Program pro domácí účetnictví 1C Money 8 - přehled funkcí, popis funkcí a nákladů

Anonim

Plánování domácího rozpočtu pomáhá kontrolovat a správně rozdělovat peníze. 1C Money 8 - speciální finanční program pro domácí účetnictví, ve kterém lze snadno zohlednit příjmy a výdaje financí a racionálně naplánovat rodinný rozpočet. Hotovost, kreditní karty, šekové knížky - všechny tyto položky ze seznamu lze snadno sledovat, pokud instalujete takový program doma.

Co je to 1C Money 8

Osobní finance by měly být vždy pod kontrolou. Někdo dává přednost uchovávání záznamů v samostatném poznámkovém bloku a někdo chce kontrolovat náklady na položky rozpočtu pomocí moderních technologií. 1C Money 8 - speciálně navržený počítačový program, který může výrazně usnadnit účetnictví a kontrolu peněz v rodině. Je nainstalován na domácích počítačích se systémem Windows nebo Linux. Kromě toho, aby vždy přístup k rodinnému účetnictví, mobilní aplikace 1C Mini-peníze byl propuštěn. Můžete si jej stáhnout na jakémkoli gadgetu běžícím na Androidu nebo iO.

Funkce domácího účetnictví 1C

Snadno použitelný program nabízí širokou škálu možností pro uživatele. Pro práci nemusí mít velké znalosti a pochopit všechny složitosti účetnictví. Vše je zde jednoduché a srozumitelné, takže i nováček se bude rychle aktualizovat. Použití softwarového produktu 1C Money pomůže zlepšit finanční gramotnost, naučit se správně nastavit rozpočet a racionálně distribuovat domácí finance a mobilní aplikace bude zvláště důležitá při cestování nebo relaxaci mimo domov.

Účtování úvěrů a pohledávek

Úvěry obyvatelstvu jsou jednou z hlavních oblastí činnosti bankovních institucí. Velké nákupy jsou snazší provádět dluhy nebo splátky, než hromadit požadovanou částku. Stává se však, že osoba má několik kreditů, takže někdy je snadné zapomenout vzít v úvahu veškeré výdaje při plánování. S aplikací pro domácí účetnictví budou všechny kreditní platby shromažďovány na jednom místě. Program má 4 možnosti zobrazení dluhu:

 • "Dal jsem půjčku";
 • "Vrátil jsem dluh";
 • "Půjčil jsem si to";
 • "Vrátil jsem dluh."

V případě potřeby můžete vždy vygenerovat a vytisknout platební kartu, která bude odrážet veškeré informace o dluhových transakcích. Totéž platí pro úvěry, protože nová verze má speciální kartu pro práci s půjčkami. Program může brát v úvahu kredity všech členů rodiny a kromě základních informací, jako je úroková sazba, běžný účet, název banky atd., Můžete nastavit upomínku, která vám nedovolí vynechat datum dalšího splácení.

Plánování osobních rozpočtů

V aplikaci si můžete naplánovat několik možností pro realizaci domácího rozpočtu, s přihlédnutím k jakýmkoli rysům, například předčasnému splacení úvěru nebo naopak novému úvěru. Skutečný výpočet lze provést jak na krátkou dobu, tak na delší dobu. Kromě toho může každý člen rodiny na samostatné záložce vytvořit svůj vlastní plán spoření, investice a výdaje na osobní finance.

Účetnictví a řízení úspor a úspor

V programu 1C Money můžete použít nástroj, se kterým budou vždy k dispozici všechny informace o úsporách (čas, kontrola, částky). Aplikace umožňuje uživateli vytvářet určité karty pro různé úspory (pro byt, auto, cestu, dovolenou atd.). Kromě toho, v závislosti na výdajích, můžete vždy vypočítat možnou částku, která může být odložena pro realizaci plánů.

Analýza osobních financí

Chcete-li pochopit, kam jde peníze a co ovlivňuje jejich přečerpání, můžete vědomě prozkoumat všechny operace prostřednictvím přijetí zpráv. Můžete porovnat svůj vlastní příjem s výdaji analýzou situace pro samostatně vybraný článek. Pomocí programu 1C Money můžete vždy vědět o neplánovaných výdajích (dary, spontánní nákupy atd.) Nebo zjistit, jak jsou plánované položky prováděny.

Aplikace je dobrá, protože můžete nezávisle nastavit časový rámec pro zprávy, ať už je to týden nebo rok. V programu je vždy možné vidět, zda bylo dosaženo bilance výnosů a výdajů a kolik plánované částky se shoduje s plánovanou. Pokud vše vyjde, můžeme hovořit nejen o gramotnosti rozpočtového plánování, ale také o finančním blahobytu.

Seznamte se se službou pro podnikatele pro elektronickou realizaci CUDIR.

Tvorba daňových přiznání

Pokud má osoba trvalé zaměstnání, pak zpravidla účetní oddělení vypočítává daň z příjmu ze svého platu každý měsíc, takže by se o tuto záležitost neměl starat. Pokud občan v průběhu kalendářního roku podniká nebo je příjemcem dodatečných příjmů, je povinen se ohlásit daňovému úřadu. Pomocí tohoto programu můžete uchovávat záznamy o těchto příjmech a v případě potřeby tisknout prohlášení na formuláři 3-NDFL nebo 4-NDFL.

Jak program funguje

Aplikace pro domácí účetnictví je vyvíjena na základě platformy 1C Enterprise, takže její práce je rychlá a multifunkční. Na druhou stranu je snadné program používat, protože jej můžete přizpůsobit svým osobním preferencím a schopnostem počítače. Vývojáři se snažili vzít v úvahu všechny nuance, takže aplikace má klíčové slovo vyhledávání, možnost stahovat on-line směnných kurzů, zvýšit písmo a dokonce aktualizovat program přes internet.

Požadavky na systém

Chcete-li nainstalovat software, můžete použít nejjednodušší domácí počítač nebo notebook, protože systémové požadavky na produkt jsou minimální. I když vývojáři doporučují Microsoft Windows 2000 / XP / Server 2003 a vyšší, aplikace může být snadno instalována na Microsoft Windows 98 / Me nebo Vista. Pro majitele Linuxu nezoufejte, protože 1C Money je kompatibilní i s ním. Dále musíte:

 • RAM - 128 MB;
 • Procesor Intel Pentium II 400 MHz a vyšší;
 • volné místo na pevném disku, protože při instalaci se používá asi 250 MB;
 • CD-ROM mechanika, SVGA displej.

Beta Funkce

Před nákupem si může někdo vzít zkušební verzi produktu a posoudit možnou funkčnost a použitelnost 1C Money. Jedná se o zjednodušenou verzi aplikace s omezeným počtem zaměstnanců. Chcete-li se přihlásit, musíte vybrat uživatele (Inga nebo Anton) a bez zadání hesla začít používat. V současné době se můžete seznámit se zkušební verzí přímo na webových stránkách společnosti kliknutím na odkaz tam uvedený.

Je-li rychlost připojení nízká, je doporučeno připojení GPRS. V tomto případě bude pro program použit speciální režim. JavaScript musí být povolen v nastavení a používání cookies. Minimální požadavky prohlížeče jsou následující:

 • Microsoft Internet Explorer 8.0, 9.0, 10, 11;
 • Mozilla Firefox verze 17;
 • Google Chrome verze 4.

Jak ovládat své výdaje s 1C Money 8

Zakoupením aplikace můžete bezpečně začít plánovat své výdaje a zaznamenávat peněžní příjmy. Aplikace má tak různorodou funkčnost, že i ten nejnáročnější uživatel najde vše, co potřebujete pro práci v programu. Jak již bylo zmíněno, několik členů rodiny může současně vést evidenci plánovaných příjmů a výdajů. Kromě tvorby souhrnného rozpočtu bylo každému navrženo, aby nezávisle hospodařil s penězi, prováděl plánované operace podle vlastního uvážení.

Proč potřebujeme peněženky

Hlavním adresářem pro práci v aplikaci jsou peněženky. Může jich být několik a uživatel má právo dát jim jakákoli jména. Peněženka může být bankovní karta, běžný účet, vklad, hotovost - vše, co je předmětem účetnictví. Můžete je kdykoli otevřít a označit počáteční zůstatek, ale je vhodnější to provést na začátku období, abyste mohli navigovat pohyb finančních prostředků k určitému datu. To je pozoruhodné, ale program dává uživatelům možnost pracovat nejen s rublů, ale také s jakoukoli měnu, což je velmi pohodlné.

Rozpočtování

Aby bylo možné správně zobrazit všechny vaše náklady, v 1C Money musíte správně tvořit rozpočtové položky, pro které jsou peníze utraceny. Přístup k vývoji by měl být pečlivě zohledněn, aby se zohlednil veškerý možný odpad, a je třeba zahrnout i trvalé náklady, které se netýkají každého měsíce. Je-li to žádoucí, mohou být rozlišeny v samostatném řádku, který jim přiřazuje rozlišovací jméno.

Platit pravidelně po dobu 5-10 minut každý den, měli byste zadat údaje o vynaložené peníze (shromážděné šeky, záznamy o výdajích na diktafon, atd.), Aniž by ztratili i ty nejmenší, protože, jak víte, Penny zachrání rublu. Důsledný přístup v počáteční fázi může být rutinní, ale pokaždé, když bude snazší provádět účetnictví a po měsíci nebo dvou, bude jasné, kde jde o lví podíl příjmů - na nezbytné věci nebo na odpad.

Jak pracovat s kartami příjmy a výdaje

Chcete-li začít, musíte vytvořit položky příjmů a výdajů. V rozevírací nabídce „Reference“ vyberte část „Položky příjmů“ nebo „Položky výdajů“. Program má již několik vytvořených položek, ale vlastní si můžete vytvořit kliknutím na tlačítko „Vytvořit“ a vyplněním pole „Jméno“. Poté musíte kliknout na "Record and close". Stejným způsobem přidáváme další články.

Odraz skutečných příjmů a výdajů

Když začnete pracovat s programem, automaticky se otevře adresář „Operations“. Tam musíte vybrat "Příjmy" nebo "Náklady" kliknutím na příslušné tlačítko. Pokud plánujete specifikovat data pro konkrétní den, musíte zadat datum, peněženku, položku výdajů / příjmu a částku. Zadávání dat pro články lze provádět v celkové výši nebo v oddělených pozicích.

Reporting a analýza výsledků

Hlavním cílem je naučit se správně hospodařit s finančními prostředky, a to bez analýzy příjmů a výdajů. K tomu program vytvořil sekci sestavy, kde můžete požadovat informace po určitou dobu. V vygenerovaném dokumentu můžete navíc zobrazit podrobné informace rozšířením položky zájmu. Podle uvážení je zpráva uživatele poskytována ve formě tabulky nebo grafu. Kromě toho je možné zobrazit rozpis rozpočtu úpravou následných výdajů.

Výhody a nevýhody rozpočtového řízení v 1C Money

Stejně jako každá softwarová aplikace 1C Money není bez vad. Za prvé je to placený distribuční program. Ačkoli jeho cena není vysoká, ale to jsou některé výdaje. Na jedné straně bohatá konfigurace pomáhá zohlednit všechny nuance domácího účetnictví, ale na druhou stranu může být pro začátečníky obtížné zabývat se celou řadou funkcí.

Každá sada má jedinečný klíč pro prodej elektronické licence, kterou lze použít pouze jednou. Pro instalaci programu se doporučuje využít služeb kvalifikovaného odborníka. Hlavní výhodou použití aplikace je schopnost naučit se vytvářet finanční cíle a utrácet peníze správně.

Koupit 1C Money 8

Aplikaci si můžete objednat nejen v Moskvě nebo Petrohradu, ale iv celém Rusku a dokonce iv zahraničí. Program se zabývá prodejem velkého počtu společností. V boji o zákazníky, některé z nich zahrnují instalaci a údržbu v ceně, zatímco jiní dokonce zahrnují počáteční konzultace a školení. Položení zboží do koše by mělo být chápáno tak, že některé přepravní náklady mohou být zdarma a některé mohou za to účtovat peníze.

Internetový obchod

Cena, rublů

Abisoft

510

ComputerMarket

759

Citylink

460

Mediamarkt

595

ITSolid

464

Podívejte se také na online účetní službu „Moje firma“.

Video

Recenze

Elena, 38 let

Před nákupem se program 1C Money seznámil s prací a možnými funkcemi na stránkách developera. Líbilo se snadnosti použití. Všechno je stručné a přístupné, ale zároveň nic nezmeškáte, kromě toho můžete vždy vidět podrobné výdaje na rozpočtové položky, které pomáhají orientovat se ve výdajích.

Angela, 53 let

Rodinná kontrola rozpočtu na dlouhou dobu. Vyzkoušel jsem mnoho způsobů - od psaní po notebook až po používání mobilních aplikací. 1C Money vyzkoušel více než 3 roky. Od té doby jsem se s ním nerozloučil, protože věřím, že se vývojářům podařilo zvýraznit všechny aspekty domácího účetnictví.