Jak zakódovat doma - spolehlivé metody lidových a zdravotnických prostředků

Anonim

Mnoho lidí, kteří se rozhodnou přestat pít, ale bojí se jít k lékaři, přemýšlí o tom, jak zakódovat doma - existují spolehlivé metody samoléčby pro závislost na alkoholu, ale musíte dodržovat řadu pravidel, aby nedošlo k většímu poškození těla. Existuje několik spolehlivých metod kódování doma, které může určit pouze odborník.

Léčba alkoholismu doma

Kódování z alkoholických nápojů se doporučuje provádět doma, pokud se pacient nepovažuje za alkoholika, nechce jít na kliniku, nechce přestat pít, a to ani při vážném zdravotním problému. Pro zmírnění závislosti a vyvedení pacienta ze záchvatu bylo vyvinuto mnoho spolehlivých metod, ale domácí léčba bude účinná, pokud se pacient sám snaží dosáhnout pozitivního výsledku. Vyléčit závislost bez souhlasu osoby je velmi obtížné. Je nutný motivační faktor a pak specialista zvolí průběh terapie individuálně.

Za nejúčinnější a nejspolehlivější jsou považovány následující metody, jak se zbavit opilosti:

 1. Subkutánní nebo intramuskulární podávání léků, které způsobují intoxikaci těla. Po takovém kódování se vyvíjí zvracení, nevolnost a hojné pocení. Existuje strach z pití opojných nápojů.
 2. Kódování hypnózy. Postup, kterým se navrhuje averze k horkým nápojům. To je věřil, že člověk doma je klidný, uvolněný, a proto více citlivý na hypnotický vliv. Tato metoda kódování nemá vliv na každého, často dochází k poruchám.
 3. Užívání tablet je spolehlivá metoda kódování. Léky účinně odstraňují toxiny a snižují závislost na alkoholu. Lék na alkoholismus by měl vyzvednout narkologa.

Co je kódování

Mnoho alkoholiků, stejně jako jejich příbuzní, se často diví, co je to kódování a může se to udělat doma? Psychoterapeutické účinky na pacienta za účelem odstranění psychické závislosti na alkoholických nápojích se nazývají kódování. Tato metoda funguje nejlépe u pacientů, kteří jsou snadno přístupní hypnóze. Při kódování lékař působí na podvědomí člověka, aby vytvořil odpor a strach z alkoholu.

To je to, co Anna, 45, říká v rozhovoru pro 7 days.ru časopis: "Alkoholismus je vyléčen! Z opilého opilce se můj manžel nakonec změnil na zlatého muže! Čtenáři doporučují účinný lék na závislost na alkoholu.

Po zákroku začne pacient vyvíjet podmíněný reflex, v jehož důsledku se člověk bude při pití alkoholu cítit jen znechuceně a strachem. Tato spolehlivá léčebná metoda se používá již více než 50 let. Kódování doma by měl provádět kvalifikovaný odborník (narkolog, psychiatr). Kromě toho, takový postup může být proveden pouze v případě, že osobní touha pacienta.

Kdy se koná

Domácí závislost specialista - tato služba je velmi populární v moderní společnosti. Můžete přestat pít pomocí kódování, pokud si člověk uvědomí potřebu léčby, ale nechce jít na kliniku nebo je fyzicky neschopný. Příbuzní nazývají léčbu drogami, pokud potřebují vzít osobu z prodlouženého záchvatu, po kterém jim lékař nabídne kódování pacienta. Být blízcí rodině a získat řádnou péči, závislí na alkoholu se rychle zlepší, lépe se vyrovná s novým způsobem života.

Kódování se provádí se souhlasem pacienta, často se tento postup provádí anonymně. Hlavním úkolem příbuzných je zároveň zajistit, aby pacient během léčby nebral nápoje obsahující alkohol. Jakýkoli způsob kódování by měl začínat konverzací, během které lékař zkoumá historii onemocnění, identifikuje kontraindikace kódování. Narkoman dostává povolení k provedení řízení až poté, co je odborník přesvědčen, že je bezpečný pro zdraví alkoholika.

Léčba závislosti na alkoholu

Použití léků v kódování je nejběžnější a nejspolehlivější metodou léčby chronického alkoholismu. Působení léků se vyvíjí rychle a může trvat různými způsoby, na základě formy, dávky, způsobu podávání prostředků, životních situací a individuálních charakteristik organismu. Výhody této metody jsou:

 • dostupnost;
 • účinné při prevenci recidivy onemocnění;
 • vhodné pro léčbu jakéhokoliv stadia alkoholismu;
 • široké spektrum léčiv;
 • jediná léčba otravy náhražkami alkoholu.

Léčba drogami doma by měla být koordinována s narkologem. Pro kódování se zpravidla používají inhibitory mozkových receptorů. Hlavními zástupci této skupiny jsou léky na bázi naltrexonu, které jsou dostupné v prodloužených tobolkách, tabletách, injekčních roztocích. Všechny léky jsou rozděleny do tří typů:

 • zmírnit touhu po horkých nápojích;
 • způsobit znechucení alkoholem;
 • uvolnit kocovinu.

Nechutné drogy

Hlavní skupina léčiv pro chemické kódování je založena na vlastnostech disulfiramu. Účinné látky těchto látek blokují činnost jaterních enzymů, které musí rozkládat alkotoxiny na neškodné složky. To zvyšuje toxický účinek akumulovaných produktů rozpadu ethylalkoholu.

Užívání těchto léků spolu s alkoholem vyvolává zhoršení stavu pacienta a způsobuje reakci: zvracení, nevolnost, tachykardii, astma, poruchy zažívání. Příznaky znechucení drogami, tak výrazné, že pacient je nucen opustit pití alkoholu při bolesti. Nejoblíbenější drogy pro alkoholismus:

 • Colme. Produkt se prodává ve formě kapek, tablet. Vezměte lék musí být přijata 3-4 krát denně. Když alkohol reaguje s aktivní složkou léčiva kyanamidem, hladina acetaldehydu se zvyšuje v pacientově krvi. Pacient zažívá záchvat těžké intoxikace. Colme je pilulka pro alkoholismus bez následků, ale neměli byste užívat lék pro lidi s cirhózou jater, srdečních chorob, nemocí nervového systému, těhotných žen.
 • Esperal Tablety závislé na alkoholu obsahují disulfiram, který se podílí na metabolismu ethanolu. Alkohol se nerozkládá, zvyšuje se úroveň toxinů, což vede k těžké otravě. Lék se může konzumovat doma, ale zároveň nelze překročit dávku stanovenou lékařem. Reakce organismu s dlouhým užíváním tablet: gastritida, hepatitida, psychóza, mozková trombóza, exacerbace polyneuritidy.

Prášky, které snižují chuť k jídlu

Chcete-li se zbavit závislosti na alkoholu a dostat ven z flám, v moderní medicíně existuje obrovské množství léků, které mohou být použity doma. Aby nedošlo k poškození těla, aby se zabránilo vedlejším účinkům předávkování, měli byste se poradit s lékařem. Nejběžnější léky, které snižují chuť k pití, jsou:

 • Metadoxyl. Lék potlačuje abstinenční syndrom, urychluje eliminaci ethanolu, aktivuje enzymy, které štěpí acetaldehyd. Při nepřetržitém užívání 500 mg účinné látky u pacienta se zvyšuje odolnost vůči alkoholu. Vedlejší účinky: alergické reakce, výskyt bronchospasmů.
 • Torpédo Šití drogy subkutánně v kombinaci s hypnotickými účinky. Disulfiram, který je součástí kapsle, má vliv na játra, takže přestává zpracovávat ethanol. Termín kódování znamená Torpedo je přibližně jeden rok. Výskyt nevolnosti, závratě, záchvatů a dalších negativních pocitů při užívání léků je spojen s otravou acetaldehydem.

Kapátka

Pokud člověk zneužívá alkohol po dlouhou dobu, pak je jeho tělo vystaveno těžké otravě ethylalkoholem. K rychlému přivedení pacienta z pití alkoholu, lékaři často předepisují kapátko. Nejvhodnější je zavolat narkologa, který má vlastní vybavení, certifikát, léky, k provedení postupu s infuzním roztokem. Pouze odborník může správně provést IV pro detoxifikaci. Intravenózní injekce k potlačení touhy po alkoholu jsou injikovány do žíly stříkačkou.

Léky používané lékařem mají zpravidla uklidňující účinek, zlepšují náladu, mají antidepresivní účinek, zvyšují účinnost. Jakékoliv užívání alkoholu však ohrožuje život. Složení kapátka pro kódování zahrnuje použití glukózy s inzulínem, roztokem sody, prostředky pro detoxikační účinky (Hemodez nebo Gelatinol) a polyionické roztoky (Disol). Existuje několik typů kapátků, které se používají k odstranění osoby z pití alkoholu:

 • Krevní ředidla. Střídá se fyziologický roztok a glukóza, a proto se snižuje koncentrace alkoholu v krvi pacienta, zvyšuje se přísun kapaliny.
 • Obohacení vitamíny. Aby se tělo vyrovnalo s alkoholem rychleji, vitamíny se často přidávají do roztoku glukózy a fyziologického roztoku: B1, PP, karboxyláza.
 • Zajištění bezpečnosti jater. Hlavní metabolismus nápojů obsahujících alkohol se vyskytuje v játrech, takže lékař může nařídit IV kapání s přípravkem Essentiale pro obnovu orgánu. Prostředky neutralizují střevní jedy, nepoškozují jaterní enzymy.

Domácí kódování

Pokud člověk nechce být léčen na závislost na alkoholu na specializované klinice, kódování může být prováděno doma. V tomto případě musí být postup důvěřován kvalifikovanému narkologovi, který musí mít k dispozici odpovídající vybavení a osvědčení pro tuto službu. Domácí kódování má určité výhody:

 • nepřetržitá služba;
 • anonymita;
 • zasedání trvá přibližně dvě hodiny;
 • neustálé sledování pacienta;
 • pohodlné podmínky.

Zobrazení

Dnes existuje obrovské množství spolehlivých metod kódování z alkoholismu. Všechny typy lze rozdělit do dvou typů: psychoterapeutické a léčivé. Užívání léků - spolehlivý způsob, osoba ve stejnou dobu po dlouhou dobu může odmítnout použití silných nápojů. Princip psychoterapie je založen na návrhu. Postup kódování se provádí ve stavu hypnotického spánku, během něhož odborník pracuje s pacientovým podvědomím, provádí nastavení pro odmítnutí alkoholu. Nejznámější způsoby jsou:

 • Dovzhenkoova metoda. Pacient může vstoupit do hypnózy nebo odejít zůstat vzhůru, zatímco je přesvědčen o výhodách střízlivého života. Lékař inspiruje stálou averzi k alkoholu. Taková léčba je účinná, pokud má člověk motivaci zbavit se opilosti.
 • Ukotvení hypnózy. Technika použití kotev je považována za účinnou a spolehlivou v boji proti závislosti na alkoholu. Takové body jsou v podvědomí každé osoby. Úkolem psychoterapeuta je správně identifikovat kotvy. Emoční pozitivní, negativní výbuchy ze života mohou být použity v hypnóze zasedání. Pokud je instalace narušena, často se objevuje duševní porucha, takže by se měl specialista zabývat kódováním.

Je možné kódovat osobu bez jeho souhlasu

Alkoholismus je vážná nemoc, ze které se člověk nedokáže zbavit. Kódování doma je dobrý spolehlivý způsob, jak se zbavit závislosti, ale nemůžete postupovat násilně. Osoba musí udělit povolení k provádění kódování. Výjimkou jsou alkoholici, kteří spáchali vážné trestné činy, zatímco byli opilí, a kteří byli posláni k léčbě rozhodnutím soudu.

Je téměř nemožné odstavit osobu od pití alkoholických nápojů, protože pouze společné úsilí psychiatra, narkologa, psychologa, podpory příbuzných a touhy alkoholika pomůže zapomenout na závislost. Znalost pacienta o tom, jak a z čeho se jedná, touha dosáhnout výsledků - to je klíčem k úspěchu v boji proti alkoholismu!

Lidové léky

Spolu s léky pro boj se závislostí na alkoholu lze použít bylinné terapie. Následující domácí recepty jsou nejoblíbenější a nejspolehlivější:

 • Bylinková hořká infuze. Chcete-li připravit lék musíte vzít 4 lžičky. tymián, 1 lžička. pelyněk a centaury. Lžíce suché směsi by měla být nalita vařící vody, pak trvat dvě hodiny. Vezměte infuzi by měla být 2 lžíce. Já půl hodiny před jídlem 3x denně. Průběh léčby je 3 měsíce.
 • Vývar maceratální plaun. Pomůže zastavit pití suchého rostlinného prášku (10 g), který je nezbytný k nalití sklenice vroucí vody. Polovina porce vývaru by se měla opít s 50 g vodky. Tam bude těžké nevolnost a odmítnutí jakéhokoli alkoholu.

Video