Léčba a prevence prostatitidy lékem Vitaprost Plus - návod k použití, forma uvolňování, složení

Anonim

Pro onemocnění prostaty, lékaři doporučují léčbu léky zaměřenými na zmírnění zánětu. Takovým lékem je Vitaprost plus - čípky pro léčbu akutních zánětlivých procesů v prostatě. Tyto čípky pro rektální použití prakticky nezpůsobují u pacientů alergickou reakci a jsou snadno snášeny. Nástroj má antibakteriální účinek a protizánětlivý účinek, snižuje bolest, zmírňuje otoky tkáně prostaty a zlepšuje složení spermií.

Co je Vitaprost plus

Tento lék má protizánětlivý účinek a je zaměřen na léčbu onemocnění prostaty. Léčivo Vitaprost plus obsahuje antibiotikum, které poskytuje antibakteriální účinek, je zvláště účinné v boji proti gram-negativním aerobům. Lékaři andrologové předepisují tyto čípky pro integrovanou léčbu chronické prostatitidy.

Lék je také indikován pro pacienty s predispozicí k trombóze, pomáhá normalizovat krevní oběh a zvyšuje cévní tonus. Vitaprost plus se doporučuje pro použití ve formě čípků před a po operaci pro usnadnění rehabilitace, zabraňuje sekreci prostaty ze stagnace a zánětu.

Farmakologický účinek

Tento lék řeší mnoho problémů prostaty. Vitaprost plus má následující účinek:

 • antibakteriální, baktericidní účinek (v důsledku replikace DNA buněk);
 • v tkáních prostaty účinné látky léku uvolňují otoky, snižují infiltraci leukocytů;
 • zlepšuje kvalitu a množství spermií, zabraňuje stagnaci semenné tekutiny v prostatě;
 • snižuje bolest prostaty;
 • snižuje zánětlivé procesy.

Před operací a po operaci prostaty urychluje Vitaprost Plus rehabilitaci, napomáhá regeneraci tkání. S akutní prostatitidou, bolestivým močením, složky léku snižují bolest a zmírňují těžký zánět, zklidňují tkáň prostaty. Pravidelné užívání zlepšuje svalový tonus močového měchýře.

Působení čípků pomáhá snížit stagnaci sekrecí v prostatické žláze zvýšením krevního oběhu a zahřátím prostaty. V případě problémů s močením regulují složky svíček kontrakci svalů močového měchýře a zajišťují zrychlení moči a sekrece. Vzhledem k oteplování a zvýšení krevního oběhu, zvyšuje mužské libido, kvalita pohlavního styku (trvání, jas orgasmu, množství ejakulátu) se mění k lepšímu.

Složení

Lék má hlavní a pomocné složky. Složení čípku Vitaprost plus je následující: extrakt prostaty „samprost“ působí jako účinná látka - 0, 05 gramu, pomocný - Witepsol. Lék ve formě tablet má další složky, více z nich. Hlavní látkou je extrakt prostaty, pomocná látka, zvyšující hlavní aktivitu - laktóza, cukr, mastek, oxid titaničitý, bezvodý oxid křemičitý, laurylsulfát sodný, hydrogenuhličitan sodný, barvivo, krospovidon, 1-stearát vápenatý.

V Vitaprost forte je složení mírně odlišné - obsahuje fluorochinolonové antibiotikum, které nepříznivě ovlivňuje určitou skupinu bakterií a mikroorganismů, které způsobují bakteriální prostatitidu. Charakteristickým rysem tohoto nástroje je, že kompozice obsahuje prvky prostaty skotu. Léčivo ve formě forte se doporučuje pro pacienty s bakteriální povahou onemocnění, protože antibiotikum zabíjí nejen patogenní, ale také prospěšnou mikroflóru.

Formulář vydání

Nástroj je k dispozici ve formě rektálních čípků a tablet pro orální podání. V jednom balení je v konturových buňkách 5 čípků, svíčky samotné jsou bílé barvy se žlutavým nebo šedavým nádechem. V kartonu může být jedna nebo dvě destičky, dávka - 400 mg. Rektální čípky jsou zcela rozpuštěny během 5-6 hodin.

Forma uvolňování ve formě tablet je méně častá než čípky. Tablety jsou potažené, které se při uvolnění do střeva rozpouští. Nachází se v blistru po 10 kusech. Tablety mají bikonvexní tvar, barvu - od modré po modrou. Na některých vzorcích je možné pozorovat malé skvrny. Nástroj se používá pouze ústně.

Indikace pro použití

Vitaprost z prostatitidy v jakékoliv formě uvolňování je indikován v přítomnosti následujících patologií:

 • akutní a chronickou prostatitidu;
 • zánět močového měchýře;
 • předoperační použití ve formě profylaxe a pooperačního použití ke zlepšení rehabilitačního procesu;
 • bakteriální infekce prostaty;
 • aseptickou prostatitidu;
 • zánětlivé procesy v urogenitálním systému na pozadí prostatitidy.

Návod k použití

Před použitím léku Vitaprost a pacient by si měl pečlivě přečíst informace o medikaci. Metoda aplikace - standardní metoda:

 • ve formě čípků - rektálně podávaných 1 krát denně po očistném klystýru, nejlépe v noci, 50 minut by měl pacient ležet, průběh léčby je 35 dní;
 • ve formě tablet - užívá se perorálně 1 krát denně, 1 tableta v průběhu 30 dnů (přesný průběh léčby určí lékař).

Podle přehledů o předávkování drogami se má za to, že zvýšená koncentrace složek léčiva v krvi pacienta může vést ke vzniku záchvatů, psychózy, fotofobie, třesu, v závažných případech, k halucinacím a zhoršenému vědomí, stavu stuporství. Pokud máte tyto příznaky, měli byste přestat užívat Vitaprost a poraďte se se svým lékařem.

Vedlejší účinky

Jako součást léku Vitaprost plus obsahuje lomefloksatsin, což je antibiotikum, nástroj má některé vedlejší účinky. Extrakt prostaty může ve vzácných případech vyvolat alergickou reakci za předpokladu individuální přecitlivělosti složky. Nežádoucí účinky lze pozorovat z různých tělesných systémů.

 1. Na straně gastrointestinálního traktu: dysbakterióza, enterokolitida, průjem.
 2. Kardiovaskulární systém: myokardiopatie, snížení krevního tlaku, poruchy srdečního rytmu.
 3. Centrální nervový systém: úzkost, závratě, astenie, nervozita.
 4. Hematopoetický systém: lymfadenopatie, gastrointestinální krvácení, zvýšená fibrinolýza, trombocytopenie.
 5. Alergie: svědění na kůži, fotosenzitivita, Stephen-Johnsonův syndrom, kopřivka, otok.

Kontraindikace

Svíčky z prostaty Vitaprost plus se nedoporučuje používat u mužů do 18 let. Dětský věk je hlavní kontraindikací, je přísně zakázáno, aby žena a dítě používaly výrobek v libovolném formátu. Pacienti, kteří mají zvýšenou citlivost na některé složky léčiva, je použití tohoto nástroje také kontraindikováno z důvodu rizika akutní alergické reakce. Léčba by měla být používána s opatrností v přítomnosti cerebrální aterosklerózy a onemocnění centrálního nervového systému s epileptickými syndromy.

Pokud se vyskytnou praskliny, vředy, krvácení, zánět hemoroidů v konečníku, je zakázáno používat čípky. Pro dobu léčby je lepší zvolit formu uvolňování v tabletách. Léze na sliznici konečníku může být zhoršena po vstupu do svíček. Může dojít ke zvýšení tělesné teploty, bolesti po podání.

Interakce s léky

Před použitím léku se pacient musí ujistit, že se příjem nepřekrývá s jinými léky. S výhradou současného podávání se zvyšuje úroveň toxicity nesteroidních protizánětlivých léčiv. Kategorie léků, které blokují tubulární sekreci, zpomaluje proces odstraňování Vitaprostu plus. Křížová rezistence s peniciliny, metronidazolem, aminoglykosidem chybí. Vitaprost pro profylaxi si zachovává stejné vedlejší účinky při smíchání s jinými léky.

Analogy

Prakticky každý lék má levnější protějšky. Vitaprost Plus má několik alternativ, které mají odlišné ceny, ale ne vlastnosti:

 • Apiprost - tobolky pro perorální podání jsou určeny pro pacienty s chronickou bakteriální nebo nebakteriální prostatitidou. Složení přírodních složek včelích produktů (pyl, fenolová hydrofobní příprava propolisu), flavonoidy, lipidové složky, fenolkarbonové kyseliny.
 • Dalším analogem je lék Amazhestin. Doporučuje se aplikovat v případech onemocnění močových cest, poruch urogenitálního systému. K dispozici ve formě tablet pro perorální podání. Hlavní účinnou složkou ve složení léčiva je suchý extrakt z listů medvěda medvědí. Zmírňuje záněty, bolesti při močení, vylučované ledvinami.

Cena svíček Vitaprost plus

Níže jsou uvedeny informace o výši nákladů společnosti Vitaprost Plus v Moskvě ao názvech lékáren, kde si ji můžete objednat. Některé lékárny poskytují možnost zakoupit levné zboží v internetovém obchodě z katalogu za zvýhodněnou cenu.

Název lékárny

Náklady (rublů)

Samson Pharma

1875

Avicenna Pharma na Krasnobogatyrskaya

1570

Zdorov.ru Varšava

1470

Planeta zdraví

1625

Bílý lotos

1500

Zdravá zona

1435

Europharm

1300

Lékárny Stolichki

1510

Evalar

1503

Zhivika

1410

Video: svíčky Vitaprost plus