Pec ohniště dlouhých hoření pro dávání

Obrovský venkovský dům v chladném období se těžko zahřívá. Chcete-li to provést, nainstalujte výkonný plynový nebo elektrický kotel, ale co když to není možné? Na záchranu přijde autonomní krbová kamna s dlouhým spalováním. Pokud se setkáváte s otázkou nákupu a instalace takového zařízení, musíte se podrobně seznámit s jeho vlastnostmi a typy.

Odrůdy a principy provozu dlouhotrvajících krbových kamen

Výhody krbových kamen: \ t

 1. Chata se stává energeticky nezávislou. Topení nezávisí například na dodavatelích plynu.
 2. Palivo si můžete kdykoliv koupit a rezervovat.
 3. Krbová kamna s dlouhým spalováním není na rozdíl od mědi na plynu výbušná.
 4. Zařízení se snadno instaluje a obsluhuje. Nepotřebujete projekt, jeho koordinaci.
 5. Cena pece je nižší než cena elektrické nebo plynové kotle.

Dlouhá hořící kamna pracují shora dolů. Když horní vrstvy tuhého paliva propálí, plamen klesne pod. Pec ohniště funguje stejně jako u dlouhých kamenů známých z pece. Nastavení intenzity vyrobeného tepla je foukání nebo foukání. Existuje spousta různých typů dlouhotrvajících kamen.

Podle výrobního materiálu

Pro dlouhá hoření existují následující kamna:

 1. Litina. Jsou odolné, spolehlivé. Dlouho hořící litinová kamna pro dům jsou těžká a drahá.
 2. Ocel. Není tak trvanlivý a rychleji se ochladí.
 3. Kombinované. Vyrobeno z oceli a litiny.
 4. Cihla. Jsou rozmístěny ručně na speciálně určeném místě dachy. Odolnost vůči extrémním teplotám. Pro podpalování vyžaduje minimum paliva. Zbývající vlastnosti cihlové pece jsou přímo závislé na tom, jak odborně provedl pokládku.

Mimochodem cíle

Podle tohoto parametru se rozlišují následující typy pecí:

 1. Topení. Slouží pro vytápění prostoru. Kompaktní a vhodný i pro malé prostory. Snadná instalace. Mají výklenek pro palivové dříví a separaci pro hromadění popela.
 2. Topení a vaření. Nechte ohřát vodu nebo dokonce vařit jídlo. Tato příležitost pomůže snížit náklady na energii.
 3. S integrovanou troubou. V této troubě bude možné vyrobit domácí pečivo.

S varnou deskou

Pec - ohniště s dlouhým spalováním se skládá ze dvou částí. Nahoře je průhledná dvířka, jsou zde položeny dříví. Dno slouží jako sbírka popela. Nahoře je varná deska, která je vyrobena z kovu nebo kovové keramiky. Tyto pece jsou vyrobeny z litiny. Jsou kompaktní, hospodárné, efektivní, šetrné k životnímu prostředí. Hlavní výhodou je schopnost vařit na varné desce, jejíž teplota je regulována silou tahu.

S vodním okruhem pro topení

Dlouho hořící vzduchový sporák pro interiér vily má mnoho výhod, ale nevyhřívá několik míst najednou. Zejména pokud má budova několik pater. Taková možnost má pec s vodním okruhem. Podle technologie práce se toto zařízení podobá kotli na tuhá paliva. Ohřívá vodu, která pak vstupuje do potrubí a radiátorů.

Ventil v takové peci reguluje intenzitu požáru a nastavuje režim aktivního nebo doutnajícího provozu. Tento typ dlouhotrvajících kamen se používá pro vytápění a zásobování teplou vodou. Jako termogenerátor může být připojen kovový nebo cihlový sporák s vodním okruhem, který slouží jako alternativní nebo rezervní zdroj tepla. V offseason je povoleno používat jako ohřívač vody, nezahrnuje funkci topení.

Podle druhu použitého paliva

Pro zapalovací zařízení používající různé materiály. Každá možnost má výhody i nevýhody, o kterých se dozvíte níže. To vám pomůže při správném výběru při nákupu zařízení, které by plně vyhovovalo vašim požadavkům. Pec na pevná paliva pro dlouhodobé spalování může být:

 • spalování dřeva;
 • uhlí;
 • pelety

Na dřevo

Kachlová kamna na dlouhá hoření mohou pracovat až půl dne z jedné karty. To je možné díky velkému prostornému ohniště. Proces spalování je řízen. Díky systému přívodu vzduchu je nastavitelná intenzita a rychlost spalování paliva. Spalovací komora je zcela utěsněna. Existují modely kamen na dřevo, pracující na principu výroby plynu.

Kamna na dřevo jsou dlouhotrvající světlo, protože jejich instalace nevyžaduje žádné úsilí. Pod produktem je nutné uzavřít list žáruvzdorného materiálu. Do takové pece by se měl sbírat komín, potrubí není menší než 15 cm v průměru. Pak bude optimální tahová síla. Není nutné, aby železo krby dřevo dát blízko ke zdi, protože design se vzduch ze všech stran.

Na rohu

Uhlíkový sporák s dlouhým hořákem pracuje na stejném principu jako dřevo. Z estetického hlediska je místnost s ní méně atraktivní, protože uhlí je špinavé. Ale na druhou stranu jsou takové kamny s dlouhým hořením úspornější. V závislosti na modelu stačí jedna dávka paliva na jeden den hoření. Není možné přidat palivo do tohoto dlouho-hořící kamna, musíte počkat až do konce pracovního cyklu.

Na pelety

Peletová kamna s dlouhým hořícím krbem se často používají k vytápění jednoho nebo dvou místností nebo malé chalupy. Přiřaďte konvekci, vybavenou vodním okruhem a kombinovaným modelem. Ve druhém z nich bylo možné použít pelety a suché palivové dříví. Hlavní výhodou je, že takový sporák pracuje po dlouhou dobu bez přebíjení paliva. Pelety jsou granule stlačeného tvrdého dřeva. Oceňují se vysokým koeficientem prostupu tepla a hospodárností.

Kritéria výběru

Dlouhé spalování krbového kamna může být:

 1. Postaveno. Šetří prostor v místnosti, ale musí být instalován ve fázi výstavby.
 2. Stěna. To je získáno v připravené letní rezidenci, po organizaci kouřovodu.

Forma následujících typů pecí: \ t

 1. Čelní. Zabrat spoustu místa.
 2. Roh. Vypadají krásně, zpříjemňují místnost a nezabírají volné místo. Mají hluboký ohniště.

Chcete-li si vybrat kamna s dlouhým hořením, věnujte pozornost následujícím parametrům:

 1. Napájení. Na 100 metrů čtverečních. m. půjde 1 kW energie. Je lepší přidat do indikátoru dalších 30% - to je nejlepší výkon pece.
 2. Typ fireboxu. Dům se vejde se sklem, protože je bezpečnější. Dlouho hořící kamna s takovým ohněm fungují efektivněji než otevřená.
 3. Způsoby spalování. Je žádoucí, aby zařízení bylo kromě intenzivního programu také hospodárné, aby se teplota udržovala delší dobu.
 4. Sklo musí být tepelně odolné samočisticí funkcí.
 5. Je-li ashpit odnímatelný, je mnohem snazší ho vyčistit.
 6. Varná plocha, trouba, nádrž pod vodou, vestavěný výměník tepla - další výhody.

Přehled nejlepších výrobců dlouhotrvajících kamen

Nejlepší recenze jsou produkty následujících výrobců:

 1. Ruská skupina společností "Meta". Zabývají se montáží sporáků řady Ardenfire pomocí unikátních technologií. Výroba využívá francouzské, německé, japonské části. Všechny modely se vyznačují přítomností tepelně odolného skla, výkonem 7 - 12 kW, kompaktností a nízkou hmotností.
 2. Bavorsko. Domácí značka, která dodává levné a kvalitní kamna na dlouhé spalování na prodej. Produkty se vyznačují rychlým ohřevem místnosti, hospodárnou spotřebou paliva, originálním designem, vysokou účinností, více než 78%, snadnou instalací a použitím. Nejoblíbenější modely jsou "Prismatic", "Wall-Corner".
 3. "Buleryan." Tyto levné pece jsou vhodné pro dům, dávat, vanu, garáž. V závislosti na úpravě jsou vytápěny místnosti o rozloze 50-350 m2. m., liší se objemem a velikostí. Pro dřevěnou vanu je speciální model s upraveným pouzdrem. Pece této značky rychle ohřívají vzduch, který se vyznačuje vysokou účinností. Pracujte výhradně na dřevě.
 4. "Termofor". Produkty této značky jsou populární ve všech městech Ruska a Petrohrad není výjimkou. Každý model má uzavřený ohniště. Jsou krásné, spolehlivé a cenově dostupné. Nejoblíbenější kamna-krby dlouho hoří: "Fire-Battery", "Angara".
 5. "Teplodar". Krbová kamna na dlouhé spalování této firmy jsou ideální pro venkovské chaty bez centralizovaného vytápění. Rychle ohřejte místnost, udržujte ji po dlouhou dobu v teple. Práce na konvekční technologii. Dokonale zapadají do každého interiéru. Slavné modely: „OB-120“, „Tango Trio“.

Topení sporák-krb s dlouhým hořením

Pokyny krok za krokem:

 1. Nejdříve budete muset udělat výkresy.
 2. Vezměte barel o objemu 200 litrů (nebo menší objem) a brusku odřízněte. Pokud má odnímatelný kryt, pak jej jednoduše vyjměte.
 3. Vystřihněte kruh z ocelového plechu poněkud menšího průměru než sud. V něm, s bruskou nebo pilou, udělejte otvor o průměru 15 cm, opakujte tyto manipulace s víkem.
 4. Svařujte kanál příčně ke dnu listu a trubku na vrchol tak, aby zakrývala díru vytvořenou dříve.
 5. V horní části hlavně vyřízněte otvor pod spalinovými produkty spalin a svařte.
 6. Ve spodní části vyřízněte poklop pod palivovou západkou, namontujte dvířka s rukojetí.
 7. Připojte odbočku k komínu. Je snazší pochopit technologii výroby a sledovat video na příslušném tématu.

Photoshoot moderních krbových kamen pro dům a zahradu

Pokud si nejste jisti, zda se zařízení vejde do interiéru místnosti, podívejte se na fotografii. Všimněte si, že moderní výrobci věnují velkou pozornost designu dlouhotrvajících kamen a nabízejí různé možnosti. Takové výrobky jsou skutečnou výzdobou každé místnosti a přitahují pohled zvědavých hostů. A oheň v krbovém kamně doplní útulné rodinné posezení v obývacím pokoji.

Zanechte Svůj Komentář