Jak udělat měsíční svit doma: recepty, video

Měsíční svit je velmi populární, protože si můžete vyrobit domácí kvalitní alkohol se speciálními chuťovými vlastnostmi. Guru tohoto procesu zušlechťuje recept a technologii už léta a neustále se snaží vylepšit design zařízení pro vytváření měsíčního svitu. Recept na domácí alkohol má svůj vlastní destilátor, protože Mnozí se pokoušejí přivést svou vlastní „příchuť“ do kompozice za použití originálních purifikačních metod.

Co je doma vařit

Dělat doma-vařit doma je populární kvůli nízké ceně, protože cena hotových výrobků bude téměř 3 - 4krát levnější než tovární alkohol. Kromě toho je proces výroby domácích nápojů poměrně jednoduchý a přístupný všem. Domácí alkohol je často vynikající v chuti k výrobkům z továrny, a když trvá na různých složkách, může mít léčivé účinky. Například tinktura založená na kořenech rostlin, švestek, třešní je široce rozšířena.

Důležité: síla domácího nápoje může být upravena podle vkusu. S patřičným přístupem a dodržováním procesu vaření takové produkty neobsahují tavné oleje a aromatické sloučeniny s nízkou molekulovou hmotností. Toho je dosaženo přídavným čištěním ve formě re-destilace, zmrazení nebo použitím sorbentů. Pokud tyto nečistoty neodstraní, mohou způsobit vážné poškození zdraví. Značnou výhodou domácích výrobků je záruka kvality výrobku.

Pivovarská technologie

Měsíční svit je možné vyrobit pomocí kompaktního agregátu z cukru, pšenice, kukuřice nebo jiných surovin, jehož instalace vyžaduje minimální prostor - taková zařízení naleznete ve specializovaných prodejnách. Konstrukce moderního zařízení zajišťuje téměř úplnou absenci pachů v procesu přípravy alkoholického nápoje v důsledku dobré těsnosti. Tato technologie zahrnuje několik fází:

 1. Nejdříve je třeba připravit speciální roztok, který se skládá z cukru (řepy nebo třtiny) a vody, která splňuje hygienické požadavky. První složka se používá ve své čisté formě, ale v případě potřeby může být nahrazena jakýmikoliv surovinami obsahujícími cukr (polysacharidy, monosacharidy), například ovoce, bobule. Výsledkem je mladina.
 2. V další fázi se předem připravený roztok zpracuje do kaše pomocí kvasinek. Během fermentace kvasinky začínají „jíst“ granulovaný cukr, v důsledku čehož vzniká oxid uhličitý a ethylalkohol.
 3. Ve výsledném pivu je již alkohol, ale jeho obsah je příliš nízký - asi 8-12%. Pro oddělení alkoholu od roztoku je nutné ho předběhnout na měsíčním svitu. Význam tohoto procesu spočívá v tom, že se vařič uvede do varu a odpařená pára se ochladí na kapalný stav, který se potom nalije do předem připravené nádoby. Výsledná kondenzovaná kapalina je měsíční svit.
 4. Poté následuje stupeň, ve kterém je surový alkohol podroben čištění. Během kvašení se vedle ethylalkoholu vyskytují vedlejší produkty kvasinek, které musí být eliminovány. K tomu se uchylují k chemickým, biologickým nebo fyzikálním metodám filtrace a čištění. V prvním případě se může použít manganistan draselný, ve druhém - vaječný bílek, mléko (jak trvá na tom, že se tvoří pelety, které se odstraňují filtrem z bavlněné gázy), ve třetím absorpčním materiálu, například aktivní uhlí.
 5. Na závěr, můžete udělat příchuť a tónování produktu. Chcete-li dát bohatou vůni a barvu, trvají na vařené domácí alkoholický nápoj na různých bylin, koření.

Výběr surovin

Můžete použít cukr nebo výrobky obsahující cukr (například cukrová řepa). Dalšími surovinami jsou škrobové potraviny: rýže, žito, pšenice, kukuřice. Ačkoliv škrob nefermentuje, snadno se zpracovává na cukr pod vlivem enzymů obsažených ve sladu, tj. naklíčené obilí. Suroviny musí mít vysokou kvalitu, jinak bude hotový výrobek zdaleka ideální.

K dispozici je granulovaný cukr, ale lepší produkty pocházejí z kaše na bázi bobulovin nebo ovocných surovin. Dokonce i když potřebujete přidat cukr do ovocné mladiny pro zvýšení obsahu cukru, konečná chuť bude stále lepší. Obiloviny jsou považovány za dobrou volbu, ale je obtížnější jeden z nich vařit. Musíte si vybrat suroviny a vzít v úvahu, jaký druh nápoje chcete skončit. Pro výrobu koňaku nebo gruzínské chachy je nutná hroznová kaše, pro Calvados - jablko, pro whisky - obilí.

Usazování vody

Vzhledem k tomu, že voda je základem, bude recept na měsíční svit úspěšnější při použití vysoce kvalitní kapaliny. Neměla by být tvrdá a měla cizí chuť a vůni. Toho lze dosáhnout, pokud je příprava alkoholu založena na zakoupené, vysoce kvalitní čištěné vodě. Pokud se rozhodnete použít vodu z vodovodu, pak ji sbírejte do velkých nádob, nechte stát několik dní a opatrně vypusťte, přičemž vzniklý sediment zůstane na dně. Destilovaná nebo vařená voda nemůže být.

Příprava nádrže

Ujistěte se, že všechny nádoby, které hodláte použít, opláchněte horkou vodou. Z čistoty nádoby bude záviset chuť chuti hotového výrobku. K přípravě kaše nepoužívejte galvanizované nádobí jeho obsah začne oxidovat. Stejně jako u plastových nádob, například lahví, měly by obsahovat nápis „pro potravinářské výrobky“.

Recept na měsíční svit z cukru a kvasinek

Rozhodněte se o objemu měsíčního svitu, který chcete dostat na výstupu. Z 1 kg cukru lze získat 1, 1-1, 2 litrů produktu o síle 40 stupňů. Při výpočtu se doporučuje zvýšit množství použitých složek o cca 10-15% z různých důvodů (jakost surovin, teplota, nesprávná destilace) je skutečný celkový objem v tomto množství vždy menší než teoretický objem.

Invertní cukr

Pod inverzí se rozumí proces získávání sirupu z cukru. Díky tomuto postupu může dosáhnout úplnějšího rozkladu cukerných surovin (glukózy a fruktózy) a zničení patogenních mikroorganismů zvýšením teploty. Kromě toho tento proces zlepšuje fermentaci, což značně usnadňuje práci s kvasinkami a pomáhá dosáhnout lepšího promíchání všech složek. Někdy se nastavení kaše provádí bez převrácení surovin z cukru pomocí hydronového modulu. Inverze se skládá z několika fází:

 1. Zpočátku budete muset zahřát 3 litry vody na teplotu 70-80 ° C.
 2. Potom přidejte 6 kg surového cukru a vše pomalu míchejte, dokud se hmota nestane homogenní.
 3. Sirup přiveďte k varu, vařte asi 10 minut a nezapomeňte odstranit pěnu, která se tvoří.
 4. Velmi pomalu přidejte 25 g kyseliny citrónové, pak můžete snížit teplo na minimum.
 5. Uzavřete nádobu víčkem, varte dalších 60 minut.

Jak vařit Braga

Braga na měsíčním svitu je výsledkem míchání několika složek. K tomu přidejte do sirupové vody při pokojové teplotě, nezapomeňte postupně míchat směs. Jeho konečná hodnota by měla být kolem 27 ° C. Ujistěte se, že výsledná homogenní směs nezabírá více než 3/4 objemu odebrané nádoby, jinak bude pěna kaše neustále přetékat. Postup pro podávání kvasinek:

 • Do nádoby přidejte lisované droždí a natahujte rukama. Nejlepší možností je rozpustit briketu v malém množství mladiny, zakrýt nádobku víčkem a počkat, až se objeví pěna. Bude to trvat 5-10 minut.
 • Při použití suchých kvasnic musí být nejprve aktivovány. Postupujte podle pokynů na sáčku. Často se akce skládají z následujících: voda (vařená) se ochladí na 32-36 ° C, nalije se požadované množství kvasinek, obal se přikryje víčkem a pak se vloží na teplé místo, nebo se zabalí hustá tkanina, aby se udržela stabilní teplota. Jednotná pěnová čepička se objeví asi za 20-40 minut - to znamená, že zředěné suché droždí je připraveno k přidání do mladiny.
 • Pokud se rozhodnete uchýlit k pečení kvasnic, pak si všimněte, že někdy aktivují pěnění, které přesahuje pánev. Jako odpěňovač používejte předdrtené sušenky nebo rostlinný olej (10-20 ml). Kvalita měsíčního svitu z těchto produktů nebude trpět.

Fermentace

V procesu fermentace se vyrábí surový alkohol, ale je důležité dodržovat všechny nuance, jinak se může ukázat, že výrobek má nízkou kvalitu. Za tímto účelem jsou nádoby naplněné základnou přeneseny do místnosti, kde je pozorována konstantní teplota 25 až 28 ° C. Pokud je teplota nižší, může se proces kvašení zcela zastavit (kvasinky „usínají“). Při teplotě 40 ° C začnou houby umírat. Postup fermentace zahrnuje následující kroky:

 1. Na tanku s braga (to se nazývá fermentační nádrž) musíte nainstalovat lapač vody nebo rukavici. Je žádoucí, aby teplota v místnosti byla asi 23-30 ° C.
 2. Pro udržení teploty můžete fermentační nádrž pokrýt různými stavebními materiály nebo oblečením. Některé používají termostatické ohřívače.
 3. Fermentační proces trvá dlouhou dobu (4-12 dnů).
 4. Přibližně každých 20 hodin (některé doporučují každých 12-16 hodin) bude nutné směs protřepat - lapač vody nebo rukavice, aniž byste je odstranili. S tímto přístupem, můžete odstranit přebytečný oxid uhličitý ze základny pro měsíční svit, jinak to bude zasahovat do normálního provozu kvasinek.

Jak zjistit, že kvašení je u konce

Tam je několik znamení, která určují připravenost základ pro domácí alkohol. Měly by být používány v komplexu, tj. současně by se měly objevit alespoň 2-3 znaky, jinak uděláte chybu. Například přebytek cukru vede k následujícím: kvasinky začnou umírat, než mohou všechno zpracovat. Známky konce procesu kvašení zahrnují:

 • přítomnost hořké chuti - to naznačuje, že cukr se zpracovává kvasinkami na alkohol;
 • zastavení syčení;
 • byl tam zápach alkoholu;
 • oxid uhličitý přestal být uvolňován, tj. vodní uzávěr nepronikne;
 • zápas přinesený do směsi kaše stále hoří;
 • na dně se objevila sraženina a horní vrstvy se vyčeřily.

Osvětlení a odplynění

Pro odstranění usazenin je třeba nalít sochor do čisté nádoby. Poté vše zahřejte na + 50 ° C - tato akce pomůže deaktivovat zbytky kvasinek v roztoku a odstranit přebytečný plyn. Láhev opláchněte a doplňte. Chcete-li zesvětlit produkty, postupujte podle několika kroků:

 1. U 20 litrů sochoru na cukr vařte asi 3 lžíce bentonitu a zřeďte je ve 250 ml vody při pokojové teplotě (může být mírně teplejší). Pokud bentonit není dostatečně práškovaný (tj. Jemný), budete ho muset brousit bruskou nebo mixérem.
 2. Po naředění bentonitu vodou počkejte asi 15 minut. Po této době směs zhustne a získá konzistenci hustého krému.
 3. Roztok bentonitu nalijte do kaše, důkladně promíchejte a zavřete pevným víčkem.
 4. Směs je třeba udržovat asi jeden den, poté se vylije vyčeřený předlitek a sediment se zlikviduje. Mějte prosím na paměti, že byste neměli vypouštět sediment do toalety nebo dřezu, protože může cementovat.

První destilace

Tento proces je nezbytný, aby se surový alkohol co nejvíce izoloval a oddělil od ostatních zbytečných složek. Litr kaše dává asi 250 g alkoholu. Destilační kostka musí být naplněna nejvýše 75%, jinak sprej a pěna během varu spadnou do chladiče. Postup je poměrně jednoduchý: přístroj je naplněn kašou bez sedimentu a zapálen. Po zahřátí se destilace provádí za nízkého tepla pomocí měsíčního svitu.

Schematické znázornění ošetření za účelem odstranění nečistot: při zahřátí kaše se alkohol nejprve odpařuje, Bod varu tohoto produktu je nižší než bod varu vody. V plynném stavu prochází trubkou do cívky, kde se ochladí a kondenzát se hromadí v nádobě. Poté alkohol proudí do montážní nádrže. Zvažte, že destilace se provádí na nízkém teple a výtěžek produktů je lépe rozdělen na frakce:

 1. První kapky vycházející z měsíčního svitu mají velkou koncentraci škodlivých látek. Tato frakce se nazývá „hlava“ a prvních 50 ml na 1 kg cukru bude třeba shromáždit v oddělené nádobě - ​​lze ji použít výhradně pro technické potřeby.
 2. Druhou frakcí, zvanou tělo, je surový alkohol. Výběr by měl být zastaven, když destilační pevnost v proudu klesne pod 40 stupňů. Pevnost je dána měřičem alkoholu při 20 ° C, ale můžete použít i populární metody: zatímco destilát hoří v lžíci, pokračujte ve výběru.
 3. Poslední zlomek nebo „ocas“ se liší tím, že obsahuje největší množství tavných olejů. Je to zdraví škodlivé, proto je lepší stroj po odběru střední frakce vypnout.

Re-destilace po čištění

Během tohoto postupu musí být surový alkohol, zředěný (pro účely požární bezpečnosti), nalit do destilační destilace a poté pokračovat v destilaci při minimálním teple. Stejně jako u první destilace, musíte odstranit "hlavy" - prvních 50 ml na 1 kg cukru. Ihned po výběru frakce hlavy vyměňte mixér, pokud tento modul poskytuje design přístroje. Začněte vybírat hlavní produkty, když pevnost v potoku klesne pod čtyřicetistupňovou značku. Destilace tak pomáhá filtrovat alkohol.

Bez ohledu na to, jak přesně se destilace provádí, zůstane ve středním zlomku určitý počet „hlav“ a „ocasů“, tj. v „těle“. Nejlepším řešením tohoto problému může být použití měsíčního svitu, doplněného dephlegmátorem. Toto zařízení pomůže lépe a hlouběji dělit zlomky. Pokud se rozhodnete provést třetí destilaci, pak nezapomeňte, že to nedává smysl.

Infuze hotového nápoje

V poslední fázi budete muset zředit domácí alkohol vodou na požadovanou sílu (často 40-45%). Aby byl chuť nápoje vyvážená a měkčí, hotový výrobek zalijte, zavřete dopravními zácpami a nechte ho vařit 3-4 dny na tmavém a chladném místě. Několik dní by stačilo na chemické reakce, ke kterým dochází při míchání kapalin.

Jak určit sílu měsíčního svitu

Je obtížné určit stupeň (tj. Procento alkoholu v kapalině), pokud právě ochutnáte nápoj. Rafinovaný a rafinovaný měsíční svit často dává pocit měkkosti, dokonce i s velkou pevností. Dokonce i vodoměr může být zaměněn s výsledkem, pokud je kapalina zředěna různými přísadami. Měření se provádějí při 20 ° C, protože hustota závisí na teplotě. Poměr hustoty a stupňů (tzv. „Rychlost“):

Alkohol (obrat)

Hustota (procenta)

Alkohol (obrat)

Hustota (procenta)

0

0, 5

5.25

10.75

0, 25

1

5.5

11.25

0, 5

1.5

5, 75

11, 75

0, 75

2

6

12, 25

1

2.5

6.25

12, 75

1, 25

3

6.5

13, 25

1.5

3.5

6, 75

13, 38

1, 75

4

7

14

2

4.5

7.25

14.5

2.25

5

7.5

15

2.5

5.5

7, 75

15, 38

2.75

6

8

15, 75

3

6.5

8.25

16, 25

3.25

7

8.5

16, 75

3.5

7.5

8, 75

17, 25

3, 75

8

9

17, 75

4

8.5

9.25

18.5

4.25

9

9.5

18, 75

4.5

9.5

9, 75

19, 13

4, 75

9, 88

10

19, 5

5

10, 25

10, 25

20

Domácí recepty měsíčního svitu bez kvasinek

Pro přípravu alkoholických nápojů v domácím prostředí existuje mnoho osvědčených metod. Kvašení může být prováděno nejen kvasinkami, ale také bakteriemi, proto je možné získat produkty měsíčního svitu doma bez kvasinek. Takto se vyrábí kukuřice nebo pšeničná whisky, alkohol na bázi ječmene, hroznů, meruněk, jablek a dalších produktů. Můžete si také vybrat možnost žita, měsíční svit na bylinkách (použité pelyňky, koriandr atd.), Borůvkový džem, maliny, rybíz, jahody.

V domácích alkoholických nápojích mohou být použity další složky, jako je citrónová a pomerančová kůra, které dávají produktu citrusovou chuť a trochu hořkosti, vanilky, skořice, hřebíčku atd. Přírodní aroma může zlepšit chuť alkoholu, ale učinit ho podobným brandy, brandy a brandy. alkohol obtížný. Dřevěné hobliny pomáhají napodobovat chuť dubového dřeva. Technologie se liší v závislosti na složení surové směsi:

 • se škrobem. Před vařením kukuřice bez domácího kvašení, brambor, musí zrna nejprve zjednodušit štěpení škrobu. Za tímto účelem jsou suroviny předvařené. Kleysterizace (zničení nativní struktury škrobnatého zrna, které je doprovázeno bobtnáním) pro různé plodiny se provádí při různých teplotách. Poté se provede sacharifikace.
 • žádný škrob. Je snazší a rychlejší zpracovávat bobule a ovoce do stavu domácího pečeného od té doby cukr v nich je již ve formě vhodné pro rozklad divokými houbami a enzymy. Pro kaši se doporučuje používat ovoce s vysokým obsahem cukru.

Na pšenici

 • Doba vaření: 11-12 dní.
 • Účel: pro rekreační stůl, jako základ pro tinktury.
 • Typ kuchyně: Evropská.
 • Obtížnost: střední.

Tento typ alkoholického nápoje se liší tím, že jeho výroba bude vyžadovat pouze pšeničnou krupici, cukr a vodu. Ve srovnání s jinými variantami nepotřebujete brusinky, karamelové kaše pro barvení, různé aromatické látky, abyste si mohli všimnout Henosi atd. Před vařením je třeba pšenici důkladně omýt a dát do vhodné nádoby.

Složky:

 • cukr - 6, 5 kg;
 • pšeničná obilnina - 5 kg;
 • voda - podle chuti.

Metoda přípravy:

 1. Naplňte táru pšeničnou vodou, pokrývající zrno 5-7 cm.
 2. Přidejte tam asi 1, 5 kg cukru, přikryjte pevným víčkem a odložte na chladném tmavém místě. Выстаиваться основа должна неделю.
 3. Спустя 7 дней пшеница должна пустить ростки длиной около 0, 5 см. В это время влейте еще 15 л воды и добавьте 5 кг сахара.
 4. Процесс брожения в теплом месте будет проходить около 4 суток. Следите за состоянием будущей продукции: если вы ее передержите, то напиток приобретет сладковатый вкус. Температура брожения должна составлять 18-24 градуса.
 5. После окончания брожения выполните перегонку. При необходимости осуществите её четыре раза, но особенно ценится самогонный продукт из пшеницы, полученный за две или три перегонки.

Из кукурузы

 • Время приготовления: от 2 недель.
 • Предназначение: спиртной напиток.
 • Вид кухни: американская.
 • Obtížnost: střední.

Самогон, приготовленный на основе кукурузы и без дрожжей, получится натуральным, более вкусным. Сделать его в домашних условиях относительно легко, главное – подготовить подходящее сырье. Выбирайте мягкие и сладкие кукурузные зерна. Готовится алкогольный продукт из кукурузы дольше дрожжевого аналога – его можно будет дегустировать не раньше, чем через 2 недели.

Složky:

 • кукурузные зерна – 5 кг;
 • cukr - 6, 5 kg;
 • вода – 17 л.

Metoda přípravy:

 1. Залейте кукурузные зерна теплой водой – хватит пары литров. Добавьте около 8 стаканов сахара, после чего тщательно перемешайте получившуюся массу.
 2. Дайте кукурузным зернам хорошенько прорасти. Как только появятся ростки, можете влить к зернам оставшиеся 15 литров воды и всыпать сахар. Перемешайте все, после чего поставьте под гидрозатвор на 14 дней.
 3. Убедившись, что брага перебродила, перегоните ее посредством самогонного аппарата. Выполнить эту процедуру следует два раза для лучшего фильтрования. Затем остается разлить получившийся домашний напиток по бутылкам.

Apple

 • Время приготовления: больше месяца.
 • Účel: pro prázdninový stůl.
 • Вид кухни: восточноевропейская.
 • Obtížnost: vysoká.

Для приготовления такого напитка потребуются свежие яблоки. Если из рецепта исключаются дрожжи в упаковке, то потребуется дополнить сусло дикими дрожжами – их можно обнаружить на поверхности немытых плодов, например, тех же яблок. Учтите, что брага на диких грибах бродит существенно дольше аналогичных вариантов. Заранее определитесь и с методом очистки, чтобы удалить максимум метанола и сивушных масел. К примеру, это использование фильтра из нескольких слоев марли, между которыми насыпан измельченный уголь (активированный).

Složky:

 • яблоки ароматного сорта – 5-6 кг;
 • сахар – 2-3 кг;
 • вода – 10-15 л воды.

Metoda přípravy:

 1. Яблоки для браги мыть не нужно, просто нарежьте их на мелкие кусочки для превращения в пюре.
 2. Превратите яблочные кусочки в однородную массу блендером или миксером. Как вариант, можете натереть плоды на мелкой терке.
 3. Нагрейте воду для сиропа, добавьте сахар и варите на медленном огне, не забывая снимать пену.
 4. Остудите сироп, вылейте в яблочную кашицу. Затем все следует тщательно размешать до однородности.
 5. Поставьте на емкость с получившейся основой гидрозатвор, уберите в теплое темное место. Продолжительность брожения браги может составить больше месяца.
 6. В конце отделите брагу от осадка, перелейте в перегонный куб, выполните пару перегонок.

Из ржи

 • Doba vaření: 3 týdny.
 • Предназначение: для праздничного стола, застолий.
 • Вид кухни: восточноевропейская.
 • Obtížnost: střední.

Ржаной самогон иногда называют хлебной водкой. Еще столетие назад он пользовался чрезвычайной популярностью среди жителей России и Украины, т.к. сырье для него имелось в каждом крестьянском доме. Было время, когда этот домашний напиток с легкой кислинкой был практически забыт. Сегодня интерес к хлебной водке стал возрождаться – причина этого заключается в дешевизне и доступности используемых компонентов, высоком качестве вкусовых свойств.

Složky:

 • рожь – 3 кг;
 • cukr - 3 g;
 • voda - 15 litrů.

Metoda přípravy:

 1. Сделайте сироп из 600 г сахара, которые необходимо залить 3 л воды. Охладите получившуюся смесь до 20 градусов.
 2. Поместите в стеклянную или эмалированную емкость 3 кг ржи, залейте сиропом. Получившуюся закваску оставьте в открытой посуде в теплом помещении на несколько суток (от 3 до 5).
 3. Заметив первые признаки активного выделения углекислого газа, которое сопровождается характерным прокисшим запахом и появлением пены, переместите заброд в бродильную тару. Залейте состав теплым сиропом из 2, 4 кг сахара и 12 л воды.
 4. Далее установите на бродильную емкость гидрозатвор, переместите ее в теплое место.
 5. Период брожения составит не меньше 2 недель (зависит от температуры помещения). Сигнал о готовности бражки к перегонке – это оседание зерен на дно бродильной тары, прекращение активного газообразования. Бражка, сделанная на диких дрожжах, имеет горьковатый вкус.
 6. Обязательно сделайте двойную перегонку. Получившийся домашний продукт будет мягким, с немного кислым запахом.

На ячмене

 • Время приготовления: 2-3 недели.
 • Účel: pro prázdninový stůl.
 • Typ kuchyně: Evropská.
 • Obtížnost: vysoká.

Брага на основе ячменя нуждается в большем времени для подготовки, особенно если это касается рецепта без дрожжей. Здесь важно тщательно соблюдать поэтапность действий, чтобы полученная брага не имела сладкий вкус. Ячменный домашний алкоголь является крепким напитком. Процесс приготовления этого типа самогона трудоемкий.

Složky:

 • ячменные зерна – 2, 5 кг;
 • сахарный песок – 4 кг;
 • чистая вода – 24 л.

Proces vaření:

 1. Хорошо промойте ячменные зерна, добавьте немного теплой водички, уберите в темное место.
 2. Настаивайте смесь до появления ростков на зернах. Затем слейте воду и просушите ячменные зерна в духовке. Тщательно измельчите их кофемолкой или мясорубкой для получения солода.
 3. Солод поместите в тару для бражки, залейте горячей водой, тщательно перемешайте до однородности. Нагрейте содержимое на среднем огне до 60-70°C. После осаживания и появления светлой жидкости полученное сусло следует охладить.
 4. Когда смесь достигнет обычной комнатной температуры, засыпьте ее сахаром и перемешайте.
 5. Далее сделайте гидрозатвор, воспользовавшись резиновой перчаткой или специальной крышкой. Храните тару с брагой в теплом месте с температурным режимом от 18 градусов. Если показатель будет ниже, то скорость брожения начнет снижаться, пока и вовсе не остановится. Оптимальный вариант – 24-28°C.
 6. Брага будет настаиваться в течение 6-8 дней. Ее вкус должен быть не сладким – это показатель готовности. После настаивания ячменный напиток нужно процедить и подготовить к дальнейшим перегонкам.

Из винограда

 • Время приготовления: 2-3 месяца.
 • Účel: pro prázdninový stůl.
 • Вид кухни: грузинская.
 • Obtížnost: vysoká.

Нередко под виноградным самогоном подразумевают домашний грузинский напиток, именуемый чачей. Чтобы сделать его, понадобится виноград любого сорта или отходы, которые остались после выдавливания сока. От обычного виноградного самогона настоящая чача отличается тем, что она бродит на диких дрожжах, а не на хлебопекарных или спиртовых, что улучшает аромат.

Složky:

 • виноградные гроздья или жмых – 25 кг;
 • вода – 50 л;
 • сахарный песок – 10 кг (необязательно).

Metoda přípravy:

 1. Поместите раздавленный виноград вместе с соком в бродильную емкость. Добавьте воду, сахарный песок (по желанию), перемешайте массу деревянной палкой. Минимум 10% тары должны быть незаполненными – пустоты при брожении займет углекислый газ.
 2. Установите гидрозатворы, уберите емкость в темное место с температурным режимом от 22 до 28°C. Натуральная брага будет готова лишь через 30-60 дней (порой процесс достигает 90 дней). После окончания брожения займитесь перегонкой.
 3. Слейте отыгравшую брагу с осадка, в противном случае твердые частички пригорят при перегонке. Хотя в косточках, мякоти и кожице содержатся все те вещества, которые отличают чачу от других видов самогона. Можете отфильтровать брагу через несколько слоев марли, наполнить перегонный куб жидкостью, а твердую часть подвесить вверху куба на той же марле.
 4. Выполните первую перегонку без разделения на фракции. Закончите отбор, когда крепость упадет ниже 30%. Затем разбавьте самогон водой до 20%.
 5. Provede se druhá destilace, přičemž se vybere prvních 10% čistého alkoholu. Vyberte "tělo" je nutné snížit pevnost v proudu pod 45%. Hotovou chachu zřeďte vodou na 40-60% a nechte ji 2-3 dny stabilizovat v dobře uzavřeném obalu.

Od mandarinek

 • Doba vaření: 1 měsíc.
 • Účel: pro prázdninový stůl.
 • Typ kuchyně: Evropská.
 • Obtížnost: vysoká.

Zajímavou možností pro měsíční svit bez přídavku kvasinek je nápoj z mandarinek, který nemusí být čerstvý. Není nutné je umývat, aby nedošlo k odstranění divokých kvasinek z povrchu. Všechny mandarinky budou muset předčistit, pak je šťáva. Je žádoucí okamžitě odstranit maso, jinak po fermentaci bude muset kapalina filtrovat.

Složky:

 • mandarinky - asi 20 kg;
 • cukr - 5-6 kg;
 • voda - 15 litrů.

Metoda přípravy:

 1. Příprava šťávy a nalití do nádob (dostat hodně tekutiny), přidejte asi 15 litrů vody, 5-6 kg granulovaného cukru. Po 7-8 dnech by měl začít proces fermentace.
 2. Po 25-30 dnech by měl proces skončit. Výsledný domácí nápoj bude kyselý a koláč, ale velmi chutný, s výraznou vůní mandarinek.
 3. Proveďte dvě destilace.

Z rozinky

 • Doba vaření: 1 měsíc.
 • Účel: pro prázdninový stůl.
 • Typ kuchyně: Židovský.
 • Obtížnost: střední.

Tyto alkoholické výrobky jsou vyráběny podle dávných židovských receptů. Judaisté dodržují přísný půst před Pesachem, který trvá 7 dní. V této době nemůžete pít pravidelnou vodku na bázi obilí, jíst chléb. Aby nedošlo k porušení stanovených pravidel, byl vynalezen peisakhovka, kterou domácí lihovary často nazývají "raisin".

Složky:

 • rozinky - 4 kg;
 • cukr - 200 g;
 • voda - 20 l.

Metoda přípravy:

 • Vložte 200 g nemytých rozinek do litrové nádoby, nalijte 0, 5 litru teplé vody, přidejte veškerý cukr. Míchejte, aby se rozpustila, pak nechte pár hodin na teplém místě.
 • Pomocí cedníku odstraňte rozinky, projděte mlýnkem na maso. Pak ho vložte zpět do mladiny. Přidejte několik velkých rozinek (nemytých) pro lepší fermentaci. Nádobu zakryjte lepící fólií a udělejte několik děr.
 • Nádobu skladujte na teplém místě několik dní. Jakmile si všimnete zjevného varu v bance, pak je kvas připraven.
 • Vezměte si zbývající rozinky, naplňte teplou vodou a pak počkejte, až kompozice nabobtná. Pak je třeba rozemelit rozinky a poslat spolu se všemi složkami a kvasem do fermentační nádoby. Pevně ​​přikryjte víčkem, vyčistěte na tmavém místě s teplotou 25-27 ° C.
 • Po 3-5 týdnech skončí proces fermentace. Musíte ho napínat a předběhnout měsíčním svitem třikrát. Moonshine získá jemnou chuť, příjemnou vůni.

Video

Recenze

Nikita, 39 let

Vařený měsíční svit na bázi pšenice. Ukázalo se, že je kvalitnější než varianta s obyčejným cukrem, ale vyžaduje více pozornosti a času. Pšenice musí klíčit, nedovolit, aby byla kyselá, pak suchá a mletá. Obecně si myslím, že tato možnost je časově náročná.

Andrey, 43 let

Dozvěděl jsem se, že trochu kvašený obsah sklenic džemu je vynikající surovinou pro domácí vaření. Přísně na předpis připravený alkohol na základě džemu. Nakonec jsem si všiml, že nápoj má dobrou chuť, a to díky vonným bobulím. Žádný vedlejší účinek ráno!

Zanechte Svůj Komentář