První týden těhotenství

První týden těhotenství je začátkem všeho, během tohoto období se tělo připravuje na koncepci a další rozvoj dítěte. Že budete mít dítě, zjistíte za pár týdnů, a zatímco vaše tělo prochází speciálními změnami. Těhotenství se měří porodnickými termíny od prvního dne cyklu, prvního dne menstruace. Toto je kvůli skutečnosti, že početí se mění v čase kvůli časné nebo pozdní ovulaci, proto, to je obvyklé počítat trvání těhotenství tímto způsobem.

Příznaky a příznaky těhotenství v prvním týdnu

První týden těhotenství není čas zpoždění, ale první den menstruace. Porodnická období se počítají z posledního menstruačního cyklu, který je o dva týdny delší než embryo a plod skutečně existuje. Toto je kvůli různým obdobím nástupu ovulace a délce menstruačního cyklu a samo oplodnění může nastat během tří dnů od doby ovulace. Pokud již máte zpoždění, doba těhotenství se ponechá asi 4 týdny v závislosti na délce cyklu a době prodlevy.

V tomto období je budoucí miminko vajíčko, které se aktivně připravuje na odchod z vaječníku, který nyní aktivně zraje ve formě dominantního folikulu. Přibližně 14-16 dnů od prvního dne menstruace dojde k ovulaci s uvolněním vajíčka směrem ke spermatu. Pokud dojde k pojetí, tento konkrétní týden bude přesným čtením vašeho budoucího těhotenství, přestože plod je nyní zcela nepřítomný. Pokud se však chystáte stát matkou, musíte se nyní postarat o sebe a své tělo, protože dozrávající vaječná buňka se stává citlivou na negativní vnější vlivy. Vlivem negativních faktorů může být vajíčko poškozeno, což povede ke ztrátě jeho životaschopnosti nebo vývojových vad. Během tohoto období se musíte vzdát stresu a škodlivých faktorů, vzdát se špatných návyků, chránit se před škodlivými potravinami a nápoji, chorobami a dalšími problémy.

Hlavními pocity v této době je přítomnost menstruačního krvácení, a proto neexistují žádné zvláštní příznaky, které by mohly indikovat budoucí těhotenství. Tělo se aktivně připravuje na příjem oplodněného vajíčka, emocionální pozadí se stabilizovalo, nálada a libido je zvýšená a je čas užít si intimitu s budoucím otcem.

Co se stane s tělem za 1 týden?

V tomto období se tělo připravuje pouze na možné pojetí a může být možné po asi dvou týdnech. A pak se první příznaky mohou objevit až na konci měsíce, kdy příští menstruace nepřichází. Nyní dochází k odmítnutí endometria s uvolňováním menstruační krve a tvorbou nové a plnohodnotné vrstvy endometria, připravené přijmout oplodnění embrya. Ve vaječníku, vlevo nebo vpravo, méně často najednou v obou, byl stanoven dominantní folikul, který začíná růst, později bude dávat vaječné buňce pro početí a narození dítěte. Folikul dozrává, uvnitř je vaječná buňka, která se chystá odejít.

Nejsou žádné příznaky, ve skutečnosti žena zažívá první týden těhotenství (možné) měsíčně, ale koncepce se objevuje pouze tehdy, když jsou vytvořeny zvláštní podmínky.

Zdůrazňuje v prvním týdnu

Během prvního týdne mohou být výkaly krvavé a postupně se stávají fyziologickými, tzv. „Suchými“ do konce týdne. První pár dní po menstruaci nemusí mít vůbec žádný výtok, nebo je to transparentní sliznice bez zápachu a žádné patologické nečistoty. Jak čas plyne, vaginální výtok se stává více a více tekutým a slizkým, pomůže mu otěhotnět a vést plnohodnotné sexuální akty, blíže k ovulaci, propuštění se stane těžkopádným a relativně hojným.

Cheesy, šupinatý, hnědý, nazelenalý nebo nažloutlý výtok se špatným zápachem nebo nečistotami hlenu, hnisu nebo pěny bude v tomto období abnormální. To může být známkou genitální infekce, která může vést k neúspěchu těhotenství. Takové infekce by měly být léčeny okamžitě, aby v budoucnu nevedly ke katastrofickým následkům pro těhotenství.

Žena výživa

I když embryo jako takové dosud neexistuje, tělo se aktivně připravuje na výskyt drobků v ženském těle, a proto je důležité věnovat zvláštní pozornost všem oblastem, včetně výživy a doplňování vitamínů a minerálů v těle. Toto se nazývá pregravidní příprava. V ideálním případě by měla být zahájena nejméně tři až šest měsíců před plánovanou koncepcí a zahrnuje průchod všech odborníků a testů, které budou odrážet úroveň zdraví páru, léčbu všech možných infekcí a tělesných problémů. Zvláště důležitá bude výživa ženy a její příjem multivitaminových a minerálních komplexů.

Zvláště důležité pro koncepci bude zbytkové množství kyseliny listové, pokud ženské tělo trpí nedostatkem, může to vést k poruchám tvorby nervového systému - mozku a míchy. Kromě toho je důležité používat vitamín E, který také odkazuje na vitaminy přímo se podílející na koncepci a tvorbě orgánů a tkání dítěte. Ve stejné době, nástup menstruačního cyklu naznačuje, že je na čase, aby se vitamínové komplexy a starat se o své správné výživy.

V tomto období musí být potraviny vyvážené a bezpečné z hlediska produktů. Je důležité, abyste při nákupu výrobků věnovali pozornost obalům a etiketám na nich. Je důležité vyloučit barviva a konzervační látky, zahušťovadla a příchutě, všechny možné složky potravinářské chemie, které dodávají produktům chutný vzhled a chuť a zároveň jsou potenciálně nebezpečné. Mohou vést k poruchám orgánů a tkání embrya, potratů a patologií těhotenství. Je důležité přejít na čerstvou a zdravou výživu podle pokynů pro výživu pro budoucí matky. Od nejútlejšího období by měly být surové a polosurové maso a rybí výrobky, polotovary vyloučeny ze stravy, protože mohou být zdrojem červů a střevních infekcí. Neméně nebezpečné a mořské plody, stejně jako syrové mléko a mléčné výrobky, které nebyly podrobeny tepelnému ošetření. Měli byste být také opatrní se syrovými vejci, měkkými sýry.

Rychlé občerstvení může být stejně škodlivé, protože v nm je spousta tuku, sacharidů a škodlivých složek. V tomto případě stojí za to odmítnout vzít játra paštiky, ve kterých je spousta vitamínu A, který je škodlivý pro nadcházející matky. Kromě toho, odmítnutí přebytku silné kávy a čaje, jako kofein je potenciálně nebezpečné pro plod.

Kontraindikace

Vzhledem k pravděpodobnosti početí již v příštím týdnu je přirozeně nutné úplné odmítnutí všech možných špatných návyků - nejen užívání alkoholu a drog, ale také kouření. Oba rodiče by to měli udělat najednou, protože jak vaječná buňka matky, tak spermií otce se podílejí na koncepci. A nositelé genetických informací, pohlavní buňky, musí být zcela zdraví. Neexistuje žádná bezpečná dávka alkoholu a nikotinu v žádném období těhotenství, a pokud se rozhodnete být rodič, musíte se vzdát špatných návyků kategoricky a okamžitě. Škodlivé návyky ovlivňují samotnou úroveň zárodečných buněk.

Je nutné odmítnout užívat léky, a ty léky, které musíte brát neustále ze zdravotních důvodů, by měly být bezpečné pro budoucí plod, měli byste se o tom poradit s odborníky a nahradit potenciálně nebezpečné léky analogy, které nemají embryotoxický a teratogenní účinek. Je také nemožné podstoupit rentgenové vyšetření, zejména v oblasti břicha a pánevní oblasti, zejména pokud je nezbytné kontrastní a sériové vyšetření. Ale ultrazvukové pojetí a vývoj plodu v žádném případě neublíží.

Nyní, během období početí, musíte se o sebe postarat a mít více času pro sebe, a je obzvláště dobré jít na dovolenou a odtud se vrátit s dítětem do srdce. To je obzvláště důležité, pokud je stravování plné fyzických nebezpečí nebo náhlé a silné emocionální zátěže. Je nutné objektivně posoudit míru škodlivosti jejich práce a možnost jejího negativního dopadu na embryo a plod, a pokud existuje příležitost, musíte změnit zaměstnání nebo přejít na jednodušší pracovní podmínky. Samozřejmě, bez certifikátu od lékaře, je nepravděpodobné, že by se přenesl takhle, ale můžete si vzít dovolenou během koncepce, zejména pokud je práce spojena se zářením, vibracemi, dlouhodobým stáním a zvedáním závaží, silným stresem nebo kontaktem s chemikáliemi.

Pokud máte domácí zvířata nebo ptáky, musíte zkontrolovat jejich zdravotní stav a dát jim všechny potřebné očkování, dát anthelmintika a svěřit péči a čištění zvířat někomu jinému v rodině. V době koncipování a příštího období je vhodné omezit kontakt s domácími chemikáliemi a silnými alergeny, zanechat opravárenské práce doma a různé ostré a silně vonící látky. V raných fázích plánování a koncepce stojí za to opouštět dlouhé a únavné cesty s účinky vibrací na tělo, časové zóny a klimatické změny.

V tomto období je nachlazení extrémně škodlivé, může negativně ovlivnit vaječnou buňku a koncepční proces, který může vést k abnormalitám embryí a potratům v raném stádiu těhotenství. Je nutné pečlivě chránit před viry a choroboplodnými zárodky také proto, že chladné léky mohou být potenciálně nebezpečné i pro nenarozené dítě.

Sex v prvních týdnech

Intimita v tomto období není nejen kontraindikována, ale jednoduše nezbytná. Koneckonců, právě teď se tělo připravuje na možné pojetí přijímání oplodněného vajíčka. Právě díky důvěrným kontaktům a pronikání spermií do genitálního traktu dochází k přípravě na další koncepci a koncepci. Ve skutečnosti, bez intimity mezi partnery, pojetí nemůže nastat. Současně, pózy mohou být nějaké, ale pro nejpravděpodobnější pojetí to stojí za to mít sex s intenzitou jednou každé dva nebo tři dny, tak že v genitálním traktu muži by měli čas tvořit plnohodnotné spermie. Po sexu je vhodné, aby si žena lehla, možná se zvednutýma nohama. To zvýší průnik semenné tekutiny do oblasti děložního čípku.

Zanechte Svůj Komentář