Jak se vyhnout problémům na dovolené v Turecku: tipy pro turisty

Informace o tom, jak se vyhnout potížím na dovolené v Turecku, budou užitečné pro turisty, kteří preferují pohodlné hotely na pobřeží. Existuje mnoho turistických regionů a zajímavých míst v zemi, každá populace má vlastní listinu života, mentalitu, národní tradice, zvyky a zvyky. Pokud jste je pozorně studovali předem, abyste se chránili a milovali, pak otázka, zda jít na dovolenou do Turecka, nevznikne.

Je odpočinek v Turecku nebezpečný?

Po loňském zákazu turistických cest se Rusové snaží předem zjistit, zda je dovolená v Turecku nebezpečná. Podle recenzí turistů, kteří zde i nadále odpočívají, jsou nejbezpečnější místa k výletům turistické oblasti v blízkosti Středozemního moře a Egejského moře. Existují města:

 • Antalya;
 • Kemer;
 • Strana;
 • Alanya;
 • Marmaris.

Podle prognóz touroperátorů jsou turecká střediska dobře připravena přijmout Rusy - byla provedena kompletní rekonstrukce a bezpečnost hotelu byla posílena. Turecko zůstává nejoblíbenější a nejpřístupnější zemí s vysoce kvalitními službami v systému All inclusive, který láká turisty, a odlehlost těchto regionů od hlavního města je činí bezpečnými.

Teroristické útoky v Istanbulu, Ankaře a dalších městech naznačují, že politická situace v této oblasti je stále napjatá i po posílení bezpečnosti na území mezinárodních letišť a významných atrakcí. Tyto oblasti Turecka pro rekreaci představují velké nebezpečí, takže je lepší se tam zdržet.

Jaké jsou potíže turistů v Turecku

Zkušení cestující doporučují, aby se nestarali o strach, ale aby věnovali veškerou pozornost odpočinku. Dodržování opatrnosti je snazší vyhnout se vtipným případům. Jaké jsou potíže turistů v Turecku:

 • Krádež dokumentů, věcí nebo peněz.
 • Otrava nestandardními potravinami.
 • Trauma. Problémy se mohou objevit na pláži, v blízkosti bazénu.

Pokud jste odcizili tašku s dokumenty, které jsou nezbytné pro odchod z Turecka, měli byste se obrátit na místní četnictvo a vědět předem adresu na hotelové recepci. Pro turisty, kteří neznají angličtinu, musí poskytnout překladatele. Útočníci často odnášejí jen peníze a vyhazují dokumenty. S časnou léčbou je šance dostat je zpět.

Jídlo v Turecku

Mnoho turistů věří, že jíst v hotelech na "all inclusive" systému, můžete vytvořit názor na jídlo v Turecku. Můžete ocenit dovednost tureckých kuchařů ochutnávkou jídel ze snack baru. Pomozte pochopit a vybrat si místo pro stravování lidí, kteří zde navštívili. Říká, jak se vyhnout potížím na dovolené v Turecku, na stránkách blogů. Zkušení cestující doporučují:

 1. Vyberte si kavárnu, kde jsou stoly obsazeny místními obyvateli.
 2. Nenechávejte nádobí s horkými omáčkami, které neumožňují určit chuť výrobků.
 3. Vyberte si restauraci, kde vaří v přítomnosti návštěvníků.

Tradiční turecká kuchyně nepřinese nepříjemná překvapení. Většina příloh a salátů je vyrobena z čerstvé, dušené, pečené zeleniny. Uvaří s nimi maso a ryby. Hlavním nebezpečím pro žaludek, který číhá turisty, je jídlo, které se v teple rychle zhoršuje, takže byste měli vyzkoušet několik lžiček, než se rozběhnete na jídlo.

Doprava v Turecku

Veřejná doprava v Turecku je levná, za pár dolarů dodá do jakékoli oblasti. Často se však dostane do nehody a je považován za nejnebezpečnější druh pohybu v zemi. V letní sezóně není dostatek pravidelných řidičů, zvou pracovníky z vesnic. Spolehlivější pro cestování jsou velké pravidelné autobusy a pouliční taxíky. Mnoho turistů raději cestuje samostatně v Turecku pronajímáním auta v pouliční agentuře.

Krádež v Turecku

Není neobvyklé, že Rusové kvůli neopatrnosti zůstávají v resortech bez peněz a zavazadel. Podvodníci berou každou příležitost, aby se dopustili krádeže. Abyste se chránili před krádeží v Turecku, musíte dodržovat pravidla:

 1. Zkontrolujte si zavazadla ihned po obdržení.
 2. Neberte šperky a cennosti na cestu do zahraničí.
 3. Nevykazujte peníze.
 4. Vložte dokumenty do trezoru.
 5. Vezměte si kufr s komplexním kombinačním zámkem.
 6. Pokud je to možné, použijte kartu.
 7. Nevybírejte peníze z bankomatu na špatně obydlené ulici.
 8. Nechoď sám ve tmě.
 9. Opuštění místnosti, těsně zavřete okna, balkon a vstupní dveře.
 10. Na trh vložte peněženku do vnitřní kapsy.

Sex na dovolené v Turecku

Případy s turisty, kteří mluví o sexu na dovolené v Turecku, ukazují, že je lepší nehledat příležitostné intimní známé. Po dobrodružství v resortu se turečtí muži, kteří šíří obscénní zvěsti o našich krajanech, považují za neodolatelný. Pokud ženy na dovolené v Turecku nechtějí potíže, je lepší se chovat skromně.

Mužským turistům se nedoporučuje dívat se na ženskou populaci, aby se zabránilo konfliktu s místními obyvateli. Jakýkoli pohled, gesto nebo pokus o fotografování dívky je považován za neslušné záměry a způsobuje nepřátelský postoj. Restaurace, kavárny, trhy a další místa zábavy v Turecku navštěvují skupiny, pak nevzniknou žádné incidenty.

Osobní bezpečnost turisty

Pro osobní bezpečnost turisty byste se měli seznámit s zvyklostmi místních obyvatel, přečíst si informace o jejich komunikaci, objasnit čísla konzulátu, četnictva nebo policejní stanice. Téměř všude v Turecku mluví anglicky. Po naučení několika běžných frází můžete tyto problémy vyřešit. Abyste se vyhnuli konfliktům, potřebujete:

 1. Dopřejte s úctou svatyně tureckého lidu.
 2. Na ulici nepijte alkoholické nápoje.
 3. Neplavejte na divokých plážích.
 4. Nenoste plavky mimo hotel a pláž.
 5. Návštěvní mešity s krytou hlavou, muži mají zakázáno nosit kraťasy a ženy krátkou sukni.
 6. Neurážejte místní, vyhýbejte se bojům, buďte zdvořilí.
 7. Pečlivě poslouchejte rady průvodce.

Pokud je nemocný v zahraničí

Abychom se mohli vyhnout potížím na dovolené v Turecku se zdravím, doporučujeme si před cestou přečíst podmínky cestovního pojištění. V jakých případech bude služba lékaře plně hrazena pojišťovnou. Je možné sestavit lékárničku z léků pro léčbu dospělého a dítěte - antipyretika, analgetika, antiemetika. Pokud se pak ocitnete nemocní v zahraničí, bude snazší se vyléčit.

Co si vzít na dovolenou v Turecku

Takže cesta bude úspěšná, pokud si vezmete s sebou ty nejnutnější věci k odpočinku v Turecku. Patří mezi ně:

 • opalovací krém, lék na popáleniny;
 • telefonní nabíječka;
 • pantofle pro bazén a pláž;
 • hygienické vložky pro dezinfekci rukou;
 • krém proti komárům;
 • Elektronický navigátor;
 • maska ​​na koupání.

Video: jak se vyhnout problémům v Turecku

Zanechte Svůj Komentář