Čtyřicet druhý týden těhotenství

Jste již unaveni z těhotenství, ale dítě není ve spěchu, aby se narodil, možná délka těhotenství nebyla vypočtena správně, proto se nyní odhaduje na 42. týden těhotenství. Doposud se o odložení nedochází, těhotenství se považuje za prodloužené. Dítě se posadilo v bříšku a už se těšíte na narození, stejně jako všichni ostatní. Dítě je plně zralé k narození, přibralo na váze a rostlo, je mu velmi blízko v bříšku a on se chystá narodit.

Změny v těle v 42. týdnu

Do tohoto data, dítě vyrostlo - jeho váha je asi 3600-3700 g, to může růst až 55 cm, a to bude hlavní problém pro porod - čím větší dítě, tím těžší se bude pohybovat podél porodního kanálu. V tomto období se může narodit přibližně 5% dětí, obvykle se před tímto termínem koná porod. Dokonce i v tomto období může dodávka jít docela dobře a lékaři často jen sledují těhotné ženy, aniž by se uchýlili k umělé stimulaci práce. Děti narozené v tomto období jsou zcela normální a aktivně se vyvíjejí, ale pokud není tendence brzy porodit, bude naplánována hospitalizace a naplánovány zkoušky a kurzy přípravy na porod - bude provedeno ultrazvukové vyšetření stavu plodu, plodové vody a placenty, stejně jako děložního čípku. Ale obvykle těhotenství postupuje docela příznivě i v tomto období a žádné zásahy nejsou nutné, můžete dítě snadno přenášet. Stále nedochází ke zhutnění kostí lebky a závažnému zhoršení se stárnutím placenty, snížení plodové vody a vysychání kůže dítěte, hypoxie plodu. Bude-li během vyšetření zjištěno totéž, vyřeší se otázka okamžité stimulace generického procesu.

Narození za 42 týdnů

Dodání v tomto období je zcela normální a těhotenství může pokračovat bez jakýchkoliv zvláštních komplikací. Je však důležité vědět, že existuje celá řada speciálních ukazatelů, které budou ukazovat skutečný obrat těhotenství - to je absence přední plodové vody, která se nachází v přední části plodu plodu, prudký pokles celkové plodové vody, stejně jako meconium-barevné plodové vody. Také v plodové vodě vymizí vločky mazu, kosti lebky ztvrdnou a děložní hrdlo nevyzrají a budou se objevovat výrazné známky stárnutí placenty. Pokud se tento týden zjistí, lékař doporučí stimulaci porodu nebo císařský řez. Lékařská stimulace porodu bude použita pouze za předpokladu zralého děložního čípku, pokud chybí, bude jeho zrání uměle stimulováno před stimulací porodu. Pokud však neexistuje indikace urgentní stimulace, můžete těhotenství bezpečně pokračovat před předepsaným časem.

Je důležité poslouchat své pocity - obvykle porod začíná výtokem vody nebo začátkem pravidelných kontrakcí, pak se dítě narodí velmi brzy. Dodávka probíhá ve třech fázích - první nejdelší etapa - jedná se o kontrakci s otevřením děložního čípku, pak je období pokusů s porodem plodu a pak dochází k oddělení placenty s fetálními membránami a redukci dělohy. Lékaři a porodní asistentky budou pozorně sledovat všechny fáze porodu.

Pocity budoucí matky

Hlavní pocity matky jsou nyní předzvěstí porodu a velká únava z obrovského břicha, morální deprese z očekávání porodu a neustálé volání příbuzných. Teď je pro vás těžké pohybovat se, dělat svou obvyklou práci a nosit obrovské bříško, tvrdě spát, vždycky chcete jít na toaletu, snížíte chuť k jídlu, několikrát jste prošli všemi věcmi a připravili všechny věno na drobky. Postarejte se o domácí práce, promluvte si s drobky, přesvědčte ho, aby se narodil co nejdříve. Sbírejte všechny dokumenty a věci, možná je čas, abyste byli hospitalizováni v porodnici a čekali na narození.

Bolesti

V 42. týdnu, bolest v zádech, únava a těžkost v nohou, břicho je již snížena a hlava stále těžšího dítěte silně tlačí na pánevní oblast a posvátný sval. Z toho důvodu jsou mezi nohama bolesti, táhne dolní část zad, bolest v břiše, která může být pravidelná a indikuje nástup porodu. Také žaludek periodicky kamenet - děloha přichází na tón a připravuje se na porod.

Stav dělohy ve 42 porodnickém týdnu

Cervix musí být zralý do této doby a projít špičkou prstu, díky otevření vnitřního osy, pomáhá hlavě klesnout do pánevní dutiny a tlačit těsně k východu z ní. V tomto případě děloha periodicky přichází v tónu, kvůli kterému dochází k aktivní přípravě na porod. Postupně se stávají citlivější děložní kontrakce a začínají kontrakce - pravidelná kontrakce stěn dělohy s hladkým otvorem děložního čípku.

Jak rozpoznat únik plodové vody

S výskytem hojného vodnatého výtoku z pochvy můžete podezírat únik plodové vody. Mohou být lehké, smíchané s vločkami tuku a nasládlým zápachem a mohou být zbarveny do hnědé nebo zelenavé barvy kvůli nečistotám meconium. Pokud máte podezření na únik plodové vody, měli byste se poradit s lékařem nebo provést speciální test pomocí speciální podložky s indikátorem, který ukáže výtok plodové vody.

Také, plodová tekutina může proudit docela hojně, tok přes nohy, pak oni budou těžko zmatení s čímkoliv, a bude muset okamžitě kontaktovat nemocnici.

Seznamte se s tím, jak kontrakce začínají, jak to lze určit.

Co dělat, pokud nedojde k porodu

Po 42 týdnech je těhotenství obvykle považováno za prodloužené, a nikoli skutečně po termínu, ačkoli vše bude individuální. Některé ženy mohou také procházet těmito obdobími, ale pokud narození ještě nedorazilo, šance na porod v tomto týdnu jsou nejvyšší. Je důležité mít plné a podrobné pozorování specialisty a bude indikováno stanovení faktu těhotenství s charakteristickými znaky, pak bude indikována stimulace práce nebo císařského řezu.

Pokud není indikace k nouzové operaci, není tam žádný náznak utrpení plodu, a ženská pohoda netrpí, neměli byste být nervózní a klidně čekat na narození, užívat si posledních dnů s bříškem. Máte pár dní a můžete se uchýlit k metodám přirozené stimulace dělohy k porodu, domácí metody. Nejpříjemnější z nich budou sexuální vztahy s partnerem nebo pečlivá stimulace bradavek na hrudi, aktivní procházky, vytírání nebo šplhání po schodech. Z lidových prostředků může pomoci takové doporučení jako jíst ananasy nebo s čajem s malinovými listy. Také k přiblížení se k narození, ricinový olej se používá ve velmi malém množství - to vede k čištění střev, které mohou vyvolat aktivní kontrakce dělohy a přináší nástup porodu. Ale oni nemohou být zneužívány - s velkým množstvím tohoto oleje může být těžké průjmy s nevolností a zvracením.

Porod se často nesmí vyskytnout kvůli psychické nepřipravenosti na porod a instalaci na narození dítěte v určitém čase - porodit po novém roce, narozeninách nebo něčem jiném v životě. Pokud se však objeví známky prodlouženého těhotenství, měli byste naslouchat lékaři a naladit se na porod a jejich stimulaci.

Je důležité si uvědomit, že když je těhotenství odloženo, kosti lebky u dítěte ztvrdnou, což činí konfiguraci hlavy obtížnou během porodu a vede k poranění dítěte a porodního kanálu matky. Během stárnutí placenty a porušování jeho funkcí může plod pociťovat hypoxii, která může vést ke zvýšenému riziku, že se meconium dostane do plodové vody a aspirace těchto vod dítětem s tvorbou negativních důsledků pro ně. Množství plodové vody během těhotenství je dramaticky sníženo, což vede k vysychání kůže dítěte. Pokud si podle ultrazvuku lékaři všimnou příznaků prodloužení, je nutné rychle a rychle vyřešit problém porodu.

Pokud je podle průzkumu dítě v pořádku, stačí jen chvíli počkat a mluvit s dítětem, přesvědčit ho, aby se narodil co nejdříve. Je důležité neustále poslouchat vaše pocity a pohyby dítěte a brzy se s ním setkáte!

Zanechte Svůj Komentář