Jak šít díru na úpletu - nenápadné a kreativní metody odvážného

Dříve nebo později se každý člověk potýká s problémem úniku věcí, včetně úpletu.

Vzhledem ke speciálním vlastnostem této tkaniny je snadné opravit pletené věci tak, že z díry jakékoli velikosti a tvaru není žádná stopa.

Jak šít díru bez povšimnutí

Pletenina - elastická netkaná textilie. Výrobky z ní se liší od většiny tkaných ve větší plasticitě a pružnosti. To značně zvyšuje komfort při provozu. Pletené výrobky pro domácnost jsou rozděleny do následujících kategorií: \ t

 • spodní prádlo (dámské, pánské, dětské, sportovní spodní prádlo);
 • lehký svršek (halenky, sukně, šaty, pyžama, dámské obleky);
 • teplý, sportovní top (svetry, bundy, lyžařské a teplákové soupravy);
 • Punčochy, ponožky;
 • Šátky;
 • umělé pletené kožešiny;
 • pálkování.

Tam je jeden univerzální a velmi rychlý způsob, jak pomoci masku na pletené zboží z jakékoli kategorie. K tomu budete potřebovat ruční jehlu a vlákno vhodné barvy. Pokyny krok za krokem:

 1. Závit nit do oka jehly, kravatu malý uzel. Otvorem držte jehlu naruby, nechte tam uzel, samotný pletený výrobek nevypadá.
 2. Začněte prošívat díru stehy, popadat po jednom, pak na druhém okraji.
 3. Dokončete šev, táhněte nit do té míry, že se vlákno dostane do švu, z přední strany se stane neviditelným, zatímco tkanina netahá. Šev můžete vždy natáhnout na boky, aby se závit trochu narovnal.
 4. Vytáhněte jehlu ven, zajistěte nit.

Jak šít díru na svetr

Pro výrobky s velkým pletením, například pro svetry, vlněné ponožky a podobné oděvy, je lepší použít takové metody opravy jako:

 1. Darne. Tato metoda je klasická oprava pletenin. Stupeň utajení výsledku závisí na velikosti díry, samotný materiál (hedvábí nebo jiná jemná tkanina bude velmi obtížně nepostřehnutelné), dovednost švadlena. Často se oblékl k opravě oblečení na nejviditelnějších místech. V této metodě dokonale zvládne úkol - pomůže přišit díru v pleteném svetru.
 2. Výšivky. Metoda umožňuje otočit místo, kde byla díra v ozdobném prvku - výšivky. Metoda zahrnuje dvě fáze: vytvoření základu pro vyšívání a dekorace přímo. Zpočátku můžete díru opravit běžnými nitěmi v barvě a nahoře použít výšivku. Je také možné přilepit materiál zevnitř na podklad lepidla a ozdobit ho. Další možností je oprava věci. Na "pavučina" stick patch, pak horní může být vyšívané. Virtuosos může současně opravovat a tvořit vzor. Metoda pomáhá vytvořit originální kus oblečení z vady. Nevýhodou je, že na tuto metodu musíte strávit více času, vyzvednout si kresbu a provést ji.

Darne

K opravě díry na pletenině budete potřebovat nitě v barvě látky výrobku, ruční jehlu, "houbu" nebo jiné upínací zařízení:

 1. Před zahájením práce se projděte kolem jehly a nitě kolem otvoru, aby nedošlo k tažení materiálu. V tomto procesu se nemůžete dotknout tohoto vlákna a pak ho prostě vytáhnout.
 2. Chcete-li sešit díru, použijte odvalovací nástroj, začněte tvořit mřížku nití vhodné barvy, opakujte vzor a odsazení, jako na pletacím výrobku.
 3. Po dokončení bezpečně upevněte závit, vytáhněte překrytí.

Výšivky

Spolehlivě, zatímco krásně šít díru s výšivkou. Připravte si předem "houbu" pro odvahu, ruční jehlu, nitě pro odvahu a výšivku, v případě potřeby schéma pro vyšívání:

 1. Nejdříve je třeba sešit dírou pomocí metody odvalování, použijte vlákno, které odpovídá výrobku, jehlu a "plísni", postupujte podle kroků uvedených výše.
 2. Z výše uvedeného proveďte výšivku podle připraveného vzoru, zkuste vybrat takový vzor, ​​abyste zcela zavřeli místo odvážlivce. Často je výšivka „přivedena“ do celých částí pleteniny.

Jak šít díru na tričku

Chcete-li opatrně zašít díru, včetně svého oblíbeného trička, budete potřebovat velmi tenkou jehlu (například pro beadwork), zbytečné punčochové kalhoty nebo nylonové punčochy, co nejblíže barvě trička, dekodéru jehly, žehličky. Postup, jak postupovat při šití díry v tričku:

 1. Vytáhněte tenkou nit z punčochy.
 2. Navlékněte je pomocí navlékače jehly, svazek nesvazujte.
 3. Začněte sbírat hrany jehlou, chytat smyčky. Vezměte jednu smyčku nahoře a dole, poté utáhněte steh. Práce zepředu. Pletené věci se příliš netahují.
 4. Na konci práce vezměte jehlu na mořskou stranu, zkontrolujte, zda nejsou žádné neuzavřené pletené smyčky vlevo, v případě potřeby je vyzvedněte.
 5. Upevněte nylonovou nit několika stehy, odstřihněte ji.
 6. Narovnejte si tričko, žehlete vnitřek místa opravy bavlněnou tkaninou. Od teploty se kapronová nit mění tvar, čímž se pletenina fixuje v roztavené formě bez utažení.

Video

[videos title = "right"] [youtube id = "embed / IYvk1FU-zFE" title = "Jak SECURELY HARDWARD (HOLE) POZORNĚ na pleteniny (tričko, atd.)" Sešívejte slzu HANDE-MADE "] [youtube id = "rgnEaeEUWpY" title = "vysoce kvalitní pletený úplet"] [/ videos]
Zanechte Svůj Komentář