměti, hemiparéza;
 • dysartrie, dysfagie;
 • ztráta pocitu, závratě;
 • bolest hlavy, paroxyzmální charakter, který nastane, když se otočí nebo upustí hlavu, často jednostranný, se objeví v dopoledních hodinách nebo v noci v krku a týlní oblasti se šíří dopředu ke spánkům, korunu a čelo s rachotem v očích a uších;
 • zvracení, nevolnost;
 • ohromující při chůzi;
 • spontánní nystagmus;
 • křupání během pohybu hlavy, zvonění v uších, ztmavnutí očí, vzhled "mouchy";
 • necitlivost ramen, prstů;
 • respirační změny;
 • proplachování krve do hlavy.

Důsledky vysokého tlaku v osteochondróze děložního hrdla

Pokud neodstraníte příčinu vzniku osteochondrózy děložního hrdla, tlak bude i nadále růst a vést k rozvoji hypertenze. Komplikace nemocí mohou také začít:

 1. Vertebrobasilární insuficience. Tvorba patologického kruhu. Pokud se cévy krmí změnou mozku, dojde k okluzi a stenóze karotických a vertebrálních arterií. To může vést k přechodnému ischemickému záchvatu a ischemické mrtvici.
 2. Dyscirkulační encefalopatie. Přichází na pozadí sníženého průtoku krve v cévách, zvýšené viskozity krve a poruch mikrocirkulace.
 3. Syndrom obratlů. To je doprovázeno zvýšenými syndromy bolesti, metabolickými poruchami.
 4. Břemeno snížení žilní drenáže z mozkové krve. Vysoký tlak otevírá arteriovenózní zkraty, což vede k přetížení žilního systému. Včasná ateroskleróza se vyvíjí, dále zhoršuje krevní oběh. Dochází k deformaci cév, jejich ohybu a krimpování, zúžení stěn stěn, dochází k funkční stenóze.

Vlastnosti léčby

Při mírném zvýšení tlaku a počátečním stadiu osteochondrózy krční páteře se provádí ambulantní léčba. Když tlak skočí předepsané pilulky, příznaky osteochondrózy eliminují fyzioterapii, masáže a akupunkturu, ale po normalizaci tlaku. Pravidla léčby:

 1. Nejprve se odstraní tlak, poté se ošetří osteochondróza.
 2. Nemůžete současně užívat antihypertenzní a nesteroidní protizánětlivé léky.
 3. Kombinovaná terapie zahrnuje eliminaci neuromuskulárních symptomů, angiodystonických vaskulárních syndromů, normalizaci viskozity krve a výměnu energie mozkových tkání, zlepšení prokrvení v mozku, zvýšení sympatické regulace.

Drogová terapie

Existuje mnoho léků, které mohou eliminovat hypertenzi krční osteochondrózou. Populární léky jsou:

 1. Injekce přípravku Mydocalm nebo Tolperisone. Po úlevě od syndromu bolesti se pacient převede do tablet. Jsou to svalové relaxanty, zmírňují tón krčních svalů.
 2. Rovník, Lisinopril, Amlodipin - komplexní léčivo používané v antihypertenzní terapii. Kvůli tomu jsou sníženy komplikace srdce a cév.
 3. Cavinton - obsahuje vinpocetin, získaný z malých brčál. Bylinný přípravek normalizuje krevní oběh, metabolické procesy, koriguje průtok krve mozkem. Nástroj má antihypoxické, vazodilatační a antiagregační účinky.
 4. Fytopreparace - tinktura mateřského nebo valeriána. Jsou eliminovány mozkovými symptomy.
 5. Diuretika - snižují objem krve, snižují krevní tlak, ale uchylují se pouze k potvrzené hypertenzi. Patří mezi ně Furosemide, Triamel, Amiloride.
 6. Cévní antispasmodika - Papaverin, Dibazol.
 7. Normalizující metabolické procesy - léčiva Berlition, Piracetam, Xantinol. Dále zlepšují mikrocirkulaci.
 8. Hondoprotektory - obnovit tkáň chrupavky.
 9. Analgetika - anestezie. Jedná se o Analgin, Dexalgin, Baralgin, Novocain, Lidokain. Poslední dvě se používají jako blokády v míšních tkáních.
 10. V těžkých případech se krátce používají intramuskulární injekce. Někdy se předepisují i ​​léky - Tramadol, Nalbuphine nebo glukokortikoidy Kenalog a Diprospan. Pro těžké bolesti jsou předepsány nesteroidní protizánětlivé léky pro piroxikam, aceklofenak, diklofenak, ibuprofen.

Další metody léčby

Eliminovat osteochondrózu, způsobující hypertenze, mohou být jiné metody léčby. Další opatření zahrnují:

 1. Nosit ortopedický obojek pro vyrovnání zátěže na krku.
 2. Manuální terapie a terapeutická gymnastika ke snížení obratlů, zmírnění křečí v tepnách. Je třeba obnovit normální anatomické vztahy struktur.
 3. Lékařská fyzikální kultura - pro zvýšení krevního oběhu. Během ní se provádějí speciální cvičení pod kontrolou osteopata.
 4. Třecí krk - používá se v tradiční medicíně. Na 10 ml jódu a gáforového oleje se spojí s 300 ml alkoholu a 10 liber tablet dipyronu. Trvejte na tom, aby směs byla na tmavém místě po dobu 20 dnů, použijte k zánětu a bolesti v krku. Lze použít pro třítění a víření oleje.
 5. Masáž oblasti krku a hrudní páteře. Pomáhá obnovit pohyblivost segmentů obratlů, eliminovat ortopedické defekty, zmírnit zdraví a zmírnit bolest
 6. Fyzioterapie: akupunktura, autogravitační terapie (natahování obratlů pod pacientovou hmotností), magnetoterapie, elektro- a fonophoréza, laserová terapie, parafinové aplikace, expozice ultrafrekvenčním proudům.
 7. Pokud je případ velmi závažný, vznikne meziobratlová kýla, spinální stenóza nebo spondylolistéza, provede se chirurgický zákrok.

Prevence

K hypertenzi s osteochondrózou krčních svalů se nevyvíjí, postupujte podle jednoduchých pravidel. Preventivní opatření:

 • Sledujte spánek a výživu;
 • nepřehánějte se, nekuřte, nezneužívejte alkohol;
 • jít na sport, chodit hodně, sledovat fyzickou aktivitu;
 • masáž krční oblasti páteře a krku, zejména při sezení;
 • pravidelně kontrolujte svého lékaře.

Video

Zanechte Svůj Komentář