Witch hazel - návod k použití, forma uvolnění, indikace, vedlejší účinky, analogy a cena

Anonim

Svěrné, antiseptické vlastnosti kůry, větviček a listů keřovité rostliny zvané Hamamelis jsou homeopatům známy již dlouhou dobu. "The Magic Nut" byl použit s úspěchem pro léčbu modřin, ran, modřin, modřin. V současné době se čarodějnice líska aktivně využívá v medicíně a kosmetologii pro léčbu křečových žil, hemoroidů, gynekologických problémů, odstraňování zánětů kůže.

Návod k použití Lískové oříšky

Homeopatický lék na bázi Hamamelis se prodává přes přepážku v lékárenském řetězci. Jako každý lék, vyžaduje povinné doporučení lékaře se jmenováním individuální léčebný režim, trvání a denní dávkování. Aplikujte lék po přečtení návodu. Jakékoliv zhoršení symptomů vyžaduje odvolání k lékaři.

Složení a uvolňovací forma

Léky jsou dostupné ve formě masti (krém), rektálních čípků, tinktur, ubrousků, náplastí - pro venkovní použití a granulí - pro orální podání:

Forma dávkování

Složení

Pomocné látky

Mast / krém

100 mg Hamamelis D1 na 1 g masti

Vazelína lékařská

Svíčky

57 mg Hamamelis D1 pro 1 čípek

Tuhý tuk

Granule

Matrix tinktura Lískové oříšky D3 / C3 / C6 / C30

Mléčný cukr / sacharóza

Utěrky / náplasti

Impregnační tinktura

Výtažek z lipy, lopuchu, bazalky, sladkého jetele, hřebíčku

Extrakt

1 - 4% CO2 Hamamelis

Esenciální olej z břečťanu, chmele, arniky.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Vzhledem k esenciálnímu oleji, flavonoidům, taninům má rostlina adstringentní, antibakteriální, antioxidační účinek. Jeho venotonické vlastnosti se používají při léčbě a prevenci křečových žil a v dermatologii - pro korekci vaskulárně rozšířené síťoviny na obličeji. Hemostatické vlastnosti Hamamelisu podporují hojení vnitřních hemoroidů a homeopatické granule se používají v porodnictví a gynekologii pro krvácení dělohy. Kosmetika pro zmírnění zánětu aktivně využívá změkčující účinek rostliny.

Indikace pro použití

V závislosti na onemocnění se v některých případech kombinuje vnitřní a vnější použití. Indikace pro Hamamelis:

 • akutní hemoroidy;
 • hemoroidy;
 • trombóza;
 • podráždění konečníku;
 • couperose;
 • exsudativní diatéza;
 • tepelné spalování;
 • dermatitida, vyrážka pleny;
 • křečové žíly;
 • tromboflebitida;
 • zánět vaječníků;
 • gynekologické krvácení;
 • bodnutí hmyzem;
 • stomatitida;
 • onemocnění dásní.

Dávkování a podávání

Lískový oříšek je bohatý na užitečné lékařské a kosmetologické vlastnosti. Přípravky založené na něm jsou možné i pro děti. Ve všech případech použití musí každý pacient striktně dodržovat pokyny a předepsaný léčebný režim. Je obzvláště důležité dodržovat dávkování při užívání léku uvnitř. Alergické projevy je třeba okamžitě hlásit lékaři.

Mast Witch hazel

Při aplikaci křečové masti jemně otřete postižené oblasti dvakrát denně po dobu 14 dnů. Opakovaná léčba - za měsíc. Pokud se vyskytnou problémy s pokožkou, jsou postižené oblasti ošetřeny dvakrát nebo třikrát denně mastem. Pro léčbu hemoroidů se krém aplikuje na tampon a zavádí se do řiti jednou nebo dvakrát denně v průběhu 7-14 dnů. Pokud je na zkumavce aplikátor, masť se přes něj vstříkne do konečníku. Vnější uzliny a anální trhliny jsou ošetřeny mastí po každé stolici a v noci.

Čarodějnice svíčky

Čípek se vkládá do konečníku po toaletních procedurách (vyprazdňování). Pacient musí ležet 20-30 minut, aby se léčivo absorbovalo do sliznice. Doporučené dávky: jedna nebo dvě svíčky denně. Trvání léčby je určeno závažností stavu a je upraveno podle účinnosti terapie. S drop-down uzly nebo těžké krvácení, svíčky budou účinné po podání infuze rostliny (8-12 kapek každé 2 hodiny, dokud krvácení přestane).

Granule

Tento formulář je určen pro interní použití. Dávkování, stejně jako čas přijetí, je jmenován lékařem podle klinických indikací. Zpravidla užívejte lék 20-30 minut před jídlem. U malých dětí (až do jednoho roku) by měl být hrášek rozpuštěn v malém množství kapaliny předem, protože se zrna pomalu rozpadají. Když si vezmete granulát, musíte opatrně, aniž byste se dotkli zrn prsty, vzít s ubrouskem nebo kleštěmi pod jazyk. Je zakázáno polykat - musíte počkat, dokud se nerozpustí.

Ubrousky

Tato dávková forma se používá pro externí aplikace tím, že se třikrát denně nanese na problémové oblasti (oblast anus, dermatologické zánětlivé kožní léze). U hemorrhoidních míst jsou ubrousky dobře používány místo vlhkého hygienického (toaletního) papíru, jemně otřené ošetřené místo. Léčba zánětu kůže bude účinnější, pokud se na vlhký ubrousek aplikuje teplý obklad.

Zvláštní pokyny

Na začátku léku může být krátká exacerbace symptomů. Tento fenomén je považován za normu, protože ukazuje účinnost homeopatického léku. V případě zhoršení příznaků v počáteční fázi léčby se léčba nezruší. Pokud jsou předepsány granule, doporučuje se odmítnout kávu, alkohol, koření a kouření.

Hamamelis během těhotenství

Přirozené složení a mírné působení umožňují použití krému a svíček během těhotenství a kojení. Přijatelné použití extraktů těhotných žen s kosmetickými účely. Léčba by měla probíhat pouze pod lékařským dohledem s přísným dodržováním pokynů. O výběru dávkové formy rozhoduje lékař společně s homeopatem.

Interakce s léky

Lék je kombinován s jinými homeopatickými a alopatickými přípravky. Účinnost léčby může být snížena při užívání léku s alkaloidy, glukokortikosteroidy. Léčba vyžaduje odmítnutí antidot, protože obsah astringentů v nich oslabuje účinek Hamamelis: kafr, máta, heřmánek a, jak bylo uvedeno výše, tabák, káva, alkohol.

Vedlejší účinky

Vedlejším účinkem mohou být alergické reakce. Vyrážka na kůži není důvodem pro zrušení, rozhodnutí o nápravě léčby zůstává u homeopata. Při vnitřním užívání granulí je zvláště důležité dodržovat léčebný režim, protože předávkování může způsobit:

 • zvýšené dýchání;
 • bolest a křeč střev;
 • podráždění sliznice žaludku;
 • časté močení.

Kontraindikace

Použití všech dávkovacích forem Hamamelis je zakázáno v případě přecitlivělosti těla na jeho prvky. Lék není předepsán pro:

 • porušení integrity kůže, otevřených ran;
 • porušení a ztráta hemoroidů / oblastí konečníku;
 • hojnost krvácení s hemoroidy;
 • těhotenství.

Podmínky prodeje a skladování

Skladovat lék je předepsán na místě chráněném před světlem a nepřístupným dětem. Skladovatelnost všech vyráběných forem - dva roky v uzavřené formě, po skončení používání je zakázána. Teplota by měla být:

 • čípky, masti (krém) - 5-10 ° C;
 • granule, ubrousky, extrakt z lískových oříšků - do 25 ° C.

Cena

Přípravky z lískových oříšků se dávkují přes přepážku bez lékařského předpisu. Rozmach cen v Moskvě je velmi významný. Domácí výrobce léčivého přípravku zpravidla nabízí cenu, která je výrazně nižší než cena zahraniční.

Formulář vydání

Minimální náklady, rub.

Maximální cena, rub.

Mast

59

828

Svíčky

88

249

Granule

81

123

Ubrousky

128

320

Recenze

Olga, 20 let

Bojoval jsem s akné. Slyšel jsem o čarodějnici v kosmetologii. Jeho tinktura byla pro mě jen všelékem. Dobře schne, úhoři začali rychleji projít. Jizvy po akné jsou sotva znatelné. Je vhodné aplikovat extrakt a ubrousky. Vždycky si nechám pár ubrousků v kosmetickém sáčku a vždycky si vezmu obal na silnici.

Zoya, 30 let

Po konzultaci s lékařem jsem se rozhodl vyzkoušet nové svíčky pro hemoroidy. Bylo trapné, že lískový oříšek má kontraindikaci - přecitlivělost, ale v důsledku toho obdržel velmi měkké a účinné působení. Dala jsem svíčky dvakrát denně, trvalo tři dny, než jsem cítila úlevu. To je pro mě dar z nebes!

Petr, 37 let

Moje dásně začaly bolet, dokonce i dásně začaly krvácet a objevil se nepříjemný zápach. Zubař si stěžoval na opláchnutí zředěnou tinkturou na bázi Hamamelis. O dva týdny později mi bolest ustoupila, moje dásně přestaly krvácet. Pokračuji v profylaktickém oplachování několikrát týdně - příjemný a užitečný postup!