Diathesis krémy a masti pro dospělé a děti ročně a starší - hormonální a nehormonální přípravky

Lékaři nepovažují diatézu za nemoc v obvyklém smyslu slova. Je správnější říkat to jako mimořádná reakce těla při interakci s alergenem. Častěji se vyrážky objevují na kůži dítěte než u dospělého, a problém lze řešit pomocí řádně vybraných způsobů léčby. Při prvních projevech problému se musíte obrátit na svého pediatra.

Co je to diathesis mast

Abyste se zbavili příznaků alergie, je nutné najít alergen, eliminovat jeho účinek na tělo dítěte a začít léčit symptomy zvláštním lékem. Diathesis mast je hormonální nebo nehormonální lék určený k úlevě od zarudnutí, svědění, vyrážky a opuchu. Po několika jeho aplikacích je pozorován pokles erupcí a nepříjemný stav prochází.

Indikace pro použití

Léčba by měla být předepsána lékařem po vyšetření pacienta. S menšími zčervenáním se zpravidla předepisují nehormonální látky. Dokonale hydratují a hojí, poskytují téměř okamžitý efekt. Indikací pro použití masti hormonálního typu je přítomnost velkého počtu svěděných skvrn na různých částech těla.

Přiřazení léku na diatézu u kojenců bere lékař v úvahu jeho složení. Složky přípravku by neměly vyvolat alergickou reakci nebo změnu krevního oběhu u malého pacienta. Při plačící ekzém předepisuje použití pleťové vody s furatsilinom nebo jiné antiseptikum. Když sucho vředy, můžete začít terapii masti nebo krémy.

Pro děti

Zvláštní požadavky jsou kladeny na léčivé přípravky pro děti - musí být účinné a neškodné. Většina pediatrů doporučuje vzít v úvahu hodnocení léků s využitím již prokázaných léků: Elokom, Lokoid, Afloderm, prednisolon a masti s hydrokortisonem. Lékař může doporučit hormonálním přípravkům několikrát ředit dětský krém (záleží na věku pacienta). Na konci použití hormonální masti začíná léčba nesteroidními látkami.

Desitin

Léčivo Desitin obsahuje účinnou látku oxid zinečnatý, který má antiseptický a protizánětlivý účinek. Desitin obsahuje olej z tresčích jater a vazelínu. Souhrnně, složky léku tvoří určitý druh bariéry na sliznici nebo kůži a nedovolují, aby se dráždivé látky z prostředí dostaly do postižené oblasti, aby se zabránilo vzniku vyrážky. Zejména lék je účinný pro vyrážku pleny: výsledek je patrný druhý den.

Soudě podle hodnocení uživatelů tohoto nástroje, lze si povšimnout jeho výrazného sušení, svíravého a změkčujícího účinku. Desitin tedy chrání jemnou pokožku drobků před vlhkostí v noci a jako příznaky mírného ekzému se používá jako protizánětlivé a ochranné činidlo. Soudě podle lékařských posudků, mast není absorbována do krve a nepoškozuje lidské zdraví. Měli byste pečlivě prostudovat informace v návodu k léku a zkontrolovat datum expirace. Můžete si objednat lék prostřednictvím internetového obchodu, náklady, viz níže.

Desitin Návod k použití

K prevenci jaterní dermatitidy se používá krém pro kojence. Aplikujte produkt na čistou pokožku dítěte v noci, po které si dají plenu nebo si dají na plenu. Pokud dítě již trpí dermatitidou, léčba se provádí třikrát denně nebo každou změnou pleny. Když dítě bere vzduchové koupele, nedoporučuje se používat masti. Nedovolí pokožce dýchat.

Návod k použití Desitin doporučuje aplikovat tenkou vrstvu na místo poranění. Chcete-li udržet mast na kůži déle, můžete použít obvaz. Je vhodný pro léčbu pouze neinfikovaných a povrchových kožních lézí, neinteraguje s jinými léky, nemá riziko předávkování, prodává se v lékárnách bez lékařského předpisu.

Bepanten

Bepantinové mléko, mast nebo krém se předepisují individuálně, aby se metabolismus pokožky normalizoval. Bepanten diathesis účinný, neškodný, a proto často používán k léčbě velmi mladých pacientů. Drog:

  • má nemastný základ;
  • dobře vstřebává;
  • má chladicí a analgetický účinek;
  • odstraňuje podráždění;
  • změkčit, působit lépe než čisté kosmetické přípravky;
  • zabraňuje infekci.

Návod k použití

Jako preventivní opatření by měl rodič aplikovat produkt po mytí dítěte. Taková péče o dítě zabrání loupání, tvorbě pichlavého tepla. Považuje se za účinné užívat lék na suchou pokožku a menší poškození. Nicméně, návod k použití Bepanthen v diatéze ukazuje, že je relevantní pouze v počátečním stadiu onemocnění a pouze v nepřítomnosti vhodnějších prostředků, protože hydratační účinek Bepantenu netrvá dlouho.

Fenistil pro děti

Léčivo má schopnost blokovat receptory histaminu a odstraňovat projevy alergie, a proto je často používáno pro diatézu, dermatitidu, alergie, svědění kůže, otoky a ekzémy. Fenistil v diatéze u dětí je předepisován ve formě gelu a kapek. Účinek kapek přichází dvě hodiny po požití a po šesti hodinách se léčivo zcela vylučuje z těla. Působení gelu, na rozdíl od kapek, je mnohem rychlejší. 20 minut po aplikaci na postižené místo, dítě bude cítit úlevu, zatímco ne více než 10% léku pronikne do krevního oběhu.

Návod k použití

Gel se doporučuje aplikovat hospodárně a na zdravou kůži můžete zvýšit procento vstřebávání léčiva. Návod k použití Diastéza fististilu u kojenců ve formě kapek doporučuje používat přípravek ve věku 1 měsíce jednou denně. Kapky mají v případě potřeby příjemnou chuť, ředí se vodou nebo mlékem. Vzhledem k systémovému sedativnímu účinku by měl být přípravek podáván dítěti před spaním.

Zinková mast

Tato droga je dobrá, protože je zcela bezpečná pro těhotné ženy a novorozence. Léčí poranění kůže, desinfikuje a schne, chrání pokožku dítěte před ultrafialovým zářením, hojí póry. Důležitá je zinková masti pro diatézu, dermatitidu pleny, vyrážku pleny, malé rány, praskliny a řezy. Doba užívání - ne déle než jeden měsíc. Pokud je nutná další léčba, zvolí se další léčba.

Mast se aplikuje na bolestivá místa až 5x denně v malých dávkách. Doporučuje se to provést při broušení. Při vážném poškození kůže by měly být obvazy aplikovány pomocí masti. Kůže dítěte se čistí a suší, pak se přípravek pečlivě aplikuje. Pasta může zaschnout, takže po jejím použití se doporučuje použít hydratační krém nebo pastu dodatečně zředit 1: 1.

Pro dospělé

Moderní medicína jako primární léčba diatézy u dospělých pacientů navrhuje užívat antihistaminika ve formě kapek (Fenistil) nebo tablet (Suprastin) a dermatotropních léků pro vnější léčbu. Častěji než ostatní se předepisuje krém nebo 0, 1% mast Elidel. Používá se dvakrát denně až do úplného vyléčení.

V případě alergické reakce mohou nohy a paže nabobtnat. Pro usnadnění tohoto stavu postupujte následovně:

  • 0, 1% gel Fenistil, lék Diprosalic, krém nebo mast Akriderma, Flutsinar, Elokom nebo Videstim. Všechny z nich snižují svědění, odstraňují opuch a zarudnutí. Aplikujte léky by měly být kurzy a přísně podle pokynů.
  • Pro urychlení vyléčení se doporučuje užívat vitamíny C, A, B6 současně s výše uvedenými léky. Lze je nalézt v lékárně nebo koupit v internetovém obchodě za nízkou cenu: před nákupem si přečtěte katalog fondů.

Hormonální mast

Existují případy, kdy účinek užívání nehormonálních léků chybí, poté může lékař předepsat hormonální látku. To je nežádoucí pro tělo dítěte, ale syntetické glukokortikoidy poskytují téměř okamžitý účinek. Odstraňují zánět při dermatitidě a ekzémech, ale při dlouhodobém užívání mohou poškodit zdraví dítěte, takže je ve všech případech zapotřebí opatření. Zvláště nežádoucí je použití léků, které se dobře vstřebávají do kožních buněk a vstupují do krve.

Ve většině případů jsou předepsány následující léčby:

  • Elokom pro děti. Vhodné pro pacienty od šesti měsíců a je používáno pouze po dohodě s odborníkem (má kontraindikace). Délka léčby není delší než týden. Lék se aplikuje maximálně na jednu osminu plochy kůže.
  • Advantan je jmenován od 4 měsíců a pouze odborníkem. Dlouhodobé užívání léku může vyvolat vedlejší účinek - atrofii horní vrstvy kůže.

Jak si vybrat diathesis mast

Vlastní léčení je vždy nebezpečné, zejména pokud jde o děti. Předepsat lék by měl být kvalifikovaný lékař, protože pokud použijete nesprávné prostředky, můžete vyvolat rozvoj alergií na kůži dítěte. Specialista Vám předepíše lék po vyhodnocení symptomů - příčinou vyrážky nemusí být diatéza. Pouze odborník vám pomůže vybrat správnou diathesis mast a předepsat její dávkování na základě věku dítěte.

Mnoho matek je zaujatosti proti hormonálním drogám a mezitím jsou schopny rychle řešit problémy, stačí je správně použít. Hormonální masti se používají v případě závažných příznaků diatézy a svědění. Pokud je problém pouze suchost a zánět kůže, upřednostňují se nehormonální přípravky.

Cena

Orientační cena léků, viz tabulka:

Název produktu

Cena v rublech

Elokom 0, 1% 15 g

350-365

Lotion Elokom 30 ml

200-210

Krém Elokom 15 g

355-370

Locoid 0, 1% 30 g

300-310

Krém Lokoid 0, 1% 30 g

330-350

Afloderm 0, 05% 40 g

520-540

Afloderm 0, 05% 20 g

400-410

Prednisolonová masť 0, 5% 10 g

15-20

Hydrocortisone mast 1% 10 g

25-30

Desitin krém 50 ml

270-290

Bepanten 5% 100 g

770-790

Fenistil gel 0, 1% 50 g

520-535

Zinková mast 10% 30 g

30-40

Diprosalk 30 g

635-640

Acriderma 30 g

125-130

Flucinar 0, 025% 15 g

225-230

Advantan 0, 1% 50 g

1100-1200

Video: Léčba diatézy u kojenců

Recenze

Ksenia, 21 let

Máme tendenci k alergiím při narození a vyrážka se objevila ve třech týdnech věku. Spanikařila jsem, nevěděla, jak otřít dítu na tvářích dítěte. Zavolali doktora, předepsali kapičky Fenistilu, dětský krém a bifidumbakterin. Příští den se vyrážka začala blednout, dítě se uklidnilo a během následujících 5 dnů bylo všechno úplně pryč.

Gulnara, 28 let

Začali jsme trpět diathesis od 5 měsíců. Ten kluk se stal náladovým, špatně nabral a pak se objevily vyrážky. Nechtěl jsem experimentovat, okamžitě jsem pozval lékaře, kterému byl předepsán Polysorb, tuková mast nebo dětský krém pro děti Advantan. Skvělý nástroj, úplně jsme se zbavili problému za týden. Kůže je čistá a hladká.

Marina, 31 let

Syn byl půl roku starý, když se nemoc projevila. Nevěděla, jak otřít diatézu u kojenců, šla na alergika. Předepsal levný bioderm zinkový krém, aby odstranil svědění a usušil vyrážky. Pomohlo to v létě. V zimě to začalo znovu a my jsme si uvědomili, že problém je v suchém vnitřním vzduchu. Pokračující léčba se stala kapičkami fenistilu.

Zanechte Svůj Komentář