Masáž obličeje doma - jak na to. Technika japonská, lymfodrenáž a zvedací masáž

Ženy věnují zvláštní pozornost obličeji, svému svěžímu zdravému vzhledu. Obavy o výskyt vrásek, ztráta pružnosti pleti, blednutí a stárnutí, dámy se obracejí na salóny krásy. Ne vždy jsou k dispozici kosmetické služby. Pak se provádí omlazující masáž obličeje doma.

Jak dělat masáž obličeje

Počínaje nezávislým prováděním takového postupu je důležité pochopit, jak udělat správnou masáž obličeje, s přihlédnutím k jeho vlastnostem, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku, aniž by došlo k poškození kůže. První etapou je očištění a zvlhčení pleti obvyklými kosmetickými přípravky. Kromě toho můžete parní kůži pomocí horkého ručníku. Potom po dobu 10 minut. Je nutné aplikovat speciální sérum nebo krém, regenerační, tonizující nebo hydratační, nebo olivový olej.

Po vstřebání krému začíná procedura lehkými masážními pohyby směřujícími nahoru po určitých liniích. Specifická technika masáže obličeje závisí na technikách, které existují. Začátek procedury by měl být nejpozději tři hodiny před spaním. Masáž dává dobrý účinek v dopoledních hodinách, rychle zbavit kůži opuch. Procedura se provádí v uvolněné atmosféře, před zrcadlem, s pozitivní náladou až 15 minut. Tato vlastní masáž:

 • utáhne bradu;
 • zmírňuje otoky, stimuluje ztrátu obličeje;
 • obnovuje zdravý tón pleti;
 • zlepšuje krevní oběh, saturuje epidermis kyslíkem;
 • posiluje svaly obličeje;
 • nastavuje ovál;
 • nezbytné pro normalizaci mazových žláz;
 • snižuje existující vrásky na obličeji, pomáhá zpomalit tvorbu nových;
 • zlepšuje celkovou pohodu.

Masáž obličeje

Existují různé účinné masážní techniky: čínština, japonština, kontura, klasická. Jejich hlavním pravidlem je jasný pohyb podél linií odpovídajících proudění lymfy. V opačném případě je to opačný účinek ochabnutí, natažení kůže. Masáž obličeje proti vráskám by měla být měkká, jemná, zejména kolem očí. Chcete-li se pohybovat z jedné oblasti do druhé, musíte stisknout prsty na chrámu. Pro viditelné výsledky potřebujete pravidelnost. Proveďte masážní proceduru:

 • denně;
 • 7-10 krát (dny) v řadě;
 • s obnovením kurzu v týdnu.

Lymfatická drenáž masáž obličeje doma

Taková anti-aging vibromasáž kosmetologů se doporučuje pro indikace lymphostózy (otoky, ptózy), sucha, druhé brady, oteklé kontury obličeje, hlubokých nasolabiálních záhybů. Objednávka:

 1. Lymfatická drenáž masáž obličeje začíná pohybem od středu, pak jsou oční svaly masírovány v kruhu, tváře ve třech směrech od středu k okraji.
 2. Kliknutí pracovalo nasolabiální záhyby, pak brada.
 3. Všechny manipulace se opakují 5-6 krát.
 4. Pokud se provádí správně, bude to trvat 5 minut, a účinek zvedání podvazky vás překvapí.

Masáž obličeje

Tento postup pomáhá snížit věkové změny, obnovit pružnost a hladkost pleti. Zvedací masáž obličeje doma se provádí střídavým vyhlazováním, poklepáváním, lisováním, třením podle schématu: bradou, spánkem, středem čela - středem temporální oblasti, špičkou nosu - temporální laloky. Získání maximálního výsledku podporuje použití éterických olejů. Tento postup je nutný po 30 letech. Jak často můžete provádět masáž obličeje? Potřebuje 10 minut 3x týdně. Je nutné strávit 10-12 sezení a zaručit nadšené recenze.

Sochařská masáž obličeje doma

S cílem dosáhnout omlazení, tento postup, sochařská masáž obličeje, není snadné provést. Vyžaduje určité anatomické znalosti a přísné dodržování technologie a prováděcích pravidel. Během procedury nepoužívejte kosmetiku, která způsobuje, že prsty na kůži sklouznou, je lepší používat přípravky obsahující kosmetický vosk. Expozice začíná v zadní části krku. Tato technika poskytuje bodový efekt na místa připojení obličejových svalů, jejichž umístění vyžaduje přesné znalosti.

Vakuová masáž obličeje doma

Při provádění takové masáže doma, jako v profesionálních salonech, sklenicích nebo silikonových nádobách. Odstraněním vzduchu z plechovky vzniká podtlak a dochází ke statickému nebo dynamickému působení na kůži. Od 30 let je doporučena vakuová masáž obličeje s charakteristickým výrazem vrásek a snížením pružnosti pokožky.

Musíte vědět, jak provést masáž obličeje na vlastní pěst: různé zóny potřebují sklenice různých průměrů, oblast štítné žlázy by měla být vynechána. Před započetím naneste na pokožku olej, masáž nebo kosmetický krém. Aby se předešlo vzniku modřin, je lepší masírovat dušenou kůži při návštěvě vany a vykoupat se. Vakuová masáž působí na cévy, přispívá k obnově kapilární sítě, která stimuluje krevní oběh, cirkulaci tekutin v krvi, normalizuje metabolismus, obnovuje kolagenová vlákna kůže a tím omlazuje.

Masáž obličeje s masérem

Použití speciálních masážních přístrojů je součástí nezbytné plné péče o tón pleti. Masáž obličeje s masérem je vhodná v samostatné praxi, může omladit pokožku doma. Velký výběr zařízení umožňuje obvyklé a hlubší zahřívání tkání. Masáž pomáhají eliminovat toxiny, kůže se stává lehčí. Nuance:

 1. Pro každou oblast musíte použít vlastní trysku.
 2. Použijte válečky z kovu, plastu, dřeva, kamene, svalových stimulátorů, laseru, kyslíku, vakuových přístrojů.
 3. Chcete-li získat větší efektivitu a saturovat pokožku živinami, je dobré během procedury používat přírodní oleje.

Naučte se, jak si vybrat obličejový masér.

Masáže obličeje - kontraindikace

Existují kontraindikace pro masáž obličeje. To je:

 • akutní infekční kožní onemocnění (herpes, pustuly, ekzémy);
 • ORL onemocnění;
 • maligní nádory;
 • vysoký krevní tlak;
 • porucha srážení krve;
 • křehkost cév;
 • otevřené rány;
 • plísňová onemocnění;
 • zánět obličejového nervu.

Přečtěte si více o japonské masáži obličeje, jak ji správně provádět.

Masáž obličeje doma

Zanechte Svůj Komentář