Cherry jam s kameny na zimu

Anonim

Každé léto se zahradníci radují z hojnosti bobulí. Chuť třešně je úžasná, není možné jíst vše a nikdo nechce vyhodit dobré, chutné bobule. V této situaci existuje řešení - připravit třešňový džem s kostmi na zimu. Šťavnatá letní chuť se zahřeje v chladných večerech. Jak udělat jam? Odhalíme nějaké tajemství!

Jak vařit

Recept na výrobu třešňového džemu s kostmi je jednoduchý, velmi srozumitelný. Každá hospodyně má vlastní tajemství při přípravě džemu, všichni preferují různé recepty třešňového džemu s jámami na zimu. Shromáždili jsme výběr základních instrukcí pro přípravu tohoto chutného, ​​šťavnatého letního pokrmu. Je důležité si uvědomit, že takový džem se dobře hodí na palačinky, palačinky, cereálie nebo jen čaj!

Velkou roli hrají banky, kde se nalije hotový džem: musí být řádně připraveny. Na samém počátku se skleněná nádoba ošetří vroucí vodou, pak se promyje čistou sódou. Díky tomuto postupu není džem fermentován, není zakrytý plísní. Po čištění je třeba provést sterilizaci, aby se účinek zlepšil. Takže vaše třešňová marmeláda nebude déle kazit, takže vás potěší svou nádhernou chutí až do konce zimy. Kromě toho je třeba vařit víčka - jsou také důležitou součástí.

"Pět minut"

Název receptu mluví sám za sebe: na pár minut si můžete vychutnat nádhernou chuť třešňového džemu s jámami na zimu. Proč nečistit kost? Za prvé, zabere spoustu času, a za druhé, základ třešně - šťávy - se neodvolatelně opustí. Chcete-li zlepšit chuť jídla, můžete nechat sochory na několik hodin, ale někdy není čas na takovou přípravu. Pro vaření potřebujete:

 • třešeň - 1 kg;
 • cukr - 1-1, 5 kg.

Začínáme:

 1. Opláchněte bobule a odstraňte všechny zbytečné odpadky.
 2. Do hrnce vložte vrstvu třešní. Posypeme cukrem. Opakujte. Pokud existuje příležitost, pak je nutné ponechat tento polotovar alespoň dvě hodiny, aby se vytvořil třešňový sirup.
 3. Dejte na sporák budoucí sladkost, přiveďte k varu. Po tom, snížit teplo, vařit po dobu pěti minut. Je důležité zasahovat, aby se nic nelepilo, aby se odstranila pěna, která se objeví.
 4. Nalejte džem na sklenice, pak pevně zavřete víko. Velice důležitá je předúprava plechovek: lze je omýt sódou, opláchnout vroucí vodou a pak sterilizovat.
 5. Uchovávejte džem v chladničce nebo ve sklepě - hlavní je, že se jedná o suché, tmavé, chladné místo.

S želatinou

Zjistěte další zajímavý způsob. Na litr sladkosti jde:

 • třešeň - 1 l;
 • cukr - 400 g (v závislosti na rozmanitosti bobulí);
 • želatina - 50 g;
 • voda - 250 ml.

Metoda přípravy:

 1. Opláchněte bobule, zbavte se přebytečných větviček a listů.
 2. Cherry zalijeme do pánve s cukrem. Nejlepší je vzít smaltované nádobí nebo s tlustým dnem.
 3. Želatina nalijte vroucí vodu.
 4. Zatímco nabobtná, zapněte sporák, pak vařte třešně do varu. Pak zpomalte sílu, vařte dalších pět minut.
 5. Jakmile je oheň vypnut, nalijte želatinu, dobře promíchejte.
 6. Nalijte na banky.

Jak vařit s citronem

Díky novým přísadám získává známý džem jasné aroma a domácí menu se výrazně rozšiřuje. Pro takový dezert musíte vzít:

 • cukr - 1 kg;
 • citron - 1 ks;
 • třešeň - 1 kg.

Metoda přípravy:

 1. Výčet třešní: potřebujete pouze celé a neporušené bobule.
 2. Pokryjte plody cukrem.
 3. Vezměte si citrón, strouhaný rošt.
 4. Vmíchejte šťávu z ovoce do budoucího džemu.
 5. Dejte si oheň, vařte. Stejně jako v předchozích verzích: přiveďte k varu, snižte výkon a vařte asi pět minut, dokud se nevaří.

Se zázvorem

Pokud chcete, aby váš džem byl užitečný a pomohl vyrovnat se s chladem, můžete k němu přidat trochu zázvor. Díky němu dostane lék pikantní tóny. Tato neobvyklá chuť osloví celou rodinu. Chcete-li vytvořit sladkosti, je třeba:

 • třešeň - 1, 5-2 kg;
 • zázvor - 2 lžičky;
 • cukr - asi 1 kg;
 • v případě potřeby přidejte skořici a vanilku.

Metoda vaření:

 1. První etapa všech džemů se předvídatelně shoduje: třídit třešně a opláchnout.
 2. Stejně jako v jiných receptech, musíte vyplnit bobule s cukrem. A buď nechte sochor vytvořit sirup, nebo začněte vařit.
 3. Přidejte trochu vody do sochoru a začněte vařit.
 4. Dvacet minut po startu přidejte do misky všechny koření. Vařte jam a vařte dalších pět až deset minut, dokud se vaří.
 5. Nalijte do sklenic a nechte vychladnout pikantní a nádhernou třešňovou marmeládu.

S ořechy

Jam s ořechy je správně nazvaný “královský”. Jeho bohatá chuť potěší každého - celá rodina bude ráda jíst sladké marmelády pro obě tváře. Složky:

 • třešeň - 1 kg;
 • vlašské ořechy - 250-300 g;
 • cukr - 1 kg.

Metoda přípravy:

 1. Vyberte si nejvíce zralé, velké a pouze celé třešňové bobule. Opláchněte je a odstraňte všechny řízky.
 2. Pokud je mezi nástroji jeden, s nímž můžete dostat kosti z třešně, pak neváhejte použít! Vyjmutí kostí, musí být nahrazeny vlašskými ořechy. Pokud ne, jen nakrájejte ořechy a smíchejte je s bobulemi. Místo vlašských ořechů můžete vždy použít jiné, například mandle.
 3. Nalijte třešně s ořechy v cukru v pánvi a nechte připravit budoucí jam k vyluhování.
 4. Po mírném zahřátí se vaří 5-7 minut. Během vaření je nutné pečlivě sledovat proces a odstranit vzniklou pěnu. Nechte bobule odpočívat sedm nebo osm hodin. Proveďte tři takové přístupy.
 5. Když budete jídlo potřetí potřetí potřetí, pak jej vyjměte z ohně, zatímco je džem stále horký, musíte ho nalít na plechovky a pevně zavřít - vyklopte je nahoru.

Recept z plstěných třešní bez cukru v pomalém hrnci

Moderní technologie značně zjednodušuje přípravu oblíbených jídel každé ženy v domácnosti. Takže jam v pomalém vařiči se bude vařit mnohokrát rychleji. Začněte ingredience vaření:

 • Třešeň - 1-2 kg;
 • vody

Začněme:

 1. Nejjednodušší recept na výrobu džemu, protože kromě třešní nepotřebují žádné produkty. Stejně jako v předchozích verzích můžete přidávat cukr, ale bez něj získáte skvělý dezert, který si můžete vychutnat jako doprovod k čaju na chladných zimních večerech. Nejprve je třeba opláchnout a pak třídit bobule.
 2. Dejte třešničku do hrnce a naplňte vodou.
 3. Zapněte oheň na jednu hodinu.
 4. Jam je připraven! Může být zalité v plechovkách až do zimy. I když je tato metoda podobná přípravě třešňového kompotu, je sladkost silnější a výživnější.

Jak dlouho můžete uložit dezert

A co je nejdůležitější: sladkost by měla zůstat v temné a chladné místnosti. Je nežádoucí vydržet misku déle než rok kvůli tomu, že kyselina kyanovodíková vyčnívá z kartáčků. Tato látka může způsobit otravu jídlem. Proto je důležité pečlivě si všimnout, kdy byla léčba balena a vařena.

Video

Podrobné pokyny zaznamenané na videu zkušenými kuchaři jsou velmi pohodlné, protože odborníci z jejich praxe vyprávějí tajemství, která pomáhají řešit vznikající problémy během vaření. Odborníci odhalují některá tajemství tvorby džemu, jiných nuancí tohoto procesu. Dozvíte se, jak správně chránit a ve které nádobě je vhodnější vařit sladkou pochoutku na zimu.

Velmi jednoduchý a rychlý recept s cukrem.