Pletení pro děti od 0 do 3 let s popisem a vzory jehel

Anonim

Po zvládnutí umění pletení se může každá matka stát takovým mistrem vysoké třídy. Přednosti, které mají tyto dovednosti, není třeba brát v úvahu - to je úspora na doplňování šatníku, která aktualizace pro děti velmi často, příležitost ukázat svůj kreativní potenciál, získat exkluzivní věci, které jiní nemají žádné přátele a známé. Pletení je velmi zajímavá a příjemná činnost, která se může proměnit v ziskové podnikání.

Modely pletení dětského oblečení s pletacími jehlicemi s popisem a diagramy

Chcete pravidelně potěšit své dítě novými krásnými pletenými věcmi bez významných finančních nákladů? Máte skvělou příležitost získat potřebné dovednosti. Po prostudování následujících schémat, fotografií, vzorů a videonávodů budete schopni zvládnout základy pletení, získat podrobné pokyny o tom, jak vytvořit různé prvky šatníku a naučit se pracovat v několika technikách.

Obálka pro novorozence

Velmi pohodlným praktickým kusem oblečení pro nejmenší jsou obálky pro novorozence. Dokonale se udržují v teple, nedrží pohyby dítěte, vytvářejí příznivé mikroklima pro jeho tělo. Navzdory tomu, že obálka pro dítě je kombinací dětské přikrývky s kombinézou, snadno a rychle se vejde. Pomocí níže uvedeného schématu pletení se můžete naučit, jak plést obálku veselého červeného odstínu s optimální kombinací vlny a akrylu a příjemným vzorem na dotek.

Sada a kostým pro děti do jednoho roku

V prvním roce života děti aktivně zkoumají svět. Začnou věnovat pozornost své šatní skříni, tvoří se základy estetické chuti. Děti tohoto věku můžete potěšit krásnými nezávisle spojenými soupravami a obleky, ve kterých jsou všechny prvky harmonicky kombinovány a věci samy o sobě jsou pohodlné, atraktivní a odolné proti opotřebení.

První instrukce vám pomůže uvázat třídílný oblek - pohodlné kalhoty, elegantní bundu a odpovídající ponožky. Při pletení má jemnou růžovou barvu, prolamovanou strukturu, která potěší nejen vás, ale i oči mladého majitele soupravy. Technika výrobků - kombinované, háčkování a pletení. Díky 100% přírodnímu složení takový kit nepřinese nepohodlí pro jemnou pokožku dítěte.

Malé módy je zaručeno, že si růžové a bílé sady uvedené v následujícím pletení schéma. Sada obsahuje šaty, raglánovou bundu, klobouk a háčkované botičky. Sada je vyrobena ze 100% bavlny, s použitím háčků a pletacích jehlic 3. velikosti. Pokud chcete, můžete kostým doplnit šátkem, který bude odpovídat stejné technice, a šaty si vezměte s korálky nebo pomponem. V této sadě bude dívka připravena na procházku a budete muset odpovídat na otázky zvědavých okolních lidí každou chvíli, kde jste si koupili takové krásné dětské oblečení.

{img3 = schéma 3}

Šaty pro dívky

Dívky do 3 let prostě zbožňují pletené šaty různých stylů. Můžete potěšit svou krásu sadou, doplněnou o elegantní bolero nebo bundu bez rukávů. Chcete-li vystupovat na produktech originálního výkresu, využijte své představivosti na maximum, pak spojíte skutečné mistrovské dílo designéra. Níže uvedený diagram obsahuje podrobné pokyny pro vytvoření sady zářivek a klobouků. Kombinace fialových a lila barev zvýší náladu majitele těchto šatů, od dětství vštípit chuť pro harmonickou kombinaci odstínů.

Bunda nebo bunda pro chlapce

V šatníku mladého pána musí být přítomné pletené svetry a bundy. Jsou schopni zahřát v chladném počasí, aby vzhled dítěte elegantní vzhled. Tento oděv je vhodné nosit přes trička, košile a košile. Díky níže uvedeným pokynům se naučíte, jak plést bundu v příjemné „chlapecké“ barvě s atraktivním reliéfním vzorem. Je vyrobena z přírodní bavlněné příze pomocí rovných a kruhových pletacích jehel o velikosti 4 a 5 velikostí. Bunda bude v dokonalé harmonii s džíny a baretem v tónu.

Vesta nebo bez rukávů

Univerzální kus oblečení vhodný pro mody obou pohlaví je vesta nebo bunda bez rukávů. To je ideální pro proměnlivé počasí, kdy je srst nebo pončo horký a tričko nebo košile není dostatečně teplá. Použijte návod, kterým budete vázat elegantní teplou vestu. Vzhledem k neutrální béžové barvě, je vhodný jak pro chlapce a dívky, a akrylová příze s přidáním viskózy bude teplý, odolný proti opotřebení, opakované praní. Model má jednoduchý, ale originální vzor.

Šátek a klobouk

Sady doplňků pro děti (například z klobouků a šátků) se snadno pletou, nevyžadují velké množství příze, jsou prováděny v krátkém čase. Tyto produkty jsou k dispozici i pro začátečníky pletařky. Jemná bílá barva soupravy bude na vaše dítě vypadat chladně (viz pokyny níže). Dokonale zapadá do všech odstínů svrchního oděvu. Zábavné designové prvky (hrboly, pompony) jsou garantovány dětem. 100% vlna nedráždí jemnou pokožku dítěte, spolehlivě drží teplo. Pletení se provádí pletacími jehlicemi o velikosti 3 a 3, 5.

Dickey

Originální a velkolepé příslušenství, které je pozoruhodné praktičností, je dickey. Je schopen nahradit šátek, ohřívat krk dítěte, takže je velmi pohodlné si v zimě obléknout košili pod svrchní oděv. Knit tyto výrobky mohou i začátečník needlewomen. Elegantní bílý dickey, jehož návod k vytvoření je popsán v níže uvedeném schématu, se hodí k gumičce s přechodem na zajímavý vzor. Při práci s akrylovými nitěmi, paprsky velikostí 2, 3.

Boty ponožky

V chladném ročním období by měly být nohy vašeho dítěte spolehlivě zahřívány. Tento úkol je dokonale proveden s botičkami a ponožkami. To je jeden z nejjednodušších produktů, které jsou vyráběny ručně, jak můžete vidět na obrázku níže. Postup pletení ponožek ponožek s pletacími jehlicemi je postupně malován. Neutrální béžový odstín dělá produkt není značkou, což je velmi důležité pro děti.

Popis pletacích vzorů zdarma

Hlavním charakteristickým rysem a dekorací jakéhokoliv pleteného výrobku, který mu dává exkluzivní vzhled, je vzor. Je jich mnoho. Chcete-li zvládnout různé techniky vázání originálních vzorů, budete potřebovat trochu usilovnosti. Možnosti pletení zvládnete rychleji, pokud používáte několik podrobných popisů sekvencí jejich provádění.

Punčochové zboží, někdy označované jako dres nebo přední hladký povrch - jeden z nejjednodušších vzorů, elegantní vzhled. Na rozdíl od reliéfních vzorů může být dresová tkanina žehlena, vařena na páře a jiné typy tepelného zpracování bez rizika ztráty vnějších vlastností. V této technice, můžete pletené sukně, svetr a mnoho dalších položek. Chcete-li to provést, musíte postupovat podle této sekvence:

 • první řada - všechny smyčky jsou obličeje;
 • druhá - všechny smyčky;
 • postupné opakování předchozích postupů.

Vzor rýže nebo mechu je docela pletací technika, jejíž prvky se podobají uzlům. Chcete-li spojit plátno s takovým vzorem, musíte vytočit sudý počet smyček na jehlách. Při pletení v této technice je čelní smyčka ležící na jehle pletena nesprávným směrem a opačným směrem. Systém pletení je následující:

 • 1 řada - jedna smyčka na obličej, jedna obruba;
 • 2 řady - jedna obruba smyčky, jedna přední;
 • opakování vzoru z prvního řádku.

Vzorek „Díry“ dodává hladkému povrchu pěkný prolamovaný vzhled. Provádí se takto:

 • Pro vzorek, paprsky jsou vytočeny násobek 12 smyček, 2 smyčky pro symetrii, 2 okrajové smyčky.
 • 1 řada - smyčka s háčkem, 2 smyčky dohromady pletené dohromady vpředu pro zadní stěny, 10 čelních smyček, smyčka s dvojitým krytem, ​​2 smyčky dohromady - přední pro zadní stěny.
 • 2. řada a všechny ostatní i ty jsou pleteny obruba smyčky.
 • 3, 5, 7 a 9 řádků plést s smyčky obličeje.
 • 11 řad - 6 předních smyček, dvojitá smyčka, 2 smyčky, pletená přední strana pro zadní stěny, 4 přední, 2 přední.
 • Pak se vzor opakuje od prvního řádku.

Vzorek s obruba pruhy dává výrobku příjemnou a atraktivní žebrovaný objem struktury. Snadné spuštění:

 • 1 řada - pouze obličejové smyčky;
 • 2 řádky - pouze obruba;
 • 3 řádky - jako první řádek (lícní smyčky);
 • 4 řady - všechny smyčky obruba;
 • 5 řádek - podobně jako předchozí liché řádky;
 • 6 řad - všechny smyčky obruba;
 • 7 řad - všechny smyčky obruba;
 • 8 řad - všechny smyčky jsou obličeje;
 • 9 řádek - opakování vzoru z první řady.

Naučte se vytvářet pletené obleky pro novorozence.

Video tutoriály pro začátečníky: pletení oblečení pro děti do 3 let

Vytvoření vlastního malého modnik s vlastními rukama mistrovské dílo designu umění s pomocí pletací jehlice, háček a příze je úkol, který může dělat každá matka. Pro usnadnění tohoto procesu pomůže video tutoriály z YouTube pro začátečníky. Obsahují detailní vizuální tvorbu pletených výrobků pro děti a všechny tipy jsou prezentovány v přístupné podobě. Videa stanoví pokyny pro pletení jednoduchých doplňků a složitějších šatních skříní. To vám umožní postupně zlepšovat své dovednosti pletení, pravidelně potěší dítě novými oděvy, vyrobenými s vysokou kvalitou as duší.

Zimní čepice příze trávy pro dítě 2-3 roky

Pokyny pletení jednoduché dětské čepice "Elf"

Pletené škrábání rukavice

Lekce pletení ponožky

Bezproblémové rompers pro chůzi