Stupeň 3 hypertenze - příčiny a symptomy. Léčba a výživa v arteriální hypertenzi třetího stupně

Vysoký krevní tlak je riziko patologie kardiovaskulárního systému. Třetí stupeň hypertenze je závažné stadium onemocnění, které předchází druhé, nejzávažnější, kdy je onemocnění již nevratné. Hlavním ukazatelem přítomnosti onemocnění - trvale vysoký krevní tlak.

Co je to hypertenze 3 stupně

Diagnóza je charakterizována trvale zvýšeným tlakem od 180/110. Třetí stupeň hypertenze je důsledkem patologických poruch funkce kardiovaskulárního systému a cévního tonusu. Důvodem zhoršení nemoci z druhého na třetí je nedostatek nezbytné léčby předchozích stupňů, porážka jiných orgánů. Onemocnění je zanedbaná forma arteriální hypertenze, to je jeho předposlední stadium.

"Když jsem našel způsob, jak vyčistit nádoby s pomocí rostlin, vypadal jsem mladší - mozek začal pracovat, jako v 35, a tlak se rychle vrátil do normálu"

Čtěte více ...

Za účelem provedení takové diagnózy musí ošetřující lékař pracovat s určitými informacemi, které mohou pomoci diagnostikovat problém. Toto je přesná historie s výsledky denního monitorování krevního tlaku. Kromě toho dochází ke změnám v srdci a krevní struktuře pacienta. Při zhoršení může hypertenze stupně 3 způsobit infarkt myokardu.

Riziko 3 pro hypertenzi 3. stupně

Tato choroba má svou vlastní klasifikaci rizik, což je pravděpodobnost poškození jiných orgánů. V této fázi onemocnění existují čtyři rizikové skupiny pro rozvoj komplikací na citlivých orgánech - srdci, očích, mozku a ledvinách. Riziko 3 u arteriální hypertenze stupně 3 znamená, že existuje více než tři faktory, které mohou zhoršit stav pacienta. Pravděpodobnost zhoršení stavu zbývajících orgánů je 25-30%.

Riziko 4 u hypertenze 3. stupně

Pokud není zdravotní stav pacienta kontrolován, riziko 3 se může rychle rozvinout do dalšího stadia, rizika 4. Toto je stav charakterizovaný rozvojem komplikací téměř ve všech postižených orgánech. Při diagnostice rizika 4 u hypertenze stupně 3 je postižení téměř vždy registrováno. V tomto případě má pacient více než tři faktory, které zhoršují stav orgánů.

Tato diagnóza vyžaduje pečlivé sledování životního stylu. Jakékoli špatné návyky nepříznivě ovlivňují průběh nemoci, a pokud se jich nezbavíte včas, nemoc bude pokračovat. Následující přitěžující faktory by měly být minimalizovány a zcela vyloučeny:

 • kouření;
 • obezita;
 • přítomnost stresu;
 • nevyvážená výživa;
 • nízká mobilita;
 • alkoholismus.

Příznaky hypertenze 3 stupně

Stupeň 3 hypertenze má určité příznaky, pokud je pacient identifikoval, je nutné se poradit s lékařem. Následující příznaky indikují onemocnění třetího stupně:

 • paréza končetin;
 • ztráta vědomí;
 • zrakové postižení;
 • snížená citlivost;
 • pocení;
 • těžkost v chrámech, v týlním hrbolu;
 • bolest na hrudi;
 • poškození paměti;
 • zarudnutí obličeje;
 • bolest hlavy;
 • snížená inteligence;
 • intenzivní závratě;
 • nedostatek koordinace.

Hlavním příznakem hypertenze stupně 3 je vysoký krevní tlak, který je vyšší než 180/110. Bolest v srdci je často dávána lopatce, což může znamenat infarkt myokardu. Pokud dává ruku, často doleva, znamená to infarkt myokardu, pokud bolest přetrvává, je nutné neprodleně se poradit s lékařem. Pulzující bolesti hlavy s lokalizací v zadní části hlavy jsou také alarmujícím příznakem, který indikuje závažný stav onemocnění.

Léčba hypertenze 3 stupně

Po úplném vyšetření předepíše ošetřující lékař komplexní léčbu. Téměř všechny pilulky mají kromě často se vyskytující individuální intolerance k drogám velké množství kontraindikací. Léčba je mnohem snazší, pokud během diagnostiky nebyly nalezeny související nemoci. Léčba hypertenze 3 stupně musí být v kombinaci s jinými léky. Doporučuje se kombinovat s bylinkami, lidovými prostředky.

Kromě léčení drog je důležitým faktorem také úprava životního stylu. Pacient by měl věnovat pozornost své stravě, stavu nervové soustavy, obnovit správný režim spánku a bdělosti a vzdát se všech špatných návyků. Pouze pod podmínkou integrovaného přístupu lze chorobu kontrolovat a vyhnout se vedlejším účinkům na orgány. Doporučuje se pít před čajem před spaním, bylinnými čaji: farmaceutický heřmánek, léčivý melissa, hloh, kozlík lékařský, máta peprná. Bylinná medicína snižuje krevní tlak a zlepšuje kvalitu spánku.

Přípravky pro léčbu hypertenze stupně 3

Komplexní farmakoterapie onemocnění zahrnuje užívání několika léků současně. Přípravky pro léčbu hypertenze stupně 3 jsou klasifikovány následovně:

 1. Beta-blokátory - jsou zodpovědné za normalizaci krevního tlaku.
 2. ACE inhibitory - rozšiřují cévy, pomáhají snižovat produkci angiotensinu.
 3. Antagonisté vápníku - rozšiřují cévy.
 4. Diuretika, diuretika - zabraňují nadýchání, odstraňují přebytečnou tekutinu z těla.

Stupeň 3 hypertenze je léčen následujícími léky:

 1. Hydrochlorothiazid - používá se jak pro monoterapii, tak pro kombinované použití s ​​antihypertenzivy, patří do skupiny diuretik.
 2. Kaptopril - účinně snižuje krevní tlak, patří do třídy inhibitorů ACE.
 3. Felodipin - označuje skupinu antagonistů vápníku, snižuje krevní tlak, rozšiřuje krevní cévy.
 4. Metoprolol je beta blokátor, zpomaluje srdeční rytmus, snižuje krevní tlak.

Výživa pro hypertenzi 3 stupně

Důležitou roli v léčbě pacienta s takovou diagnózou hraje dieta a kvalita produktů. Dieta ve stupni 3 hypertenze poskytuje omezené použití soli, těžkých, tukových potravin a odmítání alkoholických nápojů. Nadváha, jak jedna z příčin onemocnění začíná ustupovat, hladina cholesterolu v těle se snižuje, cévní tonus se začíná rychle zlepšovat. Správná výživa normalizuje práci ledvin, v důsledku toho - nepřítomnost otoků a přebytečné tekutiny v těle.

Jídla jsou většinou dušená, nepřidávají zeleninu ani máslo. Jídlo je rozděleno na 5 krát denně v malých porcích. Správná výživa v diagnostice arteriální hypertenze Stupeň 3 je založen na použití následujících produktů:

 • čerstvá, sezónní zelenina a ovoce;
 • mléčné výrobky s minimálním obsahem tuku;
 • celozrnné výrobky;
 • ryby, libové maso.

Video: Arteriální hypertenze 3 stupně

Zanechte Svůj Komentář