Co nemůže jíst s hemoroidy: jídlo a výživa pro nemoc

Správná výživa je základem léčby a prevence chronických onemocnění: od gastritidy až po hemoroidní vaskulární léze. Vyloučením určitých kategorií potravin ze stravy se lze vyhnout častým exacerbacím onemocnění a mnoha komplikacím. Naučte se, co pacient nemá mít pro hemoroidy, jaké nádobí by mělo být vyloučeno z vašeho menu pro prevenci těžkého krvácení.

Jak jíst s hemoroidy

Dieta pro exacerbaci hemoroidů by měla zahrnovat velké množství rostlinných vláken (například zelí, brambory, ovoce), protože je neutrální složkou stravy a může být základem správné výživy pacientů. Je naprosto nezbytné vyloučit tučné potraviny, smažená jídla, nahradit je dušenou, pečenou, dušenou. Buďte opatrní, můžete smažit nějakou zeleninu na pánvi bez přidání oleje.

Pro prevenci zácpy se doporučuje používat velké množství vlákniny, která se nachází v čerstvé zelenině, ovoci a obilovinách. Navíc můžete použít otruby s mlékem, kefírem nebo přírodním jogurtem. Produkty kyseliny mléčné mají pozitivní vliv na mikroflóru tlustého střeva a pomáhají normalizovat stolici.

V přítomnosti chronických nebo akutních hemoroidních lézí žilních cév rekta je nutné jíst malé porce 5-6 krát denně, přičemž se sleduje klasický podíl proteinů, tuků a sacharidů (1: 1: 4) a doporučená denní kalorií (od 2100 do 2500). Konzistence potravin pomůže pacientovi normalizovat trávicí proces a přispět k úspěšné léčbě.

Co potraviny nemohou jíst s hemoroidy

Správně sestavená strava je jedním z klíčových faktorů při léčbě hemoroidních a varikózních lézí rektálních cév. Některé produkty mohou vyvolat závažné komplikace, časté exacerbace onemocnění: otok, který vede k akutní bolesti, krvácení, ztráta uzlin z konečníku. Aby se zabránilo takovým následkům podvýživy, měli byste se zeptat svého lékaře, že nemůžete jíst s hemoroidy.

Zásady správné výživy, které uvádějí, že je nutné zcela odstranit mastné, kořeněné, slané, smažené (pečené vepřové maso, nakládanou zeleninu, sleď, grilované kuře, atd.) Z potravy, pomohou vyhnout se komplikacím při hemorrhoidním zánětu. Před použitím jakéhokoliv přípravku je nutné prostudovat jeho složení a metody přípravy. Například, maso nemůže smažit v pánvi se solí a máslem, a péct v troubě s bylinkami, šťavnaté zeleniny.

Zakázané výrobky

Správná výživa pro hemoroidy by měla zcela vyloučit tučné maso, pikantní pokrmy, bílý chléb. Tyto produkty vedou k nadýmání, zácpě, negativním vlivům na cévy konečníku a mohou přispět k aktivnímu rozvoji akutních hemoroidů, zejména u starších mužů, těhotných žen. Navíc lékaři doporučují zcela opustit sladkou (čokoládu, nugát), nahradit ji sušeným ovocem, ořechy v malých množstvích.

Taková dieta bez škodlivých produktů by měla pokračovat po celou dobu onemocnění, aby se zabránilo exacerbaci chronických hemoroidů a krvácení. Aby bylo možné přesně vědět, co nemůžete jíst s hemoroidy, měli byste vyhledat radu praktického lékaře, proctologist nebo chirurg. Za prvé, seznam zakázaných výrobků závisí na stadiu nemoci. Kromě toho nemůžete jíst a pít s hemoroidy krátce před odstraněním uzlin nebo bezprostředně po operaci.

Nežádoucí produkty

Některé potraviny přispívají k zavedení patologických mechanismů, které mohou vést k nástupu chronických hemoroidů. K jejich použití by neměly být lidé, kteří jsou v ohrožení, pacienti s hemoroidy v počáteční fázi vývoje. Jedná se o produkty jako:

  • smažené tukové maso;
  • slané občerstvení (hranolky, sušenky, sušené ryby);
  • alkoholické nápoje (jak lehké, tak i velké procento ethanolu);
  • pikantní a tučné omáčky (majonéza, sýrová omáčka, kečup);
  • sladké a sycené nápoje (nealkoholické nápoje, balené šťávy).

Nápoje

V přítomnosti chronických hemoroidů by měl pacient zcela přestat konzumovat alkohol a kávu. Etylalkohol má rozšířený účinek na cévy poškozené varixy, což vede k akutní bolesti, zánětu hemoroidů, krvácení. Káva způsobuje snížení krevních cév, což může vyvolat nedostatečný přísun krve do tkání.

Je třeba dbát na používání čerstvých šťáv z citrusů, granátových jablek. Vysoký obsah aktivních ovocných kyselin může dráždit sliznici konečníku, což způsobuje zánět cév a uzlin postižených hemoroidy. Pro použití musí být takové šťávy zředěny dostatečným množstvím studené vařené vody.

Nádobí

U chronických hemoroidů by potrava měla obsahovat velké množství rostlinných nebo živočišných bílkovin, komplexních sacharidů a vlákniny. Nedoporučuje se používat: steaky z mastného masa, saláty, zdobené majonézou, kebab, pizza. Jídla čínské, japonské kuchyně, obsahující ve složení horkého koření, by měla být omezena na použití. Je nutné vyloučit z potravy ostré, tučné polévky.

Koření

Dieta pro chronické hemoroidy by měla zcela vyloučit koření, jako je glutamát sodný, feferonky a velké množství soli. Tyto koření přispívají k retenci tekutin v těle, což zvyšuje otok rektální tkáně, objem krevního oběhu v postižených žilách. Akutní bolest, podráždění a krvácení. Potraviny pro hemoroidy mohou obsahovat různé sušené bylinky (rozmarýn, bazalka, šalvěj), suchou, mletou, voňavou zeleninu (například papriku nebo sušená rajčata).

Video

Zanechte Svůj Komentář