Čínská gymnastika-cvičení pro začátečníky pro hubnutí a uzdravení, video

Anonim

Po dlouhou dobu je známa gymnastika čínských mnichů Shaolin, kteří s pomocí cvičení uvedli tělo do bojového stavu, udržovali zdraví a prodloužili život. Jeho moderní směry jsou populární, normalizují respirační procesy, zmírňují stres, poskytují příležitost zhubnout a zlepšit duchovní stav.

Čínská gymnastika pro hubnutí

Velmi populární je čínská gymnastika pro hubnutí, která spočívá v provádění jednoduchých cvičení se speciální dechovou technikou. Koncentrace na dýchání a cvičení po dobu 20-40 minut denně, můžete ztratit až pět kilogramů za měsíc. Pokud přidáte fyzickou aktivitu do gymnastiky, bude snazší zhubnout.

Obecná pravidla pro provádění rekreační gymnastiky:

 • pokud je to možné, dopřejte si ráno cvičení;
 • nemůžete cvičit ihned po jídle, zažít hlad během cvičení, je optimální začít cvičení několik hodin po jídle;
 • první třídy tráví velmi pomalu, opakují je několikrát;
 • postupně zvyšovat zátěž, nespěchat;
 • správně dýchat - hluboce, klidně, před vyučováním, uklidnit se a relaxovat;
 • pro čínské třídy hodí pohodlné pohodlné oblečení, které nedrží pohyby.

Čínská gymnastika pro seniory

Cvičení Číňanů je velkým přínosem pro seniory, kteří s jeho pomocí dostávají příliv sil, zbavují se artrózy, problémů s pohybovým aparátem, kýly. Východní gymnastika pomáhá lidem dosáhnout dlouhověkosti, zbavit se chronických onemocnění. Ideální pro seniory, čínskou léčebnou techniku ​​tai-chi s hladkými cviky.

Čínská rekreační gymnastika

Ke zlepšení stavu těla ve fyzickém a duševním plánu pomáhá čínská gymnastika. Skládá se z respiračních a fyzických cvičení, přináší tělo do tónu, dělá to fit, normalizuje funkce vnitřních orgánů. Svoji kondici můžete zlepšit zálohováním čínských cviků odmítnutím masa a následnou speciální dietou.

Gymnastika Qigong

Starověké čínské dechové cvičení Qigong má za cíl posílit stav těla. Skládá se ze dvou bodů - dieta a dýchání. Jako potravinové omezení se doporučuje opustit maso, snížit množství kalorií a jíst čtyři hodiny před spaním. Základní cvičení jsou považována za stojan a jednoduchý pohyb, jejich výkon vyžaduje dodržování respiračních technik. Čínský Qigong není jednoduchá gymnastika, ale práce s energií, takže byste ji měli brát vážně a pravidelně cvičit.

Cigongová cvičení

Cigongová cvičení pomáhají oživit vitalitu člověka a zpomalit stárnutí, které se dělí na relaxační, potopící, zavěšené, dýchací techniky. Díky gymnastice, člověk zvyšuje sílu plic z jedné třetiny na 100%, což zlepšuje krevní oběh, dělá myšlenky klidný a jasný a spalování tuků dochází. Domácí podmínky jsou ideální k provedení sady čínských cvičení:

 1. Dech ohně - dýchejte membránu v rytmu, udržujte hrudník v klidu. Při inhalaci prudce zatlačte břicho dopředu, vydechujte, zatáhněte. Mějte hlavu rovnou tak, aby páteř a krk tvořily přímku.
 2. Hluboké břišní dýchání - jemně vdechněte nosem, zatlačte břicho, vydechněte ústy a zatáhněte jej dozadu.
 3. Postavte se rovně, ohněte záda, připevněte bradu k jugulární jamce, ohněte se hladce a pomalu. Vstaň.

Gymnastika Qigong pro začátečníky

Chcete-li zvládnout čínskou techniku, udělejte cvičení Qigong pro začátečníky:

 1. Třepání - umístěte si nohy přes ramena, co nejvíce se uvolněte, zvedněte se na prsty na nohou, prudce poklesněte.
 2. Zvedněte oblohu - spusťte ruce, vytvořte pravý úhel s rukama a pažemi, ukazujte prsty na sebe. Zvedněte ruce dopředu, vdechněte, začněte přes hlavu. Podržte, podívejte se na oblohu, spusťte ruce, vydechněte.
 3. Měsíční podpora - postavte se rovně, pomalu ohněte dolů, uvolněte ruce. Postavte se, zvedněte paže rovně, vdechněte, hodte je nad hlavu, představte si, že budete držet měsíc prsty. Vraťte se zpět, pohněte "Měsícem", zadržte dech na pět sekund.

Gymnastika Tai Chi

Tai chi, Tai Chi nebo Tai Chi gymnastika jsou všechna jména jednoho směru, který se překládá jako velký limit, a odkazuje na rozmanitost bojových umění. Jeho úkol je považován za sebeobranu, vnitřní mír a nalezení rovnováhy. Ten je důležitý pro seniory, kteří díky ztrátě koordinace mohou mít zlomeniny kloubů. Učení čínské techniky pomáhá normalizovat rovnováhu, zvýšit pružnost těla, zbavit se osteochondrózy, skoliózy a vyhnout se relapsům.

Gymnastika se liší hladkým pohybem, jako tanec. V něm se prolínají bojová umění, medicína, meditace a cvičení. Technologie je možná individuálně nebo ve skupinách, bez omezení věku a kontraindikací. Čínský směr zahrnuje použití speciální hudby, umožňující dosáhnout rovnováhy těla a ducha.

Cvičení Tai Chi

Čínská cvičení Tai Chi se vyznačují pomalostí a hladkostí, provádějí se na mírně ohnutých nohách:

 1. Ponořte se do Chi - zhluboka se nadechněte, zvedněte paže k rameni a před vámi hladce narovnejte.
 2. Koňská hříva - střídavě umístěte nohy a paže dopředu.
 3. Objetí Měsíce - mentálně si představte, že Měsíc je nad vámi a uchopíte ho prsty nad hlavou.

Čínská gymnastika Tai Chi pro začátečníky

Naučit správnost a plynulost pohybů pomůže čínské gymnastice Tai Chi pro začátečníky. Můžete to udělat na jakémkoli protiskluzovém povrchu v pogumovaných botách nebo v ponožkách na ulici - naboso. Světlo, neomezující oblečení bude dělat. Začátečníci jsou zaměstnáni ve skupinách po 10 osob pod kontrolou mistra, kteří provádějí čínské lekce:

 1. Vodopád čerstvosti - postavený vzpřímeně, ohněte si kolena, natáhněte paže, lehce nakloňte hlavu dopředu. Pomalu nakloňte ramena dopředu, protáhněte tělo. Ujistěte se, že vaše svaly nejsou napjaté. Jemně se vraťte.
 2. Kruhy na vodě - položte jednu ruku na pas, druhou na tisk. Jemně otočte pánev ve směru hodinových ručiček, otočte ji po stranách.

Gymnastika Wushu

Bojová umění zahrnují Wushu gymnastiku, ale je také vhodná pro rehabilitaci. Čínská technologie vyvíjí vytrvalost, dýchání, sílu, normalizuje práci srdce a cév. Zvýšením flexibility svalů člověk prodlužuje život, normalizuje emocionální stav. Základní gymnastická cvičení:

 1. Vrabec - položte si nohy přes ramena, mírně ohněte kolena, ohněte, položte ruce na boky. Zvedněte hlavu, otočte ramena, podívejte se rovně. Skočte lehce a pohybujte se kupředu jako pták. Přistání je lepší na přední části nohy, ale ne na patě.
 2. Panda - sedí na podlaze, ohýbej si kolena, přitáhni si k hrudníku, uchop si ruce. Udržujte své nohy rovné, udělejte si záda kolem, uvolněte bradu na hrudi, pomalu se odchylujte. Vdechněte, vydechněte.
 3. Fox - klečí, natáhne ponožky, položí vnější stranu nohy na podlahu. Opřete ruce o podlahu, ohněte dolní část zad, zvedněte pánev, bradu nahoru. Opatrně se posaďte na předloktí, přejeďte rukama a napodobujte pohyby lišky pohybující se pod plotem.

Wushu Gymnastika pro začátečníky

Ráno nebo ve večerních hodinách se doporučuje provádět čínská cvičení Wushu pro začátečníky, odstraňující střeva před nimi. Začátečníci potřebují vyzvednout volné oblečení, dělat face-to-north aktivity, dodržovat zásadu postupného zvyšování zatížení. První cvičení gymnastiky bude vývoj regálů, pak můžete začít provádět základní techniky. Základní lekce pro rozcvičení před wushu:

 1. Mabu - rozpřáhni nohy nad ramena, posaď se, aby se vaše boky staly paralelní s podlahou. Narovnejte záda, kolena od sebe.
 2. Gunba - udělejte velký výpad vpřed, položte nohy na jeden řádek.
 3. Suybu - roztáhl nohy, posadil se na jednu nohu, přenesl tělesnou hmotnost na tuto stranu.

Gymnastika Taijiquan

Tai chi chuan nebo Taijiquan gymnastika odkazuje na čínskou léčebnou a wellness techniku, která pracuje s psychikou prostřednictvím pohybů těla. Liší se od jógy systémem vyvážených pohybů, pečlivě kalibrovaných tak, aby umožňovaly stabilizaci energie yinu, aby se dosáhlo optimální rovnováhy výměny. Vědci prokázali, že při provádění cvičení může člověk zlepšit svůj duševní stav a zbavit se stresu.

Taijiquan cvičení

Zde jsou některé lekce a cvičení Taijiquan, které vám pomohou získat sílu a ducha, zlepšit své zdraví a získat svalový tonus:

 1. Pomalu otáčejte tělem na stranu, paralelně otáčejte rameny za zády. Pohyb by se měl podobat práci sekačky.
 2. Alternativně zvedněte polohnuté, uvolněné nohy s paralelním zvedáním stejných paží.
 3. Současně natáhněte ruce do stran, nahoru a dozadu, otáčení trupu, rovnání a natahování nohou.

Dechová cvičení jianfei

Tajemství zdraví, štíhlosti, krásy a dlouhého života v sobě zahrnuje dechová cvičení jianfei pro hubnutí, která zahrnuje tři základní cvičení:

 1. Vlna - ležící na zádech, ohněte kolena, nohy od sebe. Položte dlaň na hruď, druhá - na žaludek. Zhluboka se nadechněte, zatáhněte břicho a zvedněte hruď. Výdech tahem hrudníku dovnitř a ven z břicha. Opakujte 40 cyklů.
 2. Žába - seděla na židli, položila si nohy na ramena, lokty se opíraly o kolena, levá pěst (muži - pravá) se zapnula druhou rukou. Držte čelo v pěst, zavřete oči, zcela naplňte žaludek kyslíkem. Inhalovat, vydechovat nosem a ústy, střídavými cykly. Opakujte 15 minut.
 3. Lotus - sedět na židli nebo v pozici Buddhy, uspořádat si nohy před břicho, na nich, složit ruce s dlaněmi nahoru (vlevo vpravo pro ženy a naopak pro muže). Narovnejte spodní část zad, snižte ramena, bradu, zavřete oči. Po dobu pěti minut rovnoměrně dýchejte, hluboko po dlouhou dobu, pozorujte minimální zvedání hrudníku a břicha. Dalších pět minut, dýchejte přirozeným způsobem, 10 minut zůstane v klidu, aniž byste se zaměřili na proces.

Čínská gymnastika Qigong - video tutoriály

Následující videa vám pomohou zvládnout čínskou techniku ​​gymnastiky. Z nich se naučíte, jak správně provádět qigongovou gymnastiku pro páteř, dechová cvičení pro začátečníky, rysy restaurátorské techniky pro ženy. Třídy mají rozdíly ve vzhledu a typu - Qigong ranní gymnastické video se liší od večerního zaměření na probuzení.

Gymnastika Qigong pro páteř

Respirační gymnastika Qigong pro začátečníky

Qigong pro ženy

Ráno Qigong