Banány pro hubnutí - výhody a škody, pokud můžete jíst v noci a po cvičení

Tam je spousta sporů o tom, jak užitečné exotické ovoce je pro ty, kteří se chtějí podílet s extra libry, a odborníci na výživu dosud nedohodli. Při obraně banánů lze poznamenat, že pokud se použijí správně, nepoškodí postavu ani lidské zdraví.

Je možné jíst banány při hubnutí?

Toto tropické ovoce je ideální pro krmení každého. Ovoce obsahuje vitamíny A, C, E, B, nezbytné pro tělo, vápník, hořčík, draslík, vlákninu a další prvky, stejně jako mnoho sacharidů. Můžu jíst banány na dietu? Můžete, ale jen v dopoledních hodinách - pak vaše tělo dostane maximální množství energie na celý den. Při hubnutí mají banány stále příznivý vliv na trávení, normalizují práci střev a jejich vlákna přispívají k snadné absorpci cukru a tuku.

Kalorií banán

Kalorií a glykemický index závisí na stupni zralosti ovoce. Nezralé plody tak mají pouze 89 kcal na 100 gramů hmotnosti a nízkou úroveň GI - pouze 35-40 jednotek, což znamená, že složení exotického ovoce obsahuje malé množství sacharidů. Ale kalorií v banánové sušině off měřítko - na 100 gramů 346. Při hubnutí, je povoleno použití nezralých plodů, ale nemůžete být uneseni zralé nebo přezrálé, protože průměrná úroveň jejich glykemického indexu je od 50 do 60 jednotek.

Které banány jsou užitečnější - zelené nebo žluté

Exotické ovoce obsahuje rezistentní škrob, ale v nezralých plodech je hojnější. Tělo není schopno strávit tento typ vlákniny, takže zůstává ve střevě ve své původní formě, což přispívá ke zlepšení gastrointestinálního traktu. Kromě škrobu, tam je pektin v banány: jak ovoce dozrává jeho obsah se zvětší. Čím větší je pektin, méně odolný škrob, který bude tělo potřebovat, takže lze učinit závěr, že zelené banány jsou výhodnější pro hubnutí a pro zdraví.

Banánová dieta pro hubnutí

Předpokládejme, že kalorický obsah tohoto tropického ovoce je velmi vysoký, ale dieta na banány nebo ta s přidáním mléčných výrobků nebo například ovesných vloček již pomohla mnoha mužům a ženám zhubnout. Jeho maximální trvání často nepřekračuje týden, a to z důvodu monotónnosti stravy, ale účinnost stravy je nepopiratelná: za pouhých 7 dní můžete ztratit 4 až 7 kilogramů.

Banánová dieta po dobu 7 dnů

Pokud se rozhodnete zhubnout, ale nechcete hladovět, zkuste tuto "chutnou" možnost. Banánová dieta po dobu 7 dní znamená, že během týdne musíte jíst pouze exotické ovoce. V tomto případě musí denní menu obsahovat více vody v neomezeném množství a v případě potřeby zelený čaj. Pokud jste trápeni pocitem hladu, můžete jíst 50 gramů vařeného hovězího masa s lžící obilovin, pít kávu. Nicméně, hodnocení ztráty hmotnosti potvrzují, že k dosažení maximálního výsledku z obvyklých potravin je stále stojí za to odmítnout.

Banánová dieta po dobu 3 dnů

Pokud potřebujete rychle ztratit pár liber, pak tato technika vám pomůže. 3-denní banánová dieta zahrnuje jíst 3 šálky mléka nebo kefíru a 3 exotické ovoce. Doporučuje se rozdělit povolené potraviny do 3 dávek a v intervalech mezi nimi pít destilovanou teplou vodu. Snažte se jíst třetí část hodiny po dobu 4 hodin, než půjdete do postele.

Kdy je lepší jíst banány

Toto tropické ovoce má ve svém složení velké množství sacharidů, takže je žádoucí jíst jen ráno - jíst i jedno žluté ovoce k snídani vám bude účtovat energii. Banány pro hubnutí a uspokojení pocitu hladu se doporučuje jíst i po vyčerpávajícím silovém tréninku - bohatá kompozice nasycuje tělo a nedovolí sportovci, aby se zlepšil.

Můžu jíst banány v noci

Navíc, ve formě nasycení těla energií, je zároveň mínus žlutého ovoce, protože to není zahrnuto do seznamu povolených potravin, které lze jíst před spaním. Při ztrátě hmotnosti večeře, je lepší přeskočit nebo jíst něco bílkovin, ale je velmi nežádoucí používat banán na noc, pokud nechcete zvýšit množství a objem tuku záhybů v nejproblematičtějších místech.

Banán po cvičení

Názory odborníků na výživu v této věci se liší, protože mnoho trenérů tvrdí, že po návštěvě posilovny je možné jídlo po 2 hodinách. Pokud vaše cvičení jsou síla, spálit spoustu kalorií, a musíte urychleně obnovit sílu, můžete jíst jeden banán po cvičení při hubnutí. Jediné, co potřebujete k výpočtu množství spálených kalorií a naplnění ovoce pouze polovina - takže sacharidy se nezmění na tuk, a znovu budete cítit nárůst energie.

Dieta z banánového mléka

Strava na banány a mléko patří do kategorie metod pro "expresní hubnutí", protože sedět na něm po dobu 3 dnů, můžete zapomenout asi 3 liber navíc. Měli byste začít zhubnout 3 litry mléka a 9 exotických plodů, rozdělených do tří dávek. Od druhého dne je nutné snížit seznam výrobků na 2 litry mléka a 6 banánů. V poslední den diety, musíte nechat 3 další zralé plody a litr mléka, rozdělit tuto část do tří dávek. S průchodem této rychlé stravy je žádoucí pít vodu a neslazený zelený čaj.

Banán tvaroh pro hubnutí

Znamená, že strava-banán dieta střídají dny, kdy budete jíst tvaroh a banány. Tento program se často používá pro hubnutí, protože pomáhá zbavit se asi 3 kilogramů za 4 dny a nezajišťuje půst: ovoce se přidává do tvarohu a do exotického ovoce se přidávají štíhlé produkty bohaté na bílkoviny. Podívejte se na dietní menu na 4 dny:

  1. První a třetí den sníst 150 g tvarohu a jeden grapefruit na snídani, 100 g tvarohu a malý kousek melounu na oběd. Večeře budou sloužit stejným výrobkům, které byly k snídani.
  2. Druhý a čtvrtý den ráno vypijete sklenici mléka a sníst jeden banán, na oběd sníte banán s vařeným vejcem. Večer si vezměte další 2 banány a 200 g kuřecích prsou.

Výhody a poškození banánů pro hubnutí

Je důležité si uvědomit, že zralé a zelené plody se liší svým účinkem na lidský organismus: například měkké žluté skvrny obsahují hodně cukru, takže se nejlépe spotřebují v první polovině dne - tak vám pomohou dobít baterie a nenechají tuk zůstat v pase. Výhody zelených banánů byly prokázány: díky obsahu rezistentního škrobu přispějí k normálnímu fungování gastrointestinálního traktu, ale v této formě byste neměli jíst ovoce jako snídani, protože se mohou objevit žaludeční problémy.

Pokud jde o újmu, hlavním důvodem je to, že zralé nebo přezrálé žluté plody obsahují velké množství cukru, takže diabetici musí být s nimi velmi opatrní a ti, kteří se rozhodnou mít svačinu s banány, je vhodné po konzumaci zkontrolovat hladinu cukru v krvi. Kromě toho může exotické ovoce vyvolat alergickou reakci u lidí, kteří jsou citliví na latex.

Odborníci na výživu říkají, že toto tropické ovoce je již nezávislým jídlem, takže musí nahradit jedno jídlo a nesmí se používat jako doplněk hlavního jídla. Je žádoucí jíst pouze zelené banány, zatímco ztrácí váhu, ale můžete jen trojnásobné výživné občerstvení se žlutými a zajistit, že celkový počet plodů za den není větší než 2 a jsou konzumovány v první polovině dne.

Banány pro hubnutí - recept

Jedinečným ovocem je banán, který lze jíst nebo vařit. Největší přínosy přinášejí banány s dietou pro hubnutí, zaměřenou na normalizaci výživy, kdy dochází ke spalování tuků v důsledku fyzické námahy. Podívejte se na některé recepty, s nimiž můžete udělat další krok blíže k ideálním parametrům tvaru.

Vařený banán pro hubnutí

Mnoho lidí ví, jak užitečná je buničina z tropického žlutého ovoce, ale většina z nich ani neslyšela o vlastnostech své kůže. Tam je slupka ze zralého ovoce se doporučuje čerstvé, ale ten, který je odstraněn ze zelené, je lepší vařit nebo péct. Kůra v jakékoli formě zlepšuje trávení, odstraňuje toxiny z těla, stimuluje střevní motilitu a produkci radostného hormonu.

Odvar banánů je také užitečný pro hubnutí a vnitřní část ovoce je volitelná. Odvar z kůže, obsahující mnoho vitamínů - skvělá volba pro vlastní pití nebo jako doplněk dietních koktejlů. Aby se vařila zelená kůže banánů, musí se vložit do vroucí vody a vařit 10 minut. Výsledná tekutina se může opít s úbytkem hmotnosti místo jednoho jídla nebo například při odchodu z jakékoli stravy.

Kefír s banánem pro hubnutí

Strava je vhodná pro ty, kteří z nějakého důvodu nemohou pít mléko. Takže, kefír s banánem na hubnutí, můžete jíst maximálně po celý týden, ale pokud kombinujete jídlo s tréninkem, pak během této doby můžete ztratit až 5 kg hmotnosti. Celá strava může být konzumována pouze 5 tropickými plody a 1 litrem 1% kefíru denně, rozdělením jídla na 5 recepcí. Během přestávky mezi 2, 5-3 hodinami mezi jídly se doporučuje pít čistou vodu.

Banán zeštíhlující ovesné vločky

Je známo, že ovesné vločky jsou jedním z nejužitečnějších produktů nejen pro hubnutí, ale také pro aktivaci trávení a normalizaci práce gastrointestinálního traktu. S přidáním vloček je často vyráběn dietní koktejl - bohatý hustý nápoj, který dlouho hladí hlad. Banánové ovesné vločky se perfektně chovají, ale při použití takového koktejlu za účelem hubnutí byste měli vzít v úvahu některá doporučení:

  1. Chcete-li vidět významný výsledek, je nutné pít 5 šálků koktejlu ovesných vloček, mletých zralým ovocem denně, zatímco ostatní potraviny by měly být zlikvidovány.
  2. Silný nápoj se doporučuje jíst s malou lžící, protahování potěšení - takže tělo bude spokojeno s menším množstvím smoothies.
  3. Doporučujeme připravit koktejl pouze ze zralého tropického ovoce.
  4. Můžete sledovat dietu banán-ovesné vločky až na týden, pak, i když se cítíte dobře, musíte si vzít pauzu, aby tělo mohlo získat další prvky, které potřebuje, které jsou obsaženy v jiných produktech.
  5. Pokud jste krmeni nápojem z banánových ovesných vloček, přidejte do hlavních složek další ovoce.
  6. Pro lidi, kteří mají takové nemoci jako je tromboflebitida, ischémie a diabetes, se nedoporučuje přecházet na konzumaci banánového ovesného smoothie. Další kontraindikace zahrnují zvýšené srážení krve a kojení.

Video: Koktejly na hubnutí banánů

Recenze

Maria, 18 let

Nikdy bych si nemyslel, že banán je dietní výrobek, protože všechny brožury v poliklinice říkají, že toto ovoce by mělo být při hubnutí vyloučeno. Četl jsem pozitivní recenze o dietě banánů a nelitoval jsem, že jsem se rozhodl sedět na ní taky! Za týden to nestačilo 7 kg, ale 5, ale nepotřebuji víc a hlavní výhodou je, že to bylo chutné a snadno zhubnout.

Antonina, 26 let

Od mých studentských let jsem měl toto ovoce v kabelce, protože jako svačina se hodí mnohem lépe než čokoláda. Slyšel jsem o výhodách banánů pro hubnutí a mohu říci, že už mnoho let jsem nikdy neměl problémy se střevy. Nedávno jsem seděl na banánové kaši, výsledek byl šokován - téměř mínus 4 kg za tři dny.

Victoria, 16 let

Vždy jsem věřil, že banány pro hubnutí nemůže být, ale mnoho diet a pozitivní zpětná vazba na vynikající výsledky dokazují opak. Z vlastní zkušenosti jsem byl přesvědčen o jejich účinnosti - trvalo to asi 10 kg měsíčně. Myslím, že jsem měl dobrý vliv na to, že jsem navíc dělal silový trénink s osobním trenérem.

Zanechte Svůj Komentář