Jak léčit hepatitidu C doma - účinné léky a lidové prostředky

Tato choroba dnes postihuje asi 2% populace a každoročně roste. Spojují dynamiku s faktorem progresí drogové závislosti, protože v 80% případů dochází k infekci mezi mladými lidmi prostřednictvím intravenózních injekcí. Hepatitida C - léčba může být provedena pomocí léků, lidových prostředků, pomůže sledovat zdravý životní styl. Nebezpečí onemocnění je spojeno s častými přechody na chronickou formu, proto je důležité znát znaky, metody infekce. Při správné a včasné léčbě se 60-80% pacientů zbaví viru.

Co je hepatitida C

Tato choroba je rozpoznána jako virová, původcem je HCV C. C je nejzávažnější forma hepatitidy, která je nebezpečná pro genetickou variabilitu. Vysoká schopnost mutovat způsobuje riziko vzniku nových druhů. Vědci identifikují 7 hlavních genotypů, každá skupina může obsahovat až 40 poddruhů. Hepatitida ovlivňuje krev játry. Virus je smrtelný pro buňky tohoto orgánu, což způsobuje jeho poškození, což vede k cirhóze nebo rakovině jater. Zdrojem této choroby jsou aktivní pacienti, pacienti s latentní formou - nositelé viru.

Podmínkou hepatitidy C je, že patogen vstupuje do krevního oběhu parenterální nebo instrumentální infekcí. K tomu může dojít v takových případech:

 • při sdílení manikúry, příslušenství na holení;
 • při tetování, piercing s nástroji kontaminovanými pacientovou krví;
 • při použití jedné injekční stříkačky;
 • během transfúze;
 • během postupu na hemodialyzačním přístroji;
 • sexuální (pravděpodobnost nechráněného kontaktu je 3-5%);
 • z matky na dítě (asi 5% případů, často při narození).

Příznaky

V počátečním stádiu je obtížné identifikovat hepatitidu, protože příznaky lze připsat jiným onemocněním. Jednou v těle virus projde první inkubační dobou. Kromě akutního stadia jsou jeho symptomy podobné stavu podobnému chřipce:

 • snížená aktivita;
 • snižuje chuť k jídlu;
 • bolest hlavy;
 • nevolnost, slabost;
 • únava.

Obtížný proces průběhu onemocnění přechází s dalšími komplikacemi. U závažnějších příznaků můžete onemocnění zjistit později:

 • žloutnutí kůže;
 • vypadávání vlasů;
 • chudokrevnost, ztmavnutí moči a výkaly;
 • nevolnost, zvracení;
 • v pravé hypochondriu jsou bolestivé pocity;
 • může se vyvinout deprese;
 • klinické krevní testy ukazují zvýšení počtu bilirubinu, studie jaterních vzorků poskytuje specifické markery.

Je možné se zotavit?

V závislosti na genotypu je terapie prováděna v délce 3 měsíců až 72 týdnů. Léčba hepatitidy C až do úplného uzdravení. Nástup kompletní remise po průběhu léčby se vyskytuje v rozmezí 20-40%. Odpověď na otázku, jak navždy vyléčit hepatitidu C, závisí na včasném zjištění viru a správné léčbě. Pokud je v počáteční fázi zjištěna hepatitida, včasná léčba pomáhá nemoci stát se chronickou.

Léčba hepatitidy C

Úspěšná terapie zahrnuje integrovaný přístup: léky jsou kombinovány s tradičními metodami, dietou, provádějí se pravidelná vyšetření, pacienti sledují tělesné aktivity a režim odpočinku. Léčba je zaměřena na tyto akce:

 • odstranit virus z krve;
 • snížit, odstranit zánětlivý proces v játrech;
 • zabránit tvorbě nádorů, transformaci na cirhózu.

Jak léčit hepatitidu C by měl být specialista. Předepisuje léky s přihlédnutím k individuálním vlastnostem organismu, genotypu viru, závažnosti onemocnění. K tomu, hepatolog provádí komplexní vyšetření:

 • na osobní schůzce sbírá historii nemoci, studuje pacientovy recenze;
 • předepisuje krevní testy, moč;
 • jsou prováděna ultrazvuková vyšetření jater a biopsie orgánu.

Přípravy

Opatření pro zotavení by měl předepisovat pouze lékař. Přípravky pro léčbu hepatitidy C dříve užívané častěji na bázi interferonu a ribavirinu. Tyto léky dávají pozitivní výsledky v léčbě 2 a 3 genotypů viru - 70-80% úspěšného zotavení, s 1 a 4 - 45-70%. Nyní jsou pacienti žádáni o léky bez interferonu.

Interferon-alfa - nástroj, jehož cílem je zabránit vzniku nových infikovaných buněk. Průběh léčby je nejméně 12 týdnů a každý měsíc je nutné provést testy na indikátory počtu virových buněk v těle. Výhodou je, že užívání léků brání rozvoji cirhózy a rakoviny. Nevýhody zahrnují vedlejší účinky - prvních 12 hodin působení teploty stoupá, objevuje se slabost, lék má kontraindikaci k léčbě lidí infikovaných HIV.

Přípravek Sofosbuvir je léčivo neobsahující interferon, které je dostupné ve formě tablet. To má vliv na virus, ve kterém latter nemůže násobit a vyvíjet se. Navíc léky - nástroj nemá žádné vedlejší účinky, je snadno snášen i staršími lidmi, obnovuje také funkci jater. Nevýhodou je, že lék nebyl testován u dětí, nedoporučuje se do 18 let. V terapii se používá v kombinaci s přípravkem Daclatasfair.

Antivirová terapie

Specifickými léky, které bojují s původcem onemocnění, jsou Ribavirin, Remantadin, Zeffix. První působí jako prostředek antivirové terapie, která pomáhá snížit koncentraci patogenu v těle ovlivněním jeho reprodukce. Výhoda spočívá v tom, že je třeba poznamenat vysokou účinnost v kombinaci s interferonovými přípravky, což je nevýhodné v tom, že jedním z vedlejších účinků je hemolytická anémie závislá na dávce.

Remantadin je pilulka, která je předepsána jako náhrada za předchozí lék. Navíc léky - nižší náklady, mínus - možnost exacerbace chronických onemocnění. Hepatitida C - Antivirová léčba je prováděna Zeffixem. Zabraňuje vzniku nových infikovaných buněk. Navíc lék - je předepsán pro intoleranci k ribavirinu a během těhotenství, k minusům - nižší účinnost, což zvyšuje dobu trvání léčby.

Léčba jater

Toto tělo bere nápor. Je důležité léčit pomocí hepatoprotektorů, které přispívají k obnově poškozených buněk. Mohou to být léky na bázi esenciálních fosfolipidů, silymarinu, ademetioninu, kyseliny ursodeoxycholové. Podstatný N z přírodních složek je rozpoznán jako jeden z účinných prostředků. Fosfolipidy, které jsou jeho součástí, se podílejí na budování buněk a pomáhají obnovit játra. Nástroj je přirozený, nevýhody zahrnují potřebu podstoupit dlouhou léčebnou kúru.

Vlastnosti léčby těhotných žen

Akutní forma onemocnění může být nebezpečná jak pro plod, tak pro ženu samotnou. Užívání drog může poškodit vývoj dítěte v děloze, takže je důležité, aby se s ním zacházelo pod dohledem lékařů. V těhotenství je indikováno použití hepatoprotektorů na bázi rostlin (Essentiale, Hofitol, Karsil) v kombinaci se speciální výživnou dietou. Kyselina ursodeoxycholová může být použita ve druhém a třetím trimestru těhotenství, ale pokud je indikována, může být použita v prvním.

Těhotná žena by měla jíst 4-5 krát denně a rozdělit jídlo na stejné porce. Je nutné používat přírodní produkty, barviva a konzervační látky zvýší zátěž na játra poškozená virem. Dieta zahrnuje odstranění následujících potravin ze stravy:

 • soda a sladké nápoje;
 • kakao a čokoláda;
 • tukové mléčné výrobky, maso, ryby;
 • uzená masa a smažená jídla;
 • houby;
 • čerstvý chléb, pečivo, sušenky.

Vlastnosti léčby dětí

Průběh terapie pro dítě je navržen tak, aby zabránil vzniku chronické formy. K tomu, předepsat léky, je důležité dodržovat dietu a odpočinek na lůžku, aby prostředky ke zmírnění příznaků. V chronickém průběhu nemoci pediatrové doporučují čípky s obsahem rekombinantního interferonu alfa. Délka léčby je 24-48 týdnů v závislosti na závažnosti onemocnění.

Léčba lidových prostředků

Můžete také léčit nemoc doma. Chcete-li to provést, podržte tyto události:

 • denní zklidňující koupele a sprchy;
 • fyzioterapie, která zahrnuje rotaci trupu, kliky, tření v játrech, ohýbání tam a zpět, chůzi na místě;
 • teplé klystýry s heřmánkovým odvarem;
 • použití mleté ​​ředkvičky černého a dalších známých produktů jako lidových léků;
 • příjem mumie.

Byliny

Kdo se zajímal o to, jak léčit hepatitidu C doma, ví, že jsou účinné odvar, klystýr, lék z léčivých rostlin. To je kopřiva, třezalka svatá, tsmin písečná. Na základě vytrvalé sedmikrásky proveďte infuzi. K tomu, 100 g rostliny se nalije půl litru studené vařené vody a odešel na jeden den. Výsledná kapalina by měla být vypita 0, 5 šálky ráno, odpoledne a večer. Květy mléčného thistle vaří léčivý čaj, jeho každodenní použití přispívá k obnově jater.

Zlato

Tento léčivý a chutný lék můžete kombinovat s černou ředkvičkou a přidávat 2-3 lžičky na 100 gramů mletého produktu. Účinný je také med se sklenicí vody a šťávy z poloviny citronu. Použití těchto přípravků je denně po celou dobu léčby. Výhodou medu je, že tento produkt lze kombinovat s léky.

Oves

Používejte nerafinovaná zrna. Nalije se vařená voda a nechá se den vyluhovat. Každodenní používání tohoto nástroje pomáhá v boji proti únavě a slabosti. Oves pomáhá pracovat s trávicím systémem. Je schopen snížit zatížení jater poškozených virem, pomáhá eliminovat škodlivé látky, jejichž tvorba je spojena s intoxikací organismu.

Šípky

Plody rostliny obsahují vitamín C a živiny, které mají imunomodulační vlastnosti. Hot rosehip decoction pomáhá v boji proti viru hepatitidy. Chcete-li připravit, zalijeme 1 šálek ovoce se dvěma litry vařící vody a nechte hodinu. Pacienti denně připravují odvar po celou dobu léčby.

Novinka v léčbě hepatitidy C

Poslední fází studie je léčivo Gletsaprevir / Pibrentasvir kombinované akce od firmy AbbVie Inc. Obsahuje inhibitory druhé generace proteinů NS3 a NS5A. Vědci uznávají lék průlom v terapii, protože léčivo prokázalo ohromné ​​výsledky a vysoký redukční účinek u pacientů s multirezistencí. Uvolnění prostředků je plánováno na rok 2019-2020.

Nejúčinnější lék

Harvoni je nová generace léků založená na kombinaci Ledipasvir a Sofosbufira. Tato kombinace látek pomáhá dosáhnout úplného vyléčení hepatitidy bez použití interferonu a ribavirinu. Výhodou je, že je bezpečné léčení tímto lékem, nezpůsobuje vedlejší účinky, urychluje proces hojení, průběh léčby je 12-24 týdnů. Nevýhodou je vysoká cena.

Kolik je léčba hepatitidy C v Rusku

Finanční prostředky jsou v zemi přidělovány každoročně, takže někteří pacienti dostávají bezplatnou léčbu - až dvě miliardy rublů. Náklady na léčbu hepatitidy C závisí na zvolených lécích a místě nákupu. Cena za měsíc léčby začíná od 15.000 rublů s použitím domácích léků a levných analogů, od 50.000 rublů - léčba dováženými prostředky nových generací.

Název léku

Cena, rublů

Ribavirin od firmy Pranafarm, uzávěry 200 mg fl / N60

350-1000

Rebetol, 10tb

5000-6000

IFN-EU amp

1100-1300

Pegylované interferony, amp

6500-11000

Sovriad, čepice 150mg

315000-450000

Sofosbuvir

od 280 000 rublů po dobu 12 týdnů

Video

Zanechte Svůj Komentář