Kafr alkohol - návod k použití. Jak léčit kafr alkohol otitis, akné, kašel a proleženin

Anonim

Populární lék pro domácí použití a použití v tradiční medicíně je alkoholový roztok kafru. Je široce používán při léčbě akné, bolesti v kloubech, rozšiřuje krevní cévy a má hřejivý účinek. V kosmetologii se alkohol používá v kompozicích masek a jiných činidel pro léčbu akné.

Co je kafrový alkohol

Chcete-li studovat prospěšné vlastnosti léku, stojí za to vědět, v detailu, že kafr alkohol je lék s bylinnou kompozicí. Základem je kafr, což je organická sloučenina. Přípravek samotný je bezbarvá průhledná kapalina se specifickým zápachem. Tento léčivý přípravek obsahuje návod k použití, který musí být přísně dodržován, aby nedošlo k poškození zdraví sebe nebo dítěte.

Kafr alkohol - složení

Složení kafrového alkoholu zahrnuje: racemický kafr, 70% ethylalkohol a vodu; 1 ml kapaliny představuje 20 mg kafru. Řešení má:

 • antiseptické působení;
 • antimikrobiální;
 • místně dráždivé;
 • léky proti bolesti;
 • anestetikum;
 • protizánětlivé;
 • hojení ran;
 • antiseptické;
 • má oteplující účinek.

Ethylalkohol v kombinaci s kafrem dráždí nervové receptory pokožky při aplikaci, což zlepšuje pohyb krve cévami a zlepšuje metabolický proces ve všech tkáních těla. Nářadí aplikujte pouze externě, pomocí obkladů nebo smícháním s jinými léčivými látkami. Externě aplikovaný kafr je částečně absorbován krví, oxidován a vylučován beze změny dýchacími a žlučovými orgány.

Kafr alkohol - použití

Podle návodu je použití kafrového alkoholu indikováno pro:

 • myalgie, ischias, neuralgie;
 • otitis u dítěte;
 • revmatické bolesti;
 • artritida, bolesti kloubů;
 • předcházení jejich rozvoji.

Kompresní alkohol z kafru se používá k léčbě nachlazení, proleženin, kloubů. Doma můžete léčit uši s kafrový olej, který se používá k úlevě od akné a akné. Kafr se aktivně používá pro kosmetické účely - pro úpravu mazových žláz pokožky hlavy, pro zvýšení růstu vlasů.

Kontraindikace pro využití prostředků je:

 • přecitlivělost na léčivo;
 • alergie;
 • rány a odřeniny na kůži;
 • ekzém a dermatitida;
 • zánětlivé procesy v místě aplikace;
 • těhotenství nebo kojení;
 • časté křeče.

Vedlejší účinky léků:

 • alergie;
 • kopřivka;
 • podráždění kůže;
 • bolesti hlavy;
 • závratě.

Aplikujte alkohol s přísadami kafru topicky pro mletí, mazání, instilaci do uší. V případě předávkování je možná excitace nervového systému, tachykardie a křeče, které jsou léčeny symptomatickou léčbou. Nemůžete kombinovat kafr s jinými drogami, alkoholem. Lék je uložen na tmavém místě bez přístupu slunečního světla, není možné ohřát láhev nad 25 stupňů Celsia.

Kafrový alkohol - použití pro uši

Kafrový alkohol se aktivně používá v lidovém lékařství pro uši, používá se pro pomocné procedury. Prostředky pro léčbu zánětu ucha, otitis, edému. Nejlepší způsob, jak léčit ucho s alkoholem kafr je použít obklad. Přípravek se ředí vodou ve stejném poměru, aby lék v čisté formě nezpůsoboval popáleniny, svědění nebo zarudnutí příušní oblasti.

Výsledná zahřátá kapalina by měla být navlhčena gázou nebo hadříkovým tamponem, mírně zmáčknutým, položeným kolem ucha. Na něj by měl být aplikován papír s otvorem pro ucho a kusem vaty. Získaný obklad je upevněn šátkem nebo obvazem. Správně provedený design udržuje teplo po dobu několika hodin, můžete to udělat dvakrát denně - ráno a večer.

K léčbě otitis media u dítěte s kafrovým olejem je možné odkapávat zředěné léky uvnitř, ale pouze po lékařské konzultaci. Další způsob, jak léčit bolest u u dospělých, je koupel s alkoholem. Je nutné ležet na boku, odkapávat teplou směs alkoholu a vody, ležet 20 minut a vložit vatu tak, aby se tekutina nerozlila. Udržujte své ucho v teple.

Naučte se, co dělat s uchem bez bolesti.

Kafrový alkohol pro akné

V kosmetologii se používá kafrový alkohol z akné na obličeji. Otřete kůži, aby zaschl zánět. 2% roztok můžete použít přes noc. Při pravidelném používání, akné vyschne, skvrny zmizí, a nové akné se neobjeví. Vedlejším účinkem může být suchá pokožka, proto se každý den nedoporučuje používat alkohol na obličej.

Kafrový alkohol - použití pro proleženiny

Kvůli vlastnostem zlepšení krevního oběhu se používá kafrový alkohol z proleženin. Podle tohoto efektu může být porovnán s olejem z rakytníku řeckého, protože oba prostředky jsou schopny obnovit tkáň a zvýšit metabolické procesy. Pro prevenci proleženin používejte hustý kafrový olej, aplikovaný na celé tělo nebo problémové oblasti, s výjimkou otevřených vředů.

Kafrový alkohol pro nachlazení

Mírný tepelný efekt má kafrový alkohol pro nachlazení, dokonale odstraňuje zánětlivé procesy a kašel. Zahřejte produkt na teplotu těla, ponořte do něj gázu nebo široký obvaz, zmáčkněte ji a položte na hruď. Na vrch položte komprimovaný papír nebo kus polyetylénu, zabalte jej kapesníkem.

Kafrový alkohol pro klouby

Kafrový alkohol se používá jako třecí kloub, který eliminuje bolest u starších osob v nohách nebo pažích. Je nutné míchat alkohol s analginum, jodem a ethylalkoholem, otřít bolestivé místo směsí a zabalit vlněnou látkou. Další možností léčby je tření první směsi doplněné zlatým knírem, sabelníkem a menovazinem.

Kafr alkohol na vlasy

Kromě léčby akné se v kosmetologii používá kafrový alkohol pro vlasy. Zde jsou některé příklady aplikací:

 1. Z nadměrných mastných vlasů pomáhá šampon ze dvou žloutků, kafrový olej, bušil do pěny.
 2. Stimuluje růst vlasů, čistí pokožku hlavy pár kapek oleje přidaných do balzámu nebo kondicionéru, který je aplikován na prameny, obalený víčkem. Po 15 minutách se směs promyje.
 3. Maska pro růst vlasů - směs dvou žloutků, citronové šťávy, sezamu, kafru a ricinového oleje.
 4. Lupy zmírní směs kafru s kokosovým olejem, který musí být zahříván, smíchán s aloe šťávou, čajovým esenciálním olejem a medem. Naneste hmotu do kořenové zóny, opláchněte vodou.
 5. Masáž vlasové pokožky odstraňuje suché vlasy, snižuje aktivitu mazových žláz.

Cena alkoholu kafru

Můžete si koupit lék bez lékařského předpisu v lékárně nebo internetovém obchodě za rozumnou cenu. Přibližná cena léku bude:

Forma uvolnění, ml

Cena v internetovém obchodě, rublů

Cena v lékárně, rublů

Skleněná lahvička o objemu 25 ml

8

10

Skleněná lahvička o objemu 40 ml

13

15

Video: gáfor alkohol v otitis

Recenze

Pavel, 19 let

Trpím akné asi čtyři roky, během této doby jsem zkoušel různé drogy, ale nic mi nepomohlo. V naději na uzdravení apeloval na prostředky lidí. Přes noc jsem si otřel obličej alkoholem s kafrovým alkoholem, ale dostal jsem jen suchou pokožku. Nedoporučuji lék, měsíček je mnohem efektivnější.

Maria, 45 let

V zimě jsem měla zima, onemocněla jsem otitis. Lékař doporučil, aby se na ucho komprimoval duchem gáforu, vložil se turund nebo kapalina. Poslechl jsem si a koupil jsem lék v lékárně. O týden později byl zánět pryč a já jsem začal slyšet lépe. Budu lék držet v domácí lékárničce, protože podle instrukcí pomáhá při hematomech, kongesci nosu, bolesti svalů, kašli.

Emma, ​​67 let

Trpím artrózou a bolestí v kloubech, takže držím po ruce roztok kafrového alkoholu. Pouze tento lék proti bolesti mi pomáhá vyrovnat se se sezónní bolestí, zmírňuje zánět. Je snadné použít univerzální lék, zachrání mého manžela z ischias a její vnučka z akné a akné. Ano, a při nemocech s kašlem jsem z toho udělal pleťové vody.