Hepatrin - návod k použití, složení, indikace, vedlejší účinky, analogy a recenze

Anonim

Biologicky aktivní přísada (BAA), lék Hepatrin, se skládá z látek, které tvoří strukturu jater. Tato vlastnost znamená, že hepatoprotektor je schopen opravit jaterní buňky. Kromě toho chrání játra a stimuluje uvolňování žluči z tkání tohoto orgánu. Komponenty, které tvoří doplněk stravy, mají trojitý účinek na tkáň jater: obnovují, chrání a čistí.

Návod k použití Hepatrin

Doplněk stravy má vlastní pravidla pro příjem, dávkování. Toto je kvůli léčivým vlastnostem to to má, ačkoli to neplatí pro drogu. Lékaři doporučují užívat lék ne déle než tři měsíce v řadě, po kterém je nutné vzít si přestávku na dva měsíce a pokračovat v užívání. Pokud jde o dávkování, od 12 let se doporučuje užívat doplněk pro játra dvakrát denně v kapsli.

Složení a uvolňovací forma

Doplňky prodávané v lékárnách v baleních po 30 a 60 kapslích. Jedna taková pilulka podle norem obsahuje 25 mg účinných látek. Kapsle obsahuje následující látky a vitamíny:

Název látky

Množství, mg

Základní fosfolipidy (lecitin)

180

Výtažek z artyčoků

90

Extrakt bylinný bodlák (Silymarin)

67

Vitamin E

10

Vitaminy skupiny B (B1, B2, B6)

5.3

Farmakologické vlastnosti

Lék má hepatoprotektivní (protektivní), regenerační a choleretické účinky na játra. Vzhledem k tomu, že chemické složení hepatrinu obsahuje fosfolipidy, jsou jaterní tkáně chráněny před škodlivými účinky nevhodného stravování, toxinů, špatné ekologie a škodlivé produkce. Účinné látky doplňků stravy přispívají k:

 • regenerace orgánů;
 • obnova jaterních buněk;
 • snížit dopad toxinů na hepatocyty.

Indikace pro použití Hepatrin

Lék je nepostradatelný pro prevenci, prevenci onemocnění jater, pro jeho čištění, zachování přirozených funkcí tohoto orgánu i žlučových cest. Specifické případy, ve kterých by měl být lék použit:

 • otrava alkoholem jakéhokoli stupně;
 • toxická otrava, nebezpečná pro játra;
 • přetížení žluči v žlučových orgánech;
 • chirurgie a jakékoli jiné situace, které způsobují destrukci tkáně;
 • terapie cirhózy a hepatitidy;
 • nežádoucí účinky na životní prostředí, jejichž důsledkem je potřeba chránit jaterní buňky.

Dávkování a podávání

Tablety Hepatrinu lze užívat s jídlem a vypít správné množství vody. Dospělí a děti od 12 let by měli denně vypít 1 pilulku 2x denně. Optimální doba podávání je 1 měsíc, ale doba léčby může dosáhnout až 90 dnů, po které je nutné přerušit průběh a v případě potřeby pokračovat po uplynutí minimálně 1, 5 měsíce.

Interakce s léky

V laboratorních studiích nebyly nalezeny žádné léky, doplňky stravy ani léky reagující na doplňky stravy. Hepatrin z jater a jeho nadměrná zátěž se užívá, a to i po antibiotikách nebo během jejich podávání, s nimiž látka neinteraguje. Doplněk je předepsán použitím toxických sloučenin, aniž by se obával, že dojde k blokování jednoho léčiva jiným nebo neadimilací cenných složek.

Vedlejší účinky a předávkování

Neexistují žádné důkazy o předávkování tohoto typu doplňku stravy. Pokud jde o vedlejší účinky, mohou být způsobeny alergickými reakcemi na složky, které jsou přítomny ve složení kapslí. Pokud jsou příznaky alergie nebo jiné nepříjemné reakce na těle způsobené užíváním léku, je nutné okamžitě se obrátit na ošetřujícího lékaře.

Kontraindikace

Užívání této drogy je zakázáno lidem, kteří mají alergii nebo idiosynkraci jakékoli látky obsažené v těchto tabletách. Kromě toho by potravinové doplňky neměly užívat těhotné ženy a ženy, které kojí dítě. Děti, jejichž věk je mladší 12 let, jsou také zahrnuty do okruhu osob, u kterých je Hepatrin kontraindikován a není předepisován.

Podmínky prodeje a skladování

Lék lze zakoupit v lékárně. Recept na nákup není nutný. Pokud jde o skladovací podmínky, jsou jednoduché: tobolky by měly být uchovávány doma při teplotě nepřesahující +25 ° C na suchém místě. Musíme zajistit, aby přísada nenarazila na děti.

Analogy

Hepatoprotektory, ke kterým lék patří, jsou dostupné na trhu lékáren ve velkém počtu, ale v podobných akcích není mnoho podobných protějšků. Mezi nimi jsou:

 • Carsil, vyráběný ve formě dražé. Hlavním znakem je rostlinný původ produktu, který je vysvětlen přítomností silymarinu v kompozici.
 • Essliver Forte, který urychluje metabolismus v rozporu s integritou jaterních buněk. Často se používá pro cirhózu.
 • Holenzym obsahující pouze živočišné složky - suchá slinivka břišní, suchá střevní sliznice zvířat. Zvyšuje účinnost trávení potravy v žaludku.

Hepatrin nebo Ovesol - což je lepší

Tyto léky vyrábí stejná společnost - Evalar. Perfektně se ovlivňují v otázkách očisty a stanovení práce buněk a tkání jater, stažení stagnujících žlučů z orgánů, takže jejich současný příjem je možný. Rozdíl těchto doplňků stravy spočívá v tom, že Ovesol je k dispozici kromě tablet jako roztok. Složení Ovesolu navíc zahrnuje extrakty z ovsa, kurkumy a imortel, které se v léčivech vyskytují jen zřídka.

Hepatrin nebo Essentiale - což je lepší

Německá "substituční" léčba je doplněk stravy Essentiale, jehož složení je založeno na fosfolipidech ze sóji. Léky mají podobný účinek na fungování jater, mají téměř stejné účinky, ale Essentiale má výrazně vyšší cenu a mnohem širší seznam vedlejších účinků způsobených v různých systémech a orgánech osoby.

Cena hepatrin

Lékárny hlavního města provádějí prodej léků za různé náklady. Balení po 30 a 60 kapslích lze zakoupit za následující ceny:

Počet kapslí v balení, kusů

Cena, rublů

60

447–546

30

260-316

Recenze

Tatiana, 56 let

Před rokem jsem si uvědomil, že játra musí být očištěna, získaná Gepatrin bez lékařského předpisu. Vzal jsem to pravidelně, jak to vyžaduje instrukce - 2 měsíce. Výsledek splnil všechna moje očekávání: játra mě přestaly obtěžovat, tašky pod mýma očima zmizely. Rozhodně doporučuji tento doplněk stravy, je to levné, za takovou cenu má dobrý účinek.

Marina, 28 let

Ještě jednou po prázdninách jsem si všiml, že jsem byl v bolesti za pravou hypochondrií. Lékař doporučil podstoupit léčbu heparinem. Když jsem se dozvěděl, že jde o doplněk stravy, skeptický postoj k nástroji, ale naprosto nic! Jeden měsíc po odběru (lékař, lékař nařídil pít drogu po dobu 2 měsíců), bolest v játrech již nebyla pozorována. Opravdu pomáhá.

Michael, 42 let

Tam byly problémy s játry v důsledku nezdravé stravy. Před dvěma měsíci, kolegové radili pít jeden měsíc Hepatrin zlepšit funkci jater. Po přečtení mnoha pozitivních recenzí z internetu jsem si koupil tobolky. Výsledek - alergie na extrakt z artyčoků. Doporučuji vám věnovat pozornost před nákupem nejen recenze, ale také na složení léku.