Dieta na ovesné vločky hubnutí

Doporučení odborníků na výživu o výživě mohou být vidět rady používat ovesné vločky pro hubnutí a celkové zlepšení těla, ale někteří lidé mají pochybnosti o jeho přípustnosti v tuhé diety a příznivé účinky na hmotnost. Pomáhá nějaká ovesná kaše zhubnout, jaký je její obsah kalorií a jak vařit a používat tuto kaši správně?

Co je užitečné pro ovesné vločky pro hubnutí

Tento výrobek se doporučuje pro mono-diet a nezapomeňte zahrnout do menu správné výživy, není zakázáno ani při onemocněních gastrointestinálního traktu, protože má příznivý vliv na celý trávicí systém. Ovesné vločky jsou jedním z mála jídel, které lze jíst každý den (s mírou), a to i pro malé děti. Jediné nebezpečí, které může představovat, je lepek. V opačném případě, podle lékařů, ovesné vločky je perfektní ranní jídlo a dokonce i svačinu.

Užitečné vlastnosti

Množství pozitivních vlastností, které má ovesná mouka, činí z něj jedno z nejcennějších produktů pro tělo. Většinou má příznivý vliv na gastrointestinální trakt, ale ovlivňuje nervový systém a dokonce i stav kůže. Na rozdíl od jiných obilovin, ovesné vločky mají obálkové vlastnosti (částečně podobné kulaté rýži v něm), který je používán gastroenterology: diety pro pacienty s žaludečními problémy, včetně peptického vředu, nutně znamenat použití ovesných vloček.

Se zavedením ovesné vločky ve stravě, můžete nejen zhubnout, ale také vyřešit následující zdravotní problémy:

 • normalizovat stav diabetu;
 • zastavení tlakového přepětí hypertenze;
 • zklidnit a přispět k regeneraci sliznice během gastritidy;
 • zbavit se nervových poruch;
 • provádět prevenci kardiovaskulárních onemocnění;
 • snížit závažnost vnitřních zánětlivých procesů;
 • zlepšit stav těla po intoxikaci.

Složení

Jako všechny obiloviny, ovesné vločky jsou zdrojem vlákniny, jehož pozitivní vlastnosti již byly zmíněny výše. Kromě dietní vlákniny, odborníci dávají sacharidy: jíst ovesné vločky pomáhá zabránit jejich nedostatek, což je důležité pro ty, kteří se chystáte zhubnout, protože nedostatek sacharidů vede k trvalému pocitu hladu. Navíc, jako součást ovesných vloček vyžadují zvláštní pozornost:

 • Velké množství vitamínů B, zejména B1 a B2, které pomáhají nervovému systému: jeho nestabilita ovlivňuje hormony a narušuje hubnutí, zejména u žen.
 • Vitamin PP (kyselina niacinová) podporuje zpracování sacharidů z potravin na energii.
 • Železo - je nezbytné pro proces tvorby krve.
 • Zinek, fosfor, vápník - pro kostní tkáň a klouby.
 • Hořčík, draslík - pro srdce.
 • Antioxidanty.

Je možné zhubnout na ovesných vločkách

Kaše (zrna a vločky) je komplexní nebo pomalý sacharid. Tj po dlouhou dobu se vstřebává, což zajišťuje dlouhodobé nasycení. Tento parametr je však podmíněn. Důvodem je stimulace trávicího traktu, který se provádí ovesnými vločky. Díky tomu začíná produkce žaludeční šťávy a žluči, chuť k jídlu se probouzí, takže někteří lidé mohou po jídle ovesné vločky pociťovat hlad. Hubnutí tohoto bodu není příznivé.

Ovocné vločky však mají na obrázku příznivý účinek:

 • Zlepšování trávicího procesu je jednou z klíčových vlastností ovesných vloček, což vede k očištění střev a normalizaci jeho práce.
 • Ovesná kaše udržuje hladiny inzulínu, jehož skoky zabraňují úbytku hmotnosti.

Kalorie ovesné vločky

Stejně jako všechny obiloviny, oves není nejjednodušší produkt jejich energetické hodnoty. Kalorický obsah 100 gramových porcí suchých ovesných zrn je 342 kcal, kde sacharidy tvoří až 59, 5 g, a bílkovin - 12, 3 g. Z celých zrn je však kaše vzácně vařena, i když je snazší ji zhubnout než u jiných forem produktu. Většinou se používají vločky, jejichž kalorický obsah je mírně vyšší:

 • Hercules - největší a hrubé ovesné vločky, ve kterém najdete 352 kcal (100 g produktu). U sacharidů je zde vyšší než v zrnech - 61 g a stejné množství bílkovin.
 • Tenké vločky (nevyžadující var), používané hlavně pro kojeneckou výživu, mají vyšší energetickou hodnotu: 367 kcal na 100 g výrobku. Více sacharidů v nich - 69, 3 g.

Považujete-li kaši za hotové jídlo a ne za suchý polotovar, měli byste vzít v úvahu to, co je v něm obsaženo. Zředění se provádí hlavně na ovesných vločkách na vodě: kalorický obsah porce o hmotnosti 100 g je pouze 88 kcal. Pokud budete vařit s mlékem, indikátor se zvýší na 102-115 kcal. Přidání medu, oleje, bobulí, sušeného ovoce atd. zvýšení kalorií ovesné vločky a zabránit hubnutí.

Co ovesné vločky je nejlepší pro hubnutí

Existuje tolik variant tohoto produktu v obchodech, že ti, kteří chtějí začít zhubnout mají dlouhou dobu, aby zjistili, které ovesné vločky jim pomůže a které z nich bude škodit postavě. Názor odborníků na tuto problematiku pouze souhlasí s tím, že je lepší zapomenout na instantní obiloviny (Bystrov atd.): Jedná se o lahodnou, rychlou, ale neužitečnou možnost. Většinou kvůli složení, kde první pozice jsou cukr, spousta potravinářských přídatných látek, barviva a další zbytečné přísady. Ovesné vločky pro hubnutí jsou vyrobeny z čistých vloček, ale co si vybrat, rozhodnete:

 • Hercules kvůli tuhosti je považován za nejužitečnější možnost pro ovesné vločky během hubnutí, protože tělo vynakládá více energie na hrubé částice. Oni čistí střeva, oni jsou také lepší, jejich GI je nižší, a to nepřispívá k skoky cukru. Existuje však nevýhoda: Hercules není vhodný pro osoby s citlivým gastrointestinálním traktem, pokud dojde k poškození sliznice.
 • Tenké vločky, které nepotřebujete vařit, se snadno vaří, je příjemnější k jídlu, ale očištění těla s ním není tak zřejmé. Při rychlosti hubnutí podle odborníků na výživu neovlivňuje typ ovesných vloček.

Jak vařit kaši

Pokud se zaměřujete na kvalitní hubnutí, budete se muset naučit správně vařit ovesné vločky. Za prvé, to znamená, že se nepoužívá žádný cukr, protože Nepomáhá zbavit se kil. Je žádoucí také zapomenout na máslo - je to tuk, který není nutný během diety. Za druhé, lékaři jsou přesvědčeni, že nejlepší kaše není vařená, ale dušená. Malé vločky mohou být připraveny touto metodou v dopoledních hodinách a velké budou muset být vařeny ve večerních hodinách, jinak nebudou měknout do přijatelného stavu. Pro nejlepší výsledek v hubnutí, je vhodné vařit kaši na vodě.

Jak parní ovesné vločky k snídani

Klasický způsob, jak udělat ovesné vločky v dopoledních hodinách je nalít vroucí vodu na správné množství obilovin, kryt a počkejte. To je nejlepší volba pro hubnutí a žaludeční problémy. Pro velmi malou čekací dobu je 3-5 minut, Hercules může parit až 10 minut. Poměry poměru obilovin a vody si vyberete podle požadované konzistence kaše, ale mějte na paměti, že Hercules bude vyžadovat více tekutiny než měkké, tenké ovesné vločky. Pokud uvažujete o vaření kaše s mlékem, je předehřátá na střední teplotu.

Líná kaše v bance

Pokud máte v plánu udělat kaši ve večerních hodinách, můžete parní to ve sklenici: to je dobrý způsob, jak pro ty, kteří se zabývají hubnutí, ale jsou připraveni na ranní čas na vaření. Nevýhodou je, že teplota ovesných vloček bude nízká a ne každá játra a slinivka podobná. Pokud máte rádi ráno ráno, musíte buď zahřát pokrm nebo použít klasickou metodu s vroucí vodou. Pro kaši se používá nejen banka, ale i hermeticky uzavřená nádoba o objemu 300-400 ml.

Algoritmus pro vaření ovesných vloček pro hubnutí je následující:

 1. Nalijte 2/3 šálek ovesné vločky do sklenice.
 2. Nalijte stejné množství mléka bez mléka, jogurtu nebo jogurtu.
 3. Přikryjte a chlazte přes noc.

Ovesné vločky hubnutí recept

Lepší doplnění tohoto pokrmu, pokud máte obavy z hubnutí, závisí na vašem těle. Pro někoho bude fungovat i ovesná kaše, ochucená marmeládou, a ráno se i kus sušených meruněk stane nebezpečným. Odborníci na výživu nazývají nejlepší možnosti doplňování ranních ovesných vloček:

 • lněná semena, chia;
 • jablka (nejlépe zelená);
 • Kiwi;
 • čerstvé jahody;
 • sušené meruňky, švestky;
 • Drcené ořechy;
 • skořice;
 • medu

Kefir Bunting

Na večeři při hubnutí můžete vařit lenivou kaši, nalít kefír nebo ryazhenka. Udělej to ráno, během dne vločky zjemňují. Pokud chcete více výživné možnosti, můžete přidat půl balení nízkotučné tvaroh. Zvláště dobré je doplnit takovým pokrmem večerní dávku po tréninku, aby se kompenzoval nedostatek bílkovin (pro růst svalů) a sacharidů. Technologie je jednoduchá:

 1. Nalijte půl šálku ovesných vloček do sklenice.
 2. Nalijte sklenku kefíru.
 3. Top 100 g kaše s vidličkou tvarohu.
 4. Zavřete, počkejte 5-6 hodin.
 5. Míchej, jdi.

S medem

S aktivním úbytkem hmotnosti (ne na správné výživě pro udržení hmotnosti) ovesné vločky neumožňují přítomnost zdrojů cukru v kompozici, takže je obtížné je jíst, protože chuť není nejpříjemnější. Chcete-li zlepšit vnímání tohoto pokrmu, můžete použít trochu medu, ale mějte na paměti, že je vhodné jíst takové ovesné vločky v dopoledních hodinách. Princip standardu vaření - 50 g vloček se vaří ve sklenici vroucí vody a po 5 minutách se smíchá 1 lžička. med, zatímco kaše je ještě horká a může se rozpadnout.

Na vodě

Pro půst den před dlouhodobým úbytkem hmotnosti, nebo přesunout váhu na plošinu, odborníci doporučují připravit jednoduché ovesné vločky. K tomu, Hercules (!) Se nalije studenou vodou (1: 2), dát hrnce na mírném ohni a vařit po dobu 10 minut po varu. Žádná sůl, žádné jiné aromatické látky nelze použít. Kaše se připravuje ráno z 300 g suchého produktu, rozděleného do 5 jídel. Miska je bez chuti, ale zdravá. Můžete doplnit tento ideální pro hubnutí ovesné vločky s lžící otrub, ale po vaření.

Dušená ovesná kaše

Velmi výživné ovesné vločky pro hubnutí se získají, pokud je nemícháte s ovocem, ale s dýní a ořechů. Můžete si vytvořit recept podle svých představ, nemusíte ho vařit, ale dýně, jemně nasekané, by měly být předem upečené. Mějte na paměti, že pro 50 g sušených vloček je žádoucí použít ne více než stejné množství dýně, a přidejte 1-2 lžičky ořechů. (drcený). Dušená kaše klasickým způsobem, pod víkem až 10 minut.

Banán ovesné vločky pro snídani

Dobře pomáhá dostat se ze sacharidové jámy vytvořené během spánku, tandemu ovesných vloček a banánů. Chudé takové jídlo nezasahuje a jídlo je výživné a chutné. Doporučuje se brát banán malý, s hmotností do 100 g (bez kůže), nejlépe hustý. Čím měkčí je, tím vyšší je podíl cukru v něm, který interferuje s úbytkem hmotnosti. Posílit otruby sytosti kostí pomáhají.

Lahodná snídaně je připravena takto:

 1. Nalijte 50 g ovesných vloček v misce a 2 lžíce. Já mleté ​​otruby.
 2. Nakrájejte banán, položte na vrchol.
 3. Nalijte sklenici vroucí vody, přikryjte.
 4. Po 10 minutách promíchejte, sníte.

Video: Dieta v ovesných vločkách

Zpětná vazba a výsledky

Yana, 30 let

Necítím lásku k ovesné kaši, ale gastroenterolog mě nutil jíst v duši na prázdném žaludku. Kaše je prázdná, na vodě, chuť je hrozná, dokonce i se lněnými semínky, ale účinek je šílený! Za prvé, nechci jíst až do poledne (od 8 do 12 hodin) a za druhé, střeva po několika týdnech takové výživy začala aktivněji pracovat: dokonce i nutkání používat toaletu podle plánu. Za měsíc to trvalo 4 kg.

Vera, 26 let

Pokud jde o správnou výživu, nevěděl, co dělat se snídaní. Na radu lékaře se pokusil naučit se ovesné vločky. S výplní, protože Nemůžu se tlačit sám. Vaření ve vodě, přidávání čerstvého ovoce (většinou pomeranč, broskev nebo hruška). Dostatečné nasycení po dobu 2 hodin, pak jíst tvaroh. Váha pomalu klesala.

Inna, 22 let

Věřím ve prospěch ovesných vloček při hubnutí, prožil jsem to na sobě. 2 roky v ranním rituálu: vypijte sklenici horké vody na prázdný žaludek a za půl hodiny jíte šálek ovesných vloček se skořicí a sušenými meruňky. Suchý produkt asi 50 g, hmotnost hotového podílu nekontrolovala. Chuť k jídlu bije na 3 hodiny. Objem břicha se během prvních 3 měsíců snížil o 7 cm.

Zanechte Svůj Komentář