Ovariamin - návod k použití tablet v těhotenství plánování, složení, vedlejší účinky a ceny

Při přípravě na početí, během menopauzy nebo při léčbě pravidelných poruch menstruačního cyklu je ženě předepsán přípravek Ovariamin. Tento doplněk stravy upravuje činnost genitourinárního a reprodukčního systému v důsledku vlivu na činnost ovariálních funkcí. Lék si můžete vzít pouze po absolvování vyšetření a za účelem gynekologa.

Návod k použití Owarimina

Tablety Ovariaminu jsou biologicky aktivní doplněk stravy, který stimuluje činnost ženských vaječníků. Nástroj patří do skupiny léků, které ovlivňují regulaci metabolických procesů v těle. Jeho příjem přispívá ke snížení fyziologické normy folikuly stimulujících hormonů (FGS), aktivuje steroidogenní funkci vaječníků, normalizuje jejich práci.

Složení a uvolňovací forma

Ovariamin je dostupný ve formě potahovaných tablet určených k perorálnímu podání o hmotnosti 155 nebo 355 mg. Cytamin (komplex proteinů a nukleoproteinů izolovaných z vaječníků prasat a skotu) působí jako aktivní složka. Lék je balen v lahvích, 20 tabletách nebo v blistrech, po 20 kusech, 2 blistrech v balení. Kompletní složení výrobku:

Látka

Obsah, mg

Prášek Ovariamin (specifické živočišné bílkoviny a nukleoproteiny)

155

Laktóza

60

Bramborový škrob

44

Stearát vápenatý

21

Cukr (zahušťovadlo)

29

Disperze kopolymeru kyseliny methakrylové (enterosolventní skořápka) \ t

2.43

Farmakodynamika a farmakokinetika

Ovariaminové cytaminy jsou nehormonální léčivo, které přirozeným způsobem obnovuje normální fungování ženských vaječníků. Při přijímání prostředků svých aktivních složek snižují aktivitu adenohypofýzy, mají účinek podobný estrogenům. Podle hodnocení odborníků a studií dochází k normalizaci funkce steroidogenních vaječníků v důsledku interakce složek Ovariamin a FSH (folikuly stimulujících hormonů), jejichž hladina se během léčby významně snižuje.

Indikace pro použití

Doplněk stravy Ovariamin je doporučován pro menstruační poruchy, pro normalizaci funkce vaječníků během menopauzy, pro akutní a chronickou adnexitidu - zánět děložních přírůstků (vaječníků, vejcovodů). Úplný seznam indikací pro užívání léku:

 • plánování těhotenství;
 • narušení menstruačního cyklu v důsledku stresu nebo nervového vyčerpání;
 • ženy ve věku 30 až 35 let - v přípravě na inseminaci, oplodnění in vitro (ve spojení s Epifaminom);
 • odstranění vedlejších syndromů při nástupu menopauzy: snížení projevu „návalů“ (návaly horka), podrážděnosti a nestability nálady.

Při předepisování finančních prostředků pro ženy ve věku 25-30 let po chirurgických zákrocích na vaječnících byla pozorována pozitivní hormonální odpověď během ovariální stimulace před IVF. Bylo zaznamenáno normalizaci gonadotropinů, progesteronu, estradiolu, zvýšeného svalového tonusu, což zvyšuje pravděpodobnost pozitivního výsledku oplodnění in vitro.

Jak vzít Ovariamin na koncepci

Užívejte lék po dobu 10-15 minut před jídlem, denní dávka je rozdělena do dvou nebo tří dávek. Léčebný režim se volí individuálně v závislosti na indikacích, individuálních charakteristikách těla pacienta. Před jmenováním se doporučuje podrobit se úplnému vyšetření. Návod k použití nabízí následující dávky - 1-3 tablety 155 mg dvakrát nebo třikrát denně (celková denní dávka 3-9 tablet (460-1400 mg) s trváním léčby od 10 dnů do dvou týdnů.

Pro zvýšení pravděpodobnosti těhotenství se partnerce doporučuje, aby vypila některý z následujících léků (ke zlepšení kvality spermií):

 • Potencin;
 • Prostamen;
 • Testagen;
 • Spermaktin.

Od kterého dne cyklu si vezmete Ovariamin

Odpověď na otázku, zda se lék vztahuje k ovariaminu a ovulaci, lze pochopit mechanismus účinku látky a pravidla pro její podávání. To je rozhodující okamžik při plánování těhotenství. Oprava vaječníkové funkce pro toto období je určujícím momentem, protože jejich zavedený mechanismus práce poskytuje možnost koncepce. Aplikace vaječníku Ovariamin začíná v první fázi menstruačního cyklu, první nebo pátý den, v závislosti na doporučení lékaře. Druhý kurz je jmenován do 3-4 měsíců.

Zvláštní pokyny

Před zahájením léčby, bez ohledu na existující příznaky a indikace pro použití, musí žena projít příslušnými testy a podstoupit nezbytná vyšetření. Příjem prostředků bez doporučení gynekologa se nedoporučuje. Dohodou se lék bere jako adjuvans pro zánětlivá onemocnění a syndrom vyčerpání vaječníků. Neprovádějte terapii myomu, endometriózu dělohy.

Interakce s léky

Účinky na účinnost jiných léčiv nebyly identifikovány, takže aditivum může být podáváno jako součást komplexní terapie spolu s dalšími léčivými léky. Při přípravě ženského těla na umělou inseminaci je přípravek Ovariamin předepisován společně s cytaminem Epifamin, aditivem vyrobeným na základě tkáně šišinky skotu, ovlivňující funkce endokrinního a imunitního systému, zlepšující hematologické parametry a celkový stav těla.

Vedlejší účinky a předávkování

Nebyly zjištěny žádné případy předávkování. U většiny žen, tělo toleruje léčbu dobře s použitím Ovariamin, vedlejší účinky, zpravidla nedochází. Alergické reakce jsou možné s individuální intolerancí na jednu z účinných látek léčiva - kožní vyrážky, kopřivka, závratě a nevolnost. Pokud se tyto příznaky objeví, poraďte se se svým lékařem.

Kontraindikace

Léčivo je přísně kontraindikováno u žen během těhotenství a kojení. V případě podezření, že těhotenství přišlo, budou prostředky okamžitě zastaveny. Při identifikaci individuální intolerance nebo přecitlivělosti na některou z aktivních nebo pomocných složek se také přeruší průběh léčby a zvolí se analog pro náhradu.

Podmínky prodeje a skladování

Je propuštěn bez lékařského předpisu, prodává se v lékárnách. Nástroj skladujte na tmavém suchém místě, chráněném před přímým slunečním zářením, při teplotě 2 až 20 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí. Doba použitelnosti - 3 roky od data uvedeného na obalu.

Analogy

Strukturní analogy léčiva neexistují. Při absenci klinického účinku je při užívání doplňku nahrazen analogem s podobným mechanismem účinku, který se vyrábí na základě jiných účinných látek. V závislosti na indikacích pro přijetí je nástroj nahrazen jedním z následujících léků:

 • Viardot-forte - určený ženám s nedostatečnou hladinou testosteronu, kompenzující nedostatek vitamínů nebo stopových prvků, jako pomoc při onemocněních reprodukčního systému.
 • Detmeter - používá se jako tonikum v menopauze života ženy.
 • Diamine - určený k normalizaci hladiny kyseliny listové v ženském těle, obnovení intenzity průtoku krve v urogenitálním systému.
 • Licoprofit je komplex vitamín-minerálních rostlin předepsaný ke stabilizaci sexuálních a reprodukčních funkcí.
 • Osteopan je lék pro dospělé a starší ženy, jejichž činnost je zaměřena na obnovu zdravé výměny minerálních látek a vitamínů, které zaplňují nedostatek organismu zinku, vápníku, hořčíku a vitamínu D.

Cena Owariamin

Doplněk si můžete objednat na internetových stránkách výrobce nebo u autorizovaných prodejců, lék se prodává v lékárnách. Vyžádání si schůzky s lékařem na nákup nebude nutné. Cenové rozpětí pro všechny formy vydání je uvedeno v následující tabulce:

Formulář vydání Cena, v rublech
Tablety 155 mg №40578-765
Tablety 355 mg №40689-840

Recenze

Maria, 34 let

Ovariamin a těhotenství pro mě jsou neoddělitelně spjaty. Nebylo možné otěhotnět déle než rok, i když nebyly zjištěny žádné odchylky ani pro mne, ani pro svého manžela. Po několika vyšetřeních lékař předepsal průběh tohoto dietního doplňku, po druhém kurzu (o čtyři měsíce později) vše fungovalo. Vzal jsem tři tablety dvakrát denně.

Svetlana, 56 let

Hormonální adaptace na menopauzu byla velmi těžká, s těžkým krvácením a těžkou celkovou malátností. Ovariamin předepsaný jako součást komplexní léčby, to není lék, ale speciální přísada. Recenze o ní jsou protichůdné, ale nelitovala, že byla vyříznuta a začala se cítit mnohem lépe. Ročně trávím tři nebo čtyři kurzy.

Olga, 29 let

Ovariamin přijal v rámci komplexní přípravy IVF. Režim je 2 tablety třikrát denně po dobu 14 dnů. Všechno šlo dobře, otěhotněla jsem a vydržela normálně. Po porodu a krmení, stejný lék byl opilý ve dvou kursech na doporučení gynekologa obnovit menstruační cyklus.

Zanechte Svůj Komentář