Nazivin děti - návod k použití do roku a od 1 roku do 6 let, kontraindikace

Anonim

Tento lék se osvědčil v pediatrické praxi jako účinný lék pro léčbu kongesce nosu. Složení léčiva zahrnuje oxymetazolin, který má vazokonstrikční účinek a eliminuje otoky nosní sliznice.

Nazivin - složení

Hlavní účinná látka ve složení léčiva - oxymetazolin hydrochlorid může být nebezpečná pro funkčnost nosní sliznice dětí. Na druhé straně je dětský výtok velmi nebezpečným jevem, je doprovázen těžkým edémem a může vyvolat další infekční onemocnění u dítěte. Z tohoto důvodu je nazivin pro děti navržen s věkem specifickým.

Lék je k dispozici ve formě kapek nebo nosního spreje. Koncentrace účinné látky je odlišná u dětí různého věku. Například nazivin pro kojence obsahuje 0, 01% oxymetazolinu - to znamená, že 1 ml roztoku obsahuje 0, 1 mg účinné látky. Nazivin baby - určený pro kojence do 1 roku věku a nazivin pro novorozence (nebo citlivý naivivin) je určen pro kojence a je speciálně vybaven dávkovačem, proto je předávkování lékem vyloučeno.

Nazivin pro děti od 1 do 6 let se vyrábí v koncentraci 0, 025%, což znamená obsah účinné látky v množství 0, 25 gv 1 ml. Děti ve věku od 6 let předepisují lék s koncentrací 0, 05%. Kromě hlavní látky obsahuje roztok benzalkóniumchlorid, hydroxid sodný, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, ​​dihydrát edetátu disodného a vodu.

Nazivin děti - instrukce

Před použitím drogy je důležité, aby rodiče pečlivě prostudovali instrukce dětí Nazivin. Lék je předepsán pro:

 • rýma, sinusitida, sinusitida a další respirační onemocnění, když se vyvíjí slizniční edém;
 • s alergiemi, doprovázené rýmou v kombinaci s vazodilatačními kapkami;
 • se zánětem Eustachovy trubice.

Po prostudování návodu můžete zahájit léčbu podle schématu předepsaného lékařem. To nutně bere v úvahu pacientův věk, koncentraci a dávkování léku, diagnózu a individuální vlastnosti organismu.

Nazivin sprej

Dětský rýma je známkou zimy, jiných virových infekcí nebo projevem alergické reakce. U dětí se na pozadí nazální kongesce vyvíjí nespavost, úzkost a únava. Nazivin baby sprej, podle mnoha pediatrů, je účinnější než kapky. Dobře zavlažuje dětské nosní průchody a účinně odstraňuje otok nosu.

Nazivin kapky

Nasivinové nosní kapky, zvolené podle požadované koncentrace a věku, se osvědčily při léčbě dětských onemocnění spojených s otoky sliznic horních cest dýchacích. Lék je oblíbený u rodičů, má řadu pozitivních vlastností:

 • může být použit pro novorozence (nazivin kojence);
 • účinně zmírňuje opuch a normalizuje dýchání;
 • nezpůsobuje suchost sliznic;
 • má několik typů dávek;
 • dostupnost vhodného dávkovače ve výrobcích pro malé děti;
 • jeho léčivý účinek trvá až půl dne;
 • Má šetrný účinek na sliznice dětí.

Nazivin - kontraindikace

Jako každý jiný lék, Nazivin má kontraindikace. Jedním z nich může být především věk pacienta. Pro různé věkové skupiny má roztok léčiva určitou koncentraci. Nástroj nelze používat současně s inhibitory monoaminooxidázy. Kromě individuální intolerance některých složek léku je kontraindikován u chronických dětských onemocnění, mezi které patří:

 • atrofickou rýmu;
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • tachykardie, tachyfylaxe a další onemocnění srdce;
 • chronické onemocnění ledvin;
 • vysoký krevní tlak (hypertenze), který je způsoben určitými chorobami (například aterosklerózou genetického původu);
 • diabetes.

Pokud nejsou instrukce dodrženy, pokud je léčivo použito, které neodpovídá věku pacienta, léčivo může mít vedlejší účinek v důsledku přebytku koncentrace účinné látky. Děti mají někdy nežádoucí účinky ve formě častého kýchání, pálení v nose, bolesti hlavy a dokonce nevolnosti. Vazokonstrikční léčiva někdy způsobují opakující se otok nosní sliznice, atrofii, reaktivní hyperemii a medikační rýmu.

Nazivin děti - analogy

V pediatrické praxi bylo zjištěno, že se používají analogy Nazivinu, které s přesným dávkováním mohou zmírnit stav pacienta u těžké rýmy a zabránit rozvoji zánětlivých procesů v těle dítěte. Mezi tyto léky patří: 4-wei, afrin (afrinové doplňky), Viks Active Sinex, nazol (nazol advans), nasospray, nesopin, Noksprey, fazin a Ferveksův sprej z nachlazení.

Cena Nazivin děti

Lék může být levně zakoupen v internetovém obchodě, na oficiálních stránkách výrobce, poté, co si prostudoval katalog, pak dodal objednávku. Cena finančních prostředků závisí na lékové formě a zemi - dovozci. Kolik je Nazivin dětinský, můžete se poučit z následující tabulky:

Formulář vydání

Koncentrace%

Kapacita ml

Cena (v rublech)

Kapky

0, 01

5

165, 72

Kapky

0, 01

10

144, 00

Kapky

0, 05

10

154, 03

Kapky

0, 025

10

157, 11

Sprej

0, 05

10

143, 39

Video: Nazivin Citlivý

Nazivin děti - recenze

Katya, 28 let

O těchto kapkách v nose slyšel a četl v různých zdrojích, je obeznámen s oběma plusy a minusy. Když však dítě onemocnělo (měl měsíc), doslova ztratila nohy. Tradiční metody léčby nám nepomohly a pouze citlivý citát Nazivin byl doslova zachráněn. Je velmi pohodlné používat tento nástroj a, jak se ukázalo, je to bezpečné díky pohodlnému zásobníku.

Ludmila, 36 let

Vždy zájem o recenze na dětské drogy, které budu kupovat. Byl jsem překvapen, že recenze o tomto léku jsou tak odlišné. Pro mé děti, které jsou ve věku 3 a 6 let, je to nejúčinnější lék a vyzkoušeli jsme mnoho různých léků pro nos. Doporučuji si vyzvednout formulář pro věk dětí a pozorně si přečíst návod.

Michael, 29 let

Nástroj je velmi účinný, druhý den se stav mého dítěte zlepšil. Droga nasivin dítě je dobré, protože s krátkým použitím dává vynikající účinek. Tento dětský lék známe téměř od narození. Nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky. Doporučuji, aby cena byla cenově dostupná a prodávaná v každé lékárně.