Creon 10000 - návod k použití, indikace, dávkování pro děti a dospělé, analogy a ceny

Anonim

Při poruchách zažívacího ústrojí s nedostatečnými enzymy k trávení potravy předepisují lékaři lék Creon 10 000 pacientům, který obsahuje komplex látek, které pomáhají řešit tyto problémy a normalizují činnost gastrointestinálního traktu. Seznámení s návodem k použití tohoto přípravku pomůže správně aplikovat tento přípravek. Nezaměstnujte se - je to riskantní.

CREON Medicine 10000

Lékaři často předepisují Kreonovi 10 000 pacientům - instrukce pro užívání léku naznačují, že se jedná o multijazykový lék pro zlepšení trávení. Skládá se z mikrosfér pankreatinu, které mají enzymatickou aktivitu lipázy, amylázy a proteázy. Creon normalizuje trávení, eliminuje těžkost a pocit nadýmání v žaludku.

Složení a uvolňovací forma

Prodávají se pouze kapsle Kreon a kromě 10 000 dávek se nachází 25 000 a 40 000 (300 a 400 mg pankreatinu). Složení enzymového přípravku: \ t

Popis

Gastrorezistentní nahnědlé granule uvnitř tvrdých želatinových kapslí s hnědým víkem a bezbarvým tělem

Koncentrace pankreatinu (pankreatický trávicí enzym)

150 mg na 1 ks. (odpovídá 10 000 lipázovým jednotkám, 8 000 amylázám a 600 proteázám)

Složení

Makrogol, laurylsulfát sodný, ftalát hypromelózy, oxid titaničitý, cetylalkohol, oxid železitý, dimethikon, triethylcitrát

Balení

Lahve o obsahu 20, 50 nebo 100 tobolek, blistry po 10 ks, 1 - 3 blistry v krabičce

Farmakodynamika a farmakokinetika

Creon zahrnuje pankreatin prasečího původu ve formě enterosolventní mikrosféry. Obsah tobolky je odolný vůči kyselým podmínkám, rychle se rozpouští, uvolňuje granule. To poskytuje vynikající míchání léčiva s obsahem žaludku, transportem do střev a dobrou distribucí enzymů v něm.

Když mikrosféry vstupují do tenkého střeva, membrána se rozpouští, uvolňuje lipolytické, amylolytické a proteolytické enzymy. Poskytují rozpad tuků, sacharidů a bílkovin. Po štěpení pankreatu se produkty absorbují okamžitě nebo po hydrolýze střevními enzymy se střevním obsahem. Podle výzkumu se účinek léku projevuje v lumen gastrointestinálního traktu. Podle recenzí vědců provádějících experimenty, lék nevykazuje toxicitu v tenkém střevě a v jiných částech střeva.

Indikace pro použití

Návod k použití Creon obsahuje informace o indikacích užívání léčiva. Patří mezi ně:

 • léčba exokrinní pankreatické insuficience u dospělých a dětí;
 • chronická pankreatitida;
 • léčba cystické fibrózy;
 • pankreatektomie;
 • gastrektomie;
 • Resekce žaludku Billroth;
 • Shwachman-Diamond syndrom;
 • stav po akutní pankreatitidě;
 • karcinomu pankreatu.

Jak užívat Creon 10.000

Dávka léčiva závisí na závažnosti onemocnění a složení potraviny, kterou pacient odebral. Podle instrukcí se přípravek Creon 1000 užívá během jídla nebo bezprostředně po jídle. Tobolky se polknou celé, aniž by se lámaly a žvýkaly. Pokud dítě nebo starší pacient nemůže polykat kapsli sám, může být pečlivě otevřen a granule přidány do měkkých potravin nebo tekutin. Oba produkty musí být s kyselým médiem (jablečná omáčka, jogurt, pomerančová nebo ananasová šťáva).

Roztok nebo směs nelze skladovat. Rozbití tobolky vede k předčasnému uvolnění do ústní dutiny, snížení účinku léku a podráždění sliznic, kreon v ústech nelze opustit. Během léčby je nutné konzumovat hodně tekutin, aby se zabránilo zácpě. Pro substituční léčbu pankreatickými enzymy u cystické fibrózy jsou předepsány dávky:

 • pro děti do 4 let - 1000 jednotek lipázy na kg tělesné hmotnosti během každého jídla, po čtyřech letech - 500 jednotek;
 • udržovací dávka - 10 000 jednotek lipázy na kg tělesné hmotnosti / den nebo 4000 jednotek na gram spotřebovaného tuku;
 • u jiných typů exokrinní nedostatečnosti trávení je předepsáno 25-80 tisíc jednotek lipázy.

Zvláštní pokyny

Tablety CREON by měly být používány podle návodu. V části speciálních instrukcí v souhrnu jsou uvedeny důležité informace o užívání léku:

 • pacienti s cystickou fibrózou, kteří dostávají vysoké dávky pankreatinu, mohou trpět zúžení ileocekální oblasti střeva a tlustého střeva (fibrosingová kolonopatie);
 • Pokud užíváte více než 10 000 jednotek lipázy / kg / den, měli byste navštívit lékaře, pokud se objeví abdominální symptomy;
 • není možné zcela vyloučit riziko pronikání virů prasat do lidského těla, protože pankreatin v kreonu je prasečího původu;
 • lék se nepoužívá pro selhání ledvin, hyperurikémii, alergie na bílkoviny prasečího původu, onemocnění jater;
 • lék neovlivňuje rychlost psychomotorických reakcí a soustředění pozornosti, může být použit při řízení mechanismů a řízení vozidel.

Během těhotenství

Podle studií na zvířatech nejsou pankreatické enzymy, které jsou obsaženy v kreonu, absorbovány v těle, což vylučuje toxický účinek na reprodukci a vývoj plodu. Předepsat lék těhotným a kojícím ženám by měla být s opatrností, po vyhodnocení ošetřujícím lékařem o výhodách pro matku ao riziku pro plod nebo novorozence.

Creon pro děti

Návod k použití uvádí, že CREON 10 000 dětí může být předepsán pro akutní formy dysfunkce slinivky břišní, vznikající na pozadí nedostatečného rozvoje nebo méněcennosti žlázových struktur. Lék může být použit k prevenci dysbiózy. Během léčby musíte sledovat výživu dítěte, dodržování vodní bilance.

Jak se přípravek Creon 10, 000 užívá u dětí: denní dávka se dělí na tři stejné části a podává se před jídlem. Děti před každým plným jídlem daly půl tobolky, dětem ve věku 1-3 let - tobolkou, starší než tři roky - 1-2 kapslí 3-5krát denně. Podle instrukcí by měli rodiče během léčby léky pamatovat na to, že dlouhodobé užívání enzymů může zhoršit vstřebávání železa a vést k anémii z nedostatku železa.

Interakce s léky

Podle návodu k použití nejsou lékové interakce přípravku Creon 10 000 s jinými léky popsány. To znamená, že je teoreticky možné kombinovat příjem jakéhokoliv léku se specifickým nástrojem. V praxi je pro pacienty lepší nejprve získat povolení od lékaře, aby nedošlo k negativním následkům spojeným se zdravím těla.

Vedlejší účinky

Podle hodnocení pacientů užívajících tuto drogu má mírné až středně závažné vedlejší účinky. Patří mezi ně faktory uvedené v návodu k použití:

 • bolest břicha, nevolnost, zvracení;
 • zácpa, průjem (volná stolice), nadýmání;
 • zúžení ileocekální oblasti střeva a tlustého střeva;
 • kožní vyrážka, svědění, kopřivka;
 • alergické reakce, anafylaxe, přecitlivělost.

Předávkování

Pokud překročíte dávku pankreatinu a vezmete extrémně velký počet enzymů, může dojít k předávkování. Projevuje se hyperurikurií a hyperurikémií (zvýšené hladiny kyseliny močové v krvi). Podle návodu k použití, s výskytem nevolnosti, bolesti v žaludku, průjmu by se měl poradit s lékařem o jmenování symptomatické léčby a odstranění známek.

Kontraindikace

Lék je předepsán s opatrností během těhotenství, kojení, hyperurikémie. Kontraindikace pro jeho použití jsou faktory uvedené v návodu:

 • akutní pankreatitida nebo exacerbace chronického onemocnění;
 • akutní selhání ledvin;
 • přecitlivělost na složky kompozice;
 • nesnášenlivost vepřového masa, alergická na bílkoviny vepřového původu.

Podmínky prodeje a skladování

Tobolky CREON 10000 se prodávají bez lékařského předpisu a uchovávají při teplotě do 25 stupňů od dětí po dobu tří let. Po otevření balení může být lék šest měsíců.

Analogy

Creon 10, 000 má analogy pod stejným názvem, ale v jiné koncentraci (25 a 40 tisíc jednotek) a náhražky se stejnými nebo jinými účinnými látkami. Mezi oblíbené analogy patří:

 • Hermital - na základě pankreatinu vyrábí tablety Německo;
 • Mezim - tablety na bázi enzymů odvozených z pankreatických žláz prasat;
 • Pancreatin Forte - ruský lék pankreatin;
 • Mikrasim - tobolky na bázi proteázy, lipázy a amylázy.

Creon cena 10.000

Kreon si můžete koupit prostřednictvím internetových nebo lékárenských kiosků za ceny, které ovlivňují úroveň obchodní marže, koncentrace enzymů v jedné kapsli. Orientační náklady na léky s různými hladinami pankreatinu jsou uvedeny v tabulce:

Typ medikace

Internetová cena, v rublech

Lékárna stojí v rublech

Creon 10 000 20 tobolek

291

305

Creon 25 000 20 ks.

554

600

Creon 40000 50 kapslí

1527

1600

Recenze

Maria, 35 let

Mám enzymatický nedostatek, protože před pár lety jsem odstranil pankreat. Musím neustále brát enzymové přípravky, abych normalizoval trávení. Teď piju Creon, doktor mi doporučil koupit v dávce 10 000. Líbí se mi lék, je dobře snášen, nezpůsobuje nevolnost a bolesti břicha.

Alexey, 28 let

Nedávno jsem měl operaci na břiše, takže jsem potřeboval obnovit svou zažívací funkci. Lékaři mi dali Kreonové kapsle - zředili se v jablečné šťávě a dostali rychlý nápoj, protože já sám jsem nemohl polknout lék. Velmi jsem ho ocenil - za týden se můj stav vrátil do normálu, začal jsem se cítit lépe.

Yuri, 42 let

Po akutní pankreatitidě jsem začal pečlivě sledovat svou výživu a zdraví. První měsíc po zotavení vzal kapsli Creon. Lékaři vysvětlili, že jsou lepší než Mezim, protože pracují rychleji. Droga se opravdu ukázala z nejlepší strany, nezpůsobila vedlejší účinky, nebyla jsem z toho nemocná.

Alexandra, 37 let

Někdy mám rád jíst těsně, což se ukáže být váha v žaludku. Kdysi jsem pila Mezima, ale kamarádka mi doporučila vyzkoušet podobné kapsle Creon. Bohužel mi to nevyhovovaly, já jsem z nich dostal alergickou vyrážku, žaludek byl strašně nemocný, dokonce jsem musel jít do sanitky. Už svůj oblíbený lék nezměním.