Bolí koleno při protahování. Co dělat s bolestí kolena

Anonim

Obecná malátnost je zvláštní pro každou osobu, i když zaměření patologie a intenzita symptomů se u každého klinického obrazu výrazně liší. Pokud je koleno oteklé, křupavé nebo bolavé, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře a diagnostikovat, abyste zjistili příčinu onemocnění a léčili jej včas.

Bolest kolene

Nejzranitelnějším kloubem lidského těla je koleno, které je snadno zranitelné a dočasně nezpůsobilé. Tento prvek je náchylnější k poranění, zánětu, zhoršené výměně vody. Zvýšená námaha a změny související s věkem také vedou k dysfunkci a bolesti kolen. To ovlivní ne jediný patella, ale blízké vazy, chrupavka, šlachy. Všechny patologické procesy této struktury jsou doprovázeny akutní bolestí, sníženou pohyblivostí dolních končetin.

3 rostliny, které pronikají klouby a obnovují chrupavku 20krát lépe než chemik!

Čtěte více ...

Bolest kolene na vnitřní straně

Pokud je patologie zaměřena na vnitřní povrch kolenního kloubu, existuje šest společných příčin převládající bolesti a nepohodlí. Povaha závisí na příčině poškození, věku pacienta a stavu pojivové tkáně. Když je koleno zraněno ze strany zevnitř, zde jsou diagnózy a patologické procesy, které certifikovaní specialisté navrhují:

 • aneuryzma poplitální tepny;
 • Bakerova cysta;
 • při zánětu popliteální fossy lymfatických uzlin;
 • gonartritida;
 • avaskulární osteonekróza;
 • tendonitida.

Bolest kolene při protahování

Někteří pacienti se cítí docela klidně ve stavu odpočinku, protože stížnosti na změny ve všeobecném blahobytu zcela chybí. Je nutné pouze ohnout kloub, okamžitě zranit, bolavá kolena. Tento stav již nemůže být nazýván normálním, navíc je nutné naléhavě reagovat na tyto alarmující symptomy. Je-li koleno zraněno během flexe a prodloužení, je možné, že se v těle vyvíjí artróza nebo artritida. Onemocnění převažuje v aktivní fázi, takže může být stále konzervativně vyléčeno. Existují však výjimky z pravidla.

Koenigova choroba vyžaduje urgentní hospitalizaci pacienta a následnou operaci. Faktem je, že v těle převažuje stratifikace kolenního kloubu do malých segmentů, po kterém koleno silně bolí, když se ohne a pak narovná. Další důvody, proč vaše kolena bolí, jsou uvedeny níže. To může být příznakem následující choroby:

 • kolenní bursitida;
 • dna;
 • Osgood-Schlatterova choroba.

Bolest kolene při chůzi

Je to nepříjemné pocity předjíždění během jízdy, není to také normální. Když koleno bolí při chůzi, je to znamení nadměrného zatížení, které pacient aplikuje na svalové struktury, pojivové tkáně po celý den. Toto přetížení vede k opotřebení kloubů, zranění kolenních struktur. Lékař doporučuje kontrolovat fyzickou aktivitu, jinak se vyvinou následující diagnózy:

 • disekci osteochondritidy;
 • poranění menisku;
 • degenerativní změny kloubu na pozadí progresivní artrózy;
 • Bakerova cysta;
 • osteomyelitidu;
 • infekční artritida;
 • septická bursitida.

Bolest v koleni

Pokud žena zažije v koleni tahový pocit, je možné, že se jedná o klasický zánět nebo podvrtnutí, šlachu. Problém není globální, ale vyžaduje včasnou léčbu k lékaři. Zvláště často připomíná sám sebe při chůzi po schodech, kdy se po kolenním kloubu aplikuje jiné zatížení. Za takových okolností, bolestivá bolest kolena brzy projde, ale to bude vyžadovat oteplování obklady. Pokud je to vážnější, pak po takových manipulacích neexistuje žádná pozitivní dynamika. Následující patologie nejsou vyloučeny:

 • zranění;
 • degenerativní poruchy chrupavky, kloubní tkáně.

Ostrá bolest kolena

Pokud pacient změní polohu a pocítí ostrý hřbet kolenního kloubu, je to alarmující znamení, že v šálku převládá nedostatečná nebo nadměrná tekutina. Tento problém je považován za důsledek zánětlivých procesů nebo infekčních onemocnění. Pokud není léčena, počet útoků se dramaticky zvyšuje, člověk částečně ztrácí mrtvici, klid mysli. Ostrá bolest kolena s častými záchvaty naznačuje následující onemocnění těla:

 1. Bursitida Onemocnění je doprovázeno nemožností pohybu kolena, hyperémií fokusů patologie.
 2. Meniskus. Doplněna úplnou blokádou kloubu, nedostatečnou pohyblivostí patelly, vážně bolestivá.
 3. Kloubní myš. S touto diagnózou některé z kloubních tkání vymizí, symptomy se neprojeví po dlouhou dobu.
 4. Subluxace nebo dislokace patelly. Akutní bolest v koleni může být vrozená, nebo se vyvíjí pod vlivem provokujících faktorů.
 5. Artritida, revmatoidní artritida.

Kolena zranila po běhu

Takové onemocnění kolenního kloubu je častěji tvořeno u sportovců, kteří jsou zvyklí žít maximálně. Zvýšené cvičení vede k opotřebení chrupavky a pojivové tkáně. Zpočátku je bolest v koleni po běhu rušivá, ale pak se takové nepohodlí neopouští ani ve stavu odpočinku. Komprese lze provádět v prvním páru, ale ve složitých případech nepomáhají ani protizánětlivé a anestetické masti. Pokud bolí kolenní kloub, je to problém chronické povahy, tzn. konečně zbavit to nebude fungovat.

Proč mi bolí kolena

Lékař každému pacientovi vysvětlí etiologii patologického procesu, doporučuje včasnou péči o prevenci, nenosí váhu a nepřetěžuje bolestivá místa v těle. V opačném případě je pacient na dispenzárním účtu, droga a populární metody si udržují celkový stav na uspokojivé úrovni. Nejčastěji diagnostikovanými příčinami bolesti kolene jsou:

 • poranění kostí, modřiny měkkých tkání, svalové napětí;
 • fyzické přetížení;
 • degenerativní poruchy pojivové tkáně;
 • věkové změny kloubů;
 • špatná dědičnost.

Léčba kolen

Nejprve musíte zjistit, kde to bolí - před nebo za, pak projít diagnózou. Ultrazvuk nebo roentgenoskopie ukáže zaměření patologie, její specifičnost a rysy. Pacienti se často ptají, zda koleno bolí, jak se léčit? Existuje mnoho metod, mezi něž patří předpisy pro alternativní medicínu a použití nesteroidních protizánětlivých léčiv. V obou případech nezačínejte léčbu bez konzultace s odborníkem.

Jak léčit kolenní kloub doma

Pokud začnete střílet v noci na koleno, onemocníte, ráno musíte navštívit lékaře. Doporučuje perorální léky proti bolesti a nesteroidní protizánětlivé léky ve formě gelů a mastí. Navíc se musíte zbavit stresového hormonu, zlepšit své emocionální zdraví. Léčba doma pro koleno zahrnuje venkovní cvičení, mírnou námahu, dřepy a pravidelné návštěvy bazénu. Pouze integrovaný přístup, který včas vstoupil do života pacienta, zajistí dlouhodobé období remise.

Lidové léky na bolest v kolenou

Máte-li bolesti, nepohodlí a dřepy během ranních cvičení jsou stále více a více obtížné, existují účinné lidové prostředky pro bolest v kolenou. Před zapojením je vhodné provést test alergické reakce na rostlinné složky. Pokud to chybí, jsou zde dobré recepty pro všechny příležitosti:

 1. Zabalte koleno s lopuchem nebo listovým listem vpředu i vzadu, svázejte ho obvazem. Nechte na noc komprimovat a ráno nic nebolí. Nástroj lze použít i pro dítě. Stejný princip lze použít na cibuli, rozdělenou do okvětních lístků.
 2. Pokud zranění kolenních kloubů způsobuje paniku, může být použit jezevec nebo olej sádla. Je nutné otřít koleno, zejména v zádech, obvaz obléknout a celou noc ho neodstraňovat. Ráno to nebolí.
 3. Lékaři doporučují použít žlutou hlínu pro zahřívání obkladů.

Video: bolest kloubů - léčba