Léčba papilomaviru u žen a mužů

Podle Světové zdravotnické organizace je každá šestá osoba nositelem lidského papilomaviru. Po proniknutí do těla zůstává papilomavir v něm navždy. Na pozadí oslabené imunity je virus aktivován a způsobuje vznik bradavic, bradavic a papillomů. Léčba je v tomto případě pouze symptomatická.

Léčba infekce lidským papilomavirem

Lidský papilomavir je intracelulární parazit. Není schopen samostatné reprodukce. Virus je parazitický v buňkách lidského těla a zavádí jeho DNA do infikovaných chromozomů. V důsledku toho může papillomavir bez včasné léčby způsobit tvorbu zhoubných nádorů. Také tento virus může způsobit rakovinu ústní dutiny nebo hrtanu.

Infekce papilomavirů v raném stádiu je léčena lékovou terapií. Vlastní léčba v tomto případě není povolena, protože zvyšuje riziko vzniku zhoubných novotvarů. Úkolem lékové terapie je potlačení aktivity viru a posílení lidské imunity. K tomu použijte dvě hlavní skupiny léků:

 • Antivirová. Jednat přímo na papilomavirus, utlačovat jeho živobytí. Antivirová léčiva představují pilulky, injekce, čípky, masti. Je tedy možné virus ovlivnit zevnitř i zvenčí.
 • Imunomodulační. Souběžně s antivirem. Pomáhají posilovat obranné mechanismy, čímž zabraňují opakování papilomavirů.

Injekční prostředky

Léky z této skupiny jsou určeny pro intravenózní podání. Jmenování těchto prostředků provádí pouze lékař. Injekce pro papilomavir se podávají hlavně imunomodulační léčiva. I když některé z nich mají oba antivirové účinky. Příklady běžně užívaných léků:

 • Panavir. Léčba tímto lékem aktivuje produkci interferonu v lidském těle. Tento lék na papilomy inhibuje syntézu virové DNA v buňkách postižených virem. Panavir je kontraindikován v případě individuální intolerance nebo alergie na její složení, do 12 let věku kojení. Cena 5 ampulí po 5 ml - 3800
 • Ingaron. Aktivuje tvorbu cytokinů a některých dalších radikálů, což vyvolává smrt papilomaviru. Navíc blokuje replikaci DNA a RNA virů. Léčba lidského papilomaviru Ingaron kontraindikována u diabetu, těhotenství, autoimunitních poruch, intolerance na interferon gama. Vedlejší účinky jsou možné hyperemie a bolest v místě vpichu injekce. Náklady na 5 ampulí 100 tisíc IU - 1600 p.
 • Cykloferon. Potencuje syntézu interferonu v těle. Cykloferon vykazuje v organismu imunomodulační, antivirové, protinádorové, protizánětlivé účinky. Léčba cykloferonem je kontraindikována v jaterní cirhóze, vysoce citlivá na složení léku, během těhotenství a laktace, ve věku 4 let. Z nežádoucích účinků se mohou vyvinout pouze alergie. Náklady na 5 ampulí 2 ml - 350 p.
 • Interferon alfa Stimuluje aktivitu makrofágů - buněk, které aktivují buněčnou imunitu. Dále inhibuje replikaci virové RNA. Interferon alfa se nepoužívá pro těžké duševní a nervové poruchy, které jsou doprovázeny depresemi a pokusy o sebevraždu. Z vedlejších reakcí jsou častější třes, zimnice, nevolnost a anorexie. Cena 10 ampulí 1000 IU - 90 p.

Prášky

Jako alternativu k injekčním lékům může lékař předepsat perorální podání tablet. Mají také antivirové a imunomodulační účinky nebo jeden z těchto účinků. Účinné pilulky pro léčbu papilomaviru:

 • Alpizarin. Je to bylinný přípravek s antibakteriálními a antivirovými účinky. Účinná látka léku se získává z travnaté kopecky. Stimuluje humorální a buněčnou imunitu, aktivuje produkci interferonu. Alpizarin v léčbě lidského papilomaviru se nepoužívá pro intoleranci nebo nedostatek laktózy, těhotenství a přecitlivělost na kompozici až do 3 let. Cena 20 tablet - 180-200 str.
 • Isoprinosin. Tento nástroj inhibuje RNA viru a enzymu dihydropteroátsyntetázy, který se podílí na syntéze některých virových částic. Isoprinosin navíc vykazuje imunostimulační vlastnosti. Kontraindikace při léčbě takového léku: chronické selhání ledvin, arytmie, dna, urolitiáza, věk do 3 let. Náklady na 30 tablet - 900 str.
 • Lycopid. Fagocytární aktivita makrofágů a neutrofilů je stimulována užíváním tohoto léku: jejich baktericidní a cytotoxické vlastnosti jsou zlepšeny. Licopid tak ukazuje účinek imunomodulátoru. Je zakázáno léčit autoimunitní tyreoiditidou, těhotenstvím, laktací, horečkou a zvýšenou teplotou. V prvních dnech užívání léku se může vyvinout hypertermie. Náklady na 10 tablet - 2000 s.
 • Lovemax. Stimuluje tvorbu interferonu, inhibuje translaci virově specifických proteinů v infikovaných buňkách - vykazuje imunomodulační a antivirové účinky. Kontraindikace Lavamaxu zahrnují věk do 18 let, těhotenství, laktaci, glukózo-galaktózovou malabsorpci, intoleranci fruktózy, nedostatek sacharázy / izomaltázy. Možné nežádoucí účinky: známky dyspepsie, krátké zimnice, alergie. Cena - 500 str. pro 6 tablet.

Svíčky

Jestliže papillomavirus udeřil genitals, pak rektální a vaginální čípky jsou zvyklé na boj proti bradavicím. Jsou indikovány pro léčbu infekce lidského papilomaviru v genitáliích, děložním hrdle, vagíně, řitním otvoru. Léčbu lidského papilomaviru u žen a mužů lze provádět pomocí svíček z následujícího seznamu:

 • Genferon. Stimuluje intracelulární enzymy, které inhibují virovou replikaci. Má antibakteriální, antivirové, antiproliferační a imunomodulační účinky. Léčba genferonem je kontraindikována v případě citlivosti na interferon v případě exacerbací onemocnění imunitního systému. Na straně nervového systému může lék způsobit bolest hlavy, v případě hematopoézy - trombocytopenie, leukopenie. Stále možný vývoj systémových reakcí, včetně hypertermie, bolesti v kloubech a svalech, zvýšené pocení, zvýšená únava. Cena 10 svíček - 380 ks.
 • Betadine. Jedná se o čípky s antiseptickými a dezinfekčními účinky. Betadin navíc vykazuje aktivitu proti virům, bakteriím, plísním, protozoům. Léčba papilomavirů tímto lékem je nepřijatelná pro adenom štítné žlázy, hypertyreózu, herpetiformní dermatitidu Dühring, mladší než 1 rok, s vysokou citlivostí na jód. Vedlejší účinky někdy způsobují lokální alergické reakce, vaginální dysbakteriózu a tyreotoxikózu. Cena 7 čípků je 550 p.
 • Viferon. Normalizuje koncentraci imunoglobulinu E v těle a poskytuje imunomodulační účinek. Další léčivo vykazuje antiproliferativní a antivirové vlastnosti. Viferon má pouze jednu kontraindikaci - přecitlivělost na interferon nebo jiné složky čípků. Jako vedlejší reakce může léčivo způsobit alergie ve vagíně nebo řiť, v závislosti na místě podání. Cena 10 svíček - 540 ks.

Mast

Pokud jsou výrůstky vzniklé v důsledku infekce papilomavirem menší než 3 mm, mohou být odstraněny pomocí mastí. Musí mít antivirový účinek. Užitečné a masti, vykazující sušení a antibakteriální vlastnosti. Pro papilomavir může tedy použít následující místní fondy:

 • Stefalin. Tato mast se vyrábí na bázi léčivých bylin a dalších přírodních složek. Akce je založena na kauterizaci samotných bradavic. Stefalin se nedoporučuje k léčbě lidského papilomaviru u těhotných a kojících žen. Náklady na 4 ml masti - 4000 p.
 • Oxolinová mast. Oxolin ve složení léčiva má antivirovou účinnost proti herpes zoster a herpes simplex, bradavic, adenovirů. Účinek léku je způsoben schopností blokovat vazbu virových částic na buněčné membrány. Ošetření oxolinovou mastí je zakázáno pouze tehdy, je-li vysoce citlivé na jeho složení. Z nežádoucích účinků se může vyvinout dermatitida, rinorea, nebo zbarvení kůže v modré barvě. Cena mazi 50 str.
 • Salicylová mast. Ukazuje antiseptické, keratolytické, protizánětlivé, léčivé účinky. Pomáhá zmírnit růst a mozoly. Salicylová mast je kontraindikována v případě individuální přecitlivělosti na její složení. Vedlejší účinky léku mohou způsobit alergie, svědění, pálení a vyrážku. Cena 25 g salicylové masti je 22 p.
 • San Fen Zhong. Tato mast je čínského původu. Jeho účinnost v papilomaviru je způsobena efektem vyhoření. Cena masti je asi 200 p. Nelze aplikovat na otevřené rány.

Odstranění papillomů a kondylomů

Na klinikách může být pacient požádán, aby odstranil papilomy radikálnějšími metodami. Jsou účinnější, protože poskytují vysokou záruku absence recidiv papilomavirů. Odstraňte růst různými způsoby. Nejúčinnější jsou následující postupy:

 • Laserová koagulace. Podstatou procedury je vliv na papilomy řízeným paprskem světla, který vede k odumření nádorové tkáně.
 • Terapie rádiovými vlnami. Spočívá v expozici papilomů rádiovými vlnami. Z hlediska účinnosti je postup srovnatelný s elektrokoagulací.
 • Chemoterapie Během tohoto postupu se papilomy ošetřují kyselinou nebo zásadou na tkáních.
 • Elektrokoagulace. Toto je postup pro spalování papillomů s vysokofrekvenčním proudem. Ničí tkáňové neoplazmy.
 • Chirurgické odstranění. Nejradikálnější metoda odstraňování papillomů. Jsou řezány chirurgickým skalpelem. Tato metoda je nejtraumatičtější, vyžaduje delší rehabilitaci, zanechává jizvy. Kromě toho, chirurgické odstranění vysoké riziko recidivy papilomaviru.
 • Kryodestrukce Také se nazývá kryoterapie. Tato technika má vliv na tkáně papillomů při nízkých teplotách, které poskytují kapalný dusík. V důsledku toho je růst zmrazen a umírá.

Video

Zanechte Svůj Komentář