Kat od štěnice domácí - návod k použití

Anonim

Zničení štěnice domácí je obtížným úkolem, jehož řešení musí být plně vyzbrojeno. Na moderním trhu domácích insekticidů existuje několik desítek léků, které se osvědčily v boji proti těmto škůdcům. Jeden z nejpopulárnějších z nich je lék na štěnice domácího Hangmana.

Složení léčiva

Prostředky Kat je čistá olejová kapalina se žlutavým nádechem. K dispozici v zemi v lahvích po 5 ml. Má průměrnou úroveň toxicity. Hlavní složkou je 27, 5% roztok komplexního organofosfátového fentionu - je to jeden z nejúčinnějších insekticidů. Hlavní část kompozice tvoří stabilizátory, antioxidanty a vůně.

Jak se popravčí na štěňatech

Fenthion vstupuje do těla chyb se vzduchem. Tento insekticid infikuje nervový systém škůdce, paralyzuje a vede k smrti. Jed je schopen parazity kompletně zničit během 5-6 hodin. Na úkor vůní se objevuje vůně petroleje - působí na škůdce, jako návnada. Kvůli tomu se brouky vylézají z trhlin a dostanou dávku jedu. Účinnost použití takového nástroje se zvyšuje díky tomu, že proniká do těla hmyzu nejen dýchacími orgány, ústním aparátem, ale také skrze chitinózní kryt.

S přísným dodržováním instrukcí, exekutivní droga úplně zničí dospělého hmyzu, ale to není schopné ovlivnit vejce. Jsou spolehlivě chráněny a proto v této fázi vývoje nedochází k přímému kontaktu se vzduchem. Až po vylíhnutí larvy na ně působí insekticidní činidlo. Úplné zničení všech obyvatel kolonie parazita lze očekávat 2 týdny po použití přípravku, kdy se larvy objeví ze všech vajec.

Příprava prostoru pro dezinsekci

Použití léku Kat pro štěňata musí splňovat nezbytná bezpečnostní opatření. K jedu měl správný účinek, zavřete všechna okna a dveře v místnosti. Zvažte také následující postupné kroky:

 1. Pokud je zpracování částečné, musí být domácí mazlíčci izolováni, a pokud jsou složité, aby se venku.
 2. Odstraňte nádobí a nádobí z exponovaných povrchů a zakryjte je v parotěsném obalu nebo je jednoduše vložte do chladničky.
 3. Z koupelny odstraňte osobní hygienu.
 4. Skladujte hračky a osobní předměty ve skříních.
 5. Domácí spotřebiče (TV, počítač, lednice atd.), Nábytek, olejomalby, obálka s plastovým obalem.
 6. Vyčistěte a pečlivě zakryjte všechny potravinářské výrobky, které lze stříkat.
 7. Při zpracování z štěnice domácí bude nutné skládací nábytek rozložit.
 8. Podívejte se na knihy o černých tečkách v oblasti vazby - pokud je najdete, pak knihu zahoďte, protože jsou to stopy hmyzu.
 9. Podívejte se na přítomnost tapety s černými tečkami - když jsou detekovány, doporučujeme odstranit plátna, abyste dosáhli maximálního efektu.

Jak připravit roztok a ošetřit kontaminovanou místnost

Jedna láhev je určena pro ředění v 0, 5 litru vody. Vzhledem k tomu, že Kat je k dispozici v kapalné formě, teplota ředicí vody na tom moc nezáleží. Je lepší produkt ihned zředit v nádobě, ze které chcete stříkat. Alternativně můžete koupit malý rozprašovač. Kromě toho, nádoby s malými sprinklery připojené k nim, čerpadla jsou také vyráběny výrobcem drog Executioner. Pro jednorázové ošetření místnosti můžete použít běžnou láhev ze stěrače. Podrobné pokyny:

 1. Jedna lahvička koncentrátu stačí zpracovat asi 5 m2 plochy, takže pro 2pokojový byt 50 m2 budete potřebovat 10-15 lahví. Pokud má dům spoustu nábytku, spotřeba jedu na štěnice domácí se zvyšuje na 20-25 lahví. Pro opakovanou dezinfekci bude dávka Exekutora stejná jako pro primární postup.
 2. Začněte zpracovávat místnost katem z těch míst, kde se skryjí chyby. Patří mezi ně prostor za skříňkami, noční stolky, pohovky, základní desky, postele.
 3. Položte nábytek z obvyklých míst, abyste důkladně vyčistili podlahu pod ním. Léčit a ložní prádlo, deky, polštáře, matrace, koberce (zejména ty, které visí na stěnách).
 4. Pokud je to možné, nastříkejte vnitřek skříněk a oblečení. Poslední léčbu omyjte. Na něm mohou být vajíčka štěnice domácí, a pokud není postříkána katem, může se později stát zdrojem nákazy.
 5. Chcete-li si být jisti účinností dezinsekce s Hangmanem, je vhodné zpracovat balkony (i když jsou neglazované), zásuvky (po odpojení elektřiny v bytě) a parapety. Předsíň a větrací otvory důkladně nastříkejte.
 6. Během zpracování se z jejich úkrytů začnou vynořovat brouky. Nemůžete je dát, protože v průběhu času stále umírají pod vlivem exekutora - mechanický boj trvá pouze čas.
 7. Zpracování by mělo trvat 2-3 hodiny.

Co dělat po zpracování (seznam)

K jedu z štěnice domácího Popravčí nemá negativní vliv na obyvatele a domácí zvířata, po zpracování by mělo být učiněno několik opatření:

 • Po zpracování uzavřete místnost a nechte ji 6-8 hodin. Po této době větrejte místnost alespoň půl hodiny, ale v nepřítomnosti lidí.
 • Po větrání otřete povrchy, se kterými často přicházíte do styku: pracovní plochy stolů, skříněk, kliky dveří, parapety, police atd. K tomuto účelu použijte roztok sody sody (pro 1 litr vody 30-50 g výrobku) mýdlem - používejte gumové rukavice.
 • Ložní prádlo by se mělo prát při vysoké teplotě a důkladně vyžehlit.
 • Obecné úklid bytu se provádí nejdříve 14 dní, pouze po vypršení peněžních prostředků nebo úplném úmrtí všech hmyzů.

Ochranné prostředky a bezpečnostní opatření

Předpokládá se, že lék na štěnice domácího nevyvolává otravu u lidí a domácích zvířat, ale není to zcela neškodné. Použití tohoto insekticidu vyžaduje dodržování bezpečnostních opatření. Všimněte si, že denní dávka Fenthionu (hlavní složka exekutora) pro osobu je 0, 007 mg na 1 kg tělesné hmotnosti. Letální dávka je asi 250 mg na 1 kg tělesné hmotnosti. Užitečná doporučení:

 • Před zahájením léčby by měli psovodi používat rukavice a respirátor. Alternativou k respirátoru může být bandáž bavlny a gázy.
 • Oblečení by mělo pokrýt tělo co nejvíce. Z tohoto důvodu noste košili s dlouhými rukávy a kalhoty, které je třeba zastrčit do ponožek.
 • Nezapomeňte si zakrýt vlasy vhodnou pokrývkou hlavy.
 • Na větrání obytného prostoru, trvat asi 2 hodiny (a nejlépe více), ale zároveň zvážit roční období. Například v létě za klidného počasí bude třeba tento čas zvýšit.
 • Pokud dům nemůže být osvobozen od přítomnosti lidí a domácích zvířat, zkuste je co nejvíce chránit. Krabice s kočkou a malými koťaty lze vyvést do jiné místnosti, kterou neplánujete rozprašovat roztokem. Na ležícího pacienta můžete dát gázový obvaz a přikrýt ho přikrývkou.

Video

Recenze

Larisa, 34 let

Chcete-li zachránit byt od štěnice domácí, objednala produkt Katovi. Prostředky jsou dobře rozpuštěny ve vodě. První úspěchy jeho použití se objevily během několika hodin. S účinností jsem spokojen, ale 5 lahví peněz mě stálo 415 rublů.

Andrey, 29 let

Zapojen do leptání chyb v jeho chalupě. Udělal maltu založenou na Katovi, dobře rozstříkl všechny rohy a zavřel všechny dveře a okna. Zdálo se, že nástroj funguje, ale chyby se znovu objevují - myslím, že potřebujeme druhou kontrolu škůdců.