Jak tvarovat obočí doma

Krásné obočí může chladně proměnit obličej, což je důvod, proč dívky věnují této části těla velkou pozornost. V sezoně 2016 jsou stále populárnější tlusté linie nad očima, ale jsou takové módní trendy vhodné pro každého? Článek se zaměří na to, jak vytvořit dokonalé obočí doma, pro jakou formu budou linky, které budou nejvhodnější a jak krok za krokem provádět korekční proces, aby se dosáhlo požadovaného výsledku?

Jak si vybrat tvar obočí podle typu obličeje

Každá žena má svůj vlastní jedinečný tvar obličeje, ale stylisté je srovnávají s generalizovanými tvary, což usnadňuje výběr oblečení, obrázků a vzhledu. K dispozici jsou kulaté, oválné, čtvercové, obdélníkové a trojúhelníkové pohledy, v závislosti na tom, zda je možné zvolit formát obočí: tlustý nebo tenký, úzký nebo široký, s ohybem nebo bez něj. Zvažte každý typ zvlášť.

 • Pro kulatý obličej. Perfektním řešením by bylo obočí s výrazným uzlem. To může být široké na začátku a úzké jako vlákno na konci. Zde je hlavní věc udržet rovnou linii, která má tendenci směřovat nahoru a pak ji plynule nebo ostře spouštět dolů. Obočí pro kulatý obličej na něm udělá „překvapení“, čímž se trochu vizuálně vytáhne.
 • Pro ovál. Tento typ člověka je považován za nejuniverzálnější, takže se do něj vejdou téměř všechny formáty. Klasická verze obočí byla vždy považována za mírně zakřivenou polořadovku, ideálně doplňuje takový tvar.
 • Pro náměstí. Osoby s jasně označenými lícními kostmi mají tvrdé linie, proto, aby je změkčily, použijte klenutý formát obočí s přestávkou (dům). Mohou dělat vysoko nad očima, široké a tlusté. Ostrá smyčka bude vypadat skvěle na čtvercových tvářích.
 • Pro obdélníkové nebo extrudované. Podlouhlá tvář vizuálně potřebuje expandovat, tak rovné obočí bez ohybů, zlomeniny, vyvýšení by byla nejúspěšnější možností. V této formě může být chlupatá srst široká a tlustá, ale není nutné ji zavírat. Velmi tenké obočí s nití je lepší nepoužívat, aby nedošlo k přeměně na panenku a silné druhy vytvoří efekt objemnosti.
 • Pro trojúhelníkový obličej. V tomto případě bude obočí „junk“ dokonalým doplňkem. Chcete-li vizuálně vytvořit tvar obličeje měkký, je povoleno zvednout hrany a nechat je tenké, ne tlusté.

Vlastnosti korekce obočí doma

 • Nezapomeňte se postarat o správné a dobré osvětlení. K tomu je povoleno používat stolní lampy, lampy nebo sluneční světlo.
 • Jak žena cítí bolest při škubání obočí, může to negativně ovlivnit výsledek. Aby nedošlo k poruše, je povoleno používat led, zmrzlé krémy a masti, které zbaví pokožku přílišné citlivosti.
 • Aby mohly být části obličeje nad očima dokonale symetrické, je třeba tužkou označit krajní body a místa budoucích ohybů. Takže i když je proces opravy přerušen, výsledek bude očekáván.
 • Správný tvar obočí bude zdobit obličej. Proto, jestliže tam jsou některé nedostatky (zlomený nosní můstek, velký nos nebo jiní), pak to je lepší se zaměřit na jiné části obličeje.
 • Bude-li oprava provedena poprvé, stojí za to, abyste si sami stanovili postup takové práce a teprve poté přistoupili k realizaci plánů.
 • Nejoblíbenější domácí korekcí je pinzeta. Další zařízení - nitě, vosk nebo vyžínače - lze použít v profesionálních salonech, kde mistři své řemeslné práce.

Příprava postupu

Před zahájením opravy doma je třeba připravit následující nástroje:

 • Několik dobrých pinzet s různými chapadly a různými šířkami. V procesu práce na sobě každá žena určí pro sebe ideální nástroj, může to být i pinzeta.
 • Kartáč z umělých nebo přírodních vláken, který snadno obočí obočí a pomáhá směřovat vlasy správným směrem.
 • Obrysová tužka: buď na obočí nebo na oči. Je nezbytné, aby se extrémní body budoucích zatáček. Pro ně bude snazší orientovat se při škubání extra vlasů.
 • Gel pro tvarování. Musí být vždy vysoce kvalitní, aby se zabránilo alergiím. Vzhledem k tomu, malá díra (neviditelný pro oko) formy na těle po škubání, krémy nebo gely snadno spadají do něj. Veškerá kosmetika by měla být co nejpřirozenější, aby nezpůsobovala zbytečné problémy.
 • Antiseptické. Je nutný pro zpracování kovových nástrojů, částí karoserie, které mohou být poškozeny během korekčního procesu.
 • Krém nebo mast k úlevě citlivé pleti.
 • Nůžky Je oprávněn používat obvyklou manikúru nebo účes. Pomocí tohoto kovového nástroje je snadné zkrátit dlouhé vlasy na obočí.

Když jsou nástroje připravené, měly by být ošetřeny antiseptikami, aby se zabily možné mikroby. Je nutné zvolit velmi jasné místo a umístit tam zrcadlo tak, aby byl obličej jasně viditelný. Všechny nástroje by měly být po ruce, takže je zavřete. Snažte se ujistit, že během opravy nikdo nerozptyluje ani nezasahuje, v takovém případě budete mít větší šanci získat dobrou práci.

Jak udělat perfektní obočí samotné: instrukce krok za krokem

 1. Připravte si potřebné nástroje a ošetřete je antiseptikem nebo alkoholem. (Pro opravu bude vhodné použít pinzetu a nitě, vyžínače a vosk se používají hlavně v profesionálních kosmetických salonech).
 2. Použijte změkčující krém na obočí, je povoleno používat zmrazovací nebo anestetické masti.
 3. Vezměte si tužku a pravítko a určete hlavní krajní body budoucí linie obočí.
  • K tomu připojte rovný proužek tak, aby se jeden z jeho okrajů dotkl nosní dírky, a druhý do vnitřního koutku oka a na prodloužení této vizuální linie označte bod na obočí - to bude začátek.
  • Posuňte horní okraj pravítka tak, aby prošel středem zornice oka. Na křižovatce s obočím nahoře označte bod, bude to místo ohybu nebo nejvyšší zaoblení.
  • Přesuňte horní okraj pravítka tak, aby prošel vnějším rohem oka, označte bod na obočí, který bude znamenat konec.
  • Dále, obočí je dovoleno zcela obrys tužkou, takže můžete jasně vidět chlupy, které je třeba odstranit.
 4. Když je kontura připravena, pokračujte k trhání pinzetou. Měla by být udržována rovnoběžná s obličejem a zajistit, aby byly chlupy vytaženy ve směru růstu, s kořenem.
 5. Pokud je přebytek odstraněn, přichází čas pro korekci délky. Pokud jsou chlupy krátké, je tento krok povolen. Jinak pomocí malého hřebene odstraníme extra délku nůžkami. Stojí za to věnovat pozornost skutečnosti, že není nutné provádět velmi krátké vlasy, jejich ideální délka je 4-6 mm.
 6. Hřeben obočí, setřete zbytečné čáry a analyzujte, zda je práce dobře provedena. Současně zkontrolujte všechny následující položky:
  • Symetrie
  • Tvar ohybů.
  • Délka vlasů.
  • Hustota
 7. Pokud jsou všechny parametry zkontrolovány a výsledek je uspokojivý, pak byste měli umýt studenou vodou a aplikovat zklidňující krém na zčervenalé oblasti korigovaného obočí (nedoporučujeme aplikovat make-up na oční víčka ihned po tomto procesu, protože jsou možné alergické reakce).

Video tutoriály: jak dát krásný tvar obočí

Pokud žena poprvé vezme opravu do formy, pak před zahájením práce byste měli zvážit všechny detaily a poučit se z příkladů jiných lidí. Pro tento účel je ideální zvážit několik instruktážních videí, ve kterých mistři demonstrují pravidla a technologii škubání. Můžete se také zeptat vyšších mentorů, mistrů na to, jak udělat tvar obočí dokonalou a jakou techniku ​​nejlépe použít. Zvažte nejužitečnější videa s doporučeními odborníků na vizáž.

Tweezing pinzetou

Jak udělat správný tvar obočí

Nakreslete obočí tužkou

Malování obočí doma

Zanechte Svůj Komentář