Pletení pro děti od 1 do 3 let - schémata s popisem

Anonim

Regály obchodů přetékají dětskými věcmi, najít šaty, kalhoty, kabát nebo krásný klobouk pro dívku není těžké, ale věci vytvořené vlastníma rukama, kromě původního vzhledu, nesou kladný náboj energie. Pletení s pletacími jehlicemi se stalo oblíbeným koníčkem mnoha mladých matek, protože v důsledku takového vyšívání se pro milovaného dítěte získá jedinečná teplá věc a tvůrčí proces dává dívce radost. Zajímavé vzory pletených výrobků pro dívky se stručným popisem naleznete níže a můžete si vyzkoušet jejich sílu v tomto vyšívání.

Pletené oblečení vzory pro dívky s popisy a schémata

Téměř cokoliv z dětského šatníku lze pletit - od šálu, baretu a pletených pantoflí až po svetr nebo pončo. Pro práci jsou potřeba pouze čtyři komponenty: minimální znalosti pletení, nezbytného materiálu, vzor dívčího oblečení a inspirace. Začátek pletařky začít seznámit s kreativitou by měly být jednoduché modely, postupně komplikuje techniku, experimentování se styly, možnosti pletení. Níže jsou grafy s popisy populárních modelů věcí pro dívky, které pomohou poznat tajemství řemesel.

Šaty a šaty

Dokonce i v šatníku malé holčičky, jako pravá dáma, by měly být krásné šaty nebo letní šaty. Takový produkt je možné svázat nezávisle, přinést minimum úsilí, ale dát do něj celou duši a vytvořit tak jedinečný produkt. Schéma prezentované letní šaty je vhodné pro dívky ve věku dvou let a v závislosti na přízi lze použít v teplém období nebo v zimě, doplněné golfem, teplou pletenou halenkou.

Chcete-li pletit letní šaty pro dívku, budete potřebovat:

 • Příze - 200 gramů. Barva závisí na osobních preferencích, ale materiál by měl zvolit nejpřirozenější - 100% bavlnu.
 • Pletací jehly č. 3.5 (pokud je vybrána tenká příze, stojí za to vzít menší velikost nástroje).
 • Dekorativní prvky - knoflíky, brože, stuhy, korálky (volitelné).

Dvě části sukně se pletou odděleně a pak se sbírají. Popis pletení zpět:

 1. Vytočte smyčky 112, pletené podle schématu: první dvě řady jsou přední smyčky; 3 - 2 osoby. dohromady, střídavě 8 nahých a obličejových smyček, 4 krát 2 osoby. domácí zvíře společně; 4, 5 s. - obličeje; 6 - všechno špatně.
 2. Ve výšce 32 centimetrů zdola, po stranách je nutné zavřít 8 smyček, aby se vytvořila průlez. Plette s gumičkou jeden po druhém 8 cm, pak zavřete centrální smyčky pro krk.
 3. Plette dva popruhy odděleně (každý 13 bodů) tak, aby celková délka výrobku byla 44 cm.

Stejně tak, aby se vázala před produktem, jediným rozdílem je, že smyčka pro krk musí být uzavřena, když je celková délka přidruženého produktu 37 centimetrů. Chcete-li postavit letní šaty, musíte se připojit (šít) boční, ramenní švy, snažit se vše dokonale zapadnout a vypadat co nejpříjemněji. K tomu, aby věc udělala potřebné smrštění, musí být lehce navlhčena, ponechána vyschnout za přirozených podmínek. Detailní schéma pletení letní šaty na fotografii:

Vesty a bundy bez rukávů

Za teplého počasí se může zahřát teplé, krásné tílko pro dívku. Chcete-li vytvořit to budete potřebovat příze (100 gramů, je lepší zvolit nitě z ovčí vlny), trochu stříbra materiálu; Pletací jehly číslo 3, háček. Jako dekor lze použít saténovou stuhu, aby odpovídala výrobku nebo jiné dekorativní předměty. Pro pletení klasickou gumou (střídavě 2 osoby, 2 a int.) A prolamované vzory, jejichž schéma je znázorněno na fotografii.

Začněte pletení ze zadní strany:

 1. Vytočte 82 bodů a plette s gumičkou 2x2 sedm centimetrů. V posledním řádku musíte přidat 5 smyček, rovnoměrně rozdělit přidávání během práce.
 2. Plette dvě řady saténové tváře.
 3. Hlavní část výrobku k provedení prolamované viskózní 20 cm, pak se 4 smyčky odčítání pro průlezy.
 4. Během dalšího párování uzavřete smyčku, dokud nezůstane 65.
 5. Ve výšce 34 cm od dna výrobku, skrýt střední prvky pro krk, zbytek by měl být odděleně pletené.
 6. Ve výšce 35 cm zavřete všechny detaily.

Pletení přední části je podobné, pouze výstřih by měl být proveden o něco hlouběji, proto by střední smyčky měly být uzavřeny ve výšce 29 cm. Pro ušití obou částí a za účelem úplného vzhledu je nutné uvázat krk a průramky sloupem bez prošívaných přikrývek, a poté úhlednými zuby. Chcete-li se dozvědět více o schématu pletení, podívejte se na konečný výsledek na fotografii:

Svetry a svetry

Hlavními požadavky na pletené oblečení pro dívky je krása, originalita a teplo. Roztomilý vypadá jako dětský svetr s otevřeným úpletem, který vám pomůže chránit dítě před chladem a zároveň mu dávat kouzlo. K práci potřebujete jehly číslo 2 a 3, kruhové, háček, příze (200 gramů). Pro pletení se používá elastický pás (1 osoba a 1 w. Zkřížené) a pletací prolamování, schéma a symboly, na kterých jsou na fotografii zobrazeny. Pro pletení se saténovým stehem je nutné se plést do předních řad tváří. závěsy a obruba -

Popis pletení raglán zpět: \ t

 1. Vytočte na prvcích číslo 2 91 prvků. Pletené čtyři centimetry s gumičkou a při pletení poslední řady přidejte rovnoměrně 14 smyček.
 2. Přenést práci na jehly č. 3, plést celou přední saténovým stehem, a pletené střední smyčky (21 kusů) krajkou, viskózní, postupně rozšiřuje vzor na vnější hrany.
 3. Po pletení 16 cm od elastického pásku je nutné zvýšit rukávy v každé druhé řadě.
 4. Po pletení 6 cm stojí za to zavřít smyčku pro krk, zaokrouhlovat ji a po dalších 2 cm švy ramen.

Technika předního prvku je stejná, stačí jen vytvořit hlubší krk. Před zahájením montáže je nutné výrobek mírně navlhčit tak, aby se smrštil a poté spojil švy ramen. Pro zpracování rukávů vytočte na spodním okraji 49 smyček, plette čtyři centimetry s gumičkou. Chcete-li dokončit výstřih, musíte vytočit 82 smyček na kruhové jehly, provést 5 cm čelní plochy s rovnými a inverzní řádky. Spojte švy rukávů a boční - dětský svetr je připraven.

Další informace o tom, jak se smyčky na kruhové jehly.

Bolero

Chcete-li udělat krásné bolero s prolamované vzor pro dívku, v první řadě je nutné připravit potřebné materiály a nástroje. Pro práci budete potřebovat: příze, pletací jehlice dvou velikostí (č. 4 a 3, 5) a kruhové, háček pro vázání výrobku, knoflíky. Práce používá podvazkový steh (všechny smyčky jsou obličeje) a dva vzory vzorů: pro lamelu a rukávy, které lze vidět na fotografii.

Pletení bolero začíná rukávem a má cross-pletené. Detaily se shodují, pouze v zrcadlovém obrazu. Zvažte schéma pletení pravé strany výrobku, velikost dívky je 3-4 roky:

 1. Vytočte 57 smyček na jehlách č. 3, 5 a 9 řádků pletení se smyčkami na obličej (podvazkový steh).
 2. Odkaz 11 str. prolamované viskózní podle prvního schématu, pak opět sedm řad podvazkových viskóz. Zopakujte zprávu znovu.
 3. Po 19 r. vytočit smyčky (21 každý) pro boční šev v příštích dvou řadách, by mělo dopadnout 99 smyček.
 4. Pokračovat v pletení s háčkované, pomocí schématu číslo 2 (17 p.), Pak dalších 7 p. obličeje.
 5. Při výšce 9 cm od postranního švu musí být dílo rozděleno na dvě části - zadní a polici, které budou pokračovat v pletení jednotlivých částí.
 6. Pletení zadní: zavřete první smyčku dostat krk (v pořadí: 3, 2, 1) a plést všechny vzory podle výše uvedeného schématu. Zavřete všechny smyčky po pletení posledního vzoru.
 7. Police: pro zaokrouhlování krku zavřete smyčky, zakryjte 6, 4, 3, 2 a čtyřikrát jednu smyčku v každém dalším řádku. Knit na konci vzorku a odstranit práci na pomocné pletací jehlice nebo nit.

Zrcadlo na levé straně výrobku, pak sestavit boční švy a šít zpět. Aby byl výrobek čistý a dokonalý, stojí za to zpracování okrajů oblečení:

 • Krk: na kruhových cifernících a první řadě peněženek, čtyři tváře. Zavřete vše, háčkujte podle schématu: 3 polopříčky, 3 hp, 1 sloupek připojený k půl sloupku - taková vazba se používá pro všechny hrany věci.
 • Chcete-li pletené popruhy, takže smyčky na pravé straně, a šití tlačítka vlevo. Háčkování, krásné bolero pro dívky.

Čepice a barety

Za chladného počasí nemůže dívka bez baretu nebo klobouku, který může být doplněn o krásný šátek nebo pončo. Kravatu krásný baret budete potřebovat přízi, je vhodnější zvolit bavlnu, a háček by měl odpovídat tloušťce nitě. Chcete-li začít, měli byste svázat šest smyček vzduchu, zavřít je do kruhu, plést v kruhu, zvýšit počet prvků v prvních dvou řadách dvakrát. Dále je třeba plést podle schématu:

 1. 3 str. - plést v každém druhém prvku dodatečně jeden reliéfní sloup.
 2. Knit 13 p., V každém přidávání na 1 pilíř, aby se dosáhlo průměru výrobku 26 centimetrů.
 3. Další 4 str. plést s poklesem na obou stranách reliéf sloupec 2 lžíce.
 4. 18-21 str. - alternativní sloupek reliéfu s art. s / n
 5. Kravatu jeden řádek s jednoduchými háčkování, a plést je v nápadném kroku k tvaru hran.
 6. Make příze pompon a šít na baret, produkt pro dívku je připraven.

Kabát

V podzimním počasí se nedá dělat bez teplých věcí. Ideální volbou by byl pletený kabát s krásným vzorem a zajímavým střídáním. Schéma a proces pletení je jednoduchý, proto může být produkt použit i začátečníky. Pro práci budete potřebovat: příze dvou barev (nebo jedna, pokud není touha střídat odstíny), pletací jehlice s velikostí č. 4, 5, hák na vázání, knoflíky. Pletení se vyskytuje v několika fázích: nejprve se pletou spodní část výrobku, pak oddělte pravou a levou horní polici a zadní část, rukávy, po kterých se hrany sestavují a zpracovávají.

Pletení by mělo začínat od spodní části zad a vpředu:

 1. Shromáždit 172 smyček a kabelku jeden řádek v peněžence.
 2. Knit podle schématu zobrazeného na fotografii.
 3. Pletení 12 řádků prolamované pletení, jděte na přední plochu se střídavými barvami.
 4. Po pletení 45 cm je nutné zavřít smyčky, pletené 2 obličeje, 2 obličeje. p., takže zbývajících 130. Pokračujte v pletení, dokud nebude po odečtení připraveno dalších 5 cm.
 5. Je nutné zavřít smyčku pro rukáv: pro pletení 29 smyček police, 6 pro skrytí, 60 zád, opět 6 pro pancéřování, aby se schovala, a 29 dalších polic. Pro další práci se všechny části pletou samostatně.

Police se vejdou do stejného vzoru, pouze v zrcadlovém obrazu. Pletení vlevo:

 1. Plette obličej saténovým stehem, takže odečtete průlez v každé druhé řadě 1 čas - 2 body a 1 jednoduchou smyčku, po které by mělo být na jehlách 26 kusů.
 2. Po pletení 7 cm průlez, proveďte odečítání krku, zmenšující prvky v každé druhé řadě.
 3. Ve výšce průlezu 15 cm zavřete výrobek.

Rukávy:

 • 37 smyček pletené obruba smyčky, a pak prolamované vzor.
 • Po pletení krajky, pletené přední části saténového stehu, takže dodatky v každé osmé řadě.
 • Ve výšce 28 cm udělejte roli pro rukáv a zavřete smyčky v každé druhé řadě. Knit šest dalších centimetrů a zavřít všechno.

Spusťte spojovací švy výrobku, přední pásy zavěste na knoflíkové dírky. Aby byl výrobek dokončen, musí být srst háčkována podle vzoru „ventilátoru“: 7 stupňů. s / n, 2 sloupce pro přeskočení, 1 připojení, opět 2 pro přeskočení. Opakování zprávy, kravatu okrajů věcí. Aby byl kabát pro dívku originálnější, zajímavější, může být pro páskování použito vlákno kontrastní barvy.

Sukně Obleky

Krásně vypadá pletený kostým pro dívky, skládající se z lehkého svetru a sukně. Pro práci je třeba připravit: dvoubarevnou přízi pro vytvoření vzoru, pletací jehlice č. 3, 5 a 4, pletené nebo elastické. Stojí za to začít pracovat se sukní, která se skládá ze dvou částí. Části jsou pleteny identickým způsobem, po kterém jsou spojeny boční švy a do pasu je vložen elastický pás nebo pásek.

Práce by měla začínat z přední strany sukně:

 1. Pro dívku dva roky, musíte sbírat 67 smyček a plést šest řad s 1x1 gumičkou.
 2. 6, 5 cm pletený saténový obličej, pak se ustálí pokles na levý 51 prvek.
 3. Ve výšce 17, 5 cm od začátku výrobku, pletené 7 krát podle schématu: 4 opotřebení, 2 dohromady opotřebení.
 4. Pletené s gumičkou asi 4 cm, pak zavřete všechny smyčky.

Popis vytvoření pulóveru:

 1. Vytočte číslo 57 p. Pásek o délce 2 cm s kravatou.
 2. Jděte na přední plochu, udělejte 13 cm, poté označte průchodky a uzavřete střední smyčku, aby se vytvořil krk. Pokračujte v práci se dvěma částmi odděleně, zakryjte prvky v každé druhé řadě a vytvořte výřez.
 3. Pro zkosení ramene ve výšce 70 cm uzavřete každou druhou řadu smyčky. Současně skryjte několik smyček podél okrajů řezu a vytvořte krk.
 4. Analogicky se zadní vazbou dříve, až po 22 cm od začátku párování zavřete prostřední prvky krku.
 5. Před montáží je třeba bar zavěsit na krk a rukávy gumičkou. Připojte podrobnosti o věci na vzor (šít boční švy), aby popruhy na řez, kravatu do uzlu. Krásný svetr pro dívčí kostým je připraven.

Naučte se dělat pletené obleky pro novorozené dívky.

Video lekce: pletení dětské oblečení pro dívky od 1 do 3 let

Chcete-li získat originální pletené věci pro dívku, není třeba hledat řemeslníky, měli byste to udělat sami. Četné volné mistrovské kurzy, programy pro vytváření různých modelů pro každý vkus, různorodé složitosti, přicházejí k záchraně mistrovství pletení. Někdy je nesmírně obtížné pochopit legendu, popisy a další nuance, v tomto případě vám mohou pomoci videonávody, kde můžete vidět proces pletení a montáže produktu. Níže je výběr mistrovských kurzů pro pletení věcí pro dívky z videí YouTube.

Cardigan pro dívku 3 roky

Dětský klobouk pletený na jehlách

Naučte se několik způsobů, jak udělat pom-pom pro klobouk.

Kukla pro dívku na zimu