Leukocyty v moči dítěte - tabulka normy. Co znamená zvýšená hladina leukocytů v moči u dětí?

Zdravotní stav dítěte může být posuzován na základě výsledků testů. Pokud existuje podezření na infekční nebo zánětlivý proces, lékař jednoznačně předepíše krev a moč k vyšetření. Pokud jsou například leukocyty zvýšeny v moči novorozence, říká se, že v dětském těle není vše v pořádku. Léčba je nutná.

Co bílé krvinky v moči dítěte

Leukocyty jsou ochranné buňky, které mohou odolat zvýšené aktivitě virů a bakterií. Koncentrace těchto bezbarvých krevních buněk charakterizuje skutečný stav lidského urogenitálního systému. Lékařská praxe definovala normy, jaká by měla být přípustná hodnota leukocytů v moči dítěte. Mělo by být objasněno, že toto číslo je nižší u chlapců než u dívek. Pokud pro konkrétní klinický obraz není limit normy splněn, netušíte nejhorší. To znamená, že je nutné provést další (opakované) laboratorní zkoušky.

Míra leukocytů v moči u dětí

Je-li zajímavé vědět, jaká je míra leukocytů v moči dítěte, je lepší tuto otázku řešit okresnímu pediatrovi, být pozornější k rozluštění získaných výsledků. V ideálním případě je obsah těchto krevních buněk jednoduchý, ale limit normy je v rozmezí od 1 do 8 buněk. Ve většině případů je tento ukazatel u absolutně zdravých dětí omezen na 1-2 buňky. Rozdíly ve věku a pohlaví pacienta jsou logické.

Leukocyty v moči u kojenců - normální

Dítě dává své první testy u novorozence. Počet leukocytů je důležitým ukazatelem vnitřního stavu oslabeného organismu. Pro určení zánětu příznaků pediatr pošle na testy. Norma leukocytů v moči mužského kojence je 5-7 buněk, samic - 8-10 buněk. Překročení stanovených mezí tolerance indikuje onemocnění, které vyžaduje přesnější stanovení diagnózy.

Leukocytový stůl v moči dítěte

První špatné výsledky ukazují, že sběrná nádrž na biologickou kapalinu by mohla být nesterilní, nebo by bylo přerušeno pořadí sběru průměrné části moči. V takových případech je nutné opakovat laboratorní studii a poté porovnat získané odpovědi s normovými hodnotami. Přípustné množství leukocytů v moči u dětí je popsáno v následující tabulce:

Věk dítěte

Dívky

Chlapci

Děti

8-9

5-6

Předškolní děti

0-3

0-2

Maximální povolená sazba

9-10

6-7

Zvýšené bílé krvinky u dítěte

Pokud se klinický obraz po re-analýze nezlepší, znamená to, že tělo dítěte bojuje proti zánětu. V případě těžké leukocyturie je malému pacientovi předepsáno podrobnější vyšetření pro včasné zjištění příčiny onemocnění. Zvýšení počtu leukocytů v moči může indikovat takové patologické procesy v těle dítěte jako:

 • infekce močových cest;
 • zánět vnějších pohlavních orgánů;
 • akutní pyelonefritida jako komplikace ARVI, ORZ;
 • vývoj bakteriální flóry s prodlouženou retencí moči;
 • vyrážka pleny;
 • porušení metabolických procesů;
 • příznaky alergií.

Zvýšené hladiny leukocytů v moči u kojenců

Zvýšení počtu bílých krvinek u kojence je často pozorováno v pediatrické praxi. Porušení přípustného počtu buněk v WHO neznamená vždy progresivní patologii. Je možné, že biologická tekutina obsahuje buňky sliznice, nebo dítě rozbije první zub. Pokud po několika testech provedených správně, jsou leukocyty v moči dítěte stále zvýšené, jedná se o zjevné známky zánětu. Dítě musí být předvedeno lékaři. Podezřelé patologie, jako jsou:

 • alergická reakce na mateřské mléko (nebo zavedení doplňkových potravin pro dítě);
 • porucha funkce ledvin;
 • kousání zubů;
 • sediment po nemoci;
 • stagnace moči;
 • enterobiosis;
 • infekce urogenitální oblasti.

S vysokou hladinou leukocytů jsou pozorovány radikální změny v chemickém složení uvedené biologické tekutiny. Jedná se o ukazatele lymfocytů a ESR. Příčinou zhoršené proteinové normy je, aby byla léčena včas, jinak se bakteriální mikroflóra močových cest stane pro tělo obvyklou a progresivní onemocnění bude chronické. Uretry se překrývají, dochází ke stagnaci a výraznému nepohodlí při močení. V budoucnu se problém se zdravotním stavem dítěte ještě zhoršuje.

Proč jsou leukocyty zvýšeny v moči

Pokud je analýza shromážděna správně, příčina zvýšených leukocytů v moči je způsobena progresivním zánětem, který se šíří hlavně do močové oblasti dítěte. Problém nastává stejně u chlapců i dívek a vyžaduje včasnou léčbu antibiotiky. Než uděláte konečnou diagnózu, lékař hledá příčinu, musí ji odstranit. V prvních měsících je patologický proces asymptomatický, ale přítomnost symptomů dramaticky snižuje kvalitu života. Odhadované příčiny zvýšených leukocytů jsou následující:

 • písek nebo kámen v ledvinách;
 • vulvovaginitida - u dívek, zánět předkožky - u chlapců;
 • infekce močového měchýře, uretery;
 • uretritida, cystitida;
 • reflux (reverzní tok moči);
 • zánět ledvin;
 • leukémie;
 • zhoubné novotvary ledvin;
 • přítomnost komplikovaného metabolického procesu.

Co dělat, pokud má dítě počet leukocytů

Pokud existuje vysoký obsah transparentních krvinek, musí být patologie léčena konzervativními metodami. Leukocytóza v moči znamená tendenci k chronickému zánětu, který musí být odstraněn v dětství. Přístup k problému je složitý. Hlavním cílem lékařů je odstranit překážku v cestě proudění moči, vyhladit patogenní flóru medikací.

Při vysokém obsahu leukocytů se dítěti doporučuje následující schéma intenzivní terapie:

 1. Užívání antibiotik. Pokud je počet leukocytů narušen, jedná se o zástupce skupiny amoxicilinu, kterou vybral pouze okresní pediatr.
 2. Probiotika, která usnadňují účinky antibakteriální terapie, normalizují složení střevní mikroflóry. Může to být Hilak Forte, Linex, Bifidumbakterin, Laktovit, Prelaks.
 3. Vitamíny reprezentované přírodními produkty nebo multivitaminovými komplexy. Měly by být konzumovány podle věkové kategorie dítěte.
 4. Pečlivé dodržování pravidel intimní hygieny vnějších pohlavních orgánů pro urychlení požadovaného terapeutického účinku.

Zjistěte, co dělat, pokud jsou leukocyty zvýšeny v moči dospělé osoby.

Video: Cykosis u dětí

Zanechte Svůj Komentář