Dny nalačno pro hubnutí a diety

Anonim

Dny "vykládání" těla - to je skvělá volba nejen ztratit ty kilá, ale také dát svému střevu trochu odpočinku. Dny nalačno pro hubnutí mají také vliv na produkci enzymů. Než začnete tento způsob čištění, měli byste zvážit spoustu otázek o tom, jaké jsou typy půstu, jejich přínosy, škody, potřebné menu.

Co jsou dny půstu

Určité dny nalačno, jejichž účelem je ztráta hmotnosti, pocházejí ze stravy č. 8, studované ruským dietologem-lékařem Pevznerem s cílem léčit plnost. V těchto dnech doporučil jednou nebo dvakrát týdně společně s dietou s nízkým obsahem kalorií. Byly také vytvořeny četné recepty na dny půstu, z nichž hlavní jsou:

 1. Apple
 2. Zelenina.
 3. Maso.
 4. Tvaroh.
 5. Kefír.
 6. Zmizela

Kromě toho je nutné použít určité množství kapaliny ve formě vody, čaje a kávy bez cukru. Analogicky s těmito recepty, zbytek byl vynalezen - půst den pro hubnutí na sušené ovoce, rajčatovou šťávu, pomeranče, zelí, sýr, banány, zmrzlinu a čokoládu.

Jaké jsou jejich přínosy a škody

Nejen, že se omezujete pouze na používání produktů z obvyklé stravy, ale také stimulujete metabolický proces a ztrácíte váhu - to je základní kritérium. V tomto případě se odstraní strusky a na problematických místech se sníží množství tuku. Existují 3 klíčové úkoly, které jsou konfrontovány s podobným konceptem jako „den pro hubnutí“.

 1. Tělo spočívá z přebytečné potravy přijaté každý den. Velká část z nich se stává tukem.
 2. Čištění nahromaděných strusek. Odborníci na výživu doporučují nejen „vykládat“, ale zároveň provádět úklidové činnosti.
 3. Přechod na správnou výživu podle specifického systému pro tělo.

Nejúčinnější dny nalačno pro hubnutí

Díky široké paletě dnů, každý může určit a najít ten správný pro své tělo. V ideálním případě by měly být prováděny jednou týdně, během prázdnin a po dovolené. Přínosy takové stravy potvrzují mnozí lidé: jednodenní výtok pomáhá chránit postavu, zdraví a dobrou náladu a pohodu.

Protein

Den bez příjmu bílkovin není doprovázen pocitem hladu: potraviny obsahující bílkoviny se vstřebávají pomalým tempem, takže stupeň glukózy v krvi zůstává v normálním rozmezí. Menu diet by mělo obsahovat rostlinné a živočišné bílkoviny. Věnujte pozornost takovému okamžiku, jako je příjem tekutin. Pitná voda nesycená oxidem uhličitým by měla být v množství nejméně 2 litry. To je také dovoleno jíst zeleninu, ale pokusit se jíst je surový: \ t

 • Rajčata - 1 kg.
 • Okurky - 1 kg.
 • Zelí - 0, 3 kg.
 • Kopr - 1-2 svazky.
 • Sladká paprika - 0, 2 kg.

Tvaroh nebo mléko

Půstové dny pro hubnutí na tvaroh a mléko - to je velký přínos pro tělo. Potraviny s kyselinou mléčnou obsahují potřebné bakterie, které jsou nezbytné pro normální činnost střevního traktu. Vzhledem ke skutečnosti, že výkon střevního traktu je zlepšen, krev je očištěna, stav lidského zdraví se také mění k lepšímu a imunita se zvyšuje.

V těchto produktech je mléčný vápník - jediný z hlavních urychlovačů a příznivců hubnutí. Každá vykládka pomáhá zlepšit trávení, pomáhá eliminovat toxiny a toxiny z těla, odstraňuje účinky, které vznikly po přejídání. Dny syrové a mléčné nalačno zahrnují následující možnosti jídla:

 1. 500 g tvarohu se rozdělí na přesně 5 receptů po 100 g a spotřebuje se 1 litr vody.
 2. 400 g tvarohu se míchá s 1-2 lžičkami. pšeničné otruby rozdělené do 4 dávek po 100 g. Během dne vypijte 1 litr kefíru nebo šípkového bujónu.
 3. 5 sklenic mléka rozdělených přesně do 5 jídel.

Na rýži nebo pohanky

Dieta na rýži nebo pohanka je považována za nejefektivnější způsob, jak eliminovat další libry. Abychom však dosáhli požadovaného výsledku, měli byste znát základní pravidla dodržování diety. Tento druh půstu dnů nejen přispět k hubnutí, ale také omlazení těla, zlepšení výkonu zažívacího traktu. Zvláštní miny v této dietě nejsou dodržovány. Jediná věc pro ty, kteří trpí zácpou, je lepší zvolit pohankové menu a ne rýži. Menu z pohankové stravy navrhuje:

 • Jedna sklenice pohanky nalít dva šálky vařící vody.
 • Zabalte silnou tkaninu tak, aby teplo zůstalo během noci.
 • Vařené jídlo bez soli a koření rozdělené do tří částí, s nízkotučným jogurtem.

Menu diet na rýži navrhuje:

 • Jeden šálek dlouhozrnné rýže zalijeme vroucí vodou.
 • Vařte po dobu 1 minuty, pak vypusťte vodu a přidejte dvě sklenice vody, rýži vařte až do konce.
 • Během dne 3krát použijte kaši.

Na kefíru

Půstové dny na kefíru mají své vlastní vlastnosti. Mléčný výrobek tělo dobře snáší, zvládá edém. Kromě toho, kefír jde dobře s jinými produkty, mnoho obilovin. Taková dieta nejenže eliminuje nadváhu, ale také omlazuje celé tělo jako celek. Výhody tohoto výkonu jsou následující:

 1. Kefir redukuje procesy rozpadu v celém střevě, aktivně podporuje metabolismus a úplné odstranění jeho finálních produktů.
 2. Při užívání kefíru zlepšuje trávení, což přispívá k nové pleti a redukci alergických reakcí.
 3. Produkty Kefir jsou v krátké době plně stráveny.

Na jablkách

Jablka mají obrovskou zásobu vitamínů C, E, B1, B2, P, které mají pozitivní vliv na metabolismus. Mnoho z těchto chutných plodů draslíku, karotenu, železa a vlákniny dokonale čistí střevní trakt. Používejte dietu na jablkách se nedoporučuje pro lidi trpící kyselou kyselostí žaludku, nebo s jinými problémy s trávicími orgány. Nabídka Den vykládky Apple obsahuje:

 1. 1, 5 kg jablek, rozdělených do 5 nebo 6 stejných dílů, spotřebovaných po celý den.
 2. 4-5 sklenic jablečné šťávy nebo jablečného kompotu, vařené bez cukru.

Na ovesné vločky

Půstové dny pro hubnutí ovesných vloček přispívají nejen k odstranění kil, ale také ke zlepšení metabolismu. Na takový den musíte pít neslazenou, nesycenou vodu. Množství tekutiny spotřebované denně - 1, 5 litru. Nápoj by měl být 30 minut před jídlem kaše nebo 30 minut po jídle.

Na vodě

Denní dieta na minerální vodě je jednoduchá - musíte vypít jednu vodu a to je vše. Je dovoleno přidávat citronovou šťávu. Nutná míra pitné vody by měla být nejméně 2 litry. Pokud se při zvýšení denní sazby až na 4 litry, nemáte otok, cítíte se dobře, pak můžete bezpečně pokračovat ve vypouštění vody. Den v minerální vodě by měl být stráven bez cigaret, alkoholu a trávit více času venku.

Nabídka půstních dnů na týden

Diety pro hubnutí se nazývají kontrast, protože obsahují kombinaci dnů nalačno. Zřejmé výhody diety popsané níže pro hubnutí zahrnují možnost konzumace široké škály pokrmů. Příjem nezbytných produktů je naplánován na 7 dní, je to výhodné, protože vaše strava se bude v průběhu týdne měnit.

Pondělí - hubnutí se zeleninou.

 • Snídaně - káva s mlékem, cukr, 50 g chleba.
 • Oběd - zeleninová polévka a dušená zelenina.
 • Večeře - 2 krajíce chleba, 30 g tvarohu, zelenina.
 • Před spaním čaj s citronem.

Úterý je den postu na mase.

 • Snídaně - káva s mlékem a cukrem, 2 krajíce chleba.
 • Oběd - je možné vařit masový vývar, 100 g libového telecího masa, zeleninový salát (okurka, rajče), jablko.
 • Večeře - kus kuřete, dušená nebo vařená, nízkotučná šunka (100 g), 3 - 3 okurky, zeleninový salát.

Středa - den vajíčka pro hubnutí.

 • Snídaně - káva s mlékem a cukrem, krajíc chleba, 1 vejce.
 • Oběd - míchaná vejce z 2-3 vajec, meloun nebo 1 jablko.
 • Večeře - 2 vařená vejce, kus chleba, zeleninový salát.

Čtvrtek je Den mléka.

 • Snídaně - šálek mléka (1/3 mléka doplněné 2/3 silného čajového extraktu), 1 lžička. cukr a krajíc chleba.
 • Oběd - půl litru mléka, 1 brambor a tenký chléb, 20 g tvarohu.
 • Večeře - všechny stejné produkty a jejich normy, jako na večeři, přidejte jen máslo (5 g), 1 jablko.
 • Před spaním - šálek jogurtu.

Pátek - ztráta hmotnosti konzumací ryb.

 • Snídaně - čaj s mlékem, 1 lžička. cukr, chléb.
 • Oběd - rybí vývar, vařené ryby (100 g), krajíc chleba, 1 hruška, zeleninový salát.
 • Večeře - 1 pstruh, 1 sklenka rajčatové šťávy, jablko.

Sobota - ovocný den pro hubnutí.

 • Snídaně - šálek kávy s mlékem, 1 lžička. cukr, 2 krajíce chleba.
 • Oběd - 300 gramů ovoce (kromě banánů, ořechů), krajíc chleba a 30 g tvarohu.
 • Večeře - dieta, jako na oběd, jen jiné ovoce.

Neděle je pitný den, je třeba pít vodu (jeden a půl až dva litry) k obnovení vodní bilance.

Video

Pro bezpečný a pohodlný úbytek hmotnosti musíte strávit půst jednou týdně. Volba lehkého menu je určena vaším vkusem a preferencemi. Pokud nejsou žádné zdravotní problémy, měli byste zvážit doporučení lékaře. Odborníci říkají, že tento den nemůže být přepracován. V praxi se však ukázalo, že pokud je organismus zdravý, pak se naopak ponořuje ještě více do práce, takže není čas přemýšlet o jídle.

Jak strávit půst během gastritidy

V případě gastritidy je dovoleno použít kefir mono-dietu. Také takový den nalačno je povolen v případě nefritidy, aterosklerózy, obezity a diabetu. Při těchto onemocněních je povoleno používat den vypouštění ryb a šťávu. Šťáva je zvláště nutná pro ty, kteří trpí dnou, urolitiázou, onemocněním jater a ledvin.

Recenze

Lena: „Moje povolání je odborník na výživu, takže každý, kdo chce vyzkoušet jakýkoliv druh stravy, doporučuji začít vykládat tělo s pohankové stravy. V důsledku toho můžete vyhodnotit, jak tělo reaguje na jídlo. Pokud nepocítíte nepříjemné pocity, pak je povoleno tuto dietu užívat. Po nějaké době bude možné nejen ztratit ty kilá, ale také normalizovat práci střev. “

Marina: „Myslím, že je možné kombinovat půst s určitým očištěním těla. Pak to bude možné zdvojnásobit efekt a eliminovat více liber navíc. V extrémních případech můžete použít alespoň čistící čaje. S jejich pomocí je snadné odstranit strusky. Proto kombinujte obchod s radostí, užívejte si své krásné postavy. "

Světa: „Věřím, že každý, kdo chce nejen vypadat krásně, ale také být zdravý, by měl zařídit rychlé dny. V současné době to není problém, protože existuje mnoho diet pro hubnutí: meloun, pomeranč, okurka. Každý si může vybrat ten, který je vhodný pro něj v kaloriích. Hlavní věc v tomto oboru je pravidelné dodržování stravy. “

Natalia: „Po těhotenství jsem se nemohla zbavit přebytečných tuků v břiše. Po konzultaci s odborníkem jsem se dozvěděl, že je to užitečné a škodlivé pro tělo, takže jsem se rozhodl uspořádat půst na základě kefíru. Taková dieta pro hubnutí byla účinná a užitečná. Při správném použití kefíru opravdu ztrácíte tyto kiláry bez poškození zdraví.

Irina: „Chtěl bych zvážit zavedení práce trávicího systému, zbytku střev a odstranění nadváhy mezi zjevnými výhodami dnů nalačno. Nelíbí se mi zejména odmítání chutných a vysoce kalorických potravin. Tento problém je však částečně vyřešen, pokud je dieta pro hubnutí založena na užívání melounu, melounu nebo pomeranče. “