Jak aplikovat zvýrazňovač na obličej - pravidla pro aplikaci kosmetiky s fotografií

Anonim

Tato kosmetika napodobuje hru světla na vyčnívajících plochách obličeje. Správné použití zvýrazňovače pomáhá vyřešit několik problémů najednou - zamaskovat chyby, zdůraznit reliéf, osvěžit obličej a přidat chybějící části do určitých částí.

Jak používat zvýrazňovač obličeje

Nemůžete použít nástroj na obličej náhodně: pouze určité zóny jsou přátelé s ním, dovedně zvýraznění, které, budete dosáhnout úkolů stanovených v make-upu. Základní pravidla pro použití zvýrazňovače:

 • zvýraznění horní části lícních kostí a oblasti přímo pod očima pomůže skrýt vrásky, odstranit známky únavy;
 • aby bylo možné oživit pohled a vizuálně rozšířit oblast mezi očima, aplikuje se na vnitřní rohy zvýrazňovač;
 • pokud zdůrazníte oblouky, můžete zobrazit zobrazení otevřenější;
 • S pomocí tenké linie lesku pod obočím, která vede od jeho středu k chrámu, můžete zvednout vnější okraj obočí (důležité je pečlivé opeření);
 • zesvětlení obrysu spodního rtu a prohlubně nad vrcholem, dosáhnete vizuálního zvýšení jejich objemu;
 • Nedávejte příliš mnoho peněz - bude to vypadat nepřirozeně;
 • Zvýrazňovač nemůže nahradit práškový nebo maskovací korektor;
 • neutrální, lehký tón je vhodný pro denní make-up a pro večerní nošení je lepší zvolit kontrastnější látku;
 • lesklý prášek nebo kapalina není aplikován na oblasti obličeje, které jsou náchylné k vyrážkám - to jen zdůrazní nedokonalost kůže.

Co dát na obličej

V závislosti na tom, o jaký výsledek se snažíte a jaký typ produktů používáte, můžete jej aplikovat štětcem, houbou nebo špičkami prstů. Jak aplikovat lesk obličeje:

 1. Suchý zvýrazňovač. Pomáhá vytvořit jemnou záři, vhodnou pro denní i večerní líčení. Drobný lesk na obličej se aplikuje na horní část základu nebo pravidelný přírodní tónový prášek s kartáčkem.
 2. Kapalný lék. Je lepší aplikovat štětcem ze syntetických chuchvalců nebo prstů. Jako základní nátěr lze použít jemné formulace, jako je Alliance Perfect (L'Oréal Paris), aby se vyrovnal povrch pokožky a vytvořil se vnitřní zářivý efekt.
 3. Krémový lesk. Distribuován štětcem, konečky prstů nebo houbou. Některé produkty jsou k dostání ve vhodném obalu - ve formě pera s kartáčkem. Krémové látky mají hustší, bohatou strukturu, takže by neměly být používány jako základní nátěr.

Schéma použití zvýrazňovače na obličej

Klasické použití tohoto kosmetického přípravku zahrnuje vyjasnění přirozených výčnělků. Aby bylo možné správně aplikovat zvýrazňovač na obličej, je nutné zdůraznit následující oblasti:

 • hřbet nosu;
 • bradu
 • střed čela;
 • orbitální kost (podmořská zóna);
 • lícní kosti;
 • ohyb horního rtu;
 • vnitřní rohy očí.

Výběr těchto zón je klasickým vzorem aplikace, ale při použití lesku je důležité vzít v úvahu individuální vlastnosti, přirozenou "sochu" obličeje. Doporučení pro použití zvýrazňovače v závislosti na tvaru obličeje:

 1. Diamantový tvar (široké lícní kosti, ostrá brada). Nástroj se aplikuje do středu čela, brady, pod spodní víčka. Lícní kosti nejsou zdůrazňovány.
 2. Ve tvaru srdce (velmi úzká brada, stejná šířka jako čelo a lícní kosti). Lesklý kryt oblasti pod očima, uprostřed čela, oblasti pod spodním rtem.
 3. Oval (šířka a výška obličeje mají poměr 1: 2, linie brady a lícních kostí nevyčnívají a vypadají proporcionálně). Zvýraznění doporučených oblastí lícních kostí, střední tváře.
 4. Obdélníkové (šířka dolní čelisti, lícní kosti a čelo jsou přibližně stejné). Zvýrazňovač aplikovaný na bradu a oblast tváře blíže k nosu.
 5. Kolo (šířka a délka obličeje jsou stejné, výrazné lícní kosti jsou patrné). Prostředky zakryté na čele, bradě, jablka, tváře (druhé vyčnívají jen nepatrně).
 6. Náměstí (délka obličeje je stejná jako šířka, linie lícních kostí a brady jsou přibližně stejné). Třpyt se aplikuje do středu čela, brady, tváří.

Jak vizuálně zkrátit nos

Chcete-li upravit tvar nosu, aplikuje se podél zadní strany zvýrazňovač, pohybující se dolů od nosu. Špička přitom zůstává neporušená. Pokud je na nose přítomen podvodník, nedoporučuje se používat lesk vůbec, nebo přidávat přípravek pouze na špičku nosu.

Jak zvýraznit lícní kosti

Za tímto účelem jsou nejvyšší body lícních kostí pokryty zvýrazňovačem, pak bude lesk znát s různým osvětlením az jakéhokoli úhlu pohledu. To je jediný způsob, jak nejlépe zdůraznit reliéf, osvěžit celkový vzhled kůže.

Jak zvýraznit obočí

Zvýrazňovač lze použít k vytvoření denního i večerního make-upu. Aplikujte malé množství horní a dolní části obočí. To pomůže zdůraznit jejich tvar, "otevřený" vzhled.

Video