Červené skvrny na těle

Osoba je někdy zaskočena zdravotními problémy - špatným zubem, brněním v boku, mlhou v hlavě. Některé symptomy nejsou vždy jasné, jednoznačné, jako červené skvrny na těle. Podle lékařského výzkumu je stav kůže spojen s celkovým zdravotním stavem, což znamená, že při mnoha vnitřních onemocněních se mohou vyskytnout vyrážky, jiné změny různého tvaru a lokalizace. Vzhled červených skvrn na těle může být způsoben jak zdravotními jevy, které nejsou nebezpečné, tak i závažným porušením, která vyžadují nouzovou péči.

Příznaky a možné příčiny červených skvrn u dospělých

Vzhled červených skvrn na těle je považován za velmi častý problém u dospělých. Důvody tohoto problému mohou být různé: v oblasti dermatologie existuje více než pět desítek nemocí, v nichž jsou jedním z příznaků červené skvrny. Takový kožní problém může signalizovat přítomnost patologie, pokud se formace začne svěšit, odlupovat, zvětšovat velikost, množství. Pokud tyto projevy často „navštěvují vás“, měli byste kontaktovat dermatologa, abyste zjistili důvody pro jmenování odpovídající léčby.

Zčervenání s svěděním a to není svědění

Mnoho lidí se vyskytuje u lidí v důsledku zvýšené nervové vzrušivosti. Červené skvrny na těle nejsou výjimkou a svědění je způsobeno různými poruchami. Samotné zarudnutí může být příčinou oslabeného vaskulárního tónu. Aby se snížil výskyt červených skvrn na minimum, aby se zmenšila oblast jejich lokalizace, je nutné zaujmout kontrastní sprchu, jít do sportu a provádět další procedury zaměřené na posílení cév a imunity. Toto porušení se nazývá vegetativní, nepředstavuje zdravotní riziko.

Jestliže červené skvrny jsou způsobeny infekcí, pak katarální jevy, horečka, syndrom intoxikace se objeví spolu s svěděním. V důsledku infekce je pozorován zánět, který má speciální uspořádání, erozi, skvrny s krustami, hnisavý nebo vodnatý obsah. Mezi nejčastější příčiny červených skvrn patří: meningitida, šarlatová horečka, spalničky, plané neštovice, tyfus. Červené skvrny mohou způsobit plísňové infekce, mezi nimiž je nejčastější infekční kožní onemocnění.

Další příčinou červených skvrn s svěděním na těle je fotodermatóza. To je nemoc, která má jiné jméno "alergie na slunce". Ultrafialové záření způsobuje zarudnutí, vyrážku, edém. Při silném svědění by měla být použita antialergická činidla, která snižují zarudnutí, zmírňují dráždivé pocity. V teplém období je nutné nosit uzavřené oblečení, jen zřídka pod přímým paprskem slunce, vyhnout se spálení sluncem, používat krémy s ochranou SPF ne nižší než 25 ° C.

Chronická atopická dermatitida je příčinou popsaných potíží. To se projevuje jako červené skvrny, svědění, loupání, kůže těsnění, které se vyskytují ve většině případů v chladném období, a zmizí v létě. K odstranění příznaků pomáhají hormonální masti, antialergické látky.

S psoriázou vyrážka na těle, červené skvrny mohou být velmi masivní, obtěžovat na dlouhou dobu. V mnoha případech se objevují na kolenou, loktech, dolních zádech, hýždích a dalších extensorových plochách těla. Kožní projevy mohou růst, sloučit se navzájem, trápit se silným peelingem. Léčbu musí provádět pouze lékař.

Červené skvrny, které nezpůsobují žádné další pocity, jako je podráždění, svědění, neprocházejí sami, jsou umístěny na kůži hrudníku, rukou, nohou, jiných částí těla, ukazují problémy s játry, zažívacím systémem, cévním systémem. Špatná práce vnitřních orgánů se projevuje v podobě zčervenání různých velikostí a tvarů. V tomto případě byste neměli hádat o důvodech, léčit se samy, a jít na odborníka k konzultaci.

Oblast pokrytí

Pokud se po celém těle náhle objevil erytém, mluvíme o alergiích, které se nazývají kopřivka. Pro léčbu je nutné identifikovat alergen, eliminovat jej, užívat antihistaminika, jinak je stav vystaven anafylaktickému šoku. Červené skvrny se mohou objevit v důsledku silného emocionálního, fyzického stresu. Pokud taková kůže mění vločku, může to znamenat psoriázu. Kromě toho mohou jako příčiny sloužit infekční nemoci a sklerodermie, když cévy nevydrží napětí, prasknou.

Když se červené skvrny objeví po sprše, koupel na krku, hrudníku, může signalizovat kopřivku, vodní alergie, použité gely, šampony, mýdla, látky, které dezinfikují vodu z vodovodu. Kromě toho se takové kožní poruchy vyskytují v důsledku vegetativně-vaskulární dystonie, kdy cévy nejsou schopny normálně reagovat na vnější změny (vysoká vlhkost, horká voda, vysoká teplota prostředí).

S lokalizací červených skvrn na krku v nepřítomnosti svědění, to znamená pityriasis, která je ošetřena sprchou s okyselenou vodou, zpevňujícími procedurami, antifungálními masti. Další důvod - atopická dermatitida, která je doprovázena svěděním léze v důsledku porušení gastrointestinálního traktu.

Červené skvrny, lokalizované na dlaních, mohou znamenat přítomnost více než 8 desítek nemocí. Ve většině případů se jedná o svrab, alergie, erythremia palmar. Přesnou diagnózu by měl provádět pouze lékař. Výskyt zarudnutí na hrudi naznačuje hormonální nerovnováhu, onemocnění vnitřních orgánů, alergii na potraviny nebo vnější podněty.

Červené špinění rukou znamená lishu, další infekční virové onemocnění. Tyto změny v kůži končetin mohou být vyvolány nesprávnou výživou, s převahou mastných, moučných, smažených potravin, uzeného masa, sladkostí, stresu a emocionální vzrušivosti.

Umístění v hlavě červených skvrn indikuje seboroickou dermatitidu způsobenou reprodukcí určitého typu houby, podporovanou hormonálními změnami. Kauzální agens onemocnění se stává aktivní v chladném období, pod tlakem. Seborrhea je doprovázena peelingem, výskytem hustých žlutých šupin, svěděním.

Koncentrace červených skvrn na obličeji je rozdělena do tří typů: kuperoz, který je doprovázen výskytem rozšířených malých plavidel trvalé nebo dočasné povahy; erythrosis, charakterizované trvalým nebo dočasným zarudnutím nosu, líc; Rosacea, což je kombinace růžovky, erytózy, zánětu ve formě papuly, pustulí. Naučte se, jak se rosacea provádí na obličeji.

Růžová versicolor - kulatá, drsná kožní vyrážka

Ve většině případů se toto onemocnění vyskytuje u lidí ve věku 20-40 let. První příznaky jsou slabost, malátnost, horečka, zvýšení lymfatických uzlin. Poté, co jsou červené skvrny, jejichž umístění jsou ramena, hrudník, záda, boky, boky. V mnoha případech mizí bez stopy, ale nemoc je lepší, aby nebyl ignorován, jinak ekzém, staphyloderma, streptoderma může připojit. Léčba růžovými lišejníky je zaměřena na minimalizaci rizika komplikací.

Alergie na alkohol

Červené skvrny na těle, které se objeví po pití alkoholu, mohou znamenat začátek vývoje alergie na alkohol. Za prvé, tvář se zbarví červeně, pak zbytek těla. Tato choroba je považována za zvýšenou individuální citlivost na určitou látku, s opakovaným vystavením, kterému tělo začíná produkovat protilátky k boji, a proto existuje zánětlivý proces s nepředvídatelnými důsledky. Příčinou alergií může být ethylalkohol, kvasinky, chmel, syntetická barviva, konzervační látky, příchutě.

Co dělat, pokud má dítě červené tečky nebo skvrny

Na těle dítěte se mohou náhle objevit červené skvrny. Existuje mnoho nemocí, které způsobují takové potíže. Příznak naznačuje, že je nutná naléhavá akce. Je přísně zakázáno provádět samoléčbu, zejména pokud je stav doprovázen zvracením, průjmem, horečkou, proto okamžitě vyhledejte lékaře. Zčervenání může být příznakem následujících onemocnění:

 • Spalničky - až 4 dny, příznaky jsou podobné SARS, poté, co jsou červené skvrny na obličeji, pak jít dolů na hrudník, žaludek, nohy.
 • Šarlatová horečka je charakterizována jasnou jasně červenou vyrážkou malého průměru, která se rychle šíří tělem, s výjimkou nasolabiálního trojúhelníku. Jazyk, sliznice se stává jasnou karmínovou.
 • Rubeola - malá růžová vyrážka na hrudi, zádech, obličeji, horečce až 38 stupňů.
 • Plané neštovice - červené skvrny za pár dní se promění v bublinky plněné tekutinou, což způsobuje vážné svědění.
 • Rozeola - herpes virus je považován za původce onemocnění. Inkubační doba je 5-15 dnů.
 • Kožního onemocnění - vzhled červených vyboulených míst s peelingem.
 • Pichlavé teplo - malá červená vyrážka na místech, kde je oděv připojen k pokožce. Často se vyskytuje u dětí, které nosí pleny. Vyrážka není svědění, neruší dítě. Koupele s infuzí měsíčku, heřmánku, ořechových listů, použití dětského prášku, nošení přírodního oblečení, které absorbuje pot pomoci.
 • Alergie - nejčastější příčina červených skvrn na těle. Nemoc se může objevit jako reakce na cokoliv (nové jídlo, dětská kosmetika, kojenecká výživa, pleny).
 • Červený puchýř z popálenin, kousnutí komárů.

Kdy a jaký lékař byste měli naléhavě kontaktovat

V některých případech jsou červené skvrny kombinovány s jinými symptomy a signálními chorobami, vážnými stavy, které vyžadují okamžitý zásah kvalifikovaného lékaře. Známky zdravotních rizik a signál kontaktovat dermatologa jsou takovéto jevy:

 • Vědomí - zmatenost, ospalost, mdloby atd.
 • Namodralá, modravá barva rtů, kůže, nehtů.
 • Bolest na hrudi.
 • Velké zhoršení pozornosti.
 • Obtížné dýchání.
 • Těsnost hrudníku.
 • Otok rtů, očí, hrdla.
 • Palpitace srdce.
 • Dušnost, sípání.
 • Těžká nazální kongesce.
 • Zvýšení teploty.
 • Anafylaktický šok - výrazná reakce na alergen, potíže s dýcháním, hypoxie, pokles krevního tlaku, kolaps, ztráta vědomí.

Foto a popis možných stavů

Jak a co léčit červené skvrny

Lidská kůže je považována za indikátor celkového stavu těla. Před odstraněním červených skvrn musíte pochopit příčinu jejich výskytu. Pokud se jedná o problém, měli byste se poradit s lékařem. Když jsou červené skvrny spojeny s alergiemi, začnou svědit, je nutné zdroj odstranit, užívat blokátory histaminu, které zmírňují nepříjemné symptomy. Při kožních vyrážkách, které jsou spojeny se stresem, frustrací, pocity, strachem, je nutné užívat sedativa.

Nelze však s jistotou říci, že červené skvrny jsou vaskulární reakcí těla. Proto je v každém případě nutná odborná konzultace. U cévních onemocnění, patologií vnitřních orgánů, skvrny získávají různé odstíny, s plísňovými infekcemi, svěděním, bělavým plakem, vředy, které vyžadují léčbu speciálními masti, tabletami, antibiotiky, které Vám lékař předepíše.

Lékařské konzultace

U červených skvrn se poraďte s dermatologem. Na základě výsledků pacientových analýz dokáže příčina zjistit pouze odborník. Když je diagnóza provedena, stačí se řídit všemi pokyny lékaře, léčit se pilně. Pokud by se jednalo o infekci epidermis, měli byste znovu vyloučit možnost infekce, v případě autoimunitních onemocnění konzultovat s odborníkem, aby se tento stav zmírnil. Nikdy se nepokoušejte odstraňovat červené skvrny sami, netřete si je, nečesávejte je, dodržujte hygienická pravidla.

Léčba lidových prostředků

Některé lidové léky pomáhají zmírnit zánět, odstranit otok, zarudnutí:

 • Infuze březových pupenů hydratuje pokožku, snižuje zánět, červené skvrny. K tomu nalijte sklenici vroucí vody s lžičkou ledvin, trvejte několik hodin, navlhčete hadřík a naneste 15 minut.
 • Zmírňuje záněty, červené skvrny kopřivy, řebříček, žraloka. Čerstvé bylinky by měly být vylity vařenou horkou vodou, naplněny, vypuštěny a kašovitá směs aplikována na postižené oblasti.
 • Čerstvá koprová šťáva zmírňuje svědění urtikárie, pálení, pro které je třeba aplikovat vlhkou látku na půl hodiny na vyrážku.
Zanechte Svůj Komentář