Kolik kalorií se spálí při chůzi po dobu 1 hodiny

Udržování tělesné zdatnosti každodenními procházkami nevyžaduje žádné zkušenosti s tréninkem a může být prováděno jakoukoliv osobou bez omezení. Další informace o tomto cvičení, stejně jako počet spálených kalorií během pravidelného cvičení.

Spotřeba energie při chůzi

Aktivní aktivní sport si může dovolit pouze zdravý a fyzicky zdatný člověk. Na rozdíl od těžkého tréninku s těžkými břemeny je chůze pro tělo méně výzvou. Zaměstnání pomáhají organizovat práci plic a srdce. Spotřeba energie při chůzi závisí na rychlosti pohybu a metabolismu sportovce. Během poklidné procházky se spotřebuje 2-3 kilometry až 300 kilokalorií. Při rychlosti 7 km / h můžete vypálit až 500 kcal. Je třeba mít na paměti, že bez řádně zvolené stravy nebude možné dosáhnout znatelných výsledků.

Kolik kalorií tráví při chůzi

Během neuspěchaných procházek se spotřebuje minimální množství podkožního tuku. Nicméně, s přihlédnutím k řádně organizovaným jídlům a dennímu režimu, můžete strávit asi 250 kilocalories za hodinu. Nezapomeňte, že náklady na energii závisí na oblasti, kde se školení koná. Spotřeba kalorií při chůzi po plochém asfaltu je tedy výrazně nižší než u tříd v lese, kde reliéf znamená aktivní pohyb. Z tohoto důvodu odborníci doporučují školení v přírodě.

Kolik kalorií se spálí při chůzi za hodinu

V současné době existují speciální kalkulačky, které určují spotřebu energie pro konkrétní typ zátěže. V průměru se předpokládá, že během procházky člověk utratí 3, 2 až 3, 8 kilocalories na kilogram hmotnosti. Konečný výsledek závisí na sadě komponent. Během tříd na nerovném terénu je ztraceno až 6, 4 kcal. Přečtěte si více o tom, kolik kalorií je spáleno za hodinu chůze, můžete zjistit níže:

  • chůze po rovné silnici - 200;
  • vylézt na horu - 320;
  • tříd průměrným tempem - 335;
  • lezení po schodech - 500-700.

Kolik kalorií se spálí při chůzi 1 km

Odborníci říkají, že pro hubnutí musíte pravidelně trénovat. Je důležité překonat vzdálenost nejméně 2-3 kilometry. Nezapomeňte, že před třídami musíte udělat trochu rozcvičení. Toto pravidlo platí zejména pro sportovce, kteří preferují intenzivní trénink v přírodě. Vypočítejte počet spálených kalorií při chůzi 1 km, můžete použít speciální kalkulačku. Zkušení sportovci tvrdí, že utratí asi 100 kcal.

Kolik kalorií se spálí při chůzi 5 km

Spotřeba energie závisí na rychlosti pohybu. Během procházek tak 300 kilokalorií spaluje v pomalých krocích. Ztráty budou závažnější, pokud se na tréninky připojí pomocné prostředky ve formě speciálních závaží nebo činek. Přesnější výpočet kalorií při chůzi, s přihlédnutím k vaší hmotnosti, dietě a cvičení plán pomůže držet kalkulačku. Nezapomeňte, že musíte začít s tréninkem na krátké vzdálenosti. Zpočátku by vás neměl zajímat zejména počet spálených kalorií při chůzi 5 km. Pamatujte si, že takové vzdálenosti vyžadují školení.

Kolik kalorií se spálí při chůzi nahoru

Je známo, že můžete rychle ztrácet nadváhu, stoupat nahoru. A k provedení tohoto cvičení nemusíte hledat kopec nebo horu. Vzestup do 9. patra tak mohl tyto přírodní objekty dobře nahradit. Spotřeba kalorií spálených při chůzi nahoru je 1300 kcal. Nezapomeňte, že nemůžete trénovat ihned po jídle. Nejlepší je provádět hodiny ráno. V této době bude spalování kalorií při chůzi nahoru po schodech účinnější. Nezapomeňte na krátkou dobu rozcvičení před „výstupem“.

Kolik kalorií se spálí během severské chůze

Během procházky s holemi se náklady na energii zdvojnásobily. Spotřeba kalorií, když Nordic walking na nerovném terénu může dosáhnout 800 kcal. Pohyb rychlostí 90-100 kroků za minutu vám umožní ztratit až 1000 kcal za hodinu tréninku. Nadměrné spalování kalorií při chůzi se skandinávskými tyčemi je způsobeno příznivější redistribucí zátěže. Takže během tříd, svalů paží, horní části zad, nohou. To snižuje zatížení páteře, kyčelních kloubů.

Kolik kalorií se spotřebuje při chůzi rychle

Během chůze rychlostí přibližně 90 kroků za minutu se spotřebuje až 400 kcal. Zároveň nepotřebujete překonávat desítky kilometrů. Je možné určit, kolik kalorií spálí rychlým tempem, pomocí individuálního výpočtu nákladů na energii. Je důležité si uvědomit, že chůze by měla být prováděna v pohodlném režimu pro osobu. Cvičení by měla být zábavná, a ne aby sportovec přemýšlel o počtu kalorií strávených rychlou chůzí. Začátečníci na to zřejmě zapomínají, což často vede k nejrůznějším zraněním a výronům.

Video

Zanechte Svůj Komentář