Jak šít list na gumičku na matraci a v postýlce. Na gumu šijeme vlastní ruce s videem

Moderní matrace mají zvýšenou šířku, což z nich činí nepohodlné používání standardních postelí. Kit je úzký, může spát během spánku, což způsobuje nepohodlí. Z toho je cesta ven - prostě sešíváme prostěradlo na elastickém pásku, který je upevněn v rozích matrace a prádlo zůstává po celou noc v původní poloze.

Šití listů na gumičce vlastníma rukama

Krásně vyrobená postel vyžaduje ložní prádlo s vloženým gumovým páskem. Pomáhá udržet produkty na povrchu, nedovolí jim bloudit a sklouznout. Postel vypadá prostě položená, během spánku není žádný nepohodlí, ani dospělí, ani dítě. Takové výrobky si můžete koupit s gumičkou v obchodě, ale je lepší je šít sami, abyste ušetřili peníze.

Pro šití nutně potřebují vzorové listy na elastickém pásku pro opakování zaoblených linií matrace. Zkušení švadleni vědí, že je třeba brát v úvahu nuance - pokud šijete kus kaliky o standardní maximální šířce 220 cm, je třeba tuto délku prodloužit na 260 cm pro variantu s gumovou páskou. vede k ošklivému vzhledu na lůžku.

Před stavbou vzory a řezání calico nebo calico je třeba pečlivě spočítat všechno. Nuance:

 1. Vzorek je vyroben z tenkého novinového papíru nebo papíru, aplikovaného na matraci, aby se opakovaly její kontury.
 2. Chcete-li zjistit, jak šít běžný list na gumičku, je třeba věnovat pozornost vybudování po stranách, protože standardní délka tkaniny nestačí. Pro matraci o velikosti 200 * 180 cm je potřeba kus látky 270 x 250 cm - jedna ze stran se zvětší.
 3. Vzhledem k posunu vzoru během stavby není nutné brát tkaninu s velkým geometrickým potiskem.
 4. Je lepší prodloužit délku tkaniny v horní části tak, aby dokovací šev byl umístěn pod polštáři.
 5. Lem by neměl být příliš hluboký, aby se nezachytil do řezu a rohů brány - optimální šířka bude 6 cm.
 6. Dalším užitečným tipem bude použití overloku při zpracování švů s trvanlivými nitěmi a elastickými copánky do šířky 3 cm.

Kapela je šitá cik-cak s pomocí speciální nohy: použít široký krok, aby se zabránilo rozbití. Velká šířka pásky často umyje výrobek bez následného opotřebení. Můžete použít spony místo gumiček - jsou levné, praktické a účinně drží produkt. Je to trochu nepohodlné používat je v rozích, ale obecně jsou dobře natažené prádlo.

Kromě nejzákladnější, můžete šít různé možnosti pro sady dětských a dospělých lůžkoviny - polštáře na polštáře, kryty na matrace, přikrývky a přehozy na pohovky. Technologie se nemění a zkušenosti s výrobou ložního prádla se stávají stále více a více. Technologii šití můžete kombinovat a dosáhnout tak zajímavého výsledku. Rozvoj dovedností pomůže vzdělávacím videím a fotografickým lekcím.

Jak vyrobit list s gumičkou na okraji

Nejjednodušší možností, jak vyrobit list z obyčejného listu s gumičkou, je šití popruhu kolem okraje. Je nutné:

 1. Změřte velikost matrace, přidejte délku a šířku dvojnásobku výšky a 30 cm pro přídavky, abyste získali vzor tkaniny. Z povinných příspěvků - výpočet 15 cm na délku a 5 cm na šířku.
 2. Udělejte vzorek, udělejte okraje.
 3. Nakrájíme hrany doprostřed předních stran, steh, klikatá rukojeť na hraně.
 4. Dvakrát ohněte švy (centimetr a půl), každé železo vyžehlte.
 5. Zasuňte špičku popruhu do švu, zajistěte svislým stehem pomocí šicího stroje.
 6. Natáhněte gumovou pásku, sešívejte kolem okrajů.
 7. Nejjednodušší volba napětí je vhodná pro dospělé postele a dětské sestavy v postýlce.

Jak šít list s gumičkou v šňůrce

Zapalovač na provedení je list na gumičce s vlastními rukama, šitý pomocí šňůrky:

 1. Změřte délku, šířku, výšku matrace.
 2. Velikost látky je vypočtena podle vzorce: délka tkaniny = délka matrace + dvojitá výška + 45 cm Šířka látky = šířka matrace + dvojitá výška + 35 cm.
 3. Před řezáním, umyjte tkaninu tak, aby se trochu posadila, aby vzor podle výše uvedených rozměrů mínus 5 cm (byly nezbytné pro smrštění).
 4. Výsledkem je obdélník, který potřebuje obejít rohy.
 5. Otočte každou hranu o 1 cm, žehlené.
 6. Otočte znovu o 1, 5 cm, železo.
 7. Švy sešroubují několik milimetrů. Linka není připojena, opustí oblast, přes kterou bude páska nakreslena.
 8. Délka "gumy" je přibližně polovina obvodu produktu. Je nutné připevnit kolík na gumovou pásku pro pohodlné procházení, vložit do šňůrky. Upevněte hrany.

Jak šít gumu na list v rozích

Existuje možnost, jak sešít plech na elastickém pásku, který se upevňuje pouze úhlovým způsobem. Používá se v dětských postýlkách, takže dítě spí pokojně, aniž by si srazil prádlo. Pokyny pro tvorbu:

 1. Měření rozměrů matrace - délka, šířka, výška. Pro vzorec jsou 3 cm přidány k délce matrace a 4 cm k šířce.
 2. Vynásobte výšku matrace o polovinu, abyste dosáhli velikosti strany, přidejte dvojnásobek výšky na každou stranu vzoru.
 3. Vyjměte rohy vzoru: mělo by to udělat krabičku. Zpracovat švy cikcak.
 4. Ohněte okraj, zametejte, ponechte v rozích 20 cm, položte gumovou pásku do lemu, protáhněte, steh.

Jak šít list na elastické s přezkami

Není to nejoblíbenější způsob, jak sešít list na gumičku, je použít spony - elastické popruhy pro dodatečnou fixaci. Krejčovství bude probíhat následovně:

 1. Změřte rozměry matrace. Proveďte vzor, ​​s přihlédnutím k povolenkám a švům bez smrštění (snížení o 5 cm od výše popsaného vzorce).
 2. Vyšívejte gumičku jakýmkoliv způsobem - na hraně, v šňůrce nebo v rozích. Připevněte křížové výztuhy do rohů (prodává se v odděleních šití).
 3. Vyrovnejte výrobek a položte ho na matraci. Tato metoda není příliš vhodná pro dětské postýlky, ale je oblíbená při šití potahů na čalouněný nábytek.

Video: do-it-yourself list

Zanechte Svůj Komentář